Új partnerekkel erősít az EY

Öt új partneri kinevezéssel indítja a július 1-ével kezdődő üzleti évét az EY Magyarország. Jelentősen erősödik a cég könyvvizsgálati üzletága.

Új partnerekkel erősít az EY

„Az előző pénzügyi évben jelentős lépéseket tettünk azért, hogy még hatékonyabban tudjuk támogatni ügyfeleinket. A jelenlegi geopolitikai kockázatokkal, gazdasági sokkhatásokkal és technológiai változásokkal terhelt időkben ugyanis várhatóan tovább növekszik az igény a professzionális tanácsadási szolgáltatások iránt. Büszke vagyok rá, hogy üzleti sikereink és közösségként elért eredményeink mellett bővülni is tudunk, ennek következtében idén újabb öt fő csatlakozik partneri csapatunkhoz. Biztos vagyok benne, hogy az általuk képviselt szakmai kiválóság és elkötelezettségük jelentősen hozzá fog járulni jövőbeni eredményeinkhez és ügyfeleink sikereihez” – hangsúlyozta a kinevezések kapcsán Vékási Tamás, az EY vezérigazgatója.

A most kinevezett partnerek közül négyen is a könyvvizsgálati szolgáltatásokkal foglalkozó területet képviselik. Ennek kapcsán az üzletág vezetője, Kónya Zsolt elmondta:

„Köszönöm ügyfeleink bizalmát, akik évről-évre megerősítik, hogy szükségük van a lehető legmagasabb szintű könyvvizsgálati szolgáltatásokra. Ennek köszönhető, hogy idén négy partneri kinevezéssel tudjuk tovább erősíteni a könyvvizsgálati üzletágat. Gratulálok a megérdemelt előléptetésekhez!”  

Márton-Dalmadi Erna 17 éve erősíti az EY csapatát. Széleskörű ismeretekkel rendelkezik a mezőgazdasági, valamint az állami tulajdonú vállalatok könyvvizsgálatában. Jelentős tapasztalatot szerzett az IFRS, a magyar, illetve az államháztartási számvitel szerint készült pénzügyi kimutatások könyvvizsgálatában. Az Association of Chartered Certified Accountants tagja.

Dávid Nikoletta 2023-ban csatlakozott az EY könyvvizsgálati üzletágához Senior Managerként. Több mint egy évtizedes könyvvizsgálati, valamint közel öt éves vállalati oldali tapasztalattal rendelkezik, elsősorban vezetői pozíciókban. Széles körű ismeretekkel bír a komplex vállalati struktúrák, konszolidált beszámolók, valamint a nemzetközi (IFRS) és magyar számviteli standardok alkalmazása terén. Az elmúlt időszakban elsősorban állami tulajdonú vállalatok auditprojektjeit vezette, míg korábbi pályafutása során az FMCG, SSC és energiaipari szektorban támogatott hazai és nemzetközi ügyfeleket. 2021 óta tagja a Magyar Könyvvizsgáló Kamarának, és rendelkezik az Association of Chartered Certified Accountants IFRS képesítésével is.

Garab Gábor az EY adó osztályán a humán tanácsadással foglalkozó terület szakértője. Karrierje során jelentős gyakorlatot szerzett a bevándorlási szabályozás és koordináció területén. Munkája során több szervezetet is támogatott az optimális bevándorlási struktúrák kialakításában. Átfogó ismeretekkel rendelkezik a nemzetközi kiküldetések és az ezekhez kapcsolódó struktúrák terén is. Gábor fő fókuszterülete az automatizált és a mesterséges intelligenciát használó megoldások bevezetése, amely lehetővé teszi a vállalatok működésének hatékonyabbá tételét a humánerőforrás területén.

Huják Gergő 2013-ban pályakezdőként csatlakozott az EY audit csapatához. Az elmúlt években jelentős tapasztalatot szerzett vezető multinacionális vállalatok magyar számviteli és IFRS szabályok szerint készített pénzügyi jelentéseinek könyvvizsgálatában és tanácsadási támogatásában. Ügyfélportfóliójában több iparág élvonalbeli nagyvállalatai találhatóak, többek között autóipar, kereskedelem, valamint gyógyszeripar területén. Okleveles magyar könyvvizsgálói képesítéssel rendelkezik, emellett az Association of Chartered Certified Accountants tagja (FCCA).

Molnár Balázs Kolos 2012 óta dolgozik az EY pénzügyi szektorban működő vállalkozásokra specializálódott csoportjában. Munkája során elsősorban bankok, pénzügyi vállalkozások, tőzsdén jegyzett társaságok auditálásával, valamint pénzügyi és számviteli tanácsadással foglalkozik. 2016 óta tagja az Association of Chartered Certified Accountants szervezetének, 2024 óta a Magyar Könyvvizsgáló Kamara tagja, okleveles könyvvizsgáló.

Így oldható az őszi feszültség a munkahelyeken

Az ősz a legtöbb munkahelyen az év legsűrűbb, legstresszesebb időszaka: ez jelenti az utolsó lehetőséget az év elején kitűzött célok teljesítésére, az ünnepek közeledtével ráadásul mindenhol nő a forgalom, ami az ügyfélszolgálatokra is jelentős terhet ró. Nem véletlen tehát, hogy ilyenkor feszültebb a helyzet az irodákban. A TOPdesk szakértője most összegyűjtötte azokat a tippeket és eszközöket, amelyek megoldást jelenthetnek a problémára.
2025. 10. 15. 06:30
Megosztás:

365,5 millió forintra bírságolt a GVH egy bahamai gyökerű biztonságtechnikai céget és a hazai forgalmazóját

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen 365,5 millió forint bírságot szabott ki a Paradox biztonságtechnikai cégre és annak magyarországi disztribútorára. A közigazgatási bírósági döntés alapján megismételt eljárásban a nemzeti versenyhatóság megállapította, hogy a cégek közel tíz éven keresztül korlátozták a biztonságtechnikai eszközök értékesítőinek versenyét a hazai piacon. Az érintett vállalkozások többek között az Európai Unió tagállamai közötti kereskedelmet is korlátozták.
2025. 10. 15. 06:00
Megosztás:

Rigó Csaba Balázs: „Magyarország a versenyjogi tudásmegosztás regionális motorja”

„Újabb eredményes évet zárt a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) Budapesti Versenyügyi Regionális Oktatási Központja (ROK), amely az elmúlt két évtizedben a versenypolitikai tudásmegosztás központjává vált a kelet-európai és nyugat-ázsiai régiók számára” – emelte ki Rigó Csaba Balázs, az OECD Nemzeti Tanács ülésén, Budapesten. A GVH elnöke rámutatott: A 2005-ben alapított – idén 20 éves – ROK az elmúlt két évtizedben 162 eseményt szervezett, amelyeken közel 6000 résztvevő és több mint 1000 előadó osztotta meg szakmai tapasztalatait és bővítette tudását.
2025. 10. 15. 05:30
Megosztás:

Társ a tudatos döntésben – a Magyar Termék védjegy erősíti a bizalmat a hazai termékek iránt

A gyártók és a vásárlók egyaránt profitálnak a Magyar Termék védjegy használatából, hiszen előbbieknek segít hiteles módon közvetíteni a termékük magyar eredetét, utóbbiakat pedig támogatja a tudatos döntésben, hogy megbízható hazai áru kerüljön a családi asztalra. Nem csoda, hogy az elmúlt évek során 250 vállalkozás csatlakozott a védjegyhasználók táborához és közel 6000 termék viseli magán a jelölést, amelyet egy nemrégiben végzett kutatás szerint a fogyasztók több mint 90 százaléka ismer.
2025. 10. 15. 05:00
Megosztás:

Berobbant az érdeklődés a fix 3 százalékos vállalkozói hitelek iránt

Berobbant az érdeklődés a fix 3 százalékos vállalkozói hitelek iránt, miután október elejétől a kormány döntése értelmében 4,5 százalékról 3 százalékra csökkent a Széchenyi Kártya Program hiteleinek kamatszintje - ismertette Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért felelős államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. 10. 15. 04:30
Megosztás:

Új digitális ökoszisztéma a gazdák sikeréért: elindult az MBH AgrárPartner Platform

Az MBH Csoport újabb mérföldkőhöz érkezett az agráriumhoz kapcsolódó szolgáltatásainak fejlesztésében: elindította az MBH AgrárPartner Platformot, amely a hazai gazdálkodók számára kínál komplex, mesterséges intelligenciával támogatott digitális ökoszisztémát.
2025. 10. 15. 04:00
Megosztás:

Az új francia kormány felfüggeszti a nyugdíjreformot

A 2023-ban parlamenti szavazás megkerülésével elfogadott nyugdíjreform felfüggesztését jelentette be Sébastien Lecornu francia miniszterelnök kedden annak érdekében, hogy ne buktassák meg azonnal a kormányt.
2025. 10. 15. 03:30
Megosztás:

12 százalékos minimálbér-emelést sürgetnek a szakszervezetek 2026-ra

A szakszervezetek 12 százalékos minimálbér-emelésben gondolkodnak 2026-ra vonatkozóan, a munkaadói oldalon azonban még nincs egységes álláspont, ráadásul a számok az október végén érkező, első kilenc hónapra vonatkozó előzetes GDP-adatok tükrében még változhatnak - mondták el a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) keddi monitoring bizottsági ülését követően a munkáltatói és a munkavállalói oldal képviselői az MTI-nek.
2025. 10. 15. 03:00
Megosztás:

Kiderültek a tervek! Komoly nyugdíjkorhatár-emelés előtt áll Magyarország!

A nyugdíj kérdés nem kerülhető meg, hiszen a helyzet egyre aggasztóbb.
2025. 10. 15. 02:00
Megosztás:

Melyik most a legjobb állampapír Önnek? Válasszuk ki okosan!

Egy állampapír kiválasztása nem csupán pénzügyi döntés, hanem egy lépés a biztonságos és kiszámítható jövő felé. Útmutatónk élethelyzetek szerinti áttekintést ad a jelenleg elérhető állampapírokról.
2025. 10. 15. 01:00
Megosztás:

Andrej Babis: a kormányprogramra fogunk összpontosítani

Az új cseh kormányalakításról tárgyaló három párt - Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO), Szabadság és Közvetlen Demokrácia (SPD), Autósok Önmaguknak - most a kormányprogram kidolgozására fog összpontosítani, a kabinet személyi összetételéhez egy-másfél hónap múlva tér vissza - jelentette ki Andrej Babis, az ANO elnöke a Facebookon kedden nyilvánosságra hozott videójában.
2025. 10. 15. 00:30
Megosztás:

Megkezdődött a Tourism Summit, a turisztikai szakma nemzetközi csúcstalálkozója Budapesten

Tizenhat országból több mint 50 előadó és közel ezer vendég részvételével kedden megkezdődött a Visit Hungary által szervezett Tourism Summit, a turisztikai szakma kétnapos nemzetközi csúcstalálkozójának első napját a HUNOR-program két űrhajósának különleges előadása zárta - közölte a Visit Hungary az MTI-vel kedden.
2025. 10. 14. 23:30
Megosztás:

Visszapattantak a kriptoárfolyamok – 16 milliárd dollárnyi long pozíció likvidálódott a hétvégén: egy előértékesítés dacol a vérengzéssel

A kriptopiac a közelmúlt egyik legviharosabb kereskedési napját élte át. Donald Trump elnök Kína elleni magasabb vámokra tett utalása pánikszerű eladási hullámot indított el a globális kriptovaluta piacokon.
2025. 10. 14. 23:00
Megosztás:

A textil tapintásának új mércéje: a digitális jövő

Biztosan előfordult már veled, hogy online vásárlás során elgondolkodtál azon, milyen lehet egy terméket megérinteni, mielőtt megvennéd, igaz? A modern technológia viszont most már lehetővé teszi, hogy a textíliákat érintés nélkül is objektíven megismerhessük.
2025. 10. 14. 22:30
Megosztás:

Beérett az NKFH munkája – véget ért a gyümölcsös feketepiac

Közös hatósági akció indult a Budapesti Nagybani Piac közelében, a környező áruházak – Decathlon és az Auchan – parkolóiban kialakult illegális gyümölcspiac felszámolására. A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) 13 illegális árust kapcsolt le és csaknem másfél millió forintos bírságot szabott ki.
2025. 10. 14. 22:00
Megosztás:

Gyengült kedden a forint

Gyengült kissé a forint kedden a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2025. 10. 14. 21:30
Megosztás:

Még az MI is infraszaunázna

Mivel a mesterséges intelligenciát a pénzügyi döntések meghozatalánál is egyre többen hívják segítségül, úgy döntöttünk, felteszünk neki egy életmóddal kapcsolatos kérdést pihenésképpen: ha teste lenne, szeretne-e infraszaunázni.
2025. 10. 14. 21:00
Megosztás:

Hibátlan adásvételi szerződés Otthon Start lakáshitelhez

2025 szeptembere óta elérhető az Otthon Start lakáshitel, amely komoly pénzügyi segítséget jelent az első lakást vásárlóknak – lévén kamata fix 3 százalékos. Ez a kedvezmény hatalmas lehetőség, viszont komoly buktatókat is rejt, hiszen az adásvételi szerződésnek meg kell felelnie számos speciális követelménynek.
2025. 10. 14. 20:30
Megosztás:

Hogyan biztosítja házának energiahatékonyságát?

Észrevette már, hogy egy megfelelően kiválasztott energetikai besorolás nemcsak az energiafogyasztást csökkentheti, hanem ingatlanja értékét is növelheti? A családi házak esetében az energetikai tanúsítvány nem csupán kötelezettség, hanem hosszú távon pénzügyi előnyt is jelenthet.
2025. 10. 14. 20:00
Megosztás:

A növényi kivonatok ereje az alternatív gyógyászatban

Amikor a mai világban az alternatív gyógyászat kerül terítékre, sokaknak azonnal a természetes növényi kivonatok jutnak az eszébe. Az évszázadokon, sőt évezredeken át emberek generációi fedezték fel a természet gyógyító erejét, amely napjainkban ismét középpontba került.
2025. 10. 14. 19:30
Megosztás: