Adósság adósság hátán Romániában
Az első fél évben átlagosan 3 ezer lej (193 ezer forint) volt egy-egy adós elmaradása, az egy évvel korábbi 1800 lej helyett. Az adatokból az is kiderül, hogy a természetes és jogi személyek lejárt határidejű adósságainak aránya júniusban 2,58 százalék volt az egy évvel korábbi 1,17 százalék helyett.
A természetes és jogi személyek lejárt határidejű adóssága 5,795 milliárd lej volt, ezen belül a magánszemélyek tartozása 1,834 milliárd lej volt. Az Evenimentul Zilei című lap elemzőket idézve megállapítja, hogy három ok miatt gyülemlettek fel a lakossági tartozások: a lej árfolyamának alakulása, a kamatok emelkedése és a munkanélküliség növekedése miatt.
Elemzők arra számítanak, hogy az év végére elérheti a 8 százalékot, azaz 800 ezret a munkanélküliek száma Romániában a jelenlegi 6 százalék helyett.