Újabb kiemelkedően családbarát helyek kaptak elismerést

Pénzintézet, közlekedési vállalat és rendőrkapitányság is szerepel a Kiemelkedően családbarát hely díjban részesülők között az idén; az ünnepélyes eseményen 13 cég, szervezet, valamint önkormányzat vehette át az elismerést - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) pénteken az MTI-vel.

Újabb kiemelkedően családbarát helyek kaptak elismerést

A közlemény szerint a Családbarát Magyarország Központ védjegygálájának résztvevőit Csák János, kultúráért és innovációért felelős miniszter videóüzenetben köszöntötte, melyben hangsúlyozta, a kormány számára kiemelten fontos, hogy Magyarországon minél több család, valamint minél több családbarát munkahely, vállalkozás és intézmény legyen. Hozzátette, egy vállalatvezetőnek vagy egy vállalkozónak sokkal könnyebb a helyzete, ha szilárd családi háttér áll mögötte, és azok a cégek valamint intézmények, amelyek figyelembe veszik a munkavállalók és családjuk igényeit, sokkal sikeresebbek lehetnek a piacon, mint versenytársaik. Harmonikus együttműködést mindenhol ki lehet alakítani, melyet a mostani díjazottak is példamutatóan bizonyítottak - mondta.

Hornung Ágnes, a KIM családokért felelős államtitkára gratulált az elismert szervezetek képviselőinek, majd beszédében kitért arra, hogy amikor hazánk több mint egy évtizeddel ezelőtt végrehajtotta a családbarát fordulatot, a kormány kiemelt céljai között szerepelt, hogy Magyarországnak előre kell lépnie a családok támogatásának területén is.

Azóta több mint 30 elemmel bővült a családtámogatások köre. Ezeknek az intézkedéseknek a jelentős része azt segíti, hogy a gyermeket nevelő vagy gyermeket tervező szülőknek ne kelljen a család és karrier között választaniuk - emelte ki. Szuromi-Kovács Ágnes a Családbarát Magyarország Központ ügyvezetője arra biztatta a családbarát szervezetek vezetőit, hogy védjegyes munkáltatóként fejlesszék a tanúsításban érintett területeket, gondoljanak arra, mit tudnak tenni azért, hogy öt év múlva visszanézve büszkék lehessenek majd az elért eredményekre.

A Kiemelkedően családbarát hely díjat az ezer munkavállaló feletti kategóriában a dm Kft., a Magyar Közút Nonprofit Zrt., a Magyar Nemzeti Bank, valamint a Richter Gedeon Nyrt. nyerte el. A száz és ezer munkavállaló közötti kategóriában a DKV Debreceni Közlekedési Zrt., a Fundamenta-Lakáskassza Zrt., továbbá a Mezőkövesdi Rendőrkapitányság képviselői vehették át az elismerést. A száz munkavállaló alatti kategóriában pedig az Alfaseed Kft., a Herbow International Zrt. és a Solar360 Áramtermelő Kft. kapott díjat - sorolták.

Partneri tagszervezetekkel közösen is adtak át Kiemelkedően családbarát hely díjakat. A Családbarát Magyarország Központtól, valamint a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségétől Alsómocsolád község önkormányzata; a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségétől a SIPOS Kft.; a Magyar Bankszövetségtől pedig az OTP Bank Nyrt. vezetői vehették át az elismerést. 2019 óta a Családbarát hely védjegytanúsítvány-program Családbarát munkahely kategóriájában 950, Családbarát szolgáltatóhely kategóriában 1250, vagyis összesen 2200 szervezetet auditáltak sikerrel, köztük kis-, közép- és nagyvállalatokat, költségvetési szerveket. A minősített munkahelyek családbarát intézkedéseinek előnyeit e szervezeteknél összesen már több mint 310 ezer munkavállaló élvezheti - áll a közleményben.


Májusban túllépett a lakáspiaci kereslet és kínálat az idei mélyponton

Májusban túllépett a lakáspiaci kereslet és kínálat az idei mélyponton, élénkült a lakáspiac mindkét oldala, a kínálat 2 százalékot meghaladó bővülésével párhuzamosan a kereslet 1,2 százalékkal erősödött havi összevetésben - közölte az ingatlan.com hétfőn az MTI-vel.
2026. 06. 01. 12:30
Megosztás:

A kormány nem támogatja a debreceni CATL-akkugyár további bővítését

A kormány nem támogatja a debreceni CATL-akkugyár további bővítését - jelentette ki a Közlekedési és Beruházási Minisztérium parlamenti államtitkára a Debrecinernek adott interjújában.
2026. 06. 01. 12:00
Megosztás:

Tóparti ingatlanvásárlás: így befolyásolja a finanszírozás az üdülőövezetek lakáspiacát

A hazai üdülő- és nyaralóövezetekben történő ingatlanvásárlásokat nem csupán a vételár, hanem közvetlenül az ingatlanok jogi besorolása és a hozzájuk kapcsolódó finanszírozási lehetőségek is meghatározzák. A hitelpiac strukturális átalakulása és az Otthon Start támogatott konstrukció térnyerése eltérő pályára állította a kiemelt térségeket – derül ki a money.hu legfrissebb elemzéséből.
2026. 06. 01. 11:30
Megosztás:

Enyhültek a kamatemelési félelmek Amerikában, megszületett a megállapodás a befagyasztott EU-s forrásokról

Továbbra is az Irán elleni háborúval kapcsolatos hírek mozgatták a piacokat, de a két héttel korábban indult, a gyors megegyezés reménye által vezérelt optimizmus maradt a meghatározó.
2026. 06. 01. 11:00
Megosztás:

Erős pluszban zárták a májust a továbbra is rekordokat döntő amerikai indexek

Az amerikai indexek is emelkedéssel zárták a pénteki napot, az S&P és a Nasdaq 0,2%-kal, a Dow pedig 0,7%-kal zárt magasabban, így mindhárom index tovább emelte korábban beállított rekordszintjét, egy újabb pozitívban zárt hét végén.
2026. 06. 01. 10:30
Megosztás:

Pluszban zárták a májust az európai piacok, romlott a hazai külkereskedelmi egyenleg

Az európai részvények pénteken enyhén emelkedtek, így a hónapot nyereséggel zárták, mivel a befektetők az éppen pozitív közel-keleti fejleményeket árazták.
2026. 06. 01. 10:00
Megosztás:

Továbbra is főként a közel-keleti fejlemények uralták a befektetői hangulatot

A hét egészében a hangulatot a szokásosnál is turbulensebb közel-keleti háborús hírek befolyásolták.
2026. 06. 01. 09:30
Megosztás:

Közeledik az amerikai–iráni megállapodás? Izrael közben új frontot nyitott Libanonba

Miközben Washington és Teherán a hétvégén tovább folytatta az egyeztetéseket egy lehetséges megállapodásról, amely meghosszabbíthatná a tűzszünetet és újra megnyithatná a Hormuzi-szorost a nemzetközi hajóforgalom előtt, a Közel-Kelet másik konfliktuszónájában ismét fokozódott a feszültség. Izrael ugyanis jelentősen kiszélesítette katonai műveleteit Libanon területén, ezzel gyakorlatilag felrúgva az északi határon korábban kialakult törékeny fegyvernyugvást.
2026. 06. 01. 09:00
Megosztás:

Washington akkor tekinti lezártnak a konfliktust, ha szabaddá válik a Hormuzi-szoros és Irán lemond az atomfegyverről

Az Egyesült Államok akkor tekinti lezártnak az iráni konfliktust, ha szabaddá válik a Hormuzi-szoros és Irán kiadja a birtokában lévő magas fokon dúsított uránkészletet, valamint végleg lemond az atomfegyverről - jelentette ki Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter vasárnap.
2026. 06. 01. 08:30
Megosztás:

Magyar Péter: a közmédia vezérigazgatóinak azonnal távozniuk kell

Miután bebizonyosodott, hogy a vezetők utasítására készültek a közmédiában a Tisza Pártot lejárató anyagok, Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatóknak azonnal távozniuk kell! - írta a miniszterelnök vasárnap közzétett Facebook-bejegyzésében.
2026. 06. 01. 08:00
Megosztás:

KDNP: semmilyen jogszerű ok nincs az államfő elmozdítására

Semmilyen jogszerű ok nincs a köztársasági elnök elmozdítására - írta a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője vasárnap este Facebook-oldalán.
2026. 06. 01. 07:30
Megosztás:

Bornapokat rendeznek a nyár első hétvégéjén Tokajban

Megújult szemlélettel, a város egészét bevonva várja a látogatókat június 5-én és 6-án a Tokaji Bornapok a "Fehér borok, színes kultúra" jegyében - közölték a szervezők az MTI-vel.
2026. 06. 01. 06:00
Megosztás:

Vizes élőhelyekkel alkalmazkodhat az Alföld az aszályhoz

Csaknem egymillió hektárnyi egykori vizes élőhely helyreállítása javíthatná az Alföld vízháztartását, mérsékelhetné az aszálykárokat, és egyes területeken még a kukoricahozamokat is számottevően növelhetné. Pinke Zsolt, a HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont Talajtani Intézetének kutatója és társai friss tanulmányukban bemutatták: a vízvisszatartás nemcsak természetvédelmi cél, hanem a mezőgazdaság hosszú távú alkalmazkodásának egyik kulcsa is lehet a klímaváltozásnak különösen kitett térségben.
2026. 06. 01. 05:00
Megosztás:

A világ meglepően gyorsan alkalmazkodik a kevesebb olajhoz – tartós változás jöhet a globális energiapiacon

Miközben a világ figyelme hónapok óta a Közel-Keleten zajló konfliktusokra és a stratégiai jelentőségű Hormuzi-szoros lezárására összpontosul, egy kevésbé látványos, ám annál jelentősebb folyamat bontakozik ki a háttérben. A jelek szerint a globális gazdaság sokkal könnyebben alkalmazkodik az olajhiányhoz, mint azt korábban a legtöbb elemző feltételezte.
2026. 06. 01. 04:00
Megosztás:

Trump bevándorlási rendelete váratlan nyertest teremthet: a stablecoinok és a Bitcoin ATM-ek profitálhatnak

Az amerikai kriptoszektor újabb érdekes fordulóponthoz érkezhet. Elemzők szerint Donald Trump legújabb bevándorlási intézkedései nemcsak a bankrendszert alakíthatják át, hanem jelentősen növelhetik a stablecoinok és a kriptovaluták használatát is az Egyesült Államokban.
2026. 06. 01. 03:00
Megosztás:

A Nébih oldalán követhető, mikor kell az egyes vármegyékben védekezni az amerikai szőlőkabóca ellen

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) weboldalán naprakészen követhetők a szőlő aranyszínű sárgasága (FD) betegség terjesztő amerikai szőlőkabóca miatt megjelenő vármegyei védekezési felhívások. Az oldal célja, hogy a szőlőtermelők és egyéb érintett szakmai szereplők egy helyen tájékozódhassanak arról, hogy az egyes vármegyék milyen határidőkkel és ütemezéssel rendelik el a kötelező védekezést. Az amerikai szőlőkabóca elleni növényvédelmi kezelés időpontja vármegyénként eltérhet, mivel azt az időjárási viszonyok, valamint a helyi növényegészségügyi helyzet is befolyásolja. Környezeti és hatékonysági szempontból is kiemelten fontos, hogy a termelők csak akkor kezeljék szőlőjüket növényvédő szerrel, ha a helyi hatóság kiadta a felhívást.
2026. 06. 01. 02:00
Megosztás:

Lannert Judit: létrehozzák a Gyermek- és Ifjúsági Részvételi Csoportot

Létrehozzák a Gyermek- és Ifjúsági Részvételi Csoportot az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumban - jelentette be Lannert Judit miniszter gyereknap alkalmából a Facebook-oldalán.
2026. 06. 01. 01:00
Megosztás:

Sulyok Tamás: továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet

Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet - jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
2026. 05. 31. 23:00
Megosztás:

Magyar Péter hétfőn reggel felkeresi az államfőt

Ma éjfélkor lejár a lemondásra adott határidő. Hétfő reggel 8 órakor meglátogatom az igazságügyi miniszter társaságában Sulyok Tamás köztársasági elnököt - írta Magyar Péter miniszterelnök vasárnap délután a Facebookon.
2026. 05. 31. 22:00
Megosztás:

Beomlott egy illegálisan működtetett bánya Délnyugat-Kínában,

Beomlott egy illegálisan működtetett bánya Kína délnyugati részén, Jünnan tartományban vasárnap hajnalban, a balesetben öten életüket vesztették, egy ember pedig megsérült – jelentette a kínai állami média.
2026. 05. 31. 21:00
Megosztás: