Új gyártóüzemet épít a Schneider Electric

Mintegy 16 milliárd forintból épít új üzemet a Schneider Electric a Bács-Kiskun megyei Dunavecsén, ahol elektromos elosztóberendezésekhez szükséges, középfeszültségű termékeket gyártanak majd; a beruházás csaknem 500 új munkahelyet jelent - közölte a cég az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint az okosgyár területe húszezer négyzetméter lesz, és az üzem minden technológiai, fenntarthatósági és digitális elvárásnak megfelel majd: karbonsemleges működés mellett a legfejlettebb ipari technológiát alkalmazzák a gyártásban.

A helyszínválasztásban nagy szerepet játszott az M8-as autópálya, valamint a Schneider Electric Szigetszentmiklóson működő közép-európai logisztikai központjának (CEELog) közelsége, illetve az, hogy a társaság globális beszerzési központja (GSC) szintén Magyarországon, Budapesten működik.

A dunavecsei üzemben várhatóan 2024-ben indul majd meg a gyártás, és a tervek szerint ötszáz, magasan kvalifikált munkahelyet biztosítanak majd a környéken élőknek 2025 után.

"Az új beruházás egyértelmű megerősítése Magyarország kiemelt szerepének a Schneider Electricnél, és tovább növeli versenyképességünket a középfesztültségű termékek európai piacán" - idézi a közlemény Veres Zsolt országigazgatót, a Schneider Electric valamennyi magyarországi érdekeltségének vezetőjét.

Az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, a Schneider Electric 1991 óta van jelen Magyarországon két zalaegerszegi, egy gyöngyösi és egy kunszentmiklósi üzemmel, illetve a régiós feladatokat ellátó, több mint húsz országot kiszolgáló szigetszentmiklósi logisztikai központtal.

A magyarországi gyáregységek számos, az elektromos áramelosztáshoz, -szabályozáshoz szükséges eszközt és berendezést gyártanak, a kismegszakítóktól az egyedi vevői igényekre szabott, így magas hozzáadott értéket képviselő középfeszültségű elosztószekrényeken át az egyedi tervezésű síncsatornákig, amelyek ipari környezetben szükségesek az elektromos energia továbbításához.

A Magyarországon mintegy kétezer munkavállalót foglalkoztató társaság termékei több mint 100 országban, a világ minden kontinensén elérhetők, nemcsak az elektromos elosztás, de az ipari automatizálás, az energiamenedzsment, a kritikus infrastruktúra, az ezekhez szükséges szoftverek területéről is.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Schneider Electric Hungária Villamossági Zrt. értékesítésből származó árbevétele tavaly több mint 81 milliárd forint, egy évvel korábban pedig közel 70 milliárd forint volt. Az árbevétel mintegy fele exportértékesítésből származott. A cég 2021-ben 1,73 milliárd nyereséggel zárt, míg 2020-ban közel 2,17 milliárd forint volt az adózott eredménye. 

Az SE-CEE Schneider Electric Közép-Kelet Európai Kft. árbevétele 2021-ben közel 244 milliárd forintra nőtt az előző évi 207 milliárd forintról, amelynek több mint 90 százaléka exportértékesítésből származott. A vállalkozás adózott eredménye ugyanebben az időszakban 2,7 milliárd forintról 5,8 milliárd forintra emelkedett.


Több mint négyezren teljesítették a MOL Balaton-átevezést

A hatalmas hőség ellenére több mint négyezren teljesítették a Zamárdi–Tihany–Zamárdi útvonal nyolc kilométeres távját a kilencedik alkalommal megrendezett a Balaton-átevezésen.
2026. 06. 28. 06:00
Megosztás:

Munkába állt Máté, a BME humanoid robotja

A hallgatók hamarosan az órákon is találkozhatnak majd vele. A mozgása már most lenyűgöző, mutatunk róla videót.
2026. 06. 28. 05:00
Megosztás:

Napraforgóolajból orvosi műanyag – zöld polimereket fejlesztenek Debrecenben

Végleg szakíthat a kőolajjal a hazai műanyagipar? A Debreceni Egyetem kutatói olyan úttörő zöldkémiai eljáráson dolgoznak, amely a megújuló növényi forrásokat – például a közönséges napraforgóolajat – alakítja át csúcstechnológiás polimerekké. Ezek az anyagok ráadásul nemcsak környezetbarátak, de az orvostudományban is új távlatokat nyithatnak. Részletek a DE M. Tóth Ildikó Sajtóközpont saját gyártású tudományos sorozatának legújabb riportjában.
2026. 06. 28. 04:00
Megosztás:

27 Olaszrizling bizonyított a Szupermenta tesztjén

A Szupermenta nyári terméktesztjén Olaszrizlingeket vizsgáltak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei. Összesen 27 bor került „nagyító alá”, melyek az élelmiszerbiztonsági és -minőségi vizsgálatok, valamint a jelölés-ellenőrzés szempontjából is megfeleltek. A kedveltségi vizsgálaton az is kiderült, melyek a kóstolók által legkedveltebbnek ítélt Olaszrizlingek.
2026. 06. 28. 03:00
Megosztás:

Mehet az összes sárga csekk a kukába! Új dolog van helyettük!

A sárga csekk évtizedeken át a magyar háztartások egyik legfontosabb fizetési eszköze volt. Ma azonban már inkább a megszokás tartja életben: miközben sokan még mindig a postán várakoznak, a számlák többsége néhány érintéssel, akár otthonról is rendezhető.
2026. 06. 28. 02:00
Megosztás:

Élettársad van nem házastársad? Akkor most kapaszkodhatsz!

Még napjainkban is rengetegen nincsenek tisztában az élettársi kapcsolat vagyonjogi következményeivel, holott a becslések alapján jelenleg közel egymillió magyar él ilyen együttélési formában. A Magyar Országos Közjegyzői Kamara friss kutatása szerint az élettársaknak csupán kis része ismeri pontosan a rájuk vonatkozó jogszabályokat. Cikkünkben összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, ugyanis továbbra is számos tévhit és hiányos információ él a köztudatban.
2026. 06. 28. 01:00
Megosztás:

Gajdos László: rendkívüli, hosszan tartó hőhullámokra kell felkészülnünk idén nyáron

A Meteorológiai Világszervezet előrejelzései szerint a globális El Nino jelenség hatására idén nyáron rendkívüli, hosszan tartó hőhullámokra és szélsőséges időjárási jelenségekre kell felkészülnünk - írta szombaton Facebook-oldalán az élő környezetért felelős miniszter.
2026. 06. 28. 00:05
Megosztás:

20 ezer dollárig zuhanhat a Bitcoin? A ChatGPT és a Claude szerint csak egy rendkívüli összeomlás vezethet idáig

A Bitcoin árfolyamának közelmúltbeli visszaesése ismét előhozta a kriptopiac egyik legnagyobb kérdését: vajon elképzelhető, hogy a világ legismertebb kriptovalutája ismét 20 000 dollárra zuhan?
2026. 06. 27. 23:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 26. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 06. 27. 22:00
Megosztás:

Kriptovaluta adózási szigor Hongkongban: 8000 pénzügyi intézményt érinthet az új rendszer

Hongkong újabb nagy lépésre készül a kriptopiac szabályozásában. A tervezett adóügyi jelentési rendszer kötelezővé tenné a felhasználók adóügyi illetőségének ellenőrzését a licencelt kriptoplatformok számára, miközben a város a szabályozott stabilcoinok bevezetését és a virtuáliseszköz-tanácsadók külön engedélyezését is előkészíti.
2026. 06. 27. 21:00
Megosztás:

Díszkertészek: a természetes légkondicionáló az egyetlen tartós fegyver a sorozatos hőhullámok ellen

A hőség elleni küzdelemben a professzionálisan tervezett, kivitelezett és fenntartott zöldfelületek, valamint a hazai nevelésű, klímarezisztens növényanyag jelentik az egyetlen valódi, hosszú távú és fenntartható megoldást - közölte a Magyar Díszkertészek Szakmaközi Szervezete (MDSZSZ) szombaton az MTI-vel.
2026. 06. 27. 20:00
Megosztás:

Átadták az MVM új energiatároló rendszerét Tiszaújvárosban

Átadták az MVM Tisza Erőmű Kft. 31 megawatt névleges teljesítményű és 62 megawattóra kapacitású akkumulátoros energiatároló rendszerét a vállalat tiszaújvárosi telephelyén pénteken.
2026. 06. 27. 19:00
Megosztás:

Országszerte megkezdődött az amerikai szőlőkabóca elleni védekezés

A hőség miatt egyre több turista választja a déli napozás helyett a kora reggeli és késő esti programokat a Balatonnál - közölte a Balatoni Turizmus Szövetség szombaton az MTI-vel.
2026. 06. 27. 18:00
Megosztás:

A meleg miatt kialakulóban van a "szieszta-kultúra" a Balatonnál

A hőség miatt egyre több turista választja a déli napozás helyett a kora reggeli és késő esti programokat a Balatonnál - közölte a Balatoni Turizmus Szövetség szombaton az MTI-vel.
2026. 06. 27. 17:00
Megosztás:

Több vasútvonalon korlátozták a vonatok megengedett maximális sebességét

Az utasok biztonsága érdekében szombat déltől tizenhárom vasútvonalon korlátozták a vonatok megengedett maximális sebességét, ami miatt 5-15 perces alapkésések alakulhatnak ki az érintett vonalakon - közölte a MÁV-csoport az MTI-vel.
2026. 06. 27. 15:00
Megosztás:

A stabilcoinok kiléptek a kriptovilágból – a Zerohash építi a pénzügyi hátteret

A stabcoinok (angolul: stablecoin) már nem csupán arra szolgálnak, hogy a kriptokereskedők dollárhoz kötött tokenekben parkoltassák a tőkéjüket. Nemzetközi bérfizetések, vállalati átutalások, pénzküldések és kereskedési számlák feltöltése is egyre gyakrabban történik velük. A látványos növekedés mögött azonban kevésbé ismert infrastruktúra-szolgáltatók dolgoznak – közéjük tartozik a technológiai és szabályozási hátteret egyaránt biztosító Zerohash.
2026. 06. 27. 14:00
Megosztás:

Átléphette az 1 milliárd dollárt a Polymarket évesített bevétele

A Polymarket évesített bevétele egy friss értesülés szerint már meghaladja az 1 milliárd dollárt. Amennyiben az adat később független megerősítést is nyer, a blokkláncalapú predikciós piac a kriptoipar egyik leggyorsabban növekvő platformjává válhat. Fontos azonban, hogy nem tényleges éves árbevételről, hanem az aktuális teljesítményből kiszámított bevételi ütemről van szó.
2026. 06. 27. 13:00
Megosztás:

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága - mondta a miniszterelnök a Kiriákosz Pierakákisszal, az euróövezet pénzügyminiszteri testülete, az Eurogroup elnökével folytatott pénteki egyeztetés után sajtótájékoztatón, Budapesten. Magyar Péter hangsúlyozta, hogy a maastrichti kritériumok teljesítése már magában hozzájárulhat az ország stabilitásához és fejlődéséhez.
2026. 06. 27. 12:00
Megosztás:

Augusztus végén több mint 3 milliárd forintos fejlesztés indul a Széchenyi Fürdőben

A Fővárosi Közgyűlés pénteken jóváhagyta a Széchenyi Fürdő felújítási programját, megadta a felhatalmazást a nyílt közbeszerzési eljárás kiírására, így várhatóan augusztus végén elkezdődhetnek a nettó 3 milliárd forintot meghaladó felújítási munkálatok - ismertette Szűts Ildikó, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. vezérigazgatója sajtóbejáráson, pénteken Budapesten.
2026. 06. 27. 11:00
Megosztás:

Párizsban elhalasztják a Pride-ot és más tömegrendezvényeket

A rendkívüli hőség miatt elhalasztják Párizsban a szombatra tervezett Pride-felvonulást és más tömegrendezvényeket a fővárosi rendőrfőnökök kérésére - közölték a szervezők.
2026. 06. 27. 10:00
Megosztás: