Újraindították a hengerműveket Dunaújvárosban
A tájékoztatás szerint a hengerművek második negyedévi termelési felfutását megelőzően először a speciális vevői igények kielégítésére fókuszálnak.
A közleményben Ajay Aggarwal, a Liberty Steel Group európai elnöke kiemelte, az újraindítás az első lépés a vállalat megújulásában, amely nem csak a cég és alkalmazottai, de egész Dunaújváros számára pozitívum.
A közleményben kifejtették, az újraindítás a Liberty Dunaújváros 100 napos programjának első állomása, amely a kapacitások folyamatosan emelkedő kihasználása mellett a hatékonyabb működéshez igazítja a vállalatot, felkészítve azt a várható piaci fellendülésre.
Az optimalizálási program része az indokolatlan működési költségek csökkentése, így a vállalat kevesebb külső szolgáltatást vesz igénybe - írják a közleményben.
Hangsúlyozták, az átszervezési folyamat során a Liberty Dunaújváros megtartja alkalmazottait és a szokásos módon fizeti a béreket. Ezzel párhuzamosan - várhatóan az év első felében - átképző tanfolyamokat indítanak, hogy felkészítsék a dolgozókat a tervezett modern elektromos kemence üzemeltetésére.
A Liberty Dunaújváros a Liberty Steel Group része, amely globálisan integrált acélüzletággal rendelkezik.
A cégcsoport tizenegymilliárd dollár globális forgalmával több mint 20 millió tonnás teljes hengerlési kapacitással, több mint 200 gyártási helyszínnel rendelkezik világszerte, 13 országban, és mintegy 28 000 embert foglalkoztat.
Az indiai Liberty Steel tavaly augusztusban nyerte meg a felszámolás alatt lévő dunaújvárosi Dunaferr acélgyártáshoz szükséges eszközeit birtokló új cégekre kiírt pályázatot.
A Dunaferr az orosz és ukrán tulajdonosok ellentétei miatt 2022. végére fizetésképtelenné vált, a működés ellehetetlenülését kormányzati beavatkozással sikerült megakadályozni.
Az Európai Unió 2023. októberében jóváhagyta a Dunaferr tulajdonosváltását.