Trump megfenyegette a BRICS-országokat

Az elnök nem részletezte, hogy pontosan mit nehezményez, de az időzítés nem véletlen, mivel épp akkor zajlott Brazíliában a BRICS-tagok találkozója.
A blokk vezetői július 6-i közös nyilatkozatukban kritizálták Trump vámpolitikáját, és figyelmeztettek az indokolatlannak tartott egyoldalú protekcionista intézkedésekre, mivel a magasabb vámok veszélyeztetik a globális gazdaságot és súlyosbítják a meglévő gazdasági egyenlőtlenségeket.
17%-os amerikai vám jöhet az európai élelmiszerekre
Bár még javában zajlanak az egyeztetések az EU és az USA között a kereskedelmi megállapodásról és a vámokról, a Reuters információi szerint elképzelhetőnek tűnik, hogy az EU-ból származó élelmiszerekre 17%-os vám fog vonatkozni. Ugyanakkor erről végleges döntés még nem született és meglehetősen képlékenynek tűnik a helyzet.
Jönnek a magasabb vámok, de még van idő egyezkedni
Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter vasárnap arról beszélt, hogy az áprilisban bejelentett vámtarifák augusztus 1-jén lépnek hatályba azon országok esetében, amelyek nem állapodtak meg az USA-val.
Ez a három hetes türelmi időszak további időt adhat a kereskedelmi partnereknek a kereskedelmi feltételek újratárgyalására.
Április 9-én Trump bejelentette, hogy 90 napra felfüggeszti a néhány nappal korábban bejelentett magas vámokat a legtöbb kereskedelmi partnerre vonatkozóan. Ez a 90 napos szünet szerdán lejár, ami aggodalmat kelthet a piacokon.