Több mint ezer vállalkozás indulhat el a Vállalkozó Start II. program támogatásával

A nyáron meghirdetett Vállalkozó Start II. programban 1040 induló vállalkozó kap 4,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást vállalkozása elindításához - mondta el Czomba Sándor, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára az M1 és a Kossuth Rádió szerda reggeli műsoraiban.

Több mint ezer vállalkozás indulhat el a Vállalkozó Start II. program támogatásával

Az M1 Ma reggel című műsorában elhangzott, hogy a kormány idén júniustól 6 milliárd forintos kerettel, hazai forrásból indította el a Vállalkozó Start II. programot, amelynek célja a munkahelyek megvédése és a foglalkoztatottak számának további növelése. Czomba Sándor elmondta, több mint tízezer pályázat érkezett be a nyáron, ebből választotta ki a bíráló bizottság azokat az ötleteket, amelyek megkaphatják a vissza nem térítendő támogatást: 3 millió forintot egy évig munkabérre és járulékokra lehet fordítani, további 1,5 millió forintot pedig egyéb költségekre.

Az államtitkár ismertette, a pályázó 18-64 éves korosztályban a férfiak és a nők aránya nagyjából egyenlő volt, felülreprezentáltak voltak a középfokú végzettségűek. Sok kiváló pályázat érkezett olyan vármegyékből is - Borsod-Abaúj, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Baranya - ahol kifejezetten nagy szükség van az egyéni vállalkozások fejlesztésére - emelte ki.

A Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában Czomba Sándor azt is elmondta, a jelentkezők 90 órás vállalkozói képzésen vesznek részt, utána kezdhetik meg tevékenységüket. A legtöbb pályázó a szolgáltató szektorból jelentkezett - mondta, hozzátéve, hogy a 18-25 éves korosztály rendkívüli felkészültségről tett tanúbizonyságot. A korábbi pályázatok tapasztalatait összegezve az államtitkár azt mondta: a pályázó vállalkozások 80 százaléka életképes maradt, megállta a helyét a piacon.

Az államtitkár beszélt arról is, hogy új rekordra 4,74 millióra nőtt a foglalkoztatottak száma, amely már magasabb, mint a koronavírus-járvány előtt. Kifejtette: mindez az elmúlt 13 év eredménye, a kormány korábban ugyanis számos segítséget nyújtott a nehéz időszakban a munkaerő megtartásához, most pedig az indulás előtt álló beruházások igényelnek újabb munkaerőt.

Megemlítette azt is, tovább folynak a minimálbérről és a garantált bérminimumról a tárgyalások, a november közepén nyilvánosságra kerülő III. negyedéves GDP adat tükrében születik meg majd a döntés.


Elektronikai eszköz és háztartási gép csere program miatt vizsgálódik a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított az Eszközkezelő EU Nonprofit Kft. és a Webshop Konverzió Kft. (korábbi elnevezése: Pályázatfigyelés Kft.) vállalkozásokkal szemben. A cégek valószínűsíthetően megtévesztőn kommunikáltak egy általuk meghirdetett lakossági pályázat díjai és feltételei kapcsán. A GVH felhívja a fogyasztók figyelmét a részvételi és szerződési feltételek körültekintő megismerésének fontosságára.
2026. 06. 24. 18:30
Megosztás:

Duna House: átrendeződött a panellakások piaca

A budapesti panellakások eladása az elmúlt egy évben érzékelhetően lelassult, a vidéki paneleké és a használt téglalakások többségéé viszont gyorsult - áll a Duna House elemzésében.
2026. 06. 24. 18:00
Megosztás:

A MET Csoport 2015-ös Klímahatás-jelentése megerősíti a vállalat hozzájárulását a nyereséges dekarbonizációhoz

A MET Csoport közzétette 2025-ös Klímahatás-jelentését, amely bemutatja, hogy a vállalat a földgáz, az LNG, a megújuló energiaforrások és az energiatárolási megoldások integrált portfóliójának köszönhetően továbbra is egyensúlyt teremt a dekarbonizáció, az ellátásbiztonság és a megfizethetőség között.
2026. 06. 24. 17:30
Megosztás:

A külföldre utazó magyarok több mint fele tart valamilyen átveréstől

Egy külföldi utazás ma már jóval az indulás előtt online kezdődik. A szállásfoglalás, a jegyvásárlás és sokszor a programok szervezése is digitális felületeken történik, ami kényelmes, de új kockázatokat is jelent. Az OTP Bank és a Groupama Biztosító kutatása szerint a magyar utazók több mint fele tart valamilyen átveréstől, ezért a tudatos online jelenlét ma már ugyanúgy fontos része lehet az utazási felkészülésnek, mint az utasbiztosítás. Budapest, 2026. június 24. – A magyarok utazási kedve töretlen: a 18–75 éves lakosság 67 százaléka szokott külföldre utazni, több mint harmaduk pedig legalább évente egyszer útra kel. Az utazás tervezésekor a legtöbben tudatosan mérlegelik a lehetőségeiket: a külföldre utazók 82 százaléka számára a szálláshely megbízhatósága és a vendégértékelések kiemelt szempontot jelentenek.[1]
2026. 06. 24. 17:00
Megosztás:

Több ezer értékes műkincs érkezik a Balaton partjára - jön a Füred Art Week

A szervezők bejelentették: idén július 24-26. között rendezik meg a Füred Art Weeket, a nyár legpezsgőbb művészeti seregszemléjét. A Balaton partján húsznál is több magas színvonalú galéria és aukciósház vesz részt a rendezvényen, ahova a műgyűjtőket és a művészetkedvelő érdeklődőket is várják. A szervezők rekordszámú látogatót várnak egybekötött háromnapos vásárra.
2026. 06. 24. 16:30
Megosztás:

Ládapakoló humanoidok és gázszivárgást szimatoló robotkutyák

Az autóiparban már évtizedek óta robotkarok hegesztenek, egyes szektorokat azonban csak lassan hódít meg ez a technológia. Ilyen a világ egyik leginkább munkaerő-intenzív ágazata, a textil- és ruhagyártás, a logisztika vagy az őrzés-védelem is. Viszont hamarosan az automatizáció számára ezek a nehéznek számító feladatok is egyre robotizáltabbá válnak.
2026. 06. 24. 16:00
Megosztás:

A Reolink tovább erősíti jelenlétét a MediaMarkt kínálatában

A Reolink, az otthoni és üzleti felhasználásra tervezett okos vizuális technológiák innovatív szereplője, tovább erősíti magyarországi jelenlétét a MediaMarkt-tal való együttműködésének keretében. A fokozatos kiskereskedelmi terjeszkedés eredményeként a Reolink termékei még több magyar vásárló számára válnak elérhetővé a MediaMarkt kiválasztott üzleteiben és online kínálatában. A bővülés jól mutatja az intelligens, megbízható biztonsági és megfigyelési megoldások iránti növekvő keresletet.
2026. 06. 24. 15:30
Megosztás:

Benyújtotta a kormány a Mol extraprofitadójának kiszélesítésére vonatkozó jogszabálymódosítást

Benyújtotta a kormány az Országgyűlésnek az egyes adótörvények módosításáról szóló törvényjavaslatot, mely kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját azzal, hogy sávossá alakítja az olcsóbb orosz Urál és a drágább Brent kőolaj közötti árkülönbözet utáni adót; a különadót kiterjeszti a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027-es adóévre is.
2026. 06. 24. 15:00
Megosztás:

Este hétig válthatnak díjmentesen devizát az erstések George-ban

Júliustól hétköznap két órával tovább, este hétig válthatnak devizát az Erste ügyfelei a George Appban és a netbankban kedvező – a középárfolyamhoz közeli – árfolyamon, akár egymillió forintig. A díjmentes, rejtett költségek nélküli szolgáltatással a bank ráver a fintech cégek hasonló megoldásaira. Ma már a devizaszámlás lakossági ügyfelek több mint 40 százaléka használja a megoldást, miközben csökkent a fintech szolgáltatók felé indított utalások volumene.
2026. 06. 24. 14:30
Megosztás:

Első lakás Otthon Starttal: a vidéki egyetemvárosokban a lakások több mint 90 százaléka elérhető, Budapesten sokkal borúsabb a helyzet

Az egyetemista és friss diplomás fiatalok lakásvásárlását is érdemben segítheti a fix 3 százalékos kamatozású, államilag támogatott Otthon Start lakáshitel. A konstrukció már 18 éves kortól elérhető, és lehetőséget ad arra is, hogy a szülők aktívan részt vegyenek gyermekük első otthonának finanszírozásában – akkor is, ha a fiatal még nem rendelkezik önálló jövedelemmel. Az ingatlan.com és a money.hu közös elemzése azt vizsgálta, hogy mely szabályokra érdemes ilyenkor figyelni és mekkora választék érhető el az Otthon Start keretében a legnépszerűbb egyetemvárosokban és budapesti diáknegyedekben.
2026. 06. 24. 14:00
Megosztás:

Javaslat az országos munkaügyi kapcsolatok tripartit fórumának létrehozására

Nem várnak tovább a kormányra a szakszervezetek, négy szövetség összefogott, s együtt kezdeményezi egy országos, állandó társadalmi egyeztetési fórum létrehozását a munkaügyi kapcsolatok elindítására. A közös elhatározásról és javaslatról a Magyar Szakszervezeti Szövetség, a Munkástanácsok Országos Szövetsége, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma, valamint a Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája levélben tájékoztatta Magyar Péter miniszterelnököt, Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős minisztert, valamint Kátai-Németh Vilmos társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős minisztert is.
2026. 06. 24. 13:30
Megosztás:

25bp-os kamatvágásról döntött az MNB és további csökkentéseket helyezett kilátásba

Itthon az MNB kamatdöntő ülése volt a tegnapi nap legfontosabb eseménye, ahol a piaci várakozásoknak megfelelően 25bp-os kamatcsökkentésről határoztak. Ezzel a hazai irányadó kamatszint négy éve nem látott szintre süllyedt. A jegybanki kommunikáció ugyanakkor további lazítást is kilátásba helyezett. Az MNB közzétette legfrissebb inflációs előrejelzését is, az ebben szereplő inflációs pálya jelentősen lefelé módosult a márciusi előrejelzéshez képest. Az alapszcenárió szerint az infláció 2026-ban és 2027-ben várhatóan 1,8%, illetve 2,3% lesz (korábban: 3,8% és 3,7%), majd 2028-ra visszatér a 3%-os célhoz. A GDP-növekedést 2026-ban és 2027-ben 2, illetve 3%-ra várja a jegybank (korábban: 1,7% és 3%). Varga Mihály elnök elmondta, a geopolitikai feszültségek enyhülésével a globális kockázati környezet kedvezőbbé vált, és a hazai eszközökre vonatkozó alacsonyabb kockázati prémiumok is megmaradtak. Ezek a tényezők jelentősen növelik a monetáris politika mozgásterét. A nyár folyamán még két további 25bp-os vágást helyezett kilátásba.
2026. 06. 24. 13:00
Megosztás:

Jenalapú stabilcoint indít az SBI Group: érkezik a JPYSC

Új szereplő jelenik meg a japán stabilcoinpiacon: az SBI Group a tervek szerint már ezen a héten elindítja a japán jenhez 1:1 arányban kötött JPYSC tokent. A kibocsátás mögött egy jelentős bizalmi bank, egy szabályozott kriptotőzsde és egy szingapúri Web3-fejlesztő áll, így a projekt fontos hidat építhet a hagyományos japán pénzügyi rendszer és a blokkláncalapú szolgáltatások között.
2026. 06. 24. 12:30
Megosztás:

Tartálykocsikból töltik a kiürült zalai víztározókat

Átmeneti megoldásként éjszaka tartálykocsikból kezdték feltölteni a kiürült zalai víztározókat a szomszédos közműszolgáltatók segítségével, de honvédségi járművekre is számítanak ebben; a kehidakustányi fürdő ideiglenesen nem üzemeltet néhány medencét.
2026. 06. 24. 12:00
Megosztás:

Zsúfoltan indul a nyár a csomagküldésben az új vámszabályok miatt

Sokan az utolsó pillanatban is kihasználják az online piacterek kedvezményes ajánlatait az EU új vámszabályainak július 1-jei hatálybalépése előtt, ezért a megnövekedett forgalom miatt érdemes csomagjainkat időben feladni – figyelmeztet a nyaralási szezon küszöbén a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH). A szakértők emlékeztetnek: a nyári szabadságok tervezésekor érdemes azt is átgondolni, várunk-e küldeményt utazásunk idejére, és szükség esetén megbízni valakit, hogy vegye azt át helyettünk.
2026. 06. 24. 11:30
Megosztás:

Ezekre kell figyelniük a cégeknek, ha még július 14-ig hozzá akarnak jutni a kedvezményes kamatozású hitelhez

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium döntése alapján módosulnak egyes likviditási célú konstrukciók kamatkondíciói: megszűnik a folyószámlahitel, a likviditási hitel és a turisztikai kártya fix kamatozása, és a kamat mértéke a június 19-től benyújtott hitelkérelmeknél a 3 havi BUBOR-hoz igazodik, ami jelenleg 5,89 százalék. A 2026. június 18. napjáig befogadott hitelkérelmek után a szerződést továbbra is fix 3 százalékos kamattal lehet megkötni, de fontos, hogy erre csak 2026. július 14-ig van lehetőség. A céges finanszírozásokkal foglalkozó CreditExpert szakértője összefoglalta, hogy azoknak a vállalkozásoknak, amelyek idén június 18-ig benyújtották hitelkérelmüket, mire kell figyelniük annak érdekében, hogy legkésőbb július 14-ig megtörténhessen a szerződéskötés.
2026. 06. 24. 11:00
Megosztás:

A technológia szektor lemorzsolódása tartotta kedden nyomás alatt az európai részvénypiacokat

Az amerikai technológiai szektort érintő hétfői eladási hullám kedden elérte Ázsiát, majd Európát is, a Stoxx600 0,7%-ot csúszott vissza, a DAX 1, a CAC40 0,7%-ot veszített értékéből, a FTSE100 lényegében stagnált. A Stoxx600 szektorindexei közül a technológia gyengült a legnagyobb mértékben: 3,7%-ot esett, ami február óta legnagyobb napi csökkenést jelentette, ahogy a befektetők világszerte újraértékelték azokat a tech cégeket, amelyek a negyedév elején a mesterséges intelligencia iránti hatalmas lelkesedés hatására szárnyaltak.
2026. 06. 24. 10:30
Megosztás:

BNB árfolyam elemzés: fordulat előtt áll a kriptovaluta? Friss előrejelzés

A BNB árfolyama 577,50 dollár körül próbál stabilizálódni, miután a legutóbbi emelkedési kísérletet erőteljes eladási hullám követte. A technikai kép egyelőre inkább óvatosságra int: a MACD, a momentum és valamennyi fontos mozgóátlag medvés jelzést ad. Több rövid távú oszcillátor ugyanakkor már a túladott tartomány közelében jár, ezért az 558–573 dolláros támaszzónából átmeneti felpattanás is kialakulhat.
2026. 06. 24. 10:00
Megosztás:

Chainlink és bankóriások tesztelik a stabilcoin-alapú devizaelszámolást

A Chainlink európai és dél-koreai banki szereplőkkel közösen vizsgálja, miként gyorsítható fel a nemzetközi devizaügyletek elszámolása szabályozott stabilcoinok segítségével. A Project Pangea célja, hogy a jelenlegi, akár két napig tartó folyamatot közel valós idejű, biztonságos tranzakciókkal váltsa fel.
2026. 06. 24. 09:30
Megosztás:

Hegedűs Zsolt: a beteg kerül az egészségügyi ellátás fókuszába

Egy évek óta alulfinanszírozott egészségügyi rendszert kell újra helyzetbe hozni úgy, hogy a beteg kerüljön az egészségügyi ellátás fókuszába, miközben az ágazat transzparensen működik - mondta az egészségügyi miniszter egy szakmai konferencián kedden, Budapesten.
2026. 06. 24. 09:00
Megosztás: