Új kereskedelmi vezérigazgató a Tevánál

A Teva Gyógyszergyár Zrt. kereskedelmi vezérigazgatójaként elért kiemelkedő eredményei is szerepet játszottak abban, hogy Jānis Meikšāns a vállalatcsoport lengyelországi és közép-kelet-európai régiójának vezérigazgatójaként folytatja munkáját a gyógyszergyár kötelékében. Magyarországi feladatait 2023. január 1-től a már több piacon is tapasztalatokat szerzett Jelena Livšica veszi át, aki eddig a Teva baltikumi régiójának kereskedelmi vezetője volt.

2019-ben vette át Jānis Meikšāns a Teva Gyógyszergyár Zrt. kereskedelmi tevékenységének irányítását, és az elmúlt években széleskörű iparági tapasztalatával sokat tett azért, hogy a vállalat még eredményesebbé váljon. A magyarországi sikerek is szerepet játszottak abban, hogy Jānis Meikšāns-t találták a legalkalmasabbnak, hogy a továbbiakban a Teva lengyelországi kereskedelmi szervezete mellett a teljes közép-kelet-európai régiót is vezesse. Tudásából, tapasztalatából a jövőben is profitálhat a Teva Gyógyszergyár Zrt., hiszen Jānis Meikšāns a régió nyolc piacáért, így Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Románia, Litvánia, Lettország és Észtország mellett Magyarországért is felelős lesz.

Jānis Meikšāns így nyilatkozott magyarországi éveiről: „Öröm volt részese lenni a Teva erőteljes hazai fejlődésének és folyamatos elkötelezettségének a magyar betegek és a fenntartható gyógyszerellátás iránt. Csupán a tavalyi évben két nagy beruházásunk megvalósítását is ünnepeltük debreceni gyártóhelyünkön, melyek révén a Teva még több kiváló minőségű gyógyszert tud biztosítani helyben és világszerte egyaránt.

Az elmúlt években a széles termékportfólió, az erős és hatékony disztribúciós hálózat, valamint az ügyfélelégedettség állt a Teva tevékenységének középpontjában, s ezen prioritásaink a jövőben sem változnak. Ezért is örülök igazán annak, hogy Jelena Livšicát nevezhetem ki a Teva magyarországi kereskedelmi vezérigazgatói posztjára. Meggyőződésem, hogy Jelena az ügyfélközpontú szervezetek élén megszerzett szerteágazó tapasztalataival, valamint a hatékony partneri kapcsolatokra építő szemléletével a megfelelő személy az üzletmenet előmozdítására és az ügyfélközpontú filozófia által vezérelt átalakulásunk folytatására.”

A Jānis Meikšāns feladatait átvevő Jelena Livšica 2023. január 1-től tölti be a Teva Gyógyszergyár Zrt. kereskedelmi vezérigazgatói posztját. Jelena Livšica, aki Lettországban született és társadalomtudományi diplomáját a Rigai Stradina Egyetemen szerezte, a Teva baltikumi régiójának kereskedelmi vezetői pozíciójából érkezett Magyarországra. Jelena Livšica korábban a gyógyszer-, a kozmetikai- és a reklámiparban töltött be marketing, valamint vezetői pozíciókat. Mielőtt 2015-ben csatlakozott a Tevához a vállalat lettországi kereskedelmi igazgatójaként, a Berlin-Chemie lettországi szervezeténél dolgozott különböző vezető beosztásokban. Jelena Livšica a több piacra kiterjedő tapasztalata, a marketing és menedzsment területen szerzett jártassága, valamint célorientált és ügyfélközpontú filozófiája révén kívánja feltárni az üzleti átalakulás és növekedés új lehetőségeit, és tovább erősíteni a Teva Gyógyszergyár Zrt. eredményeit.

Jelena Livšica a következő gondolatokat osztotta meg magyarországi kinevezéséről: „Hatalmas megtiszteltetés számomra, hogy Janis-tól átvehettem a kereskedelmi szervezet irányítását. Alig várom, hogy tapasztalataimmal hozzájárulhassak a kívánt eredmények eléréséhez, együtt a Teva Gyógyszergyár Zrt. rendkívül profi és tehetséges csapatával.”

Jelena házas, három gyermeke van, és szabadidejében szívesen hódol a művészeteknek, a belsőépítészetnek és a családi utazásoknak.


Fenyvesi Klára a Nestlé Hungária új HR-vezetője

2026. július 1-jétől Fenyvesi Klára veszi át a Nestlé Hungária HR területének irányítását. Az immár közel hat éve a Nestlénél dolgozó, kiemelkedő szakmai pályát bejárt vezető Dúl Máriát váltja a pozícióban.
2026. 06. 17. 20:00
Megosztás:

Szlovénia tavaly nem teljesítette a NATO védelmi kiadási célját

Szlovénia 2025-ben nem érte el a NATO-ban korábban vállalt célkitűzést, a védelmi kiadásoknak a hazai össztermék (GDP) két százalékára emelését, de ígéretet tett arra, hogy az idén meghaladja azt - közölte Mark Rutte NATO-főtitkár szerdán Brüsszelben a szlovén sajtó beszámolója szerint.
2026. 06. 17. 19:30
Megosztás:

Az Ethereum fordulóponthoz érkezett: bálnák vásárolnak, az intézményi befektetők még kivárnak

Az Ethereum árfolyama szűk sávban mozog, miközben a nagyobb szereplők látványosan gyűjtik az ETH-t. A piac azonban továbbra sem egyértelműen bikás: az intézményi kereslet visszafogott, a technikai ellenállások erősek, és a kisebb befektetők egyelőre inkább kivárnak.
2026. 06. 17. 19:00
Megosztás:

Az Adria-vezetéken július 1-jéig folytatódhat az olajszállítás Szerbiába

Július 1-jéig folytatódhat az olajszállítás Szerbiába a Janaf horvát vállalat által üzemeltetett Adria-vezetéken, miután az amerikai pénzügyminisztérium illetékes hivatala meghosszabbította a horvát társaság engedélyét - közölte a Janaf szerdán.
2026. 06. 17. 18:30
Megosztás:

Tömeges leépítés kezdődik a BBC-nél

Tömeges leépítés kezdődik az idén a BBC brit közszolgálati médiatársaságnál. A szerdán bejelentett elbocsátási terv a következő három évre kitűzött 500 millió font (több mint 200 milliárd forint) költségmegtakarítási cél elérésének egyik sarkalatos eleme.
2026. 06. 17. 18:00
Megosztás:

A webshop csak a kezdet volt: új korszakba léphet a magyar e-kereskedelem

Ha valaki 2011-ben azt állítja, hogy másfél évtized múlva a magyarok tömegesen online vásárolnak, bankkártyával fizetnek, csomagautomatába kérik a rendeléseiket, miközben a webshopok működését mesterséges intelligencia támogatja, egyszerűen scifinek hangzott volna. Pedig pontosan ez történt.
2026. 06. 17. 17:30
Megosztás:

Újabb hőhullám érte el Franciaországot

A májusi végi kánikulai napok után újabb hőhullám érte el szerdán Franciaországot, amelynek következtében a fokozatosan emelkedő hőmérséklet a nyár hivatalos első napjaira a hétvégén akár 40 Celsius fokra is emelkedhet.
2026. 06. 17. 17:00
Megosztás:

Az online jelenlét 5 legdrágább hibája, amit KKV-k elkövetnek

Az online jelenlét ma már nem pusztán egy weboldal vagy közösségi média profil meglétét jelenti, hanem egy tudatosan felépített ügyfélszerző rendszert, amelynek sikerét gyakran néhány visszatérő hiba akadályozza meg, ezért érdemes megismerni azt az öt leggyakoribb problémát, amely a KKV-k számára jelentős bevételkiesést és versenyhátrányt okozhat.
2026. 06. 17. 16:30
Megosztás:

Ilyen boltok lesznek a salgótarjáni STOP SHOP-ban

Elkészült az épület külső szerkezete, gőzerővel zajlanak a belső munkálatok – egyre bővül a márkakínálat is.
2026. 06. 17. 15:30
Megosztás:

Az elektromos autót feltölthetjük napelemről is otthon

A napelemrendszer ma már nem csupán egy eszköz az általános rezsiköltségek csökkentésére, hanem egy komplex otthoni energetikai ökoszisztéma és a zöld közlekedés egyik alapja. A legújabb kutatás eredményei rámutatnak egy jelentős piaci és felhasználói szemléletváltásra, a technológiai innovációk pedig megteremtik a fizikai lehetőséget is arra, hogy az autónkra és a házunkra egyetlen egységként tekintsünk.
2026. 06. 17. 15:00
Megosztás:

1,2 millió forintos négyzetméterár alatt keresik az eladó ingatlanokat a vevők

Az év első hónapjai érezhető lassulást hoztak a IV. és XV. kerület ingatlanpiacán is. A választások előtti bizonytalanság, a megugró árak és a vevők óvatossága egyszerre fogta vissza a keresletet, miközben a kínálat egyre inkább bővült. A szakértő szerint azok tudnak most könnyebben értékesíteni, akik 1,2 milliós négyzetméterár alatt kínálják eladó ingatlanukat.
2026. 06. 17. 14:30
Megosztás:

Szankciómegkerülés: mikor válhat büntetőüggyé egy exportügylet?

Magyar cégek számára is komoly jogi kockázatot jelenthet az Európai Unió új, egyre agresszívebb fellépése a szankciómegkerüléssel szemben. Már nem csupán az Oroszországba közvetlenül irányuló export kerülhet hatósági vizsgálat alá: egy harmadik országba lebonyolított, papíron szabályos ügyletből is lehet büntetőügy, ha felmerül, hogy az exportőr figyelmen kívül hagyta a továbbértékesítés valós kockázatát. A részleteket a PLM Legal szakértője ismerteti.
2026. 06. 17. 14:00
Megosztás:

Stabilcoinok az IMF szemével: új digitális pénzügyi infrastruktúra vagy rendszerszintű kockázat?

A stabilcoinok néhány év alatt a kriptopiac egyik legfontosabb eszközcsoportjává váltak. Az IMF elemzése szerint ezek a tokenek már nem csupán kereskedési segédeszközök, hanem a tokenizált pénzügyi rendszer egyik lehetséges alaprétegét jelentik — miközben komoly monetáris, szabályozási és pénzügyi stabilitási kérdéseket is felvetnek.
2026. 06. 17. 13:30
Megosztás:

Stabil növekedési ütemet jelez az áprilisi bérstatisztika

A legfrissebb kereseti adatok továbbra is dinamikus bérkiáramlást jeleznek, ami szinkronban van a minimálbér idei emelésével és megerősíti, hogy a multinacionális nagyvállalati szektorban bevezetett tavaszi bérdöntések is azzal arányosan alakulhattak - állapították meg a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss jelentéséhez fűzött kommentárjukban az MTI-nek nyilatkozó piaci elemzők.
2026. 06. 17. 13:00
Megosztás:

A vártnál alacsonyabb volt a brit infláció májusban

A vártnál alacsonyabb volt az éves brit infláció májusban.
2026. 06. 17. 12:30
Megosztás:

Ismét meghosszabbították a Szerbiai Kőolajipari Vállalat működési engedélyét

Július 1-ig meghosszabbította a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) működési engedélyét az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatala (OFAC) - közölte a szerb közmédia.
2026. 06. 17. 12:00
Megosztás:

Sui: 65 milliárd dollárnyi stabilcoin-tranzakció a díjmentes átutalások után

A Sui hálózat hatalmas stabilcoin-forgalmat bonyolított le azóta, hogy bevezette a gasmentes átutalásokat. A cél egyértelmű: egyszerűbb blokkláncos fizetések, kevesebb felhasználói súrlódás, és hosszabb távon akár a hagyományos elszámolási rendszerek kihívása.
2026. 06. 17. 11:30
Megosztás:

Mire figyeljünk a repülőgépen, hogy elkerüljük az egészségügyi kockázatokat?

Száraz levegő, légúti fertőzések, trombózisveszély, kiszáradás – nemcsak az idős, krónikus betegséggel élők számára jelent egészségügyi kockázatot egy hosszabb repülőút, hanem az egészséges fiataloknak is, hiszen zárt térben a fertőzések is könnyebben terjedhetnek. Dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem professzora ahhoz adott hasznos tanácsokat, mit tegyünk a fedélzeten annak érdekében, hogy a vakáció ne a betegség miatt legyen emlékezetes.
2026. 06. 17. 11:00
Megosztás:

Kismértékben csökkentek a fejlett piaci hosszú hozamok, gyengült a dollár az euróval szemben

A közel-keleti háborút lezáró amerikai-iráni béke-keretszerződés erősítette az optimizmust a kötvény- és devizapiacokon is. Miután az olajárak újabb 5%-os eséssel 80 dollár alá estek, enyhültek a kamatemelési aggodalmak és estek a kötvényhozamok. Európában kisebb mértékű csökkenésre került sor, a tízéves német hozam 2 bázisponttal 2,93%-ig esett. A tízéves amerikai hozam pedig 5 bázisponttal, 4,45% alá süllyedt.
2026. 06. 17. 10:30
Megosztás:

Vegyesen zártak tegnap a tengerentúli indexek, miközben a félvezetők esetében profitrealizálás volt megfigyelhető

Vegyes teljesítményt mutattak tegnap az amerikai részvénypiacok: A Dow Jones új történelmi csúcsra emelkedett, miközben az S&P 500 és a Nasdaq esett. A mozgás hátterében elsősorban szektorközi rotáció állt, a befektetők a technológiai, különösen a félvezető részvényekből a ciklikus papírok felé fordultak, párhuzamosan az olajárak érdemi csökkenésével.
2026. 06. 17. 10:00
Megosztás: