Szlovákiai választások - A mérések szerint a Szövetség parlamenti párt lesz

A közvéleménykutató intézetek mérései egyre magasabb számokat mutatnak, egyre több eredmény azt mutatja, hogy bekerül a Szövetség a parlamentbe - mondta Forró Krisztián, a felvidéki magyar párt, a Szövetség elnöke a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

Szlovákiai választások - A mérések szerint a Szövetség parlamenti párt lesz

Az elnök hozzátette: a siker ekkor ismétlődni fog, hiszen tavaly a megyei választásokon a Szövetség lett a legsikeresebb magyar párt 54 megyei képviselővel. "Minden esélyünk megvan arra, hogy történelmi sikert érjünk el most is" - vélte a politikus, utalva rá, hogy Szlovákiában 8,5 százalék a magyar lakosság aránya, így az 5 százalékos küszöb reális, elérhető cél.

Forró Krisztián a telefonos interjúban azt mondta, az elmúlt 3,5 év kormányzását a káosz jellemezte, míg a Szövetség "mindig a józanság hangja volt".

Kiemelte, hogy ahol a megyei képviselő-testületekben erős képviseletük van, stabil, megbízható, együttműködő partnerek tudnak lenni, de a múltban is az egységes magyar párt biztosította a stabilitást. Példaként említette, hogy a Magyar Koalíció Pártja (MKP) kormánytagsága idején sikerült bejuttatni az országot az Európai Unióba és a NATO-ba, illetve segítségükkel megállítani a Meciar-korszakot.

A Szövetség elnöke hangsúlyozta, hogy a szlovák pártok nem oldják meg a magyarság problémáit és a régió gondjait sem, ahol a magyarok élnek, ezáltal mindenkit büntetnek, aki a térségben él: amióta nincs magyar képviselet, nincsenek itt befektetések, út-, vasút-, csatornahálózat-fejlesztések. Itt az idő, hogy kezünkbe vegyük a sorsunkat, ne a pályán kívülről kiabáljunk be, ott legyünk a focipályán, és akkor gólt is tudunk rúgni; ez a cél - fogalmazott Forró Krisztián.

A szeptember 30-i választás előtt a mozgósításról elmondta, minél több embert keresnek meg személyesen, szólítanak meg telefonon, rendezvényeket tartanak, polgármestereik, megyei képviselőik révén egyébként is állandó kapcsolatban vannak az ott élőkkel.

Óriási különbségnek nevezte az elmúlt időszakhoz képest, hogy 2010 óta két olyan párt állt egymással szemben, amelyik a magyarokat próbálta megszólítani, és megosztódtak a szavazatok, míg most egyetlen magyar pártnak van esélye parlamentbe kerülni.

Ha összefogással, együttes fellépéssel indulunk el szeptember 30-án reggel az urnákhoz, akkor igenis van esély - fogalmazott, hozzátéve, ha Szlovákiában jó lesz a magyaroknak, akkor jó lesz a romáknak, a ruszinoknak, a többi nemzetiségnek is.

Forró Krisztián az interjúban leszögezte: egyre inkább látják, hogy a magyarok problémáit sem Fico, sem Matovic, sem más szlovák politikus nem akarja megoldani. Hozzátette, hogy a szlovák pártok ilyenkor választás előtt próbálják megszólítani a magyar választót, "de ez inkább lenézése a felvidéki magyaroknak, ugyanis utána rendre megfeledkeznek rólunk".

5,50%-ra mérséklődhet a kamatszint év végére

A vártnál jobban csökkenő infláció az MNB számára teret engedhet a kamatcsökkentési ciklus februári indításának, ráadásul a februári 25 bázispontos kamatvágást márciusban újabb lazító lépés is követheti. Bár a februári és márciusi kamatcsökkentés után néhány hónapig kivárás lehet jellemző, ezt követően szeptembertől újraindulhatnak a kamatcsökkentések. Így idén év végére 5,50%-os alapkamatot várunk. Mindezt az alacsonyra csökkenő infláció engedi meg: régiós összehasonlításban nagyon magasnak tűnik most már az alapkamat az inflációhoz képest. A forint eközben a régiós fizetőeszközöknél jóval erősebben viselkedett az elmúlt hetekben, így könnyedén elbírja a kamatok mérséklését.
2026. 02. 18. 17:00
Megosztás:

Változás az Otthon Startnál: újabb projektek kerülhetnek a gyorsítósávba

Kedden jelent meg a kormány honlapján az a rendelettervezet, amely újabb fejlesztéseket nyilvánítana kiemelt beruházássá annak érdekében, hogy elősegítse az Otthon Start Program feltételeinek megfelelő ingatlanok építését. A rendelettervezet a korábbi beruházások mellé 11 új, az Otthon Start szempontjából releváns projektet nyilvánítana kiemelt beruházássá - írja a Bank360.
2026. 02. 18. 16:30
Megosztás:

Az EV.analytica nyerte el az „Év Startupja” díjat a Best of Startups 2025 Gálán

Az EV.analytica elnyerte az Év Startupja díjat a Best of Startups (BoS) 2025 Gálán, ahol a hazai innovációs ökoszisztéma legkiemelkedőbb szereplőit ismerték el. A rangos díjat a Tőkeportál ítélte oda, elismerve a vállalat innovációs teljesítményét, dinamikus növekedését és iparági hatását.
2026. 02. 18. 16:00
Megosztás:

Napelemes lámpák: a fenntartható világítás jövője

Az energiatakarékos napelemes lámpák ma már az egyik legkedveltebb kültéri világítási megoldásnak számítanak. Energiaszükségletüket a nap energiájából merítik, így pénztárcabarát és környezetbarát lehetőséget kínálnak. A napenergia felhasználása nemcsak gazdaságilag, hanem ökológiailag is előnyös. Egyre népszerűbbek, hiszen gazdaságos megoldásokat kínálnak. Ilyen széles választékkal szolgálnak a világítástechnikai webáruházak.
2026. 02. 18. 15:30
Megosztás:

Új fellépők a 35. Művészetek Völgyében - Íme a lista!

Harmincötödik alkalommal rendezik meg az ország legnagyobb összművészeti fesztiválját. Kapolcs, Taliándörögd, Vigántpetend július 24. és augusztus 2. között számtalan programmal várja a látogatókat, a kínálat pedig újabb nevekkel bővült.
2026. 02. 18. 15:00
Megosztás:

A szortírozó játékok hatása a gyermeki fejlődésre

A gyermekkor egyik meghatározó eleme a játék, amely nem csupán szórakozást jelent, hanem a tanulás és fejlődés alapját is képezi. A különféle játékok között egyre nagyobb jelentőséget kapnak a szortírozó játékok. Ezek az eszközök az apró kezeket ügyességre, az elméket pedig logikus gondolkodásra ösztönzik.
2026. 02. 18. 14:30
Megosztás:

A Grayscale Sui ETF indul a NYSE Arca-n – Közvetlen kitettség és staking hozam egyetlen termékben

Újabb mérföldkőhöz érkezett a szabályozott kriptobefektetések piaca: a Grayscale elindította a Sui blokkláncra épülő ETF-jét a NYSE Arca tőzsdén. A GSUI ticker alatt futó alap közvetlen SUI-token kitettséget és staking alapú hozamtermelést kínál – mindezt bevezető, nulla százalékos kezelési díj mellett. Azonban a konstrukció jelentős árfolyamkockázatot és szabályozási sajátosságokat is rejt.
2026. 02. 18. 14:00
Megosztás:

Bitcoin ETF-áradat közben 5 éves mélyponton az altcoin piac

Miközben a spot Bitcoin ETF-ekbe ömlik a tőke, az altcoin piac extrém, ötéves szintű eladói nyomással küzd. A likviditás egyre inkább a legnagyobb kapitalizációjú, intézményi szempontból könnyen elérhető eszközök felé áramlik, miközben a kisebb tokenek piacán tartós nettó eladás rajzolódik ki.
2026. 02. 18. 13:00
Megosztás:

Japánban érdemben estek a hosszú kötvények hozamai

Bár Japánban érdemben estek a korábbi évtizedes csúcsokról a hosszú kötvények hozamai – a tízéves közel 10 bázisponttal került lejjebb –, Európában és az USA-ban végül minimálisan változtak csak a kötvényhozamok.
2026. 02. 18. 12:30
Megosztás:

A BKV-sok a vasutasokkal együtt követelik a korkedvezményes nyugdíj visszaállítását

Évente 13 és fél hónapot dolgoznak, s a kedvezményes nyugdíj 2012-es eltörlése, no meg az öregségi korhatár megemelése miatt a férfi városi járművezetők a korábbinál átlagosan 11, a nők – ha nem lenne a „Nők 40” - 16 évvel később mehetnek nyugdíjba – olvasható az Egységes Közlekedési Szakszervezet közleményében. Az EKSZ Lázár János közlekedési miniszternek megírta: csatlakoznak a Vasutasok Szakszervezete kezdeményezéséhez, s együtt követelik a korkedvezményes nyugdíj mielőbbi visszaállítást. A mostani végtelenül kedvezőtlen foglalkoztatási és nyugdíjazási feltételek miatt ugyanis a városi közösségi közlekedési járművezetők közül sokan meg sem érik a nyugdíjas éveket – érvel az EKSZ elnöke.
2026. 02. 18. 12:00
Megosztás:

27 tonnával növelte arany készleteit a Tether a negyedik negyedévben

A világ legnagyobb stabilcoin-kibocsátója tovább erősíti aranykitettségét. A Tether a 2025-ös év utolsó negyedévében mintegy 27 tonna aranyat vásárolt, miközben az arany árfolyama történelmi csúcsokat dönt. A vállalat lépése nemcsak a nemesfém-piac, hanem a kriptoszektor szempontjából is stratégiai jelentőségű.
2026. 02. 18. 11:30
Megosztás:

Ilyen lakást szeretnének a fiatalok

Az ingatlanvásárlást tervező fiatalok átlagosan 79 négyzetméteres alapterületű otthonban gondolkodnak, amelynek átlagértéke országosan 43 millió forint. A vevőjelöltek 74 százaléka kényszerül hitelfelvételre, a vételárban a banki forrás általuk becsült aránya pedig átlagban 40 százalék. Míg a budapestiek 55 százaléka a fővároson belül maradna, az agglomerációba vágyók aránya 9 százalékra csökkent.
2026. 02. 18. 11:00
Megosztás:

Egyre nagyobb hitelekbe verik magukat a magyarok - mutatjuk a számokat!

A lakáshiteleknél közel 23 százalékkal, a személyi kölcsönöknél pedig több mint 18 százalékkal emelkedett az egy szerződésre jutó, átlagos szerződéses összeg 2025-ben – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Az emelkedő tendencia – különösen a lakáshiteleknél – várhatóan tovább folytatódik majd.
2026. 02. 18. 10:00
Megosztás:

Hogyan sújtott le egy adathalász forgatókönyv egy kereskedőre és egy Kaszinó Jatekok Live Table játékosra

2026. február 12-én Debrecenben, a Kölcsey Központ egyik kiberbiztonsági fórumán vált kézzelfoghatóvá egy addig távolinak tűnő veszély. Tóth Márk devizakereskedő és Varga Nóra, a Kaszinó Jatekok Live Table rendszeres játékosa ugyanazon a napon kapott egy meggyőzően megfogalmazott üzenetet. Nem a kereskedés és nem is a live asztal okozta a problémát, hanem egy jól időzített adathalász helyzet, amely a megszokásra, a figyelmi túlterhelésre és a rutinokra épített.
2026. 02. 18. 09:49
Megosztás:

Ezzel a nyilatkozattal igényelhető a rezsistop kedvezmény - online rezsistop nyilatkozat

A januárban érvényes rezsistop kedvezményt egy lakossági fogyasztó egy adott felhasználási helyen kizárólag vagy földgáz-, vagy villamosenergia-felhasználás után veheti igénybe - áll az MVM friss közleményében.
2026. 02. 18. 09:30
Megosztás:

Az ünnepi zárva tartás után enyhén emelkedtek az amerikai indexek

A hétfői ünnepi zárva tartást követően kedden enyhén emelkedtek az amerikai indexek. A technológiai részvények visszapattantak a korábbi mélypontokról. A S&P 500 információtechnológiai szektora a napközbeni 1,5%-os mínuszt ledolgozva 0,5%-os pluszban zárt, mivel az Nvidia (+1,2%) és az Apple (+3,3%) emelkedése ellensúlyozta a Microsoft (-1,1%) és az Oracle (-3,8%) esését.
2026. 02. 18. 09:00
Megosztás:

Emelkedtek a vezető európai részvényindexek

Kedden a geopolitikai események álltak a fókuszban: az Egyesült Államok és Irán tárgyalásokat folytatott Genfben a nukleáris program körüli viták rendezésére, miközben az USA által közvetített ukrán–orosz béketárgyalások is folytatódtak – szintén Genfben. A vezető európai részvényindexek emelkedéssel zárták a napot, a STOXX 600 0,45%-kal, a DAX és az FTSE 100 0,8%-kal, a CAC 40 0,5%-kal került feljebb. A bankszektor (+1,3%) folytatta az előző napi emelkedést, némileg visszapattanva a megelőző két hét nyomása után. Az egészségügyi részvények 1,4%-kal ugrottak, az ingatlanpiaci szektorindex pedig 1,8%-ot nőtt. Az energiaipari papírok 0,6%-kal gyengültek, mivel a Brent olaj több mint 1%-ot esett, míg az alapanyag-szektor 1,6%-ot csökkent az arany-, ezüst- és rézárak gyengülése miatt.
2026. 02. 18. 08:40
Megosztás:

Erősödött a forint szeda reggelre

Erősödött a forint árfolyama szerda reggel a főbb devizákkal szemben a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 18. 08:00
Megosztás:

Frissítette a gyártási stratégiáját a Masterplast

Jelentős átalakításról döntött a Masterplast szigetelőanyag-gyártási portfóliójának áttekintése után a cég igazgatótanácsa, így a stabilabb eredményességet és megtérülést biztosító technológiák és telephelyek kerülnek előtérbe. Fejlesztik az EPS és az üveggyapot gyártását, lemondanak a kőzetgyapot gyártásáról – közölte a társaság kedden az MTI-vel.
2026. 02. 18. 07:30
Megosztás:

Lakásbiztosítások – javul az összkép, de még bőven van elavult szerződés

Idén harmadik alkalommal lesz lehetősége az ingatlantulajdonosoknak felülvizsgálni szerződésüket és szabadon dönteni lakásbiztosításukról, függetlenül annak eredeti évfordulójától. A 2024-ben bevezetett egyhónapos lakáskampány egyik következménye, hogy ma már sokkal tudatosabban választanak biztosítást a magyarok, mint a korábbi években. A minél kedvezőbb ár mellé felzárkóztak az olyan döntési szempontok is, mint a kártérítési összeg nagysága, vagy hogy pontosan milyen kockázatokra, valóban hasznos kiegészítő elemekre terjed ki a szerződés – derült ki a Groupama Biztosító megbízásából készült reprezentatív kutatásból.
2026. 02. 18. 06:30
Megosztás: