Új bélyegblokkot bocsátott ki a Magyar Posta

A Mesehősök bélyegsorozat részeként TV Maci sorszámozott alkalmi bélyegblokkot bocsátott ki a Magyar Posta, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alappal (MTVA) együttműködésben.

Új bélyegblokkot bocsátott ki a Magyar Posta

Mint a csütörtöki budapesti bélyegblokk-kibocsátó ünnepségen elhangzott, az együttműködés keretében már az ötödik alkalmi bélyegblokk jelenik meg a Mesehősök sorozatban. A Süsü, a sárkány, a Frakk, a macskák réme, a Kukori és Kotkoda, a Mazsola és Tádé figurái után az Esti mese legendás figurája tér vissza alkalmi bélyegblokkon.

Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója kiemelte: 2019 óta folyamatos a Magyar Posta és az MTVA együttműködése, amely a továbbiakban is folytatódik. A bélyegblokk-kibocsátás apropója, hogy az idén 60 éves a TV Maci, amely már nemcsak a közmédiát fémjelzi, hanem nemzeti kincs, egy igazi hungarikum - mondta. Elmondta, hogy a TV Maci jelképezi a közmédia misszióját, hogy a gyerekeket ne csak szórakoztassa, hanem a játékosan nevelje is.

Hegmanné Nemes Sára, a Magyar Posta Zrt. igazgatóságának alelnöke is arról beszélt, hogy a TV Maci évtizedeken át volt a magyar családok mindennapjainak része, szórakoztatva tanította meg a gyerekeknek a napi rutinokat. Elmondta: a Mesehősök sorozat 5. darabjaként megjelent bélyegblokk Weisenburger István grafikusművész tervei szerint a Pénzjegynyomda Zrt.-ben készült 50 ezer példányban.

A bélyegblokkon Bálint Ágnes író és Foky Ottó bábtervező alkotásaként készült Esti mese szignálfilm főszereplője, a TV Maci látható. Az alkalmi bélyegblokk három címletén, a blokk keretén, valamint az alkalmi borítékon TV Maci és Paprika Jancsi figurája egy-egy jellegzetes életképpel szerepel - mondta, hozzáfűzve, hogy az elsőnapi bélyegzésű alkalmi borítékon található bélyegző lenyomatának fő eleme a TV Maci stilizált portréja.

Kiemelte: a bélyegblokk érdekessége, hogy a rajta elhelyezett QR-kód beolvasásával további információk kaphatók a témáról.

A TV Maci Bálint Ágnes, a televíziós mese műfaját megteremtő, József Attila-díjas író, szerkesztő-dramaturg ötlete nyomán született meg 60 éve. Az Esti mese felvezető és lezáró bábjáték főszereplőjének jelenleg is látható formáját 1982-ben Foky Ottó bábtervező alkotta meg.

A közös kezdeményezésként indított Mesehősök bélyegkollekció újabb darabját az MTVA és a Magyar Posta Zrt. vezetői bocsátották forgalomba.

Az újdonság, amelynek össznévértéke 750 forint, csütörtökön került forgalomba, megvásárolható a Filapostán, a filatéliai szakszolgálatokon, a kijelölt postahelyeken és a www.posta.hu-n.

Spanyolországban véget ért a 20 napig tartó erdőtűzhullám

Spanyolországban véget ért a 20 napig tartó erdőtűzhullám -jelentette be Virginia Barcones, a spanyol vészhelyzeti és polgári védelmi főigazgatóság vezetője vasárnap Madridban.
2025. 09. 01. 06:00
Megosztás:

XRP ETF – az áttörés vagy a vég kezdete?

Az XRP tőzsdén kereskedett alap (ETF) lehetősége heves vitát váltott ki a kriptopiaci elemzők körében. Egyesek szerint a termék óriási intézményi tőkét vonzhat, mások viszont úgy látják, hogy a lépés épp az XRP gyengeségeit tenné nyilvánvalóvá.
2025. 09. 01. 05:00
Megosztás:

Új MÁV+ app funkció: bérlet widget

Az új MÁV+ app funkcióról, a bérlet widgetről írt Hegyi Zsolt, a MÁV vezérigazgatója vasárnapi Facebook-bejegyzésében.
2025. 09. 01. 04:00
Megosztás:

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.
2025. 09. 01. 03:00
Megosztás:

Mentőszolgálat: sokan érdeklődtek a szűrővizsgálatok iránt a városligeti mentőnapon

Több ezren vettek részt szombaton a városligeti mentőnapon, a programok közül az ingyenes egészségügyi szűrések, a gyerekprogramok és a mentési bemutatók voltak a legkeresettebbek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.
2025. 09. 01. 02:00
Megosztás:

Idén tizenötezer hallgatót vettek fel pedagógusképzésre

Ebben az évben tizenötezer hallgatót vettek fel pedagógusképzésre és ez a harmadik év, amikor több mint százezren jelentkeztek a felsőoktatásba - mondta el a közmédiának a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára vasárnap délután Tiszaújvárosban, a Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola jubileumi tanévnyitó ünnepsége előtt.
2025. 09. 01. 01:00
Megosztás:

Hiába akarnak vállalkozni a magyarok, mégis kevesebb az új vállalkozás

Bár a vállalkozói lét megítélése továbbra is pozitív a magyarok körében, a valós vállalkozási aktivitás jelentősen esett az elmúlt egy évben. A friss adatok alapján bár a vállalkozásindítási szándék nem csökkent, a vállalkozási ötletek a korábban tapasztaltnál kisebb arányban valósulnak meg.
2025. 08. 31. 23:00
Megosztás:

Rekord hallgatói létszámmal indul a tanév az Óbudai Egyetemen

Az idei felvételi eljárás ismét egyértelműen megmutatta, hogy az Óbudai Egyetem Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő felsőoktatási intézménye, amely évről évre egyre több fiatalt szólít meg. Idén szeptemberben több mint 4500 elsőéves hallgató kezdheti meg tanulmányait egyetemünkön - tájékoztatott Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora.
2025. 08. 31. 22:00
Megosztás:

Panyi Miklós: albérletből saját otthonba, pár óra és startolunk

Albérletből saját otthonba, "pár óra és startolunk" - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebook-oldalán vasárnap az Otthon Start programról szóló bejegyzésében.
2025. 08. 31. 21:00
Megosztás:

Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje az EU védelmi hitelprogramjának

Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje a SAFE (Security Action for Europe) uniós védelmi hitelprogramnak - jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság (EB) elnöke vasárnap, a lengyel-fehérorosz határon Donald Tusk lengyel kormányfővel közösen rendezett sajtóértekezleten.
2025. 08. 31. 20:00
Megosztás:

Kína és India kapcsolataik további javítását ígérik

Hszi Csin-ping kínai elnök és Narendra Modi indiai miniszterelnök vasárnap kijelentették, hogy tovább javítják a 2020-as határkonfliktus óta feszült kapcsolataikat, és egyetértettek abban, hogy nem vetélytársként, hanem partnerként kell tekinteniük egymásra - jelentette a kínai állami média.
2025. 08. 31. 19:00
Megosztás:

Nyolc vármegye kivételével hétfőn megszűnik a tűzgyújtási tilalom

Szeptember 1-jén országos szinten megszűnik a tűzgyújtási tilalom, mert az elmúlt napok esőzéseinek köszönhetően egyes területeken mérséklődött a tűzveszély, a korlátozás azonban nyolc vármegyében érvényben marad - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) vasárnap az MTI-vel.
2025. 08. 31. 18:00
Megosztás:

Változékony idő várható szeptember első hetében

Változékony idő várható szeptember első hetében: a hét elején még sokat süt a nap és kedden akár 28-34 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban, majd többfelé kell záporra, zivatarra készülni és a hőmérséklet is kissé csökken, de a hét végére ismét többórás napsütés várható 25-32 fok közötti csúcshőmérséklettel - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. 08. 31. 16:00
Megosztás:

Pásztor Szabolcs: a bankok elsődleges hiteltermékét adja majd az Otthon Start program

A bankok elsődleges hiteltermékét adja majd az Otthon Start program, az ügyfelek pedig komoly lehetőséget kapnak arra, hogy ingatlant szerezzenek, első lakást vásároljanak - mondta a szeptember elsején induló hitelprogramról Pásztor Szabolcs közgazdász, a Nemzeti Közszolgálat Egyetem docense a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában. Kitért a Tisza Párt progresszív adózásról szóló elképzeléseire is, előnyösebbnek nevezve a jelenlegi egykulcsos szja-t.
2025. 08. 31. 15:00
Megosztás:

AM: számíthatnak a kormányra a szőlősgazdák

Határozottan fellépünk a szőlőültetvényeket megtámadó szőlő aranyszínű sárgaság terjedésének megfékezése és kordában tartása, valamint a támogatások uniós szintű kibővítése érdekében - jelentette ki közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter a tárca vasárnapi közleménye szerint.
2025. 08. 31. 14:05
Megosztás:

Az új tanévben a határon túli pedagógusok is igényelhetnek pedagógus igazolványt

A kormány nyáron meghozott döntése értelmében mostantól a külhoni magyar pedagógusok is igényelhetnek pedagógus igazolványt, és a külföldről hazatérő diákok után az iskolák kiegészítő támogatást igényelhetnek - jelentette be Balatoni Katalin miniszterelnöki biztos szombaton a Szentendrei Református Gimnáziumban megtartott Kárpát-medencei Református Tanévnyitó ünnepségen.
2025. 08. 31. 13:00
Megosztás:

Karácsony Gergely: a nyáron megújultak Budapest közútjai

A nyáron megújultak Budapest közútjai, hidjai, villamosvonalai, és új buszok, villamosok álltak forgalomba - tudatta Karácsony Gergely főpolgármester közleményben és Youtube-videóban vasárnap.
2025. 08. 31. 12:00
Megosztás:

Tron TRX árfolyam előrejelzés: a 60%-os díjcsökkentésre beindul az emelkedés?

Tron radikális lépése: 60%-os tranzakciós díjcsökkentés után újraindul az emelkedés? Új korszak kezdődik a Tron hálózatán – de vajon ez a lépés a legjobb döntés volt a jövő szempontjából? Mire számíthatunk a Tron (TRX) árfolyam kapcsán? Tron árfolyam elemzés, TRX ár előrejelzés 2025 szeptember.
2025. 08. 31. 11:00
Megosztás:

MetaPlanet kriptostrategiája megtorpan – zuhanó részvényár, forráshiány és szabályozói nyomás árnyékolja be a jövőt

Ígéretes indulás után mélyrepülés – mi történik a MetaPlanettel?
2025. 08. 31. 10:00
Megosztás:

Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 2,80 százalékos csökkenéssel 102 554,62 ponton fejezte be a hetet.
2025. 08. 31. 09:00
Megosztás: