Ötszörösére nőtt a Waberers nettó eredménye

A Waberer's International Nyrt. 175,9 millió euró árbevételt ért el a második negyedévben, ami 1,5 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest, nettó eredménye 2,5 millió euróról 15,1 millió euróra emelkedett - tette közzé a szállítmányozó társaság hétfőn a Budapesti Értéktőzsde honlapján. Az első féléves eredmények alapján a menedzsment megemelte a társaság eredményvárakozását (EBIT) 33 millió euróról a 37-40 millió euró közötti sávba.

Ötszörösére nőtt a Waberers nettó eredménye

A tájékoztatás szerint a kamatfizetés, adózás és amortizáció előtti nyereség (EBIDTA) 26,1 százalékkal, 27,4 millió euróra nőtt a második negyedévben az egy évvel korábbihoz képest. Az idei első hat hónapban a csoport árbevétele 352,6 millió euró volt, 6,2 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában. A nettó eredmény ötszörösére emelkedett, 25,5 millió euró lett, míg egy évvel korábban 4,2 millió euró volt. Ugyanebben az időszakban az EBITDA 34,2 százalékkal 51,0 millió euróra nőtt az egy évvel korábbi 38,0 millió euróról.

A megemelt EBIT-várakozások nem tartalmazza az áprilisban bejelentett egyik tehergépjármű-gyártó céggel kötött peren kívüli egyezség egyszeri pozitív pénzügyi hatását - idézte a közlemény Barna Zsolt elnök-vezérigazgatót.

A cégvezető a jelentésben kiemelte: az árbevételnél is nagyobb ütemben javuló eredményesség mögött a hatékonyság növekedése, a minőségi logisztikai szolgáltatások iránti növekvő piaci igény, valamint a kiemelt ügyfelek igényeire testreszabott szolgáltatásokra épülő stratégia áll. Hozzátette: a vállalat folyamatosan dolgozik azon, hogy a jövőben tovább tudja diverzifikálni tevékenységét, és olyan további növekedési lehetőséggel rendelkező piaci szegmensekbe lépjen be, mint a vasúti és a tengeri szállítmányozás vagy a régiós országok logisztikai piaca.

A Waberer's célja, hogy a jelentősen bővülő hazai vidéki ipari központok logisztikai kiszolgálásába is még jobban bekapcsolódjon, és regionális szinten is meghatározó vállalattá fejlődjön a komplex logisztikai szolgáltatók között - idézte a közlemény a cégvezetőt. A társaság három üzletága közül a nemzetközi fuvarozási szegmens (ITS) első féléves árbevétele 7,3 százalékkal 218,8 millió euróra nőtt.

A regionális kontrakt logisztika szegmens (RCL) árbevétele 2,5 százalékkal bővült 101,6 millió euróra az első fél évben a visszaeső kiskereskedelmi forgalom miatt csökkenő megrendelési volumenek ellenére. A cég közlése szerint ezt a járművek fogyasztáscsökkentésével valamint felszabaduló raktárkapacitások új ügyfelekkel történő megtöltésével, a gyártástámogató logisztikai tevékenység, továbbá a konténerszállító terület javuló teljesítményével ellensúlyozták.

A biztosítási szegmens árbevétele az első fél évben 8,9 százalékkal 39,6 millió euróra emelkedett, miközben az alacsony kárhányad, valamint a kedvező kamatkörnyezet hatására magasabb pénzügyi eredmény mellett tovább tudta javítani teljesítményét.

A Waberer's részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén a prémium kategóriában kereskednek. Tőzsdezárás előtt egy órával a részvényt 2200 forinton jegyezték, pénteki értékénél 2,3 százalékkal magasabban. Az elmúlt egy évben a papír legmagasabb árfolyama 2310 forint, a legalacsonyabb 1710 forint volt.


Rekordot döntött a fiatalok személyes jövedelme

Tovább emelkedett a fiatalok személyes jövedelme: a 19–29 évesek becsült átlagos havi bevétele nettó 294 ezer forintra nőtt a második negyedévben, ami történelmi rekordot jelent a K&H ifjúsági index több mint egy évtizedes idősorában. A javulást jól mutatja, hogy a fiataloknak már csak 8,5 százaléka nem rendelkezik saját jövedelemmel, miközben egyre többen jelennek meg a magasabb jövedelmi kategóriákban.
2026. 07. 27. 13:00
Megosztás:

CBD-olajok a hatóság fókuszában: a célzott ellenőrzések súlyos hiányosságokat tártak fel

A CBD-tartalmú termékek hazai piacának célzott ellenőrzése során az NKFH összesen 15 terméket, valamint egy kannabisz tematikájú vendéglátóhely kínálatát vizsgálta. Az ellenőrzések középpontjában az élelmiszerként forgalmazott termékek CBD- és THC-tartalma, a laboratóriumi vizsgálati eredmények és a jelölések összhangja, valamint a fogyasztók számára nyújtott tájékoztatás jogszerűsége állt.
2026. 07. 27. 12:00
Megosztás:

Új akotmánybírót választhat a parlament

A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.
2026. 07. 27. 11:30
Megosztás:

Enyhültek a légicsapások a Közel-Keleten, mínuszban zárták a hetet a főbb indexek a tengerentúlon

Az amerikai részvénypiacok vegyes teljesítménnyel zárták a pénteki kereskedést. A távközlési, pénzügyi és egészségügyi szektorok erősödése támogatta a piacot, miközben a technológiai, közmű- és energiavállalatok részvényei gyengébben szerepeltek.
2026. 07. 27. 10:30
Megosztás:

Miért esik ma a kriptopiac? Két tényező nyomja lefelé az árfolyamokat

A kriptovaluta-piac hétfőn gyengüléssel kezdte a hetet: a teljes piaci kapitalizáció közel 1%-kal csökkent, miközben a részvénypiacok stabilak maradtak. Az elemzők szerint a visszaesés mögött elsősorban két tényező áll: az amerikai kriptoszabályozás késlekedése és a Bitcoin ETF-ekből kiáramló tőke.
2026. 07. 27. 10:00
Megosztás:

Ismét pluszban zárta a hetet Európa, emelkedett a gazdasági aktivitás az eurózónában

Az európai részvénypiacok pénteken emelkedéssel zártak, miután az előző kereskedési napon az elmúlt két hét legnagyobb egynapos visszaesését szenvedték el. A befektetői hangulatot javították a vállalati gyorsjelentések, miközben a piacok azt is mérlegelték, hogy a magasabb olajárak milyen hatással lehetnek a monetáris politikára.
2026. 07. 27. 09:30
Megosztás:

Erősödött a forint a hét végén

Erősödött a hét végén a forint a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 27. 08:30
Megosztás:

Pánik a tőzsdén: százmilliárdokat égetett el a Big Tech mesterségesintelligencia-láza

Elképesztő összegeket fordítanak mesterséges intelligenciára a világ legnagyobb technológiai vállalatai, a befektetők azonban egyre idegesebben figyelik a kiadások növekedését. Az Alphabet és a Tesla részvényeinek zuhanása azt mutatja, hogy a piac már nem éri be az AI ígéretével: látni akarja, mikor és hogyan termelnek nyereséget a dollármilliárdos beruházások.
2026. 07. 27. 08:00
Megosztás:

Évek óta nem léptek be annyian az önkéntes nyugdíjpénztárakba, mint az idén

Kezdenek észbe kapni a magyarok, hogy nem lesz nekik elég az állami nyugdíj. 2026 első hónapjaiban annyian léptek be az önkéntes nyugdíjpénztárakba, amire már rég nem volt példa – derül ki a BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatokból.
2026. 07. 27. 07:18
Megosztás:

Ezzel a trükkel felére csökkentheted a hűtőszekrényed áramfogyasztását

A hűtőszekrény az otthon egyik legkitartóbb energiafogyasztója: a nap 24 órájában működik, ezért már néhány apró hiba is látványosan megemelheti a villanyszámlát. Van azonban egy egyszerű módszer, amely különösen egy rosszul elhelyezett vagy elhanyagolt készüléknél akár drasztikusan, szélsőséges esetben közel a felére csökkentheti a fogyasztást.
2026. 07. 27. 01:00
Megosztás:

Vitézy Dávid: az európai uniós forrásokból megújulhat a csepeli HÉV

A magyar kormány évtizedes tartozást törleszt, ugyanis a hazahozott európai uniós forrásokból végre megújíthatja a csepeli HÉV-et - adta hírül Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán vasárnap este.
2026. 07. 27. 00:05
Megosztás:

Nemzetközi rendfenntartó erők léphetnek be a Gázai övezetbe

Az izraeli biztonsági kabinet vasárnap jóváhagyta az úgynevezett nemzetközi stabilizációs erő (International Stabilization Force - ISF) korlátozott gázai telepítését egy kísérleti program keretében - jelentette az izraeli katonai rádió.
2026. 07. 26. 22:00
Megosztás:

A spanyol kormányfő szerint "még nehéz órák" várhatók

"Még nehéz órák" és kemény munka várható, de az éjszaka pozitívan telt az ország középső részén tomboló erdőtüzek megfékezésére tett erőfeszítések szempontjából - hangsúlyozta Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök a Navaluenga településen felállított parancsnoki központban tett látogatását követő sajtótájékoztatón vasárnap.
2026. 07. 26. 21:00
Megosztás:

Rekordot döntött a szlovén idegenforgalom, a hegyvidék volt a legnépszerűbb júniusban

Rekordot döntött a szlovén idegenforgalom júniusban: a vendégéjszakák száma ebben a hónapban először haladta meg a kétmilliót, a forgalom legnagyobb részét a hegyvidéki üdülőhelyeken regisztrálták - írták vasárnap szlovén lapok a statisztikai hivatal adataira hivatkozva.
2026. 07. 26. 19:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 30. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 07. 26. 18:00
Megosztás:

Újabb hőhullám várható a jövő héten

Újabb hőhullám várható a jövő héten: a hét elején még 30 Celsius-fok körül alakul a csúcshőmérséklet, de a hét második felétől a derült, száraz időben már jellemzően 33-38 fok között alakul a hőmérséklet napközben, és a hajnalok is egyre kevésbé hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 07. 26. 16:00
Megosztás:

Elindult a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság 2030 Megújulási Program előkészülete

Elindult a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) 2030 Megújulási Program előkészülete a szociális területek vonatkozásában - osztotta meg Tóth Kinga Dóra szociális, család- és idősügyi államtitkár írásában, amelyet Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszter osztott meg közösségi oldalán vasárnap.
2026. 07. 26. 15:00
Megosztás:

Karácsony Gergely ismertette a Népliget fejlesztési terveit

Üdvözli a Planetárium felújítását és ismertette a Népliget fejlesztési terveit Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere vasárnap délelőtt Facebook-oldalán.
2026. 07. 26. 14:00
Megosztás:

Jamaica kiadta az Egyesült Államoknak a Covid-csalások körözési listájának élén szereplő bűnözőt

A jamaicai hatóságok kiadták az Egyesült Államoknak egy több tíz millió dolláros csalás vádlottját, a Covid-forrásokkal való visszaélések körözési listájának élén álló bűnözőt - közölte Kash Patel, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója szombaton.
2026. 07. 26. 13:00
Megosztás:

Bezár a BitMart kriptotőzsde: fontos határidők jönnek

A BitMart bejelentette, hogy fokozatosan leállítja kriptotőzsdei szolgáltatásait. A platform nem egyik napról a másikra tűnik el, de a regisztrációk, befizetések és kereskedési funkciók kivezetése már megkezdődött. A felhasználók számára most az a legfontosabb, hogy időben lezárják pozícióikat, visszaváltsák lekötött eszközeiket, és biztonságosan kiutalják kriptovalutáikat.
2026. 07. 26. 12:00
Megosztás: