Tavaly 7 százalékkal nőtt a Spar árbevétele

Több mint 7 százalékkal nőtt a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. árbevétele tavaly - mondta a vállalat ügyvezető igazgatója a cég csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.

Tavaly 7 százalékkal nőtt a Spar árbevétele

Az árbevétel 791,8 milliárd forint volt, ami 7,2 százalékos növekedés az előző évhez képest - közölte Heiszler Gabriella. A társaság 614 üzletet működtetett 2021 végén, 35 Interspar hipermarketet, 345 szupermarketet és 234 franchise-üzletet. A foglalkoztatottak száma elérte a 14 500-at, így a múlt év végén ötszázzal többen dolgoztak a cégnél, mint 2020-ban. Beruházásokra 32 milliárd forintot fordított a vállalat 2021-ben - mondta Heiszler Gabriella.

Szalay Zsolt, a kereskedelmi üzletlánc ügyvezető igazgatója elmondta, hogy hat új saját egységet nyitottak tavaly, ezek közül kiemelte a hálózat 35. Interspar áruházának átadását Kaposváron. A vállalat országszerte 18 üzletét újította fel, a franchise-hálózat pedig 30 eladóhellyel bővült. A franchise-üzletág éves forgalma 82 milliárd forint volt, és több mint 3000 embernek adott munkát.

Folytatták az önkiszolgáló kasszák telepítését, ezek már 163 Spar és Interspar áruházban érhetők el - közölte Szalay Zsolt. Heiszler Gabriella elmondta: a vállalat 2004 óta működő bicskei Regnum Húsüzemének nettó forgalma 44,5 milliárd forint volt tavaly, ezzel Magyarország második legnagyobb húsipari cége. A növekvő kereslet miatt a gyártási kapacitás bővítése mellett döntöttek, a Spar perbáli húsüzeme 6,2 milliárd forint forgalmat ért el tavaly.

Heiszler Gabriella kiemelte azt is, hogy a Sparnak már több mint 4300 sajátmárkás terméke van, árbevétel-arányosan ezek több mint 80 százaléka magyarországi termelőktől kerül a választékba. Mint mondta, kiemelten fontosnak tekintik a hazai termékek forgalmazását, a vásárlók egyértelműen előnyben részesítik a magyar termékeket.

Az orosz-ukrán háború hatásaival kapcsolatban kérdésre válaszolva Heiszler Gabriella elmondta: Ukrajna nagy alapanyag-termelőként van jelen az élelmiszerpiacon, a vállalat most dolgozik azon, hogy új forrásokat biztosítson. Hiány nem lesz, de az új források tovább növelhetik az inflációt - fogalmazott.


Több mint százezer ember segítette adománnyal a Tisza Pártot 2025-ben

A Tisza Párt működését és a rendszerváltást több mint százezer, hazájáért tenni akaró magánszemély segítette egyszeri vagy rendszeres adományával 2025-ben, és több százezer ember vett tevékenyen részt önkéntesként, szakértőként a munkában - közölte a miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán. A teljes támogatás összege 3 112 349 000 forint volt, amihez hozzáadódik még a webshop 9 787 118 forint összegű bevétele, így a Tisza teljes bevétele 2025-ben 3 210 136 118 forint volt.
2026. 06. 01. 14:30
Megosztás:

Éjfélkor jár le a társasági adók bevallási határideje

A NAV éjfélig mintegy 400 ezer cégtől vár társasági adó (tao), és több mint 100 ezer társaságtól kisvállalati adó (kiva) bevallást. A bevallások mellett az adót is június 1-jéig kell megfizetni - figyelmeztetett hétfőn a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 06. 01. 14:00
Megosztás:

Szakemberhiány a tetőépítésben? A szeglemezes technológia megoldja a problémát

Nem véletlenül mondják, hogy ha egy párkapcsolat kibír egy építkezést, akkor mindent kibír. Az építkezés ugyanis stresszes folyamat, tele váratlan és kiszámíthatatlan eseményekkel, megoldandó problémákkal és kétségekkel. Az építőipar egyik legnagyobb kihívása, hogy nincs elegendő szakember, aki valóban precízen és megbízhatóan dolgozna. A jelenség a tetőépítést is érinti. A jó hír az, hogy a szeglemezes rácsostartó technológia a legtöbb esetben megoldást jelent. Mutatjuk, hogyan.
2026. 06. 01. 13:30
Megosztás:

Magyar Péter: módosítjuk az alaptörvényt a köztársasági elnök leváltása érdekében

Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt - mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatón. Hozzátette, az alaptörvény szerint több lehetőség van a köztársasági elnök leváltására, ezek között van a megfosztási eljárás, de a Tisza Párt "a köztársasági elnöki hivatal védelme, megmaradt tekintélye érdekében" nem ezt, hanem az alaptörvény módosítását választja.
2026. 06. 01. 13:00
Megosztás:

Májusban túllépett a lakáspiaci kereslet és kínálat az idei mélyponton

Májusban túllépett a lakáspiaci kereslet és kínálat az idei mélyponton, élénkült a lakáspiac mindkét oldala, a kínálat 2 százalékot meghaladó bővülésével párhuzamosan a kereslet 1,2 százalékkal erősödött havi összevetésben - közölte az ingatlan.com hétfőn az MTI-vel.
2026. 06. 01. 12:30
Megosztás:

A kormány nem támogatja a debreceni CATL-akkugyár további bővítését

A kormány nem támogatja a debreceni CATL-akkugyár további bővítését - jelentette ki a Közlekedési és Beruházási Minisztérium parlamenti államtitkára a Debrecinernek adott interjújában.
2026. 06. 01. 12:00
Megosztás:

Nem csak Hold’em létezik – ezek a legnépszerűbb pókerformátumok

Az <a href="https://www.gamblinginsider.com/hu/legjobb-online-poker" target="_blank">online poker magyar</a> keresések mögött legtöbbször ugyanaz a kérdés áll: melyik pókerjátékot érdemes egyáltalán megtanulni, és miben különböznek egymástól a legnépszerűbb formátumok.
2026. 06. 01. 11:49
Megosztás:

Tóparti ingatlanvásárlás: így befolyásolja a finanszírozás az üdülőövezetek lakáspiacát

A hazai üdülő- és nyaralóövezetekben történő ingatlanvásárlásokat nem csupán a vételár, hanem közvetlenül az ingatlanok jogi besorolása és a hozzájuk kapcsolódó finanszírozási lehetőségek is meghatározzák. A hitelpiac strukturális átalakulása és az Otthon Start támogatott konstrukció térnyerése eltérő pályára állította a kiemelt térségeket – derül ki a money.hu legfrissebb elemzéséből.
2026. 06. 01. 11:30
Megosztás:

Enyhültek a kamatemelési félelmek Amerikában, megszületett a megállapodás a befagyasztott EU-s forrásokról

Továbbra is az Irán elleni háborúval kapcsolatos hírek mozgatták a piacokat, de a két héttel korábban indult, a gyors megegyezés reménye által vezérelt optimizmus maradt a meghatározó.
2026. 06. 01. 11:00
Megosztás:

Erős pluszban zárták a májust a továbbra is rekordokat döntő amerikai indexek

Az amerikai indexek is emelkedéssel zárták a pénteki napot, az S&P és a Nasdaq 0,2%-kal, a Dow pedig 0,7%-kal zárt magasabban, így mindhárom index tovább emelte korábban beállított rekordszintjét, egy újabb pozitívban zárt hét végén.
2026. 06. 01. 10:30
Megosztás:

Pluszban zárták a májust az európai piacok, romlott a hazai külkereskedelmi egyenleg

Az európai részvények pénteken enyhén emelkedtek, így a hónapot nyereséggel zárták, mivel a befektetők az éppen pozitív közel-keleti fejleményeket árazták.
2026. 06. 01. 10:00
Megosztás:

Továbbra is főként a közel-keleti fejlemények uralták a befektetői hangulatot

A hét egészében a hangulatot a szokásosnál is turbulensebb közel-keleti háborús hírek befolyásolták.
2026. 06. 01. 09:30
Megosztás:

Közeledik az amerikai–iráni megállapodás? Izrael közben új frontot nyitott Libanonba

Miközben Washington és Teherán a hétvégén tovább folytatta az egyeztetéseket egy lehetséges megállapodásról, amely meghosszabbíthatná a tűzszünetet és újra megnyithatná a Hormuzi-szorost a nemzetközi hajóforgalom előtt, a Közel-Kelet másik konfliktuszónájában ismét fokozódott a feszültség. Izrael ugyanis jelentősen kiszélesítette katonai műveleteit Libanon területén, ezzel gyakorlatilag felrúgva az északi határon korábban kialakult törékeny fegyvernyugvást.
2026. 06. 01. 09:00
Megosztás:

Washington akkor tekinti lezártnak a konfliktust, ha szabaddá válik a Hormuzi-szoros és Irán lemond az atomfegyverről

Az Egyesült Államok akkor tekinti lezártnak az iráni konfliktust, ha szabaddá válik a Hormuzi-szoros és Irán kiadja a birtokában lévő magas fokon dúsított uránkészletet, valamint végleg lemond az atomfegyverről - jelentette ki Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter vasárnap.
2026. 06. 01. 08:30
Megosztás:

Magyar Péter: a közmédia vezérigazgatóinak azonnal távozniuk kell

Miután bebizonyosodott, hogy a vezetők utasítására készültek a közmédiában a Tisza Pártot lejárató anyagok, Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatóknak azonnal távozniuk kell! - írta a miniszterelnök vasárnap közzétett Facebook-bejegyzésében.
2026. 06. 01. 08:00
Megosztás:

KDNP: semmilyen jogszerű ok nincs az államfő elmozdítására

Semmilyen jogszerű ok nincs a köztársasági elnök elmozdítására - írta a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője vasárnap este Facebook-oldalán.
2026. 06. 01. 07:30
Megosztás:

Bornapokat rendeznek a nyár első hétvégéjén Tokajban

Megújult szemlélettel, a város egészét bevonva várja a látogatókat június 5-én és 6-án a Tokaji Bornapok a "Fehér borok, színes kultúra" jegyében - közölték a szervezők az MTI-vel.
2026. 06. 01. 06:00
Megosztás:

Vizes élőhelyekkel alkalmazkodhat az Alföld az aszályhoz

Csaknem egymillió hektárnyi egykori vizes élőhely helyreállítása javíthatná az Alföld vízháztartását, mérsékelhetné az aszálykárokat, és egyes területeken még a kukoricahozamokat is számottevően növelhetné. Pinke Zsolt, a HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont Talajtani Intézetének kutatója és társai friss tanulmányukban bemutatták: a vízvisszatartás nemcsak természetvédelmi cél, hanem a mezőgazdaság hosszú távú alkalmazkodásának egyik kulcsa is lehet a klímaváltozásnak különösen kitett térségben.
2026. 06. 01. 05:00
Megosztás:

A világ meglepően gyorsan alkalmazkodik a kevesebb olajhoz – tartós változás jöhet a globális energiapiacon

Miközben a világ figyelme hónapok óta a Közel-Keleten zajló konfliktusokra és a stratégiai jelentőségű Hormuzi-szoros lezárására összpontosul, egy kevésbé látványos, ám annál jelentősebb folyamat bontakozik ki a háttérben. A jelek szerint a globális gazdaság sokkal könnyebben alkalmazkodik az olajhiányhoz, mint azt korábban a legtöbb elemző feltételezte.
2026. 06. 01. 04:00
Megosztás:

Trump bevándorlási rendelete váratlan nyertest teremthet: a stablecoinok és a Bitcoin ATM-ek profitálhatnak

Az amerikai kriptoszektor újabb érdekes fordulóponthoz érkezhet. Elemzők szerint Donald Trump legújabb bevándorlási intézkedései nemcsak a bankrendszert alakíthatják át, hanem jelentősen növelhetik a stablecoinok és a kriptovaluták használatát is az Egyesült Államokban.
2026. 06. 01. 03:00
Megosztás: