Újabb nyugati ország védekezne Kína ellen
2024. 08. 27. 22:00
Kanada is felsorakozik Kína ellen, már ami a kínai elektromos autók, az alumínium és az acél beszállításának korlátozását illeti.
Justin Trudeau és kormánya, akár csak ahogy azt az Egyesült Államok és az EU is tervezi, vámokon keresztül védené meg a saját hazai gyártóinak és kitermelőinek piaci helyzetét.
A tervezet szerint 100 százalékos vámot vetne ki a tisztán elektromos Kínából behozott autókra, az ehhez szükséges acélra és alumíniumra pedig 25-25 százalékot.
Az indoklás, hogy a kínai autógyártók igazságtalan versenyelőnyt élveznek a nyugati vetélytársakkal szemben, ugyanis jelentős támogatásokat és hátszelet kapnak a kínai kormánytól, amely által nem szükséges az iparágtól megszokott szűk marzsokkal dolgozni.
Csökkent a Mol-csoport eredménye az első negyedévben
A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 205,1 milliárd forint (626 millió dollár) volt az idei első negyedévben, az előző év azonos időszakában elért 318,8 milliárd forint (833 millió dollár) után - derül ki a társaság Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken közzétett jelentéséből.
Aggasztó ütemben nő az államháztartás hiánya
Áprilisban (egy hónap alatt) 429,4 milliárd forint hiányt halmozott fel az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszere, szemben az előző évi azonos havi 376,4 milliárd forintos deficittel. A negyedik hónap végére a központi alrendszer deficitje ezzel 3849,8 milliárd forintra nőtt, ami az éves hiánycél 70,7 százaléka - derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken kiadott gyorstájékoztatójából.
A DH Group olasz leánycége több mint 450 millió euró hitelt közvetített 2026 első negyedévében
DH Group olasz leányvállalata, a Credipass S.r.l. a piaci folyamatok ellenére bővül: több mint 450 millió euró hitelt közvetített 2026 első negyedévében, és 20 százalékos növekedést ért el az előző év azonos időszakához képest - közölte az ingatlanközvetítő társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.
A nyugdíjbiztosítások utáni adójóváírás nem jár automatikusan
A támogatott nyugdíjbiztosítási szerződésekhez igényelhető adójóváírás nem jár automatikusan: az összeget csak azok számlájára utalja az adóhatóság, akik ezt a május 20-ig benyújtandó szja-bevallásukban külön igénylik - figyelmeztet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) pénteki, MTI-nek küldött közleményében.
Újra a toleranciasávban a magyar infláció
A fogyasztói árak áprilisban 2,1%-kal haladták meg az egy évvel korábbi szintet idehaza, ami 0,1 százalékponttal alacsonyabb várakozásunknál és a piaci konszenzusnál. Ezzel ismét a jegybanki toleranciasávba emelkedett vissza az inflációs mutató, január után ismét. Az előző hónaphoz képest 0,4%-kal emelkedtek ismét az árak, az elemzői konszenzus 0,6% volt. Az éves maginfláció 1,9%-ról 2,2%-ra emelkedett.
Block-részvények: 8%-os ugrás a vártnál erősebb Q1 eredmények után
A Block Inc. erős első negyedéves gyorsjelentéssel lepte meg a piacot: a Cash App lendületes növekedése, a javuló profitmutatók és a megemelt éves előrejelzés látványos árfolyamreakciót váltott ki. A háttérben azonban a Bitcoinhoz kötődő veszteségek és a csökkenő BTC-bevételek továbbra is komoly kérdéseket vetnek fel Jack Dorsey fintech vállalatának stratégiájával kapcsolatban.
Olaszország vezet: ezek a legnépszerűbb úti célok 2026 tavaszán
A napsütéses tavaszi időjárás beköszöntével az utasbiztosítások piaca is új lendületet vett, emelkedett a keresések és a szerződéskötések száma is - írja közleményében a Bank360. A portál saját adatai alapján Olaszország a legnépszerűbb desztináció, a legtöbben repülővel utaznak és várost néznek a tavaszi hónapokban.
Délutánra lefordultak a vezető nyugat-európai indexek
A szerdai emelkedés egy részét visszaadták csütörtökön a vezető nyugat-európai indexek. A STOXX 600 1,1%-kal, a DAX 1%-kal, a CAC 40 1,2%-kal, az FTSE 100 1,5%-kal csökkent. Az indexek a délutáni órákban fordultak le, amikor az olajárak emelkedni kezdtek.