Stresszes munkatársak, környezetszennyezés és akadozó munkafolyamatok: így akadályozhatod meg ezeket!

Egyre több cégnél ügyelnek arra a munkatársak, hogy ne nyomtassanak feleslegesen, ám a legtöbb vállalkozás nem is tudja, mennyi mindent tehet még a fenntarthatóság jegyében, amivel ráadásul pénzt és időt is spórolhatnak.

Stresszes munkatársak, környezetszennyezés és akadozó munkafolyamatok: így akadályozhatod meg ezeket!

A nyomtatók központi szerepet játszanak a cégek életében, sok helyen azonban még így sem fordítanak kellő figyelmet a megfelelő eszköz kiválasztásra. Pedig egy hatékony, gyors és jól kiépített nyomtatórendszerrel nem csak a mindennapi munkát könnyíthetjük meg, de a környezet szempontjából is nagyon sokat számít.

„Ha fenntartható irodát szeretnénk, egyrészt arra kell figyelnünk, hogy az a környezetünk szempontjából és a cégünk számára is a legkedvezőbb legyen. Vagyis olyan eszközöket használjunk, amelyek nem szabotálják folyamatosan a munkát” – hívta fel a figyelmet Tál Dávid, az egyik legjelentősebb hazai nyomtatókat forgalmazó cég, a TechOffice.hu tulajdonosa.

A szakértő szerint a vállalkozás szempontjából mindenképpen érdemes szakemberrel felméretni az iroda méretét, elhelyezkedését, dolgozóinak számát és azt, hogy a nyomtatót hogyan és mennyien szeretnék használni.

„Magyarországon közel 2000-féle nyomtató kapható, és nem elvárható egy cégvezetőtől, hogy pontosan ismerje a gépek paramétereit. Egy kisvállalkozásnak például elég lehet egy tintasugaras nyomtató is, míg van olyan cég, ahol több lézernyomtatóra is szükség lehet. Előfordulhat, hogy érdemes üzleti tintasugaras nyomtatókba fektetni, hiszen ezek hosszú távon energiatakarékosan működnek. 10-15 munkatárs esetén már megéri megfontolni, hogy a centralizált, nagy nyomtató mellett kihelyezzünk néhány személyi nyomtatót is, hogy elkerüljük a sok várakozást a közös gépnél. Ezekben a kérdésekben mindenképp szükséges egy szakember bevonása, aki megfelelő segítséget tud nyújtani a vállalkozásnak” – tette hozzá Tál Dávid.

A hőmentes nyomtatóké és a leállásmentes működésé a jövő

A szakember arra is kitért, hogy cégük kifejezetten olyan beszállítót kutatott fel, aki hőmentes nyomtatókat tud biztosítani.

„A hőmentes nyomtatók esetében nem úgy működik a képalkotás, hogy felfűtik magukat 200 fokra és egy bonyolult folyamaton keresztül beleégetik a lapba, amit nyomtatni szeretnénk, éppen ezért kevesebb karbantartást igényelnek, hisz kevesebb kopó alkatrészre van bennük szükség. Mindemellett pedig az ökológiai lábnyomunk is sokkal kedvezőbb” – magyarázta Tál Dávid.

A szakértő azt is elárulta, cégük egy olyan innovatív rendszert is kiépített, ami lehetővé teszi a vállalkozásoknak az úgynevezett leállásmentes működést, nagyban megkönnyítve ezzel a munkájukat.

„Ha rosszul választunk nyomtatót, pénz- és időkiesés lehet belőle, hisz a munkatársak nem tudnak nyomtatni. Ilyenkor vagy egy másik munkatársnak, vagy az IT-s szakembernek kell orvosolnia a problémát, és a cég ázsiója is sérül, hiszen ez alatt az idő alatt nem tudja elvégezni a feladatát, miközben olyan dolgokkal kell foglalkoznia, ami nem az ő feladata. A szakmai tanácsadásunk során, miután felmértük a cég összes igényét, átbeszéljük, hogyan lenne érdemes berendezni az irodát, milyen eszközöket ajánlunk. A komplett leállásmentes irodát pedig úgy tudjuk biztosítani, hogy nem csak a tanácsadásban, de a kivitelezésben is segítünk, vagyis szállítunk, beüzemelünk, oktatunk. Ezután a távolból folyamatosan figyeljük a működést és ha bármi gond adódik valamelyik eszközzel, nincs semmiféle teendő a cég részéről, csak figyelni a telefont, mert szólunk, hogy elhárítottuk a problémát” – magyarázta Tál Dávid.

Hiánypótló iránytűt kapnak a befektetők

Elindult a K&H Értékpapír - befektetői hangulatindex, amely heti rendszerességgel méri a K&H Értékpapír lakossági befektetőinek tőkepiaci várakozásait. Az első öt hét válaszai alapján az optimisták aránya stabilan 50% körül alakult, míg a pesszimistáké egyik héten sem érte el a 20 százalékot – az index értéke így jellemzően +20 pont körül mozgott, ami határozottan pozitív piaci hangulatra utal.
2025. 06. 20. 19:00
Megosztás:

Ausztrália bekeményít: új korszak kezdődik a kriptovaluta szabályozásban 2025-től

2025 mérföldkő lehet a globális kriptoszabályozás történetében – Ausztrália ugyanis átfogó és szigorú szabályozási reformokat vezet be. A cél: stabilitás, fogyasztóvédelem és intézményi bizalom megteremtése a digitális eszközök piacán.
2025. 06. 20. 18:00
Megosztás:

Ritkaföldfém mi az? És miért fontos Ukrajna szempontjából?

Az utóbbi időben Ukrajna és a vámháború kapcsán is számtalanszor szóba került a ritkaföldfémek piaca. Rakjunk egy picit – s tényleg csak egy nagyon picit, a téma mérete miatt – rendet ebben a témában.
2025. 06. 20. 17:30
Megosztás:

Megkapta a jóváhagyást az Unicredit a Bizottságtól is

Az Európai Bizottság feltételesen jóváhagyta a Banco BPM felvásárlást.
2025. 06. 20. 17:00
Megosztás:

Czomba Sándor: Diákmunka esetében, a rájuk vonatkozó speciális szabályokat mindenkinek be kell tartani!

A kormány kiemelt figyelmet fordít arra, hogy mindenki, aki akar és tud dolgozni, az lehetőséget is kapjon rá, különös tekintettel a fiatalokra. A munkát vállaló diákok sajátos helyzetben vannak, hiszen a tapasztalat és a jártasság hiánya miatt kiszolgáltatottabbak a munka világában, mint a felnőttek, ezért a Nemzetgazdasági Minisztérium a korábbi évekhez hasonlóan idén is közzéteszi a diákmunkára vonatkozó munkavédelmi és munkaügyi tájékoztatókat. A nyár közeledtével fontos, hogy felhívjuk a figyelmet a diákok munkavégzésével kapcsolatos szabályokra, hiszen sok esetben foglalkoztatásuk eltér a felnőttekétől.
2025. 06. 20. 16:30
Megosztás:

Csökkentek az ipari termelői árak Németországban

Németországban az elemzők által várt mértéken csökkentek az ipari termelői árak májusban éves összevetésben a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteki jelentése szerint.
2025. 06. 20. 16:00
Megosztás:

Nagy Márton: a költségvetésnek stabil lábakon kell állnia!

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a mai napon Luxemburgban részt vett az Európai Beruházási Bank (EIB) éves közgyűlésén, majd azt követően az ECOFIN tanácskozásán. A magyar delegáció tagjaként az üléseken Kisgergely Kornél államháztartásért felelős államtitkár is jelen volt.
2025. 06. 20. 15:30
Megosztás:

NAV: Megduplázódott a pótlékmentes részletfizetés összeghatára

A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már kétmillió forintos adótartozásig kérhető a Nemzeti Adó- és Vámhatóságtól (NAV) - közölte a NAV az MTI-vel.
2025. 06. 20. 15:00
Megosztás:

Döntött a Parlament! Óriási változást hoz az egészségpénztáraknál az új szabály

Nagy horderejű változásról döntött az Országgyűlés az önkéntes egészségpénztárak kapcsán: a jogszabályváltozás értelmében a megszűnik az ún. önsegélyező szolgáltatásokra vonatkozó 180 napos várakozási idő.
2025. 06. 20. 14:30
Megosztás:

Jelentős átalakulás előtt áll a regisztrált szerelői rendszer

A közeljövőben megújul a regisztrált szerelői rendszer, amely korszerűbb, átláthatóbb és felhasználóbarátabb működést eredményez majd.
2025. 06. 20. 14:00
Megosztás:

Vigyázat! Ismét támadnak az üdülési jogos csalók

Az elmúlt napokban ismét több lakossági jelzés érkezett a Gazdasági Versenyhivatalhoz (GVH), hogy vélhetően csalók, üdülési jog tulajdonosoktól, illetve korábbi károsultaktól próbálnak pénzt kicsikarni. A GVH évek óta több jogszabály-módosítási javaslattal élt az üdülési jogok másodlagos értékesítéséhez kapcsolódó, különböző megtévesztő magatartások miatti visszaélések kiiktatása érdekében a jogalkotók felé, amit most ismét kezdeményez. A GVH arra hívja fel az érintettek figyelmét, hogy mindig legyenek nagyon körültekintőek, ha az üdülési joguk értékesítésével kapcsolatos megkeresést kapnak.
2025. 06. 20. 13:30
Megosztás:

Nem lazított tovább a kínai jegybank

A kínai központi bank a piaci várakozásoknak megfelelően nem változtatott az irányadó kamatokon.
2025. 06. 20. 13:00
Megosztás:

Szinten tartott a brit jegybank

A Bank of England döntéshozói 6:3 arányban az alapkamat szinten tartásáról határoztak, így maradt a 4,25%.
2025. 06. 20. 12:30
Megosztás:

Egyre népszerűbbek az extrák a lakásbiztosításoknál

Egyre népszerűbbek a kiegészítő fedezetek a lakásbiztosításoknál. A legkeresettebbek közé tartozik például a beázásra vonatkozó biztosítás vagy az úgynevezett lakásszerviz, amely gyors segítséget nyújt probléma esetén – közölte a K&H. A pénzintézet tapasztalatai szerint a digitalizáció rohamos térnyerése is egyértelműen látszik.
2025. 06. 20. 12:00
Megosztás:

Justin Sun Washingtonban: TRON befolyása az amerikai kriptoszabályozásra

Washingtonban találkozott Justin Sun, a TRON alapítója az amerikai digitális eszközök szabályozásáért felelős vezetővel. A háttérben a GENIUS törvényjavaslat, a TRON szerepének újradefiniálása és egy lehetséges szabályozási fordulat sejlik fel, amely az egész altcoin piacot átalakíthatja.
2025. 06. 20. 11:30
Megosztás:

Oldalaztak a fejlett piacok kötvényhozamai

Az amerikai és a német kötvénypiacon alig mozdultak a hozamok, a tízéves amerikai 4,4, a német 2,5% környékén ingadozott.
2025. 06. 20. 11:00
Megosztás:

Bitcoin-dömping az egészségügyi szektorból: A Semler Scientific 105 ezer BTC-re hajt

A Semler Scientific nem csupán az egészségügyi infrastruktúrában újít, hanem a vállalati kriptoeszköz-kezelés terén is példát mutat. A cél: 2027-re több mint 105 ezer Bitcoin birtoklása – nem is akárhogyan.
2025. 06. 20. 10:30
Megosztás:

Ünnepnap miatt zárva tartottak az amerikai tőzsdék; növekedtek az olajárak

A Juneteenth ünnepe miatt zárva tartottak az Egyesült Államok tőzsdéi.
2025. 06. 20. 10:00
Megosztás:

Az iráni-izraeli konfliktus miatt tovább csökkentek az európai részvénypiacok

Az európai részvénypiacok csütörtökön több mint egyhónapos mélypontra estek, mivel a Közel-Keleten fokozódó feszültségek és az esetleges amerikai beavatkozás miatti aggodalmak elbizonytalanították a befektetőket.
2025. 06. 20. 09:00
Megosztás:

Trump kontra Fed: Kamatvágást követel az exelnök, Powell egyelőre kivár

Donald Trump újra nekiment a jegybankelnöknek, miközben az amerikai Fed kitart a jelenlegi kamatszint mellett. A háttérben inflációs aggodalmak és kereskedelmi vámok húzódnak – a tét pedig dollármilliárdokban mérhető.
2025. 06. 20. 09:00
Megosztás: