Tőzsdei bevezetést tervez az Available Zrt.

A német bérlakáspiacon aktív Available Zrt. 2025 végére tervezi részvényeinek bevezetését a Budapesti Értéktőzsde Xtend platformjára, majd később a standard kategóriára is pályázik - közölte a cég az MTI-vel.

Tőzsdei bevezetést tervez az Available Zrt.

A magyar tulajdonú cég Kelet-Németországban vásárol társasházakat a meglévő bérlőkkel együtt, jelenleg 10 társasházat kezel és körülbelül 50 lakás (összesen 4500-5000 négyzetméter) tartozik a portfóliójába. A tőzsdei bevezetést követően a társaság célja 100 ezer négyzetméter lakóingatlan (hozzávetőleg 2500 lakás) bevonása. Éves szinten 10 ezer négyzetmétert céloznak a növekedéssel, amihez jelentős tőke bevonására van szükség. Emellett terveikben szerepel a szabályozott ingatlanbefektetési társaság (SZIT) státusz megszerzése.

Az Available Zrt. negyedévente, euróban fizetett osztalékot kínál befektetőinek, akik így passzív ingatlanhozamhoz juthatnak közvetlen tulajdonlás nélkül - írták a közleményben.

Vida Imre, a cég vezérigazgatója és igazgatósági elnöke szerint a tőzsdei bevezetés a növekedéshez szükséges tőkét és likviditást biztosítja, valamint új befektetői rétegeket is elérhetővé tesz majd.

A vezérigazgató azt is kifejtette, hogy a német bérlakáspiac sokkal stabilabb és kiszámíthatóbb a magyarnál, mivel Németországban a többség bérlőként él, míg Magyarországon a lakosság legnagyobb részének saját ingatlanja van. A német piacon akár 12-15 év alatt is megtérülhet egy befektetési lakás bérbeadással, ami Magyarországon csupán 25-30 év alatt lehetséges.

Megjegyezte azt is, hogy a német bérlakáspiac átláthatósága is nagy előny, mert a bérleti díjakat jogi keretek szabályozzák.

Az MTI kérdésére elmondták, hogy az Available Zrt. ingatlanjai nem közvetlenül a magyar anyacég tulajdonában vannak, hanem annak 100 százalékos tulajdonú német leányvállalata, az Estain GmbH kezeli azokat, így a bevételek is ennél a vállalatnál jelentkeznek. A magyar anyacég nyeresége 2024-ben elsősorban a német leányvállalatnál keletkezett eredményből származott.

Az online elérhető adatok szerint a csaknem 318 millió forint jegyzett tőkével és 778 millió forint saját tőkével rendelkező Available Vagyonkezelő Zrt. adózott eredménye 2024-ben 4,9 millió forint, 2023-ban 1,3 millió forint volt.

Lemondott Tóth János, Gyömrő polgármestere

Lemondott Tóth János, a Pest vármegyei Gyömrő polgármestere.
2025. 06. 16. 21:00
Megosztás:

Erősödött a forint hétfő estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2025. 06. 16. 20:30
Megosztás:

Mi lesz a forinttal? Mekkora növekedésre lesz képes Magyarország?

A jelenlegi, bizonytalan kilátások alapján az idei évre várható 0,5 százalékos növekedés után gyorsulásra lehet számítani 2026-ban. Mindezt ebben az évben 4,3, 2026-ban pedig 4 százalékos éves átlagos infláció kísérheti - ismertette Németh Dávid, a K&H vezető elemzője a pénzintézet legfrissebb előrejelzését. A prognózisból az is kiderült, hogy mi vár a forintra.
2025. 06. 16. 20:00
Megosztás:

Nagy tőzsdei zuhanást vizionál az RBC - tehát: emelkedés jöhet

Az RBC Capital Markets 5.730 pontra várja az S&P 500 indexet év végére, de extrém esetben közel 20%-ot is eshet idén az index, ami az áprilisi mélypont körüli 4.800 pontot jelenti.
2025. 06. 16. 19:30
Megosztás:

Japán nyitott a magyar agrártermékek importjára

Hazánk alapvető érdeke, hogy a húsexport újrainduljon Japánba, és a magyar élelmiszer alapanyagok még nagyobb mértékben jelenjenek meg a távol-keleti országban - közölte az Agrárminisztérium hétfői közleménye szerint Nagy István agrárminiszter, aki Hirofumi Takinamival, Japán mezőgazdasági, erdészeti és halászati miniszterhelyettesével egyeztetett hétfőn Tokióban.
2025. 06. 16. 19:00
Megosztás:

Rekordot döntött a napelemparkok termelése Romániában

Rekordot döntött a napelemparkok termelése Romániában hétfőn - írja az economica.net az országos villamosenergia-hálózatot működtető Transelectrica adatai alapján.
2025. 06. 16. 18:30
Megosztás:

Nagy Márton: Montenegró hazánk kiemelt gazdasági partnere, az együttműködés tovább mélyülhet

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a mai napon hivatalában fogadta Nik Gjeloshaj Montenegró gazdaságpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettesét és gazdaságfejlesztési miniszterét.
2025. 06. 16. 17:30
Megosztás:

Az izraeli-iráni háború legfontosabb kérdése

Az izraeli-iráni háború kapcsán számos kérdés mellett az egyik legfontosabb, hogy lezárják-e a Hormuzi-szorost.
2025. 06. 16. 17:00
Megosztás:

A munkahelyi hatékonyság és az erős párkapcsolat: összefügg?

Képzeljünk el egy hétfő reggelt. Az ébresztő csörög, odakint még félhomály, de Te könnyedén kelsz, mert este valaki megölelt, meghallgatott, hozzád bújt. Elindulsz dolgozni, és bár vár rád pár kihívás, valahogy mégis több kedved van belevágni. Nem varázslat ez – hanem a párkapcsolatod hatása.
2025. 06. 16. 16:30
Megosztás:

Ipari automatizációval erősít a Delta Technologies

A Robotizálunk Kft. 51%-os tulajdonrészének megvásárlásáról írtak alá szándéknyilatkozatot a Delta Technologies Nyrt. és a Robotizálunk Kft. tulajdonosai. Az akvizíció növekedési lehetőséget nyújt mindkét cég számára, egyúttal erősödnek szakmai kompetenciáik. A Delta akvizíciós stratégiájába szorosan illeszkedő tranzakciót várhatóan a közeljövőben továbbiak is követni fogják.
2025. 06. 16. 16:00
Megosztás:

Burger King is lesz Csepelen

Várhatóan 2026 elején nyitja meg kapuit Csepel első Burger King étterme a Csepel Plaza közvetlen szomszédságában, egy komplex kerületkép‑formáló beruházás részeként. A projekt beruházója a Mall Invest Zrt., illetve a beruházás lebonyolítója a Magyar Ingatlanberuházó Zrt. (MIB Zrt.). Mindkét vállalat az Indotek Group leányvállalata. A beruházás célja, hogy a Csepel Plaza melletti, jelenleg alulhasznosított telket egy korszerű, fenntartható és közösségbarát városi térré alakítsa, miközben új munkahelyeket teremt és emeli a kerület életminőségét.
2025. 06. 16. 15:30
Megosztás:

Lebuktatta a hatóság az ál-lajosmizsei epreket

Négy héten át fokozott figyelmet kaptak a szamócák: a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalok munkatársai országszerte 479 helyszínen összesen 512 tételt ellenőriztek. A teljes kereskedelmi palettát vizsgáló ellenőrzések rávilágítottak arra, hogy minden tizedik termékkel volt probléma. Az akció végére a hatóság munkatársai közel 3 millió forintnyi bírságot szabtak ki, több eljárás pedig még folyamatban van.
2025. 06. 16. 15:00
Megosztás:

Felpörgött a kínai kiskereskedelem, de érződik a vámok hatása

Kína kiskereskedelmi forgalma májusban 6,4%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest, ami gyorsulást jelent az áprilisban mért 5,1%-os növekedéséhez képest, és meghaladja a piac 5%-os várakozását.
2025. 06. 16. 14:30
Megosztás:

Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány

Először nevezett ki női vezetőt a külső hírszerzés (MI6) élére a brit kormány.
2025. 06. 16. 13:30
Megosztás:

A Cardano új lendületet vesz: XRP integráció és decentralizált vagyonalap építése

A Cardano következő nagy dobása: Ripple-támogatás, új DeFi funkciók és egy önfenntartó ökoszisztéma megteremtése. Charles Hoskinson ambiciózus tervei új irányba mozdíthatják el a hálózat jövőjét.
2025. 06. 16. 13:00
Megosztás:

Fontos frissítés jön a BudapestGO-ba

Kiszámíthatóbbá válnak a fizetési folyamatok a BudapestGO applikációban egy új fejlesztésnek köszönhetően - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) hétfőn az MTI-vel.
2025. 06. 16. 12:30
Megosztás:

A mobil trading alkalmazások térhódítása a forex piacon

A tőzsdei kereskedés, CFD ügyletek az utóbbi évek során jóval szélesebb kör számára váltak elérhetővé mint korábban. Ez jelentős mértékben köszönhető a technológia fejlődésének és annak a ténynek, hogy az információk elérhetőbbé váltak.
2025. 06. 16. 12:00
Megosztás:

Ingyenes bankszámla, pénzügyi tudatosság és akár 40 ezres jóváírás – ezért ajánlott mihamarabb bankszámlát nyitni a gyermeknek

A nyári időszakban sok családban előkerül a kérdés: mikor és hogyan érdemes bankszámlát nyitni gyermekünknek? Táborozás, nagyszülői látogatás, külföldi utazás vagy egyszerűen a digitális zsebpénzkezelés egyre több szülőt késztet arra, hogy banki szolgáltatással segítse gyermekét. A money.hu friss összesítése szerint több pénzintézet is kínál olyan gyerekszámla-csomagokat, amelyeknél nemcsak a számlavezetés és a bankkártya lehet ingyenes, hanem akár több tízezer forint jóváírást is kaphatnak az új ügyfelek.
2025. 06. 16. 11:30
Megosztás:

Enyhén emelkedtek pénteken a hazai hosszú hozamok, a hétközbeni erősödés után az EUR/HUF előző heti szintjén zárt

A múlt héten a vámháború, az amerikai inflációs folyamatok és a geopolitika mozgatták a kötvény- és devizapiacokat is.
2025. 06. 16. 11:00
Megosztás:

Negyedik napja lövi egymást Izrael és Irán - milyen hatással lehet ez a piacokra?

Negyedik napja lövi egymást Izrael és Irán azt követően, hogy Izrael péntek hajnalban rakétatámadást indított iráni nukleáris és katonai célpontok ellen. Irán pénteken válaszcsapást indított és szombaton újabb iráni válaszcsapás érte Izraelt.
2025. 06. 16. 10:30
Megosztás: