Transzformátorállomást épített az E.ON Mözsön

Transzformátorállomást épített több mint kétmilliárd forintos, zöldmezős beruházással az E.ON Hungária Csoport a Tolna megyei Mözsön, a létesítményt csütörtökön avatták fel - közölte a cégcsoport az MTI-vel.

Transzformátorállomást épített az E.ON Mözsön

A 8000 négyzetméteren elhelyezkedő, a legmodernebb berendezésekkel és védelmi eszközökkel ellátott állomás építésével az E.ON a Szekszárdon és környékén élő fogyasztók, az ott működő vállalatok megnövekedett energiaigényére, az új energiaszükségletekre és a megújuló energiaforrások térnyerésére reagált - írták közleményükben.

Tájékoztattak arról, hogy az új mözsi állomás - amely csaknem 30 ezer lakossági fogyasztót és ipari üzemeket lát el villamos energiával - az ellátás biztonságának szempontjából is előrelépés. A hálózatot számos okoseszközzel, köztük távműködtetésű oszlopkapcsolókkal, zárlatjelzőkkel szerelték fel azért, hogy üzemzavar esetén távolról és alternatív útvonalon tudják eljuttatni az energiát a fogyasztókhoz, és az áramszünetek mostantól kevésbé vagy egyáltalán ne legyenek érezhetők.

A beruházás részeként 7,1 kilométer, 132 kilovoltos távvezetéket építettek ki, az állomás területén belül közel 20 kilométernyi vezetéket használtak fel. A közlemény szerint kiemelt figyelmet fordítottak a természetvédelmi szempontokra: a védővezetőre madáreltérítőket rögzítettek, az áramvezető sodronyokra madárvédelmi jelzőgömböket szereltek fel. Mivel az állomás környezete a fokozottan védett, - mesterséges fészket is szívesen választó - kerecsensólyom egyik fészkelőhelye, a távvezeték nyomvonalán az E.ON nyolc kerecsensólyom-költőládát telepített.

Az állomás a távvezeték-építésekkel és a hozzá kapcsolódó két alállomásban elvégzett fejlesztésekkel együtt mintegy 2,2 milliárd forintból valósult meg. A fejlesztéshez az Európai Unió és a magyar kormány csaknem egymilliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyújt a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) keretében - írták.

Kitértek arra is, hogy a mözsi beruházás mellett 2024-ig még egy, hasonló nagyságrendű és több ezer kisebb, de jelentős hatású fejlesztés valósul meg az E.ON Dél-dunántúli Áramhálózati Zrt. területén. A fejlesztések célja, hogy kielégítsék a növekvő energiaigényeket, és minél több megújuló energiaforrást lehessen az elosztóhálózatra csatlakoztatni.

400 új munkahelyet teremt a Kometa új óriásberuházása Kaposváron

A Kometa 99 Zrt. húsfeldolgozó cég 45 milliárd forint értékben hajt végre kapacitásbővítést Kaposváron, amelynek nyomán négyszáz új munkahely jön létre a városban - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a helyszínen.
2026. 02. 12. 17:00
Megosztás:

Márciusban indul az Aster Chain mainnet – Új korszak jöhet a Perp DEX piacon

Új blokklánccal, stakinggel, governance modellel és valós eszközöket leképező szintetikus piacokkal készül áttörni az Aster. A decentralizált tőzsde (DEX) márciusban indítja el saját Layer-1 hálózatát, ami nemcsak technológiai, hanem piaci fordulópontot is jelenthet.
2026. 02. 12. 16:00
Megosztás:

Olcsó és veszélyes termékek nyomában – Globális online piactereket vizsgál az NKFH és az NNGYK

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) egyedülálló, országos szintű összehangolt akciót indított a harmadik országból érkező termékek átfogó fogyasztóvédelmi ellenőrzése keretében. A kezdeményezés célja, hogy a népszerű online piacterekről származó termékeket átvizsgálják és feltárják, mely árucikkek jelenthetnek valós kockázatot a magyar családok számára.
2026. 02. 12. 15:30
Megosztás:

Kína csökkentett vámokat vet ki az Európai Unióból származó egyes tejtermékekre

Kína péntektől öt évre 7,4 és 11,7 százalék között kiegyenlítő vámot vet ki bizonyos, az Európai Unióból importált tejtermékekre, ezzel csökkenti a korábbi 21,9-42,7 százalékos ideiglenes vámtételeket - közölte csütörtökön a kínai kereskedelmi minisztérium.
2026. 02. 12. 15:00
Megosztás:

Kilenc éve tartó emelkedő csatornában az XRP – Intézményi tőke érkezhet 2026 elején?

Az XRP árfolyama ugyan rövid távon gyengült, de a hosszú távú technikai struktúra továbbra is stabil. A piaci szereplők figyelme egyre inkább az intézményi belépés felé fordul, miközben a spekulatív túlfűtöttség fokozatosan lecseng. Vajon egy új, érettebb piaci ciklus küszöbén állunk?
2026. 02. 12. 14:30
Megosztás:

Tarolnak a szabad felhasználású kölcsönök, egy átlagos igénylő 5 évre tervez eladósodni

Közel 3 millió forint, bő 5 éves futamidő és szabad felhasználás – így jellemezhető az átlagos személyi kölcsön a Bank360 oldalán végrehajtott kalkulációk alapján. A szabad felhasználású személyi hitel évek óta töretlen népszerűségnek örvend, 2025-ben rekordösszeget folyósítottak belőle a hitelintézetek. A pénzügyi szakportál adatai alapján pedig az is kiderül, hogy mire keresnek leggyakrabban az igénylők.
2026. 02. 12. 14:00
Megosztás:

Balesetekhez kapcsolt nyereményjáték miatt bírságolt a médiatanács

Balesetekhez kapcsolt nyereményjáték miatt bírságolt a médiatanács. A tragédiákhoz kapcsolódó nyereményjáték közzététele nem egyeztethető össze az emberi méltóság tiszteletét megkövetelő, a demokratikus nyilvánosság érdekeit szolgáló alkotmányos értékekkel – fogalmazott egyik friss határozatában a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa.
2026. 02. 12. 13:30
Megosztás:

A vártnál gyengébben nőtt a brit gazdaság év végén

A vártnál lassabb növekedéssel zárta a tavalyi évet a brit gazdaság.
2026. 02. 12. 13:00
Megosztás:

Helyi üzletemberek vásárolják meg a Carrefour romániai hálózatát

Kivonul Romániából a Carrefour, a kiskereskedelmi hálózatát a Paval Holding vásárolja meg - írja a profit.ro a cég közleménye alapján.
2026. 02. 12. 12:30
Megosztás:

Pár bázisponttal emelkedtek az amerikai kötvényhozamok

A vártnál alacsonyabb kínai inflációs adatok miatt ismét hozameséssel indult a kereskedés a világ kötvénypiacain, de a vártnál minden fronton – munkahelyteremtés, munkanélküliség, munkabérek – erősebb januári amerikai munkapiaci adatok megfordították a hangulatot. Végül az amerikai kötvényhozamok pár bázisponttal emelkedtek, de a tízéves hozam így is 4,2% alatt zárt. Az európai kötvénypiacokon nem volt érdemi elmozdulás, a német tízéves hozam maradt 2,8% környékén. Az erős munkapiaci adatok után erőre kapott a dollár, az EUR/USD délutánra ismét 1,19 alá süllyedt.
2026. 02. 12. 12:00
Megosztás:

Közel nyolc éve nem látott mélységben az infláció

Ma reggel a januári inflációs adatok érkeztek. A KSH közleménye szerint a fogyasztói árak havi szinten 0,3 százalékkal nőttek, az éves infláció pedig 2,1 százalékra lassult a decemberi 3,3 százalékról. Az adat elmaradt a konszenzustól és minimálisan a mi várakozásunkat is alulmúlta. A maginfláció éves indexe is csökkent az előző havi 3,5 százalékról 2,7 százalékra.
2026. 02. 12. 11:30
Megosztás:

Jutalékmentes befektetés – valóság vagy csak marketing?

Az a gondolat, hogy Apple-részvényeket, S&P 500 ETF-eket vagy bitcoint vásárolhatunk egyetlen fillér jutalék nélkül, csábítóan hangzik. És pontosan ezzel az ígérettel operál ma a legtöbb, Magyarországon elérhető brókercég. Csakhogy minden vállalatnak valahogyan pénzt kell keresnie — és ha nem fizetünk jutalékot, máshol fizetünk. Ez az elemzés azt vizsgálja, hogyan működnek konkrétan a Magyarországon jelenlévő négy fő platform — XTB, eToro, Pepperstone és Plus500 — üzleti modelljei, hol rejtőznek a valós költségek, melyik áll a legjobban, és hogy a „díjmentes befektetés" strukturálisan fenntartható modell-e, vagy inkább korlátozott élettartamú marketingeszköz.
2026. 02. 12. 10:48
Megosztás:

A vártnál kedvezőbbek lettek a januári munkapiaci adatok az USA-ban

A Nasdaq és a Dow enyhén csökkent szerdán, míg az S&P 500 lényegében nem mozdult el egyik irányba sem.
2026. 02. 12. 10:30
Megosztás:

0,1%-os növekedéssel rekord szinten zárt a STOXX 600

0,1%-os növekedéssel rekord szinten zárt a páneurópai STOXX 600. A DAX 0,5%-kal, a CAC40 0,2%-kal mérséklődött, miközben az FTSE 100 1,1%-kal erősödött. Az emelkedő olajárak mellett az energiaipari részvények vezették az erősödést, a szektorindex 3,8%-ot ugrott. A technológiai és a médiaipari részvények viszont lemaradtak, 1,8%-kal, illetve 2,6%-kal estek.
2026. 02. 12. 10:00
Megosztás:

A Yettel és a 2Connect nagykereskedelmi megállapodást kötött vezetékes szélessávú szolgáltatásokra

A 2Connect gigabit-képes vezetékes infrastruktúráján nagykereskedelmi szélessávú hozzáférést biztosít a Yettel Magyarország számára a felek által kötött megállapodás értelmében. Ennek köszönhetően az év második felében a Yettel előfizetők számára is elérhetővé válik a vezetékes internetszolgáltatás.
2026. 02. 12. 09:30
Megosztás:

BÉT: Emelkedéssel kezdődhet a kereskedés

Emelkedéssel kezdődhet a kereskedés csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 880,33 pontos, 0,68 százalékos csökkenéssel, 129 447,89 ponton zárt szerdán.
2026. 02. 12. 09:00
Megosztás:

Inflációs adatra várva: merre mozdulhat a Bitcoin és a kriptopiac?

A befektetők figyelme most egyértelműen a héten érkező, januári – korábban elhalasztott – amerikai inflációs adatra irányul. A friss fogyasztói árindex (CPI) közzététele azért kap kiemelt szerepet, mert a szerdán publikált, vártnál erősebb munkaerőpiaci jelentés ismét átírta a kamatcsökkentési várakozásokat. Az amerikai gazdaság januárban 130 ezer új munkahelyet teremtett, ami azt jelzi, hogy a gazdaság továbbra is ellenálló.
2026. 02. 12. 08:00
Megosztás:

Gyengült a forint csütörtök reggelre

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 12. 07:00
Megosztás:

Trump továbbra is a tárgyalásos rendezést szorgalmazza az Iránnal fennálló nézeteltérések rendezése érdekében

Donald Trump amerikai elnök továbbra is a tárgyalásos rendezést helyezi előtérbe az Egyesült Államok Iránnal fennálló nézeteltéréseinek rendezése érdekében.
2026. 02. 12. 06:00
Megosztás:

Letartóztatta a bíróság a Bászna Gabona Zrt. sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját

Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját.
2026. 02. 12. 05:30
Megosztás: