Sportfogadás a Serie A-ban

Ha azt mondjuk Serie A, a sportkedvelők részére egyből be is ugrik hozzá a sportág és az ország. Az olasz labdarúgó bajnokság első osztálya milliókat mozgat meg az országban, és természetesen azon kívül is

Sportfogadás a Serie A-ban

De nemcsak nézőként, hanem a sportfogadás alanyaként is igen komoly népszerűséget vívott ki magának.

A mai modern informatikai és telekommunikációs vívmányok mellett akár a kettő dolog együtt is mehet. Ülünk a stadion lelátóján és közben fogadásokat kötünk megérzéseinkre alapozva. Egy Serie A-s mérkőzés hangulata a szemnek és fülnek is igazi élményeket ad, mellé a tippjeink okozta további izgalom már csak a hab a tortán.

Nézzük meg, honnan indult a ’calcio’, milyen piacokat érdemes megcélozni a bukmékereknél, és mit tudunk felállítani pro és kontra az élő fogadás kapcsán.

A bajnokságról röviden

Az olasz labdarúgó bajnokság 1898-ban alakult, ahogy a többi nagymúltú országban, itt is sorban jöttek a különböző módosítások. Jelenlegi formáját a 1929-30-as kiírás során érte el. Érdekességként megjegyezhető, hogy a kezdetekben kizárólag Észak-Olaszországból származó együttesek indultak, de ez hamar megváltozott. Most már természetesen az ajtó nyitva áll az egész ország előtt.

Ami az Európában elfoglalt helyét illeti, a Serie A meglehetősen hullámzó teljesítményt nyújt. Hol vetekedett az elittel, hol pedig inkább alájuk sorolták be nívóban a szakemberek. Előbbieket természetesen nagyban befolyásolták a nemzetközi kupaporondon elért eredmények. Ha a közelmúltat (és egy kicsit távolabbi múltat) vizsgáljuk meg közelebbről, akkor egészen a 2009-10-es idényig kell visszamennünk, hogy olasz Bajnokok Ligája győztesbe fussunk.

A José Mourinho féle Inter 2-0-as győzelmet aratott a Bayern München csapata ellen. Azóta ugyan három alkalommal (Juventus kétszer, Inter egyszer) is sikerült olasz együttesnek döntőbe jutnia, de egyszer sem jött össze a hőn áhított trófea. A 90-es és 2000-es években még az AC Milan volt meghatározó szereplője a BL-nek.

Az egyértelmű, hogy a Premier League, a La liga és a Bundesliga mellett a Serie A a nagyok játszóterén foglal helyet.

Fogadási tippek

Talán mondani sem kell, rengeteg mérkőzés és még több piac áll rendelkezésre a sportfogadás világában. Az olasz bajnokság tele van izgalmas mérkőzésekkel, így minden érdeklődő megtalálja a számára vonzó lehetőségeket.

A klasszikus 1X2 mellett nagyon népszerű a gólok száma felett/alatt piac is. Itt az a kérdés, hogy a találkozó végén a kiválasztott számhoz (például 2,5) képest hol helyezkedik el az összes gól száma, felett vagy alatta. Például, ha 2,5 gól felett a tippünk, akkor azért kell szorítanunk, hogy legalább 3-szor rezzenjen meg a résztvevő csapatok hálója. 2-1 vagy 3-0, teljesen mindegy, csak az összesítés számít.

A sort lehetne még hosszasan folytatni, de kétségkívül erre a 2 piacra érkezik a legtöbb fogadás.

Élő fogadás előnye és hátránya

Az élő fogadás majdnem külön „műfajnak” tekinthető. Tippjeinket a mérkőzés közben tehetjük meg. Ez a fogadási fajta a lüktetés érzésével jár, hiszen nagyon gyorsan történhetnek az olyan események, amelyekre reagálnunk kell.

Nagy előnye, hogy sokkal több információt kapunk a csapatok formájáról például, hiszen 20 perc után már látni, mi várható a folytatásban. Hátrányaként azt említhetjük meg, hogy nincs mese, végig ott kell ülnünk és figyelnünk. Az addig ígéretesnek tűnő megérzésünket romba döntheti egy kiállítás vagy egy sérülés is.

Egy dolog biztos, ha több adrenalinra vágyunk, az élő fogadás lesz a helyes választás.


A BTC Ecosystem elindítja a „Green Hashrate Standard” kezdeményezést, hivatalosan aktiválva a megújuló energián alapuló bányászat új passzív jövedelmi modelljét

A Bitcoin-ökoszisztéma robbanásszerű növekedése közepette a BTC Ecosystem Green Hashrate Contracts megfelelőségi szempontból szabályozott, fenntartható és átlátható megoldást kínál a globális felhasználók számára digitális eszközeik értéknövelésére.
2026. 05. 14. 09:00
Megosztás:

Egy gép nem akkor romlik el, amikor megáll – miért stratégiai kérdés az ipari karbantartás?

A gép forog, a profit termelődik – egészen addig, amíg egy kritikus alkatrész miatt meg nem áll a gyártósor. Egy ilyen leállás ára iparágtól függően óránként 9000 és 450 000 EUR között mozoghat, az autóiparban pedig akár az 1,85 millió EUR-t is elérheti. Kardos Norbert, a Trans-Sped Ipari Technológia és Karbantartás (MRO) üzletágának osztályvezetője szerint a döntéshozóknak sürgető szemléletváltásra van szükségük, ugyanis nem a karbantartás költsége a magas, hanem a gépek nem tervezett állásideje megfizethetetlen. Egy profin felépített MRO-rendszer olyan tudatos beruházás, amely közvetlenül óvja a profitabilitást, garantálja a dolgozók biztonságát és sziklaszilárd alapot ad a legszigorúbb jogszabályi megfelelésnek is.
2026. 05. 14. 08:30
Megosztás:

2026 történelmi év lehet a kínai–amerikai kapcsolatokban

Hszi Csin-ping kínai elnök szerint 2026 "történelmi jelentőségű mérföldkő" lehet, amely új fejezetet nyithat a kínai–amerikai kapcsolatokban – jelentette csütörtökön a kínai állami média Donald Trump amerikai elnök pekingi tárgyalásairól beszámolva.
2026. 05. 14. 08:00
Megosztás:

Gyorsítani a zöld átállást – régiós párbeszédet indított az OTP Csoport

Hogyan válik a fenntarthatósági átállás konkrét üzleti döntésekké, mérhető kockázatokká és finanszírozható projektekké? Ezekre a gyakorlati kérdésekre kerestek választ az OTP Csoport által 2026 májusában Budapesten megrendezett ESG Summit 2026 résztvevői. Az eseményen a pénzügyi szektor, a szabályozói oldal, a tudomány és a vállalati szféra képviselői közösen vitatták meg, hogyan gyorsítható a zöld átállás a régióban megvalósítható módszertanokkal és pénzügyi eszközökkel.
2026. 05. 14. 07:30
Megosztás:

Tovább nyílik a költségolló: infláció feletti drágulás és stagnáló hatékonyság fojtogatja a hazai fuvarozókat

Bár a makrogazdasági adatok enyhe optimizmusra adhatnának okot, a közúti fuvarozói szektor egyelőre csak a túlélésért küzd.
2026. 05. 14. 07:00
Megosztás:

Az SAP bemutatja az Autonóm Vállalat vízióját

Az idei SAP Sapphire konferencián az SAP bemutatta az Autonóm Vállalat koncepcióját, amelynek célja a legkritikusabb üzleti folyamatok új szintre emelése. A megközelítés lényege, hogy az emberek és a mesterséges intelligencia szorosan együttműködve segítsék a vállalatokat abban, hogy a globális üzleti környezet egyre gyorsuló elvárásaira hatékonyan, stratégiai módon és biztonságosan tudjanak reagálni.
2026. 05. 14. 06:30
Megosztás:

Csaknem ezer bor mutatja meg, hol tart a magyar borágazat

Megkezdődött a 45. Országos Borverseny, Magyarország legnagyobb múltú és egyik legrangosabb szakmai bormustrája. A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) által szervezett országos megmérettetésre idén 22 borvidék 233 pincészetéből érkeztek nevezések, a szakmai zsűri rekord mennyiségű, 995 bormintát értékel a többnapos verseny során. Az idei mezőnyben nagy számban szerepelnek a klasszikus fehér- és vörösborok, miközben egyre több olyan tétel jelenik meg, amely illeszkedik a mai fogyasztási szokásokhoz és a fiatalabb generációk ízléséhez.
2026. 05. 14. 06:00
Megosztás:

A Messer kiadta 2025-ös fenntarthatósági jelentését

A világ legnagyobb magántulajdonban lévő ipari gázszakértője, a Messer közzétette 2025-ös fenntarthatósági jelentését, amely megerősíti hosszú távú elkötelezettségét a felelős működés, a biztonság és a munkavállalók iránt. A vállalat az elmúlt évben az energiahatékonyság növelésére, a működési teljesítmény javítására és a szervezeti ellenállóképesség erősítésére összpontosított, miközben továbbra is kiemelt figyelmet fordított az átláthatóságra és a felelős vállalatirányításra.
2026. 05. 14. 05:30
Megosztás:

Kell-e speciális abroncs az elektromos autókra?

Az elektromos autók térnyerésével egyre több autósban merül fel a kérdés: vajon az EV-khez (Electric Vehicle) különleges abroncs szükséges? Az elektromos modellek nehezebbek, azonnali nyomatékot adnak le, és teljesen más vezetési élményt kínálnak, mint a belső égésű motoros autók. De valóban speciális abroncsot igényelnek? Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
2026. 05. 14. 05:00
Megosztás:

Tízből nyolc csalási kísérletet megfog az Erste, de az ügyfeleknek is résen kell lenniük

Az idei első negyedévben 2,3 milliárd forint ellopását akadályozta meg az Erste, amely tízből nyolc esetben ki tudta szűrni az ügyfelei ellen irányuló pénzügyi támadásokat, csalárd tranzakciókat. A bank jelenleg egy mesterségesintelligencia-alapú, öntanuló csalásmegelőző rendszeren dolgozik, miközben digitális platformja, George már most is több funkcióval védi az ügyfeleket.
2026. 05. 14. 04:30
Megosztás:

Magas az életminőség Szlovéniában, de a termelékenység gyenge növekedése fékezi a fejlődést

Szlovéniában továbbra is magas az életminőség, és a mutatók rövid, valamint hosszú távon is kedvezőek, de nő a szegénységi kockázat, a termelékenység visszafogott növekedése pedig hátráltatja a gazdasági fejlődést - derül ki a kormány makrogazdasági elemzőintézete, az IMAD szerdán bemutatott, Életminőség Szlovéniában - Fejlesztési jelentés 2026 című anyagából.
2026. 05. 14. 04:00
Megosztás:

Pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot - jelentette be az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) főigazgató-helyettese a Tisza-kormány első ülésének szünetében szerdán Ópusztaszeren.
2026. 05. 14. 03:30
Megosztás:

20 év után ismét hosszabbított a Waberers és a Zwack

A Waberer’s és a Zwack Unicum Nyrt. 3+2 évre meghosszabbította a több mint két évtizedes logisztikai partnerségét. Az együttműködés, amely 2005 óta biztosítja a Zwack számára a teljes körű áruszállítási, raktározási és hozzáadott értékű szolgáltatásokat, a megújított szerződéssel új szakaszba lép és a felek a fenntartható közlekedés jegyében elektromos nyergesvontató alkalmazásával jelentősen csökkentik a helyi károsanyag- és zajterhelést.
2026. 05. 14. 03:00
Megosztás:

Itt a Tisza Párt új SZJA programja - sok pénz marad a zsebünkben

A TISZA-kormány újonnan kinevezett pénzügyminisztere, Kármán András a miniszteri meghallgatáson ismertette a személyi jövedelemadó mérséklésére vonatkozó elképzelést, amelyet azonban csak 2027-től vezetnének be.
2026. 05. 14. 02:00
Megosztás:

100.000-et buknak a kisemberek ezzel a döntéssel

A Magyar Nemzeti Bank friss adatai szerint a lekötött betétek jelentős része olyan bankokban áll, ahol az átlagos kamat még az 1 százalékot sem éri el. Ez elsőre nem tűnik látványos veszteségnek, hiszen a pénzből nem vonnak le közvetlenül semmit. A kár mégis valós: elmaradt hozamként jelentkezik.
2026. 05. 14. 01:00
Megosztás:

Tóth Péter nemzetbiztonsági főtanácsadó lesz

Tóth Péter nemzetbiztonsági főtanácsadóként csatlakozik a kormányhoz - jelentette be szerdán, Ópusztaszeren, kormánya első ülésének szünetében, sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök.
2026. 05. 14. 00:30
Megosztás:

Németh Dávid: 360 forintos euróárfolyamot még ki tud gazdálkodni a magyar gazdaság

A magyar gazdaság 360 forintos euróárfolyamot még ki tud gazdálkodni - hangsúlyozta a K&H Bank vezető elemzője szerdán Székesfehérváron, a Videoton Holding által szervezett üzleti fórumon.
2026. 05. 13. 23:30
Megosztás:

Rekordnyereséget ért el a Shopper Park Plus Nyrt. az első negyedévben

A Shopper Park Plus Nyrt. (SPP-csoport) adózott nyeresége 166,8 százalékkal 27,9 millió euróra, míg díjbevétele 42,9 százalékkal 10 millió euróra nőtt 2026 első negyedévben; az adatok alapján újabb negyedéves rekord profitot könyvelt el - közölte az ingatlanok bérbeadásával foglalkozó társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2026. 05. 13. 23:00
Megosztás:

Elindult a Restart Hungary startup ökoszisztéma kezdeményezés

A hazai startup és innovációs ökoszisztéma szintlépésének, valamint a magyar gazdaság újraindulásának támogatására új szakmai kezdeményezés jött létre Restart Hungary néven, amely a hagyományos érdekvédelmi szervezetek helyett nyílt és egyenrangú egyeztetési platformként kíván működni - tájékoztatta a szervezet szerdán az MTI-t közleményben.
2026. 05. 13. 22:30
Megosztás:

Bővíti állományát, az idén már 140 munkatársat vett fel a Körber Hungária

A bővülő feladatok ellátására az év eddig eltelt időszakában már 140 munkatársat vett fel a Pécsen termelő, több mint 1300 embert foglalkoztató Körber Hungária Gépgyártó Kft. (Körber) - közölte a gyártósorok és alkatrészek előállításával foglalkozó német tulajdonú vállalat szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 13. 22:00
Megosztás: