Segítségre szorulnak a Covid-árvák

Több mint egymillió forinttal támogatja Szilágyi Áron kardvívó a Regőczi Alapítványt. A sajtótájékoztatóval arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a "Covid-árvák" továbbra is segítségre szorulnak - mondta Herczegh Anita, az alapítvány kuratóriumának elnöke, Áder János volt köztársasági elnök felesége csütörtökön Budapesten.

Segítségre szorulnak a Covid-árvák

Herczegh Anita emlékeztetett: a háromszoros olimpiai, kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok már 2021-ben is támogatója, a Jónak lenni jó! kampányban jószolgálati nagykövete volt az alapítványnak. Most "talán még hálásabbak vagyunk a kiállásáért", mert bár a legtöbben már szeretnék elfelejteni a koronavírus-járványt, az alapítványnál meghaladja az 1350-et a támogatott gyermekek száma - mondta Herczegh Anita.

Hozzáfűzte, ezeknek a gyerekeknek a tíz százaléka 6 évesnél fiatalabb volt, amikor árván mradt, tehát még 15-20 évig segítségre szorulnak. A támogatottak között 2022-ben született Covid-árva is van.

Az alapítvány pénzbeli támogatást nyújt a gyermekeknek egészen nagykorúságukig, illetve addig, amíg majd a saját lábukra tudnak állni. Az anyagi támogatás mellett jogi és pszichológiai segítséget is kaphatnak, emellett kulturális programokon, nyaralásokon is részt vehetnek - fejtette ki Herczegh Anita.

Szilágyi Áron a "második otthonának" nevezett Vasas Pasaréti Sportcentrumot, a sajtótájékoztató helyszínét. Elmondta, hogy amikor támogatójával, a magyar tulajdonban lévő, vívófelszereléseket gyártó PBT Fencinggel "valami jó ügyet" kerestek, amely mellé érdemes odaállni, nem kellett sokáig kutatni.

Amióta lecsengett a járvány, kevesebb szó esik erről, de a Covid-árvák továbbra is segítségre szorulnak - hangsúlyozta Szilágyi Áron is. Reményét fejezte ki, hogy felajánlásával és kiállásával hozzájárulhat ahhoz, hogy többen gondoljanak a támogatásukra.

A Regőczi Alapítvány tájékoztatása szerint 2022-ben Szilágyi Áron, a Vasas SC versenyzője, a vívószakosztály elnöke által dedikált, egyedi sorszámmal gravírozott, limitált darabszámos kardsorozatot dobott piacra a PBT Fencing.

Az exkluzív kardokból 263-at gyártottak és adtak el; azért pont ennyit, mert Szilágyi Áron ezzel a pontszámmal nyerte a 2020/2021-es szezon összetett Világkupa pontversenyét. Rajongók és gyűjtők a világ minden tájáról vásároltak ezekből. Az eladásoknak köszönhetően végül 1 054 000 forinttal tudják segíteni az alapítvány munkáját - áll a közleményben.

A Regőczi Alapítványt Áder János köztársasági elnök hozta létre azzal a céllal, hogy hosszú távú, személyre szabott gondoskodást biztosítson azoknak a gyermekeknek, akik a világjárvány idején elvesztették egyik vagy mindkét szülőjüket.


Emelkedtek szerdán az európai piacok, 11,2%-kal növekedtek a keresetek Magyarországon

Az európai részvények szerdán enyhén emelkedtek, miközben a befektetők az Egyesült Államok és Irán közötti békemegállapodás részleteire, valamint a Federal Reserve monetáris politikai kilátásaira vártak. A páneurópai STOXX 600 index 0,5%-kal zárt magasabban, ezzel sorozatban az ötödik emelkedő napját könyvelhette el. A Dax és az FTSE 100 kisebb mértékben emelkedtek, míg a CAC 40 alulteljesítőnek bizonyult 0,1%-os csökkenéssel.
2026. 06. 18. 09:30
Megosztás:

Az energiapiacon a verseny már nem a termelésről, hanem a tárolásról és a gyors alkalmazkodásról szól

Magyarország hosszabb távon a közép-európai energiakereskedelem meghatározó szereplőjévé válhat, ha a tárolási és hálózati infrastruktúra fejlesztése lépést tart a termelés bővülésével - fejtette ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. legújabb elemzésében.
2026. 06. 18. 09:00
Megosztás:

Ez történt a forint árfolyamával csütörtök reggelre

Gyengült a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 06. 18. 08:30
Megosztás:

Megkezdte működését a Green Energy Investhor paksi energiatárolója

A Green Energy Investhor Zrt. (GEI) leányvállalata, az MB Sunissimo Primo Kft. sikeresen lezárta paksi energiatároló-fejlesztésének próbaüzemét, így a rendszer megkezdte kereskedelmi működését. A 21 MVA/48 MWh névleges teljesítményű energiatároló a GEI 2024-ben üzembe helyezett paksi naperőművéhez kapcsolódik, és annak működését támogatja a villamosenergia-rendszerhez való rugalmasabb alkalmazkodással.
2026. 06. 18. 08:00
Megosztás:

Közzétették a nem képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát

Közzétették a kormany.hu-n a nem országgyűlési képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát szerdán; Bóna Szabolcs agrárminiszter jelentős földtulajdonnal rendelkezik, Lannert Judit, az oktatási tárca vezetője értékpapírban több mint 100 millió forintot tart, Vitézy Dávid közlekedési miniszter pedig csökkentette magyarállampapír-állományát.
2026. 06. 18. 07:30
Megosztás:

Biztonságos nyaralás a digitális korban: még a pénzmosás elleni szakértőt is érhetik meglepetések

Nyaraláskor sokan hajlamosak lazítani a biztonsági rutinjaikon, pedig a digitális világban a vakáció sem ad felmentést az óvatosság alól. Dr. Tóth Judit Lenke adatvédelmi szakjogász és pénzmosás elleni szakértő arra figyelmeztet, hogy egy egyszerű szállodai bejelentkezés vagy egy ártatlannak tűnő közösségi média poszt is komoly adatvédelmi és anyagi kockázatokat rejthet.
2026. 06. 18. 07:00
Megosztás:

Közzétették a nem képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát

Közzétették a kormany.hu-n a nem országgyűlési képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát szerdán; Bóna Szabolcs agrárminiszter jelentős földtulajdonnal rendelkezik, Lannert Judit, az oktatási tárca vezetője értékpapírban több mint 100 millió forintot tart, Vitézy Dávid közlekedési miniszter pedig csökkentette magyarállampapír-állományát.
2026. 06. 18. 06:00
Megosztás:

Digitális előrendelés alakíthatja át az iskolai étkeztetést, hogy eltűnjön a pazarlás

Az online előrendelés a közétkeztetés egyik legnagyobb problémájára, az ételpazarlásra is választ adhat. Az A–B–C menürendszerben a diákok előre kiválasztják az ételt, így a konyhák pontosan annyi adagot készíthetnek, amennyire valóban szükség van. A szakértő szerint ezzel a módszerrel az ételhulladék mennyisége szinte nullára csökkenthető. A rendszer közben választási lehetőséget ad a gyerekeknek, és kiszámíthatóbbá teszi a napi konyhai működést. Az előrendelés így egyszerre lehet logisztikai megoldás, nevelési eszköz és a pazarlás visszaszorításának kulcsa.
2026. 06. 18. 05:00
Megosztás:

Háború, járattörlés, légtérzár? Az Emirates új biztosítása ezekre is kiterjed

Új, kibővített utasbiztosítási terméket vezet be az Emirates, amely a hagyományos utasbiztosítási fedezeteken túl olyan helyzetekre is kiterjed, amelyek az elmúlt évek geopolitikai és légiközlekedési kihívásai nyomán egyre nagyobb jelentőséget kaptak az utazók számára.
2026. 06. 18. 04:00
Megosztás:

A védett árnál 20 forinttal kedvezőbb áron lehet tankolni az Auchan töltőállomásokon 2026. június 17-től

A mindenkori védett árnál literenként 20 forinttal olcsóbban tankolhatják meg a vásárlók a magyar rendszámú járműveiket az Auchan Benzinkutakon. Az Auchan a 95-ös benzin esetében az 595 forintos benzinár helyett 20 forinttal olcsóbban, azaz literenként 575 forintért, míg a 615 forintos dízelár helyett pedig szintén 20 forinttal kedvezőbben, azaz literenként 595 forintért kínálja az üzemanyagot.
2026. 06. 18. 03:30
Megosztás:

AI a gyakorlatban: ezt érdemes tudniuk a vállalatvezetőknek 2026-ban

Hogyan válhat a mesterséges intelligencia (AI) a kkv-k mindennapi működésének részévé és versenyképességük javításának eszközévé – ezt a témát tűzte zászlajára a Joint Venture Szövetség (JVSZ) Country Ride rendezvénysorozatának első idei állomása. Az immár harmadik évében járó kezdeményezés debreceni eseményén a JVSZ számos helyi vállalkozás és nagyvállalat vezetőjét bevonva vitatta meg a szakértőkkel az AI-ban rejlő lehetőségeket és buktatókat. A rendezvényen bemutatták az AI Index Magyarország kutatást is.
2026. 06. 18. 03:00
Megosztás:

Úthasználati díjat vezettek be a városon áthaladó nehézgépjármű-forgalomra az erdélyi Nyárádszeredában

Úthasználati díjat vezettek be a városon áthaladó nehézgépjármű-forgalomra Nyárádszeredában az A8-as autópálya közelében zajló útépítési munkálatok miatt - jelentette be szerdán az erdélyi város önkormányzata.
2026. 06. 18. 02:30
Megosztás:

A kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár kivezetését

Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a vonatkozó jogszabályok megváltoztatását az Országgyűlésnél, és a védett ár kivezetését - írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
2026. 06. 18. 02:00
Megosztás:

A Legfőbb Ügyészség teljes kivizsgálást és tájékoztatást ígért az aranykonvojügyben

Az aranykonvojügy minden szálát kivizsgálja és a nyilvánosság elé tárja az ügyészség - írta szerdai közleményében a Legfőbb Ügyészség, azután, hogy Magyar Péter miniszterelnök úgy fogalmazott: "A legfőbb ügyész haladéktalanul szólaljon meg az ügyben!"
2026. 06. 18. 01:30
Megosztás:

Elmarad a JazzFest Budapest

A szervezők lemondták a JazzFest Budapest 2026 fesztivált, így elmarad a június 27-től július 5-ig tervezett idei rendezvény - közölte a fesztiváligazgató kedden Facebook-bejegyzésében.
2026. 06. 18. 01:00
Megosztás:

Amikor a számítás végre nem bonyolít, hanem segít választani

A pénzügyi világ sokak számára még mindig tele van bizonytalansággal és kérdőjelekkel, különösen igaz ez akkor, amikor hitelfelvételre kerül sor. Nem véletlen, hogy egyre többen keresnek olyan megoldásokat, melyek egyszerűbbé, átláthatóbbá és kiszámíthatóbbá teszik a folyamatot. A Cofidis is kiemelt szerepet tulajdonít a tudatos döntéshozatal támogatásának – lássuk, ez hogyan lehetséges.
2026. 06. 18. 00:01
Megosztás:

A Fed nem változtatott az irányadó dollárkamaton

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) a piaci várakozásoknak megfelelően nem változtatott az irányadó dollárkamatok 3,50-3,75 százalékos sávján szerdán végződött kétnapos monetáris politikai ülésé
2026. 06. 17. 23:30
Megosztás:

Amikor a mosoly a befektetés része

Egy fontos tárgyalás, egy állásinterjú vagy akár egy első személyes találkozás során rengeteg apró benyomás alakul ki néhány perc alatt. A megjelenés részei sokszor észrevétlenül dolgoznak együtt: a testtartás, a hangszín, a tekintet és természetesen a mosoly is.
2026. 06. 17. 23:30
Megosztás:

Nyári diákmunkát támogató programot indított a Szociális és Családügyi Minisztérium

Nyári diákmunkát támogató programot indított a Szociális és Családügyi Minisztérium, amelynek keretében bértámogatást nyújtanak a munkáltatóknak a 16-25 év közötti, nappali tagozaton tanuló diákok és egyetemi hallgatók nyári foglalkoztatásához.
2026. 06. 17. 23:00
Megosztás:

Konstruktív párbeszéd indult a felsőoktatás jövőjéről

A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) üdvözli, hogy hosszú idő után érdemi kérdéseket érintő, konstruktív párbeszéd indult a kormány és az érdekképviselet között a felsőoktatás jövőjéről - tájékoztatta az FDSZ szerdán az MTI-t, azt követően, hogy az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium előző nap a felsőoktatás megújításáról szóló konzultációra hívta az FDSZ intézményi vezetőit.
2026. 06. 17. 22:30
Megosztás: