Római kori hidat döntött romba az árvíz

Egy római kori hidat döntött romba a Tajo folyó áradása a Spanyolország középső részén található Talavera de la Reina városában vasárnap.

Római kori hidat döntött romba az árvíz

A város szimbólumának számító gyalogos híd beomlásáról José Julián Gregorio polgármester tett közzé videófelvételt az X-en.

Hangsúlyozta: mindent megtesznek azért, hogy minél előbb újjáépíthessék a Szent Katalin-hidat, amelynek római alapjain a XV. század végén épült meg az átkelő. A évtizedek során már többször kellett helyreállítani, legutóbb 1950-ben szakadt be egy része.

A hatóságok tájékoztatása szerint a heves esőzések következtében a városon áthaladó Tajo folyó elérte a másodpercenként 1000 köbmétert meghaladó vízhozamot.

Kasztília-La Mancha tartományban az árvízveszély miatt több mint száz ingatlanból evakuálták a lakókat Escalona településen, és további hat településen adtak ki riasztást az Alberche folyó áradása miatt, amely évtizedek óta nem látott vízszintet ért el.

A fővárost is magába foglaló Madrid tartományban Mejorada del Campo településen 50 embert telepítettek ki miután a Jarama és az Henares folyó veszélyes szintemelkedése miatt.

A hatóságok készenlétben állnak a fővároson áthaladó Manzanares folyó áradása miatt is, miután vízhozama pénteken az ilyenkor szokásos mennyiség tizenötszörösére duzzadt.

A régióban két túrázót kellett kimenteni szombat este, akiket meglepett egy erős hóvihar, és a rossz látási viszonyok miatt eltévedtek.

Az Aragónban található Moncayó nemzeti parkban a hegyimentők már nem tudtak segíteni három bajba jutott hegymászón, mindannyian életüket vesztették.

Az Ibériai-félszigeten három hete váltják egymást a nagy kiterjedésű viharok, vasárnap a Martinho névre keresztelt vihar hagyja el fokozatosan a térséget, leginkább az északi országrészben okozva tartós csapadékot, óránként 70 kilométert meghaladó erősségű szelet, és a hegyekben havazást.

Az ország 17 tartományából 11-ben adtak riasztást. Több mint 30 másodrendű közutat zártak le részlegesen áradásveszély vagy havazás miatt, többségüket Andalúzia és Valencia tartományban.

Málagában továbbra is kutatnak egy szerdán eltűnt férfi után, akiknek motorját másnap megtalálták a hatóságok.

Nincs legalább 2 gyermek a családodban? Akkor bajban leszel!

Magyarország népessége drámai ütemben csökken, noha az utóbbi években számos kormányzati intézkedés született a gyermekvállalás ösztönzésére – elég csak a babaváró hitelre, a CSOK-ra vagy a falusi CSOK-ra gondolni. Eltűnhet a magyar nemzet? Elfogyunk? Ki tehető ezért felelőssé? És ki viseli majd ennek következményeit?
2025. 07. 27. 01:00
Megosztás:

A kriptovaluta szerepe az online szerencsejátékban

Na figyelj, az online kaszinók világa ma már nem az, ami régen volt. Míg régen csak PayPal vagy bankkártya játszott, manapság már simán betolhatod a tétet bitcoinnal, és pöröghetsz az asztalon, mintha csak valami cyberpunk filmbe csöppentél volna. A kriptovaluták nemcsak menők, de egyre inkább átszövik a szerencsejátékok világát is – és nem véletlenül.
2025. 07. 27. 00:15
Megosztás:

Megérzi az USA vámok hatását a Volkswagen

A Volkswagen csoport második negyedéves árbevétele 3%-kal 80,8 milliárd euróra csökkent, elmaradva a 82,2 milliárd eurós piaci konszenzustól.
2025. 07. 27. 00:01
Megosztás:

A $HYPER előértékesítése átlépte a 4,5 milliót! Egy nap alatt 200 ezret gyűjtött

A Bitcoin 123.000 dolláros csúcsa óta az egész kriptovaluta piac szárnyalásnak indult, és fellendítette a Bitcoin Hyper ($HYPER) előértékesítését is.
2025. 07. 26. 23:00
Megosztás:

Késik a pozitív fordulat az Intelnél

A második negyedévben 12,9 milliárd dollár bevételt ért el a chipgyártó, ami nagyjából megegyezik az egy évvel korábbival.
2025. 07. 26. 22:00
Megosztás:

Mibe egyezünk bele, amikor koncertjegyet veszünk? A Coldplay-ügy a GDPR tükrében

A Coldplay bostoni koncertjén történt csókkamerás botrány az utóbbi napok egyik legtöbbet emlegetett témája nemcsak a különböző médiafelületeken, hanem az adatvédelmi szakmában is. A videó percek alatt körbejárta a világot, mém lett belőle, az érintett vezérigazgató pedig lemondott. A történet ugyanakkor nemcsak egy párkapcsolati dráma, hanem éles adatvédelmi kérdés is. Dr. Tóth Judit Lenke, adatvédelmi és adatbiztonsági szakjogász elemezte a történteket.
2025. 07. 26. 21:00
Megosztás:

Új DeFi csillag születik? Az edgeX 100 millió dollárnyi befektetést vonzott az airdropvadászok rohamával

A decentralizált pénzügyi (DeFi) szektor új szereplője robbant be a köztudatba: az edgeX nevű layer 2-alapú, örökös határidős ügyletekre szakosodott platform hirtelen népszerűségre tett szert. Az ok? Egy jól időzített és okosan felépített airdrop kampány. Vajon ez lesz az új Hyperliquid?
2025. 07. 26. 20:00
Megosztás:

A jövő Sanghajba költözik

Szombaton nyitja meg kapuit Sanghajban a World Artificial Intelligence Conference. Az eseményre rekord számú látogatót várnak.
2025. 07. 26. 19:00
Megosztás:

Pozitív fejlemények hatására emelkedik az olajár

A WTI nyersolaj határidős jegyzése folytatta az előző napi emelkedést, és ma reggel hordónként 66,5 dollár közelében mozgott, a Brent pedig 69,5 dollárba került.
2025. 07. 26. 18:00
Megosztás:

A Bitcoin újra lendületben: 9 milliárd dolláros „ős-bálna” eladás után ismét emelkedik az árfolyam

Egy évtizedek óta mozdulatlan Bitcoin-vagyon aktiválódott, majd rekordméretű eladásba torkollott – a piac mégis stabilizálódni látszik. Vajon a mélypontot már elhagytuk, és jön az újabb emelkedés? A Galaxy által lebonyolított elképesztő BTC-eladás után új remény éled a befektetők körében.
2025. 07. 26. 17:00
Megosztás:

Küszöbön az amerikai-indiai megállapodás

Trump először április 2-án jelentette be az indiai árukra kivetett 26%-os vámokat egy szélesebb körű kereskedelempolitikai lépés részeként. A vámokat eredetileg július 9-ig szüneteltették, de az USA később augusztus 1-jéig meghosszabbította a határidőt.
2025. 07. 26. 16:00
Megosztás:

Buborékra figyelmeztet a Bank of America stratégája

A Bank of America elemzői szerint a pénzügyi szabályozás enyhülésével párhuzamosan a monetáris politika lazulása miatt nő a buborék kialakulásának kockázata a részvénypiacokon.
2025. 07. 26. 15:30
Megosztás:

Kolozsvári céget vásárolt fel a francia energetikai nagyvállalat, a Vinci

Felvásárolta a kolozsvári EnergoBitet a francia energetikai nagyvállalat, a Vinci - írja az economica.net a cég közleménye alapján.
2025. 07. 26. 14:00
Megosztás:

TOP 8-ban az Ötöslottó főnyereménye - Mennyi is?

Magyarország két legismertebb lottójátékán halmozódik a főnyeremény: az Ötöslottón 140, a Hatoslottón 56 napja. Előbbi 4 milliárd forinttal kecsegtet, utóbbin 950 millió forint várja a játékosokat.
2025. 07. 26. 13:00
Megosztás:

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban

A Meta amerikai internetes óriásvállalat, amely többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemelteti, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. 07. 26. 12:00
Megosztás:

4 milliárd dolláros amerikai katonai hitelt kap Lengyelország fegyvervásárlásra

Az Egyesült Államok 4 milliárd dollár katonai célú hitelt nyújt Lengyelországnak, amely amerikai eszközöket vásárolhat a pénzből - jelentette be a washingtoni külügyminisztérium pénteken.
2025. 07. 26. 11:00
Megosztás:

Már több mint 10 millió turista érkezett Magyarországra

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.
2025. 07. 26. 10:00
Megosztás:

Német üzleti hangulat: júliusban is javult, de elmaradt a várakozásoktól

Az elemzők által vártnál kevésbé javult az üzleti hangulat Németországban júliusban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének legfrissebb, pénteken ismertetett felmérése szerint.
2025. 07. 26. 09:00
Megosztás:

Visszaesett a személyautó-gyártás Csehországban

Csehországban az első fél évben 747 428 személyautót gyártottak, ami 3,5 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában - közölte a cseh autóipari szövetség pénteken Prágában.
2025. 07. 26. 08:00
Megosztás:

Szlovéniában is nőtt a turisták száma

Az év első hat hónapjában 2,8 millió turista látogatott Szlovéniába és 6,9 millió vendégéjszakát töltöttek el, a vendégek száma 8,4 százalékkal, a vendégéjszakáké 7,7 százalékkal volt több az előző év ugyanezen időszakához képest - közölte pénteken az ország statisztikai hivatala.
2025. 07. 26. 07:00
Megosztás: