Remek évet zár a Schneider Electric 2023-ban

Kiemelkedő évet zár a Schneider Electric 2023-ban Magyarországon, gőzerővel halad a cég Dunavecsén megvalósuló okosgyárának építése, és emellett többmilliárd forintot ruháztak be más magyarországi üzemeikben - közölte a társaságaz MTI-vel.

Remek évet zár a Schneider Electric 2023-ban

A közleményben felidézték, hogy az idén márciusban tették le a Dunavecsén épülő Duna Smart Power Systems (DSPS) alapkövét, az év végére elkészült a 25 ezer négyzetméter alapterületű épület, és folyamatosan érkeznek a legmodernebb technológiát képviselő gyártóberendezések és eszközök.

Elkészült az üzemhez tervezett, 3000 négyzetméteres raktár, és megindult a porfestő műhely kivitelezése is. A 40 millió euróbol készülő okosgyár rendszerei össze lesznek kapcsolva a Schneider Electric digitális épületgépészeti és energiamenedzsment-felügyeleti megoldásaival, a gyártást digitálisan nyomon lehet majd követni.

Hangsúlyozták, a gyár építése során figyelmet fordítanak a fenntarthatóságra, napelemeket telepítenek a tető teljes felületére, a fűtés-hűtést, valamint a használati melegvizet pedig talajszondás hőszivattyú-rendszer biztosítja majd, amely már el is készült. Öntözésre és a mosdókhoz esővizet használnak, a kijáratoknál, illetve a teherforgalomhoz pedig olyan légzsilipeket telepítenek, amelyek megakadályozzák a hőveszteséget az épületbe történő belépéskor, illetve távozáskor.

A DSPS-ben a tervek szerint a jövő év első felében indul majd meg a termelés. Itt lesz az egyik fő gyártóközpontja a Schneider Electric forradalmi innovációt tartalmazó, a korábban használt kén-hexafluorid (SF6) helyett tiszta levegőt és vákuumtechnológiát alkalmazó középfeszültségű kapcsolóberendezéseinek - írták a közleményben.

A 2023-ban harmic éves MG Zala gyárban összesen mintegy ötmilliárd forintnyi fejlesztés indult el, számottevően bővül a termelési kapacitás. A termelést közvetlenül érintő beruházások mellett, mintegy kétszázmillió forintból a korábbi gázfűtést elektromos fűtésre cserélték, így az MG Zala nettó zéró CO2-kibocsátású gyár lett - írták.

A Schneider Electric gyöngyösi üzemében mintegy kilencszázmillió forint értékben hajtottak végre fejlesztéseket, amelyek főként a Canalis áramvezető sínek gyártási kapacitásának növelését célozták. Erre azért volt szükség, mert ezekkel az eszközökkel a kábeles megoldáshoz képest lényegesen gyorsabban telepíthetők az ipari berendezések, illetve kedvezőbb ár-érték arányt képviselnek, így rendkívül nagy piaci kereslet mutatkozik irántuk - tájékoztattak.

A közleményben kitértek arra, hogy a Schneider Electric idén folytatta járműflottájának átalakítását elektromos gépjárművekre. A vállalat az új munkavállalói igényekhez is alkalmazkodva nagyszámú elektromosautó-töltőt üzemelt be a budapesti központjában. Ezt a fejlesztést a cég saját épületgépészeti rendszere, illetve a töltést menedzselő megoldása felhasználásával oldották meg, így a hálózat bővítése nélkül is meg tudták valósítani ezt a fejlesztést.

A társaság az elmúlt években nagy hangsúlyt fektetett a fiatal utánpótlás bevonzására, és fejlesztésére, amiben komoly sikereket ért el 2023-ban. Mára a budapesti csapatnál közel 100 gyakornok dolgozik, akiknek mintegy a fele tanulmányai sikeres befejezését követően el is helyezkedett a cégnél - hangsúlyozták a közleményben.

Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója a közleményben úgy fogalmazott, rendkívül mozgalmas évet tudhatnak maguk mögött. A gazdasági körülmények alakulása is indokolja, hogy a jövőben még nagyobb figyelmet kap az energiahatékonyság növelése. Szerinte az idén megvalósult és még folyamatban lévő beruházásaik révén kiváló helyzetben lesznek ahhoz, hogy kiszolgálják a piaci igényeket.

A Schneider Electric 1991. óta van jelen Magyarországon, a mintegy 2000 főt foglalkoztató társaságnak jelenleg négy gyára - két zalaegerszegi, egy gyöngyösi és egy kunszentmiklósi üzeme -, és egy régiós feladatokat ellátó, több mint 20 országot kiszolgáló logisztikai központja (CEElog Szigetszentmiklós) van Magyarországon.

Emellett Budapesten működik az üzleti, értékesítési és ügyfélszolgálati központ, valamint Energia- és Fenntarthatósági Szolgáltatóközpontjának európai központja, valamint a társaság globális pénzügyi és beszerzési szolgáltatásokat nyújtó központja.

A Schneider Electric vállalatcsoport magyarországi árbevétele 2022-ben megközelítette a 380 milliárd forintot (mintegy 1 milliárd euró), ami 12 százalékos növekedést jelent a megelőző évhez képest. Adózás előtti eredménye 4 milliárd forint volt.

A Schneider Electric vállalatcsoport globális árbevétele a 2022-es üzleti évben 34,2 milliárd euró volt, eredménye pedig 3,5 milliárd eurót tett ki, pénzeszköz-állománya elérte a 3,3 milliárd eurót. A társaság a világ több mint 100 országában 128 000 embernek ad munkát, Magyarországon mintegy 2000 főt foglalkoztat, ez a szám a dunavecsei gyár jövő évi indulásával dinamikusan emelkedni fog.


A Brent ára 86 dollár alá csökkent szerda reggel

Folytatódott a kőolaj áresése a nemzetköz piacokon, a Brent ára 86 dollár alá csökkent szerda reggel a Közel-Keletről érkezett kedvező hírek hatására.
2026. 08. 26. 10:00
Megosztás:

Erősödött a forint szerda reggelre

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda reggel a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 26. 09:00
Megosztás:

Korszakforduló a lakáspiacon is - a 300 ezres és 3 milliós négyzetméterárak csapnak össze

Tovább mérséklődött a lakásárak éves emelkedésének üteme, miközben havi összevetésben az egyes országrészek között jelentős eltérések alakultak ki az ingatlan.com júliusi lakásárindexe szerint. Országosan júniusban még 0,6 százalékkal, júliusban már csak 0,1 százalékkal nőttek az árak, az éves drágulás üteme pedig 12,2-ről 11,9 százalékra lassult. Budapesten a júniusi 0,1 százalékos mínuszt júliusban 0,9 százalékos korrekció követte, az éves áremelkedés tempója ugyanakkor 8,3 százalékra mérséklődött.
2026. 08. 26. 08:05
Megosztás:

Kanada válaszol az Egyesült Államok intézkedéseire

A kanadai kormány bejelentette kedden, hogy az Egyesült Államok hasonló intézkedéseire adott válaszlépésként szeptember 8-ától 15, 25, illetve 50 százalékos vámot vet ki 700 amerikai importárucikkre, 27,6 milliárd kanadai dollár (6169 milliárd forint) értékben.
2026. 08. 26. 07:00
Megosztás:

Megjelent a Pénzügyminisztérium és az adóhatóság közös tájékoztatója az áfamentes gyógyszerekről

Közös tájékoztatóban foglalta össze a Pénzügyminisztérium és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a legfontosabb tudnivalókat a szeptember 1-jétől áfamentessé váló gyógyszerekről és gyógyászati célú készítményekről.
2026. 08. 26. 06:00
Megosztás:

Mavir: normalizálódott a magyarországi villamosenergia-rendszer erőművi teljesítménye

Normalizálódott a magyarországi villamosenergia-rendszer erőművi teljesítménye, ezért a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. visszavonta a krízishelyzet besorolást - tájékoztatta a rendszerirányító kedden az MTI-t.
2026. 08. 26. 05:00
Megosztás:

Hamarosan szigorodhat az inflációs cél

A jegybanki alapkamatot 25 bázisponttal 5,50%-ra csökkentették, a konszenzusnak megfelelően. A kamatfolyosó is ugyanennyivel változott, az egynapos (O/N) betéti kamatláb 4,50%, az egynapos hitelkamat pedig 6,50% lesz holnaptól.
2026. 08. 26. 04:00
Megosztás:

Már a panellakások sem fogynak úgy, mint korábban

Az elmúlt években a panellakás volt az ingatlanpiac egyik legkeresettebb kategóriája, idén azonban már itt is érezhető a fordulat. A magasra emelkedő négyzetméterárak miatt csökkent a kereslet, miközben több budapesti kerületben az alku is egyre nagyobbá vált.
2026. 08. 26. 03:00
Megosztás:

Kihívásokkal teli autópiaci környezetben is nyereséggel zárta az AutoWallis az első félévet

Kihívásokkal teli autópiaci környezet, a hagyományos márkák visszafogott teljesítménye, a kínai márkák piaci bevezetéséhez kapcsolódó egyszeri költségek, valamint hatékonyságnövelő intézkedések határozták meg az AutoWallis első féléves teljesítményét. A vállalat árbevétele többek között ezen tényezők hatására 7 százalékkal, míg EBITDA-ja 31 százalékkal csökkent. Az AutoWallis azzal számol, hogy a portfólióba bekerült új kínai márkák középtávon ellensúlyozzák más márkák visszaesését, rövid távon ugyanakkor terhelik az eredményszámokat, miközben az egyéb fejlesztések és a diverzifikált portfólió továbbra is a stabil növekedés irányába mutat.
2026. 08. 26. 02:00
Megosztás:

Moszkvában tárgyal a CIA igazgatója

Moszkvába érkezett tárgyalni John Ratcliffe, az amerikai Központ Hírszerző Ügynökség (CIA) igazgatója - közölte kedden a TASZSZ hírügynökség Jennifer Jacobsnak, a CBS News-tudósítójának az X-en közzétett posztjára hivatkozva.
2026. 08. 26. 01:00
Megosztás:

Nem kell beletörődni a szellemi lassulásba: egy új kutatás szerint idősebb korban is fejlődhetünk!

Sokan úgy gondolják, hogy a szellemi lassulás az életkor természetes és elkerülhetetlen velejárója. Egy friss, nagy elemszámú amerikai kutatás azonban jóval biztatóbb képet mutat: a rendszeres, rövid, online szellemi gyakorlatok mérhető javulással jártak együtt 19 és 94 év közötti felnőtteknél.
2026. 08. 26. 00:01
Megosztás:

Ethereum kvantumbiztonsága: új EIP készíti fel a hálózatot a kvantumkorszakra

Az Ethereum fejlesztői újabb fontos lépést tettek a hálózat hosszú távú kvantumbiztonságának megteremtése felé. Egy augusztus 24-én benyújtott EIP-tervezet olyan új validátori befizetési szerződést javasol, amely a jövőben lehetővé teheti a jelenlegi BLS-aláírások kvantumrezisztens kulcsokra történő lecserélését. A fenyegetés ma még elméleti, az Ethereum Foundation azonban nem akarja megvárni, amíg egy kellően fejlett kvantumszámítógép valóban veszélyeztetni tudja a blokklánc jelenlegi kriptográfiáját.
2026. 08. 25. 23:00
Megosztás:

Innovatív megoldás kedvenceink biztonságáért: a láthatatlan kerítés

A modern technológia manapság már a kutyatartásban is új utakat kínál. Az egyik leginkább figyelemre méltó fejlesztés ezen a területen az úgynevezett láthatatlan kerítés, amely a biztonság és az esztétika ötvözetét nyújtja a gazdik számára, akik így megóvhatják kertjük szépségét a hagyományos kerítések nélkül.
2026. 08. 25. 22:00
Megosztás:

Ismét kamatot vágott az MNB

A vártnak megfelelő döntés született. A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 5,75 százalékról 5,50 százalékra csökkentette a hazai alapkamatot. A kamatfolyosó szélei szintén 25 bázisponttal csökkentek.
2026. 08. 25. 21:00
Megosztás:

Újra megverték az inflációt a nyugdíjpénztárak, de növelni kellene a tagok számát

Az idei második negyedévben folytatódott mind az önkéntes nyugdíj- és egészségpénztárakba áramló tagi befizetések növekedése, mind pedig a taglétszám gyarapodása. Az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) legújabb szektorelemzése szerint a nyugdíjkassza-tagok pozitív reálhozamot könyvelhettek el, az egészségpénztárak esetében pedig tovább nőtt a lakáshitel-törlesztési célú kifizetések népszerűsége.
2026. 08. 25. 20:00
Megosztás:

Négyszeresére nőtt a MET Csoport franciaországi akkumulátoros energiatároló portfóliója

Elkészült a svájci központú MET Csoporthoz tartozó COMAX France új, összesen 57 MW teljesítményű és 114 MWh kapacitású akkumulátoros energiatároló (BESS) portfóliója. A franciaországi elosztó hálózathoz csatlakozó tíz helyszínen megvalósult beruházások a MET európai energiaátmenetet támogató stratégiájának részét képezik.
2026. 08. 25. 19:00
Megosztás:

AI weboldal készítés: mikor és miért válaszd?

A digitális kor gyors fejlődése megköveteli a vállalkozásoktól, hogy lépést tartsanak a legújabb technológiákkal. A mesterséges intelligencia, vagyis AI felhasználása egyre szélesebb körben terjed, így már a weboldalak készítésében is jelentős szerepet játszik. Talán te is elgondolkodtál már azon, hogy egy-két mondat beírásával megoldhatod céged online megjelenését. Ez az elképzelés csábító, de vajon valóban ez lenne a legjobb megoldás? Nézzük meg, mikor lehet hasznos, illetve hol találkozhatsz korlátokkal.
2026. 08. 25. 18:00
Megosztás:

AI-ügynökök a logisztikában: 7 gondolat az ellátási láncok jövőjéről

Aligha van jelenleg olyan technológiai trend, amely hevesebb viták tárgyát képezné, mint a mesterséges intelligencia (AI) ügynökalapú rendszerei. Az alábbi hét állítás rávilágít arra, mit igényel a mesterségesintelligencia-ügynökök jövőbeli sikeres alkalmazása a logisztikában.
2026. 08. 25. 17:00
Megosztás:

A bordó levelű selyemakác varázsa a kertben

A kertészkedés szerelmeseinek érdeklődését könnyedén felkelti egy különleges növény, amelyet csokoládés árnyalatú lombjai tesznek igazán egyedivé. A bordó levelű selyemakác azonnal magára vonzza a tekintetet, függetlenül attól, hogy modern vagy hagyományos kerti környezetben helyezzük el.
2026. 08. 25. 16:00
Megosztás:

Innovatív megoldások a modern építészetben

Az építőipar és a lakberendezés összefonódása mindig kihívást jelentett a tervezők és a kivitelezők számára. A természetes anyagok szépsége, mint a fa és a kő, tagadhatatlan, de az ezekkel járó költségek miatt sokszor elérhetetlenek a lakástulajdonosok számára. Manapság elérhetőek olyan alternatívák, amik megfizethetőbbek és tartósabbak lehetnek a hagyományos anyagoknál.
2026. 08. 25. 15:00
Megosztás: