Premier League a Frumzi kínálatában

A világ egyik, ha nem a legnézettebb labdarúgó bajnoksága a Premier League, azaz az angol élvonal. Fordulóról fordulóra bizonyítja jól kiérdemelt státuszát. Szinte minden mérkőzésen adódik valami izgalom, jó néhány pedig még egy krimivel is felveszi a harcot.

Premier League a Frumzi kínálatában

Ha ehhez hozzáadjuk, hogy a Frumzi gyakorlatilag a bajnokság minden eseményére kínál fogadási lehetőséget, akkor nyert ügyünk van.

Az alábbiakban közelebbről is megnézzük, mi történt a közelmúltban és mi folyik a Premier League-ben jelenleg. Végül számba veszünk egy érdekes sportfogadási lehetőséget is.

A közelmúlt

Ha ránézünk az elmúlt évek eseményeire, akkor elsőre nem sok izgalmat vélünk felfedezni. A Manchester City az utolsó 4 kiírást egyaránt megnyerte. De ha még visszább megyünk a múltban, akkor azért már jóval nagyobb változatosságot találunk. A Liverpool, a Chelsea és a Leicester City is ünnepelhette a bajnokság megnyerését.

Így tulajdonképpen 10 év alatt 4 különböző győztesnek is szemtanúi lehettünk. Mindenképpen nagyobb változatosságot mutat, mint például a Bundesligában tapasztalható Bayern München hegemónia. Ugyan a Manchester Citynek 6-szor sikerült ebben az időszakban mindenki fölé nőnie, azért ezek sem voltak sétagaloppok.

Az Arsenal és a Liverpool több ízben is az utolsó „másodpercekig” üldözték őket, tényleg minden erejükre és koncentrációjukra szükség volt. Ennek köszönhetően a 2017-2018-as idényben rekordot jelentő 100 pontig jutott a világoskék manchesteri csapat. Aztán amikor már-már természetesnek vennénk az újabb és újabb City sikert, megváltozni látszanak az erőviszonyok.

A jelen

Pep Guardiola csapata az idei küzdelmeket is a megszokott tempóban kezdte, így a meglepetés nemigen lógott a levegőben. Persze arra mindenki számított, hogy az Arsenal sokadik alkalommal is nekifut a trónfosztásnak, de arra, amit most, a 15. forduló után mutat a tabella, senki nem gondolt.

A Liverpool az elmaradt meccsük ellenére is 4 ponttal vezeti a versenyt a Chelsea előtt (az Arsenal a harmadik), míg a Manchester City mindössze negyedik jelenleg 8 pontos lemaradással. Ha a Liverpool legyőzi az Evertont a vihar miatt elhalasztott mérkőzésen, ez a különbség 11 pontra is hízhat.

Mi történt a Cityvel? Elsőre rávághatnánk, hogy semmi sem tart örökké, de ez azért meglehetősen hirtelen következett be. Két dolgot érdemes itt kiemelni, ami magyarázatot adhat a komoly formahanyatlásra:

- Rodri, a csapat legmeghatározóbb játékosa szeptemberben keresztszalag-szakadást szenvedett, ami lényegében az egész évre kiírta a potenciális pályára lépők listájáról. Most látszódik, milyen fontos láncszeme (volt) ennek a tökéletes gépezetnek.

- Kevin de Bruyne folyamatos kisebb-nagyobb sérülései. Ő a karmester, nélküle pedig nehéz fazont szabni a támadásoknak.

A Liverpool mindenesetre köszöni szépen, eddig nagyon él a helyzettel.

Fogadás meglepetésre

A különböző eseményekre történő fogadások mára teljesen összenőttek a sport világával. A Premier League népszerűségéről már beszéltünk, ennek megfelelően a Frumzi kínálata is mindenre kiterjed.

Vannak olyan fogadók, akik a meglepetéseket szeretik előre kiszagolni, nekik a mostani bajnokság aranybánya lehet. Jó érzéssel egy City meccsen is nagyot tudunk fogni, hiszen egyre inkább kezdik elhinni a kisebb csapatok is, van itt keresnivalójuk.

A Liverpoolt leszámítva (persze legutóbb nekik is becsúszott egy döntetlen a Newcastle otthonában) minden csapat háza táján jönnek a nem várt megingások. Hogy mást ne említsünk, most pont az Arsenalt „lopta meg” egy X-szel az Ipswich. Egy szó, mint száz, az idei bajnokság kezd hasonlítani a régi önmagára, amikor a mérkőzések többségén bármit el tudtunk képzelni.


Két hitelt mindent visz, ezekből semmi nem elég a magyaroknak

Csúcsokat döntenek idén a bankok a lakosság hitelezésében, de nem minden kölcsön iránt nőtt meg a kereslet. Az Otthon Start fűtötte lakáshitelekre és a személyi kölcsönökre éhesek igazán az ügyfelek. Minden más termék már csak a tizedét adja az új szerződések összegének – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből.
2026. 08. 19. 14:00
Megosztás:

Lendületesen kezdte a második félévet a használtautó-piac

Júliusban a DataHouse előzetes adatai szerint közel 85 200 személygépkocsi cserélt gazdát a hazai használtautó-piacon, 7 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A piac ezzel a második legerősebb hónapot zárta idén. A forgalmat az is erősítette, hogy külföldről is minden eddiginél nagyobb számban érkeztek használt személyautók az országba.
2026. 08. 19. 13:00
Megosztás:

Vegyesen alakultak a fejlett piaci hozamok, 2011 óta nem látott szintre emelkedett a Bund

Az amerikai állampapírpiacon a hosszabb és rövidebb lejáratokon egyaránt mérséklődtek a hozamok, jóllehet a befektetőket továbbra is a növekvő költségvetési hiány, az emelkedő állampapír-kibocsátás és az inflációs kockázatok foglalkoztatták
2026. 08. 19. 12:00
Megosztás:

A technológiai részvények vezették az esést a Wall Streeten

A befektetői hangulatot kedden elsősorban a közel-keleti konfliktussal kapcsolatos fejlemények befolyásolták. Az amerikai–iráni rendezés esélyének csökkenése és a Hormuzi-szoros körüli bizonytalanság felfelé hajtotta az olajárakat: a Brent ára továbbra is 90 dollár felett, a WTI pedig 85 dollár körül alakul.
2026. 08. 19. 11:00
Megosztás:

Többhetes mélypontra süllyedt a STOXX 600; a magas hozamkörnyezet és a közel-keleti feszültségek nyomás alatt tartották a piacokat

Az európai részvénypiacokon kedden kockázatkerülő hangulat uralkodott, a befektetők elsősorban a közel-keleti fejlemények és a magas hozamkörnyezet hatásait árazták. A STOXX 600 index 0,7%-kal csökkent, több mint kéthetes mélypontra süllyedve.
2026. 08. 19. 10:00
Megosztás:

Mi történt a forinttal szerda reggelre?

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda reggel a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 19. 09:00
Megosztás:

Emelkedik az olajár reggel

Szerdán már a negyedik egymást követő napon emelkedett a kőolaj ára elsősorban a Közel-Keletről érkező ellentmondásos hírekre. Az Egyesült Államok és Irán közötti konfliktus békés rendezésére vonatkozó várakozások jelentősen gyengültek a korábbi diplomáciai erőfeszítések kudarca után.
2026. 08. 19. 08:30
Megosztás:

Forsthoffer Ágnes utolsó munkanapját töltötte a Sándor-palotában

Utolsó munkanap a Sándor-palotában - írta Facebook-oldalán Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke, aki ideiglenesen látta el a köztársasági elnöki feladatokat.
2026. 08. 19. 07:05
Megosztás:

Federal Reserve: nőtt az Egyesült Államok ipari termelése júliusban

Az elemzők által vártnál némileg kisebb mértékben nőtt az ipari termelés az Egyesült Államokban júliusban havi összevetésben, míg éves szinten az előző havinál lassabb ütemű bővülést jegyeztek fel - derült ki az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) kedden közzétett adataiból.
2026. 08. 19. 06:00
Megosztás:

Műszaki meghibásodás külföldön: a magyar autósok háromnegyede felkészültnek érezné magát, pedig tavaly 40%-uk járt pórul

A magyarok többsége rendszeresen vállalkozik hosszabb utazásokra: közel minden második autós évente legalább egyszer külföldre is saját járművével indul útnak – derül ki a Redion (korábbi nevén Europ Assistance) Asszisztencia Biztosítás Index kutatásából. A nyári kirándulások előtt azonban sokan inkább az útvonalat és a szállást tervezik meg, az autó állapotának ellenőrzésére már kevesebb figyelem jut. Bár a magyarok csaknem háromnegyede magabiztosan úgy érzi, egy váratlan autós vészhelyzetet felkészülten tudna kezelni, a valóságban egy ilyen meghibásodás komoly stresszt és akár több százezer forintos kiadást is jelenthet.
2026. 08. 19. 05:00
Megosztás:

Növekvő árbevétellel, erősödő pénzügyi stabilitással és jelentős fejlesztésekkel zárta a 2025-ös évet a Vajda-Papír Kft.

A Vajda-Papír Kft. számára 2025 a növekvő árbevétel, a javuló működési teljesítmény, a bővülő saját tőke és a pénzügyi stabilitás éve volt, miközben a vállalat eszközállománya is számottevően gyarapodott. A társaság megerősödött pozícióból folytatja fejlesztéseit, valamint hazai és exportpiaci jelenlétének bővítését.
2026. 08. 19. 04:00
Megosztás:

Nagyon várják a kkv-k az uniós forrásokat – Budapestiek is lehetőséget kaphatnak

Nagy reményekkel várja a magyar gazdaság gerincét adó kis- és középvállalkozási szektor az uniós fejlesztési forrásokat. Szakértők szerint a KKV-k lesznek az egyik legfontosabb célcsoport a tervek szerint hamarosan érkező európai támogatásoknál. Eszközbeszerzések helyett komplex fejlesztési csomagok várhatóak, a kevésbé fejlett régiók mellett pedig Budapestnek és agglomerációjának is több erőforrás állhat majd a rendelkezésére.
2026. 08. 19. 03:00
Megosztás:

Nagyot bukhatsz gyorsan, ha ilyen autómárkát veszel Magyarországon

Ezek az autók veszítik el leggyorsabban az értéküket Magyarországon – bizonyos modellek ára 5 év alatt több mint 70%-kal zuhanhat
2026. 08. 19. 02:00
Megosztás:

Törvényi döntés! Ennyi lesz az özvegyi nyugdíj összege

Sokan csak akkor szembesülnek az özvegyi nyugdíj szabályaival, amikor elveszítik házastársukat. A törvény alapján azonban nem minden jogosult kap azonos arányú ellátást: az özvegyi nyugdíj az elhunyt nyugdíjának – vagy az őt megillető számított nyugdíjnak – általában 30 vagy 60 százaléka lehet.
2026. 08. 19. 01:00
Megosztás:

Kutatóintézetek programot dolgoztak ki az aranyszínű sárgaság nevű szőlőbetegség visszaszorítására

A szőlő aranyszínű sárgaságára nincs orvosság, de a járvány terjedése megfékezhető, erre a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat három intézete programot dolgozott ki, amely egy-két éven belül konkrét eredményt hozhat - közölte a hálózat kedden az MTI-vel.
2026. 08. 18. 23:00
Megosztás:

Tavaly mintegy 30 százalékkal nőtt az új elektromos autók száma az EU-ban

Tavaly csaknem 1,89 millió kizárólag akkumulátorral működő új elektromos személygépkocsik értékesítettek az Európai Unióban, 29,7 százalékkal többet a 2024. évinél.
2026. 08. 18. 22:00
Megosztás:

Változás az MBH Bank felsővezetésében

Az MBH Bank Igazgatósága Gózon Gergelyt nevezte ki az MBH Bank stratégiáért és pénzügyekért felelős vezérigazgató-helyettesének. Az új vezető – a kinevezéshez szükséges engedélyek birtokában – október 1-jén váltja Krizsanovich Pétert, aki 2023. január 1. óta töltötte be ezt a pozíciót.
2026. 08. 18. 21:00
Megosztás:

Bicikliút melletti fasor lesz a 10 millió Fa fellépéséből az Ördögkatlan Fesztiválon

A 10 millió Fa idén is önálló udvarral volt jelen az Ördögkatlan Fesztiválon. A beremendi Oroszlános Házban működő 10 millió Fa Udvar – Zöld Katlan néhány napra a természetvédelem, a közösségi cselekvés, a vízmegtartás és az árnyékteremtés találkozóhelyévé vált.
2026. 08. 18. 20:30
Megosztás:

Több új lakás kell, de nem mindegy, hogy hol és mennyi

Országosan továbbra is kevés új lakás épül Magyarországon, a kínálat bővítésére ezért egyértelműen szükség van. Ez azonban nem jelenti azt, hogy bármely térségben képes felszívni a piac a kínálatot. A Duna House szerint az Otthon Start Programhoz kapcsolódó kiemelt lakásberuházások felülvizsgálatánál ezért a lakásszám és a megfizethetőség mellett a helyi keresletet, a projektek méretét, ütemezését és az infrastruktúra teherbírását is érdemes figyelembe venni.
2026. 08. 18. 20:00
Megosztás:

Kié lesz a magyar vízhálózat megújítása? Külföld már figyel

Magyar kézben maradó, korszerű és biztonságosan működő vízhálózat – ez Magyarország elemi érdeke. A probléma súlyossága azonban már külföldön is téma, miközben itthon még mindig a felelősség kérdése a hangsúlyosabb.
2026. 08. 18. 18:00
Megosztás: