Változás várható a hazai ingatlanpiacon

Átalakulás várható a magyarországi ingatlanpiacon, egyrészt azért, mert a bérlakások fejlesztése felkeltette a befektetők érdeklődését, másrészt pedig azért, mert a kihasználatlan irodákat hotelekké alakítják - közölte a CBRE szerdán az MTI-vel.

Változás várható a hazai ingatlanpiacon

A közleményben rámutatnak: Nyugat-Európában és Észak-Amerika nagyvárosaiban már több évtizede probléma a megfelelő lakhatás, az urbanizáció hatására folyamatosan növekvő keresletet a piac nem tudja kellőképpen kiszolgálni. Ezek a trendek az elmúlt években már Közép-Európában is megjelentek.

Erre nyújthat megoldást a bérlakás-piac, a régióban Lengyelországban és Csehországban már el is kezdődtek a tárgyalások az ilyen jellegű fejlesztésekről, de Magyarország is felkeltette a befektetők érdeklődését.

A közleményben Borbély Gábor, a CBRE üzletfejlesztési és kutatási igazgatója jelezte, hogy mivel Magyarországon az utóbbi időben több olyan szabályozási változás is volt, amely ösztönzően hatott a piacra és a befektetők figyelmét a bérlakások felé irányította, akár már az idén megjelenhetnek az első fecskék ezen a piacon.

Arra azonban kicsi az esély a szakember szerint, hogy konkrét lakóparkok fognak bérbeadási céllal épülni. Sokkal valószínűbb a hibrid modell, amikor egy társasház építésekor "beragadt" lakásokat egyben vásárolja meg és menedzseli egy befektető. Erre alkalmas befektetések már most is vannak a magyar piacon - ismertette a közleményben Borbély Gábor.

Nyugat-Európában és Észak-Amerikában már arra is van példa, hogy a lakáshiányt az egyre népszerűbb hibrid munkarend miatt kihasználatlan irodák átalakításával oldják meg.

Magyarországon is egyre nagyobb szerepet kap az ingatlanpiacon a kihasználatlan irodák átalakítása. Itt azonban nem lakóházakként vagy bérlakásokként, inkább hotelekként "születnek újjá" ezek az ingatlanok.

A CBRE becslései alapján a régióban Budapest mellett Prága és Krakkó városközpontjában jelennek meg nagyobb számmal az egykori irodákból átalakított szállodák - tette hozzá a közleményben a kutatási igazgató.

A szállodai kapacitás növelését indokolja a budapesti szállodák kihasználtságának dinamikus emelkedése is: 2023-ban csaknem 20 százalékkal nőtt a vendégéjszakák száma, ami szinte megegyezik a koronavírus-járvány előtti eredményekkel.

A közleményben kitértek arra, hogy az energetikai tanúsítás új szabályozása a teljes piacot érinti. Az energiaárak néhány éve tapasztalható robbanása óta pedig egyértelművé vált, hogy jóval kedvezőbb a fenntartási költsége azoknak az épületeknek, amelyek jobb tanúsítvánnyal rendelkeznek, így ezek a befektetői piacon is értékesebbek.

A dallasi székhelyű CBRE Group a világ legnagyobb kereskedelmi ingatlanszolgáltató és befektetési vállalata, amely mintegy 115 000 alkalmazottat foglalkoztat több mint 100 országban. A CBRE integrált szolgáltatások széles skáláját kínálja, beleértve a létesítmények, tranzakciók és projektek menedzsmentjét, az ingatlanvagyon-kezelést.


Új AMM v2 szabványt javasol az XRP Ledger Foundation: erősödhet az RWA- és stabilcoin-piac

Az XRP Ledger Foundation új technikai szabványtervezetet tett közzé az Automated Market Maker, vagyis AMM rendszer második verziójára. A javaslat célja, hogy hatékonyabbá tegye az XRP Ledger natív decentralizált tőzsdéjét, javítsa a likviditást, csökkentse az árfolyamcsúszást, és stabilabb kereskedési környezetet teremtsen a valós eszközöket képviselő tokenek, a stabilcoinok és a devizapárok számára.
2026. 05. 27. 11:30
Megosztás:

A tengerentúlon estek, Európában emelkedtek a hosszú hozamok

A tízéves dollár hozam a múlt heti másfél éves csúcsáról, 4,7% közeléből esett, tegnapra 4,5% alá. Európában némi emelkedés után is érdemben a korábbi csúcsok alatt maradtak a hozamok, a tízéves német kötvényhozam 3% alatt ragadt. A dollár megőrizte erejét, az EURUSD éppen csak 1,16 felett zárt.
2026. 05. 27. 11:00
Megosztás:

A Bitmine 5,4 millió ETH-nál jár: Tom Lee szerint közeleg a kriptós szuperciklus

A Bitmine Immersion Technologies újabb hatalmas Ethereum-vásárlással erősítette meg pozícióját a kriptopiacon. A vállalat immár mintegy 5,4 millió ETH-t tart a tartalékaiban, miközben Tom Lee elnök szerint az intézményi tokenizáció és a mesterséges intelligencia új kriptós szuperciklust indíthat el.
2026. 05. 27. 10:30
Megosztás:

Kedvezőtlen hangulatban telt a keddi kereskedés a mértékadó európai tőzsdéken; emelkedett a BUX

Többségében mínuszokkal zárták a keddi kereskedést a mértékadó európai tőzsdék, az egyelőre meddőnek bizonyuló amerikai-iráni tárgyalások árnyékában.
2026. 05. 27. 09:30
Megosztás:

Évek óta nem volt ilyen olcsó a magyarok kedvenc hitele – nem csoda, hogy csúcsra jár

Tovább csökkent és már 14,33 százalékon járt márciusban a személyi kölcsönök átlagos kamata, ami majdnem négyéves mélypont. A BiztosDöntés.hu adatai szerint azonban ennél jóval olcsóbbak is vannak, az elmúlt hetekben újabb akciókat indítottak a bankok, így tovább nőtt a választék a 10 százalék alatti kamatokat kínáló hitelekből.
2026. 05. 27. 09:00
Megosztás:

Háztartási kiadások optimalizálása: hogyan spóroljon egy átlagos magyar család 2026-ban?

A KSH 2026-os adatai szerint egy átlagos magyar háztartás havi kiadásainak nagyjából 30%-a megy lakhatásra és rezsire, további 25%-a élelmiszerre, és 15%-a közlekedésre.
2026. 05. 27. 08:30
Megosztás:

Erősödött a forint szerda reggelre

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben szerdán a keddi jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 05. 27. 08:00
Megosztás:

Beérett a 4iG távközlési stratégiája: 118 milliárdos rekorderedmény 2025-ben

A 4iG Csoport távközlési szegmensét összefogó holdingtársaság 2025-ben kiemelkedő, 118,2 milliárd forintos adózott eredményt ért el. Köszönhetően az elmúlt két év szerkezetátalakítási programjának, a távközlési holding üzemi eredménytermelő képessége több, mint duplájára nőtt. A nyereséget a társaság arra fordítja, hogy tovább növelje értékét: a nemzetközi növekedésének támogatására és saját tőkéjének erősítésére.
2026. 05. 27. 07:30
Megosztás:

A fizetés és a stabilitás után az elfogadó közeg: ezektől érzik a munkavállalók biztonságban magukat

A munkahelyi biztonság az anyagiaknál kezdődik, és a közegnél folytatódik – ebben minden generáció egyetért. A legfiatalabbak emellett fejlődési lehetőséget, a legidősebbek pedig kiszámítható, pontosan tisztázott feladatkört várnak el azért, hogy biztonságban érezzék magukat. Azok a cégek vonzóak számukra, akiknek stabil a működésük és emellett emberközpontúan képesek működni – derül ki a Profession.hu új országos reprezentatív kutatásából.
2026. 05. 27. 07:10
Megosztás:

Nagy változás jön a magyar ingatlanpiacon

A Magyarországra jelentős nemzetközi tőkét hozó, és az ezredforduló óta több ezer milliárd forint értékű fejlesztést megvalósító ingatlanfejlesztők hazai érdekképviseleti szervezete, az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) stratégiai szakmai együttműködést kezdeményez az új kormányzattal a beruházási versenyképesség, a versenysemlegesség és a kiszámítható gazdasági környezet erősítése érdekében – jelentette be az egyesület a tisztújító közgyűlését követően.
2026. 05. 27. 06:00
Megosztás:

Új gazdasági igazgató a DDC vezetésében

A Duna-Dráva Cement Kft. (DDC) 2026. május 1-jétől Panik Zoltán kinevezésével új fejezetet nyitott gazdasági vezetésében. A döntés a vállalat hosszú távú működésének további megerősítését szolgálja, és illeszkedik abba a stratégiai irányba, amely a pénzügyi stabilitást, az üzleti hatékonyságot és a fenntartható növekedést helyezi középpontba.
2026. 05. 27. 05:30
Megosztás:

Hiába a javulás, van ahol még mindig luxus egyedül albérletet fenntartani

Bár javult a helyzet a korábbi évekhez képest. a medián lakbérek még mindig jelentős tételt jelentenek a nettó fizetésekhez mérve. Erre jutott az ingatlan.com friss elemzése, amely a kiadó társasházi lakások medián bérleti díját vetette össze a márciusi, kedvezmények nélküli becsült nettó átlagbérekkel.
2026. 05. 27. 05:00
Megosztás:

Az agrárminiszter június 4-ig felülvizsgálja az agrárkamara szabályozását

Az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter június 4-ig felülvizsgálja a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamaráról szóló törvényt és az agrárkamara működését - derül ki a Magyar Közlönyben kedden este megjelent kormányhatározatból.
2026. 05. 27. 04:30
Megosztás:

Befektetési biztosítás vs. önálló portfólió: melyiket válassza a magyar középosztály?

Egy középosztálybeli magyar háztartás havi 50–100 ezer forintos hosszú távú megtakarítási kapacitása ma többnyire kétféle tanácsadói csatornán végződik: bankfiókban befektetési biztosításként, vagy online brókercégnél önálló portfólióként. A két út már a tájékozódás szintjén szétválik, és ez a szétválás később pénzben is megjelenik. Egyik sem rossz választás, csak más típusú befektetőnek való. A cikk az összevetést számokkal, nem ideológiával végzi el: működési logika, költségek, idő-ráfordítás és döntési keret 2026-os magyar adatokkal.
2026. 05. 27. 04:19
Megosztás:

Százezrek hiányoznak a hazai munkaerőpiacról közlemény

A magyar gazdaság működőképességének fenntartása mindig, de a jelen helyzetben kiemelkedően fontos. Ennek számos előfeltétele van, melyek közül a legkritikusabb a rendelkezésre álló munkaerő. 2025-ben éves szinten a GKI Gazdaságkutató Zrt. adatai szerint is mintegy 350-550 ezer közötti munkaerőigény jelenhetett meg a magyar munkaügyi és állásközvetítő rendszerekben, melyeknek csak mintegy 60%-át sikerült több-kevesebb nehézség árán betölteni. 150-250 ezer állás tehát részben vagy teljesen üres maradt, melyek közül legalább 65 ezer munkakör számíthat tartósan betöltetlennek ‒ mutatott rá a hazai helyzetre Horváth Tamás, a Menton Jobs Kft. tulajdonos-ügyvezetője.
2026. 05. 27. 04:00
Megosztás:

Lottó vs. kripto: melyik az okosabb fogadás a pénzedre?

A KSH adatai szerint egy átlagos magyar háztartás évi 10–15 ezer Ft-ot költ lottóra, miközben az aktív kriptobefektetők ennek 10–20-szorosát is mozgatják egyetlen pozícióban.
2026. 05. 27. 03:31
Megosztás:

A választás után Svájcból és az Egyesült Királyságból ugrott meg a lakáspiaci érdeklődés

A 2026-os országgyűlési választás után eltelt másfél hónapban nem látható tömeges kiköltözési vagy hazaköltözési hullám a magyar ingatlanpiacon – derül ki a Duna House saját látogatottsági és piaci adataiból. Bár néhány nyugat-európai országból érezhetően nőtt az érdeklődés magyar ingatlanok iránt, az összkép továbbra is stabil és a külföldi vásárlói arány változatlanul 5-7 százalék körül alakul.
2026. 05. 27. 03:30
Megosztás:

Ne higgyünk minden online értékelésnek!

Az online vásárlások során széles körben használt és megbízhatónak tűnő mércének számítanak a korábbi vásárlók által megfogalmazott vélemények, értékelések. Sokan azonban nem tudják, hogy a platformok számos módszerrel tudják ezen értékeléseket befolyásolni, szűrni, sőt akár hamisítani is, megtévesztve az ezekre támaszkodó fogyasztókat. A GVH Gondolja Végig Higgadtan! kampányának legújabb kiadványában a hamis vásárlói vélemények veszélyeire hívja fel a fogyasztók figyelmét, gyakorlati tanácsokat is nyújtva azok felismerésére.
2026. 05. 27. 03:00
Megosztás:

A fuvarozók megkezdték a felkészülést a közös munkára az új kormánnyal

A NiT Hungary szerint a közúti fuvarozás versenyképessége nem ágazati részletkérdés, hanem nemzetgazdasági ügy: a logisztika a magyar GDP mintegy 5,3 százalékát adja, ezen belül a fuvarozás önmagában körülbelül 4 százalékos súlyt képvisel.
2026. 05. 27. 02:30
Megosztás:

Szeretné, ha a nyugdíját újra kiszámítaná valaki?

Mivel a nyugdíj összegének újbóli megállapítása magasabb ellátási összeg elérését teheti lehetővé, ez sokak számára vonzó lehetőségnek számít, ezért folyamatosan nagy az érdeklődés a feltételek iránt. Ugyanakkor a témával kapcsolatban számos félreértés is él a köztudatban. Az alábbiakban bemutatjuk a vonatkozó szabályokat.
2026. 05. 27. 02:00
Megosztás: