Új névvel indítja a szezont a BOTANIQ Máriavölgyi Golf Klub

A tartós jóidő érkezésével március elsején elrajtolt a 2025-ös golfszezon Máriavölgyben, amely idén új névvel, BOTANIQ Máriavölgyi Golf Klubként várja klubtagjait és a sport szerelmeseit. Az idei szezonban 14 versennyel és négy új oktatóval készül a Klub, amely csatlakozik a Botaniq Collection ernyőmárkához.

Új névvel indítja a szezont a BOTANIQ Máriavölgyi Golf Klub

Március elsején izgalmas csavarral nyitotta meg 2025-ös golfszezont az eddig Pannonia Golf & Country Club néven ismert golfklub, ugyanis immáron új névvel és arculattal, BOTANIQ Máriavölgyi Golf Klubként várja a vendégeit. A Klub fejlesztési stratégiájának egyik fontos részét képezi a 2024 nyarán elindított felújítás, valamint a márkaváltás és a Botaniq Collection márkához történő csatlakozás. Mindezek célja, hogy a Golf Klub megfeleljen nemzetközi szinten is a legmagasabb kategóriába tartozó golfpálya minősítésnek, és a kontinens top 100 klubja közé kerüljön mind minőség, mind vendégélmény szempontjából is. A felújítási munkálatok várhatóan a nyári időszak elejéig tartanak, amelyek végeztével a vendégek igénybe vehetik majd a megújult Klubházat és az új öltözőházat. A Botaniq Collection tagjaként a nyári átadást követően a Klubba látogatók BOTANIQ Benefit kártyáikat is igénybe vehetik majd, pontokat gyűjthetnek és válthatnak be.

A BOTANIQ Máriavölgyi Golf Klub oktatói csapata az új szezonra 4 fővel bővült, így már összesen hat fő segíti a vendégek felkészülését, tanulását. Két okleveles PGA golfoktató, Popovits Barnabás és Zsákai János csatlakozott a Klubhoz, akik mellett, kifejezetten az utánpótlásképzésre fókuszálva Vadkerti Adél és Holló Zsombor támogatását is igénybe vehetik a sportolók. Adél és Zsombor friss diplomás golfoktatók, akik korábban már játékosként és oktatói gyakornokként is magukra öltötték a Klub címerét. A tapasztalat és az állandóság jegyében a Klub mellett már 10 éve dolgozó, a Magyar Válogatott Szövetségi kapitányaként is ténykendő Böndicz Gergő immáron Head Pro-ként a BOTANIQ csapatát erősíti, valamint a szintén tapasztalt, közkedvelt és széles körben elismert szakember, többszörös amatőr és profi Magyar Bajnok Szigeti Csaba is csatlakozik a Klubhoz áprilistól.

„A 2025-ös szezon elindításával egy fontos állomáshoz érkeztünk: a név- és arculatváltással egy olyan külföldön is bevezetett lánchoz csatlakozunk, amellyel közösek az értékeink és hosszú távon támogatja célunkat a nemzetközi sikerek elérésében. A tavaly nyáron elindított fejlesztésünk új szakaszába lépett, a Klubház és az épületet övező területek fejlesztése mellett kiemelten fontos volt számunkra, hogy szolgáltatási területeink szélesítésén is dolgozzunk. Így az új szezonban színes rendezvényekkel, hétköznapi- és hétvégi versenyekkel, golfbemutató rendezvényekkel és egy tapasztalt, 6 fős oktatói gárdával várhatjuk majd vendégeinket.

Emellett a Klub elkötelezett törekvései közé tartozik a legifjabb golfozók felkarolása, hiszen a sportágunk sikerességéhez elengedhetetlen a minőségi utánpótlásképzés, amelyben az élen szeretnénk járni” – mondta Szeberényi Máté, a BOTANIQ Máriavölgyi Golf Klub igazgatója, a Magyar Golf Szövetség elnökségi tagja.

A 2025-ös szezonban a BOTANIQ Máriavölgyi Golf Klub 14 versenynek ad majd otthont, a szezont az Alois Windbrechtinger Memorial, Szezonnyitó Scramble verseny indítja majd, de idén is Máriavölgyben kerül megrendezésre többek között az Audi quattro Golf Kupa, a Turkish Airlines Amateur Golf Open, a Magyar Nyílt Junior Bajnokság és a Magyar Klubcsapat Bajnokság is.

Hogyan készülhet fel egy versenyző az idei golfszezonra?

A golfban kiemelten fontos a megfelelő erőnlét, ezért a felkészülés során fontos, hogy amatőr szinten legalább heti egy-két alkalommal megfelelő nyújtással kiegészített erősítő edzéseket végezzenek a sportolók. Félprofi szinten az erősítést és a nyújtást már felváltják a specifikus edzések, különös figyelemmel a törzsizmokra és a mobilitás fejlesztésére. Fontos lehet már ezen a szinten, hogy részletes edzésterv szerint végezzék a sportolók a felkészülést. Ezt emelik még magasabb szintre a profi golfozók, akik számára a személyre szabott étrend és hidratáció, valamint az alvásoptimalizálás is fontos szerepet kap a fizikai felkészítésben.

Az erőnlét mellett fontos, hogy technikailag is felkészülten várják a golfozók a szezonnyitányt, amelyben már amatőr szinten nagy segítség lehet az ütéseket gyakorolni beltéri szimulátoron, vagy fedett driving range-en.

A félprofi játékosoknak ebben az esetben is érdemes rendszeres edzéstervet követni, hogy a gyengeségeket és hibákat ki lehessen javítani, az erősségeket pedig jobban be tudja gyakorolni a golfozó. A profi versenyzők technikai felkészülésüket adatvezérelt elemzéssel egészítik ki, így apróbb hibák is kijavíthatóak. Természetesen a technikai felszerelések ellenőrzése is fontos, legyen szó akár a cipőről, az ütőkről, vagy a markolatok állapotáról, érdemes a szezon előtt ellenőrizni és szükség esetén cserélni, hogy gondtalanul indulhasson tavasszal a golfszezon.

Hiába duplázódik holnaptól az ingyenes készpénzfelvétel, sokan mégis elbukhatják!

Holnapról akár 340 000 forint készpénzt is fel lehet venni ingyen a magyarországi bankszámlákról, köszönhetően egy hatályba lépő jogszabályi változásnak. Mégis sokan fizetnek a készpénzfelvételért, aminek a BiztosDöntés.hu szakértői szerint számos oka lehet. Mindeközben a bankok maguk is számos kedvezményt kínálnak, ezek egy része ráadásul nem csak idehaza, hanem akár külföldön is ingyenes pénzfelvételt biztosít.
2026. 01. 31. 10:00
Megosztás:

Elhunyt Fenyő Miklós

Életének 79. évében elhunyt Fenyő Miklós énekes, dalszerző - közölték szombaton a zenész hivatalos Facebook-oldalán.
2026. 01. 31. 09:00
Megosztás:

Beköszöntött a mesterséges intelligencia által vezérelt zsarolóvírusok korszaka

Beköszöntött a mesterséges intelligencia által vezérelt zsarolóvírusok korszaka, az NFC-alapú (Near Field Communication - rövid hatótávolságú vezeték nélküli technológia) mobilos támadások száma 87 százalékkal nőtt, a zsarolóvírus-támadások áldozatainak száma pedig már 2025 vége előtt meghaladta a teljes 2024-es értéket, mintegy 40 százalékos éves szintű emelkedéssel - derült ki az ESET legújabb kiberfenyegetettségi jelentéséből (Threat Report H2 2025).
2026. 01. 31. 08:10
Megosztás:

2,8 százalékra csökkenti az Otthon Start kamatát az egyik pénzintézet

Fokozódik a bankok közötti verseny az otthon startos fiatalokért: az egyik nagy bankban már 2,8 százalék az új kamat, és érkeznek a további kedvezmények is - hívta fel a figyelmet a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára pénteken a Facebook-oldalán.
2026. 01. 31. 07:00
Megosztás:

Energiatárolási beruházásokról állapodott meg az ALTEO az STS Group tagvállalatával

Energiatároló beruházásokról állapodott meg az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. az STS Group tagvállalatával, a győri SMEGSolar Kft.-vel - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken közzétett tájékoztatásban.
2026. 01. 31. 06:00
Megosztás:

Kína feloldotta a brit parlamenti képviselők elleni szankciókat

Kína feloldotta a brit parlamenti képviselőkre öt évvel ezelőtt kirótt szankciókat - közölte pénteken Keir Starmer brit miniszterelnök. Az érintettek ugyanakkor közös közleményben tudatták, hogy nem veszik tudomásul a kínai döntést, és továbbra is kiállnak a kínai emberi jogi helyzetet bíráló álláspontjuk mellett, amely miatt Peking a szankciókat bevezette velük szemben.
2026. 01. 31. 05:00
Megosztás:

Több mint 25 milliárd forintnyi sikeres sima pénzkérést indítottak az OTP Bank ügyfelei

A qvik-szabványra épülő, NFC-vel vagy QR-kóddal működő, a lakossági ügyfelek részére elérhető szolgáltatást 2025 októberében vezette be az OTP Bank Magyarországon elsőként. A Pénzkérés simán célja egy régóta fennálló hétköznapi probléma kezelése volt: a pénzkérés sokak számára még ma is nehézkes, feszengéssel járó helyzet. A fejlesztésnek köszönhetően az ügyfelek gyorsan, egyszerűen és számlaszám vagy kedvezményezett nevének begépelése nélkül tudnak pénzt kérni.
2026. 01. 31. 04:00
Megosztás:

2026 – az az év, amikor a devizakockázat meghatározza a magyar KKV-k árrését

A magyar kis- és középvállalatok (KKV-k) új évbe lépnek különösen ingadozó EUR/HUF és USD/HUF árfolyamok mellett. 2025-ben a forint körülbelül 7%-kal erősödött az euróval, míg a dollárral szemben több mint 17%-kal, ami jól mutatta, hogy a fedezetlen szerződések még viszonylag kis árfolyam-ingadozások esetén is veszíthetnek értékükből HUF-ban. Gyakorlatban az EUR/HUF párnál a 10–20 forintos különbségek nagy exportvolumenek esetén jelentősen csökkenthetik a haszonkulcsot, ezért 2026-ban az aktív devizakockázat-kezelés már nem választás, hanem kötelezettség. A vállalkozók egyre világosabban látják, hogy a devizastratégiák hiánya valós veszélyt jelent az árrésre, miközben a régióbeli függőségek is egyre jelentősebbek. 2026 a magyar KKV-k számára a pénzügyi ellenálló képesség próbája lesz. Bár a gazdaság mérsékelt növekedést tart fenn, a vállalatok olyan környezetbe lépnek, ahol növekvő árfolyam-ingadozás, költségnyomás és nemzetközi kereskedelmi bizonytalanság jellemzi a piacot. Ebben a kontextusban a devizakockázat-kezelési döntések kulcsfontosságúvá válnak.
2026. 01. 31. 03:00
Megosztás:

Óraállítás 2026 tavasz - ennek a hírnek sokan nem fognak örülni!

Tavaszi óraállítás 2026-ban – Megint elvesznek tőlünk egy órát! De vajon meddig tart még ez az őrület?
2026. 01. 31. 02:00
Megosztás:

Lebuktatjuk a lottó-titkot - emiatt nem nyersz sose az 5-ös vagy a 6-os lottón!

A hatalmas – magyar és természetesen nemzetközi – lottóüzlet valójában egy nagyon egyszerű elvre épül: minél több szelvényt adnak el, annál nagyobb haszonra tesznek szert azok, akik ebben az üzletben érintettek. És hidd el, ez a nyereség nem a Kedves Olvasó zsebébe vándorol. Cikkünkben feltárjuk a hazai lottóipar működésének hátterét, és arra is ösztönzünk, hogy egy kicsit számolj utána a dolgoknak…
2026. 01. 31. 01:00
Megosztás:

Derült égből csap le az infarktus? Nem! Ma már előre jelezhető

Stressz és 24/7 túlterhelés: amit a rutin szűrések nem mutatnak ki – de az egyéni rizikótérkép felfedhet.
2026. 01. 31. 00:10
Megosztás:

Növelte bevételét a tavalyi, kihívásokkal teli üzleti évben a Bosch

Kismértékben növelte bevételét a tavalyi, kihívásokkal teli üzleti évben a Robert Bosch GmbH, a technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója - tájékoztatta a vállalat pénteken az MTI-t.
2026. 01. 30. 23:00
Megosztás:

Az eMAG megint megtévesztette a magyarokat, 235 milliós bírságot fizet

Több jogsértést is elkövetett az eMAG Magyarország Kft. – tárta fel a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A romániai központú e-kereskedelmi cég több szempontból is tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott és nem megfelelően tájékoztatta a magyar vásárlókat. A GVH Versenytanácsa ezért 235 millió forint bírságot szabott ki a webáruházat működtető vállalkozásra. A cég elismerte a jogsértéseket és lemondott a jogorvoslati jogáról, így a kiszabott bírság biztosan befolyik a magyar központi költségvetésbe. Az eMAG nem először került a GVH látókörébe, a magyar nemzeti versenyhatóság korábban – árfeltüntetéssel kapcsolatos jogsértések miatt – már több alkalommal is megbírságolta a céget, illetve jogelődjeit.
2026. 01. 30. 22:00
Megosztás:

Solana árfolyam-előrejelzés: Kitörés küszöbén? A Dogecoin gyengül, miközben a Digitap előretör az új befizetési funkcióval

A közelmúltban a kereskedők a SOL esetleges árfolyam-kitörésére fókuszálnak, míg a Dogecoin árfolyama volatilitást mutatott. Yuna influenszer szerint a SOL akár 300 dollárig is emelkedhet, míg a BitGuru optimista a DOGE növekedési lehetőségeit illetően. Bár sokakat izgatnak ezek a „legjobb altcoin-vásárlási lehetőségek”, sokan más projektek felé is fordulnak.
2026. 01. 30. 21:00
Megosztás:

A paksi atomerőmű több mint 16 ezer gigawattóra áramot termelt 2025-ben

Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2025-ben 16 097,9 gigawattóra áramot termelt, amely - az év során végrehajtott négy főjavítás mellett is - az erőmű történetének második legmagasabb termelési eredménye - közölte az atomerőmű pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 30. 20:00
Megosztás:

Bitcoin ár összeomlás után lép a porondra a Binance – Új tervvel csillapítanák a piaci pánikot

2026. január 29-én a kriptovaluta-piac ismét megmutatta, milyen gyorsan fordulhat a hangulat az eufóriából a félelembe. A Bitcoin árfolyama drámai zuhanásba kezdett, magával rántva a teljes piacot. A befektetők még fel sem ocsúdtak a történtekből, amikor a legnagyobb kriptotőzsde, a Binance váratlan bejelentéssel állt elő: új stratégiát hirdetett a Bitcoin volatilitásának kezelésére.
2026. 01. 30. 19:00
Megosztás:

A Mol stratégiai partnerséget kötött Líbia nemzeti olajvállalatával

A Mol-csoport stratégiai partnerséget kötött Líbia nemzeti olajvállalatával (National Oil Corporation, NOC), a Budapesten aláírt szándéknyilatkozat a két társaság szénhidrogén-kutatási, nyersolaj-kereskedelmi és technológiai-innovációs együttműködését alapozza meg - közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 30. 18:00
Megosztás:

Megszületett a bérmegállapodás a Magyar Postánál

Megszületett a megállapodás a 2026. évi bérfejlesztésről a Magyar Posta és a Postás Szakszervezet között, a kétéves bérmegállapodásban a 2026. évre eredetileg rögzített 7 százalékos bérfejlesztési mérték 10 százalékra emelkedik, és növekszik a béren kívüli juttatások keretösszege bruttó 420 000 forintra - közölte a Magyar Posta pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 30. 17:00
Megosztás:

Ingyenes egészségügyi továbbképzés indult bölcsődei dolgozóknak

A Kulturális és Innovációs Minisztérium a Bethesda Gyermekkórházzal és a Magyar Bölcsődék Egyesületével közösen ingyenes egészségügyi továbbképzést indított bölcsődei dolgozóknak - jelentette be a tárca családokért felelős államtitkára pénteken Miskolcon, az első képzés helyszínén.
2026. 01. 30. 16:30
Megosztás:

NGM: 100 milliárd forintos akciótervvel segítjük a vendéglátó szektort

A kormány kiemelten kezeli a turizmus egyik legfontosabb húzóágazatának számító vendéglátó szektor helyzetét, és folyamatosan azon dolgozik, hogy az éttermek mindennapi működését könnyebbé tegye - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
2026. 01. 30. 16:00
Megosztás: