Zöldenergia-roadshow indult Győrben

Országos zöldenergia-roadshow indult Győrben, a rendezvénysorozatot Palkovics László a Széchenyi István Egyetemért (SZE) Alapítvány kuratóriumának elnöke, az Energia21 kezdeményezés vezetője indította el november 29-én, szerdán a győri Mobilis Interaktív Élményközpontban.

Zöldenergia-roadshow indult Győrben

Az Energia21 közleménye szerint a rendezvénysorozat célja, hogy tudatosítsa, hogy a zöldenergia a magyar gazdaság jövője, valamint népszerűsítse és előmozdítsa a zöldátállást. A következő hónapokban több nagyvárosban is lesz zöldenergia-roadshow, ahol a szakmai érdeklődők mellett a lakosságot is várják minden korosztályból. A civilek interaktív programokon és kiállítótéren megismerhetik a zöldenergia tárolását és hasznosítását, láthatják a legújabb elektromos járműveket, elektromos autó-motor szimulátort próbálhatnak ki, valamint digitális alkotóműhely és robotika attrakciós tér is várja a látogatókat.

Közölték, a biztonságos és megfizethető energetikai megoldások tömeges alkalmazása nem csak a magyar környezet- és természetvédelem érdekét szolgálja, de erősíti hazánk energiaszuverenitását is. Ennek a gondolatnak a népszerűsítése adta az alapját annak a komplex mobilitási roadshow-nak és technológiai bemutató sorozatnak, amit a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. szervez országszerte a következő hónapokban. Az eseménysorozat szakmai támogatását az Energia21 Kezdeményezés alapító tagjai biztosítják.

"Az energia színe a zöld, ugyanakkor a zöldenergiának csak akkor van értelme, ha tudjuk tárolni" - hangsúlyozta Palkovics László.

"A világon ma egy új ipari forradalom zajlik, hatalmas jelentőségű és rohamos az az energetikai fejlődés, ami elindult. Aki ebben nem vesz részt, az lemarad és kimarad" - emelte ki nyitóbeszédében.

Az egyetem rektora, Friedler Ferenc a tudomány és a zöldenergia elválaszthatatlanságát emelte ki előadásában. Hangsúlyozta, hogy a Széchenyi István Egyetem számára óriási lehetőség, hogy már korábban bekapcsolódhatott a zöldenergiával összefüggő kutatásokba, és továbbra is aktív és meghatározó részesei kívánnak lenni ennek a fontos és fejlődő terület tudományos életének.

Kaderják Péter, a Magyar Akkumulátor Szövetség ügyvezetőjének előadása mellett Torma András és Hanula Barna egyetemi docensek, valamint Weltsch Zoltán, a ZalaZONE InnoTech Kft. kutatási vezetője tartottak szakmai tájékoztatót.

A tájékoztatás szerint Weingartner Balázs, a HUMDA igazgatóságának elnöke a Zöld Életre Valók programot mutatta be az érdeklődőknek.

Közölték, annak érdekében, hogy Magyarország lakossága elsőkézből és minél nagyobb számban tudjon tájékozódni a zöldenergia-átállásról a szervezők több nagyvárosban is szerveznek egy-egy rendezvényt 2024 nyaráig. Az eseményeket minden helyszínen a zöldenergia tárolását és hasznosítását bemutató programegyüttessel szervezik meg. Gokartszlalom, közlekedésbiztonsági programok, virtuális élmények, autó-motor szimulátor, interaktív kiállítótér, digitális alkotóműhely, robotika attrakciós tér várta Győrben és várja országszerte majd a látogatókat. Az érdeklődők az elektromos közlekedés jelenét szemléltető kiállításon is részt vehetnek, ahol a mai modern zöldenergiát hasznosító buszok és autók testközelből való megismerése mellett azok működésébe, technológiai fejlesztéseibe is bepillanthatnak - írták.

"Örülünk, hogy Győr városa lehet a zöldenergia-átállást kísérő szakmai rendezvénysorozat első állomása, amely egy jelentős kezdeményezés" - fogalmazott Dézsi Csaba András, Győr polgármestere. "Egy ilyen nagyléptékű vállalás csak együttműködésben valósulhat meg, és Győr ebben a tekintetben kivételes példa. A város, az egyetem és az ipar közös fejlődése és fejlettsége jelzi, hogy az ilyen előremutató gondolatok otthonra találnak nálunk és ne felejtsük el azt sem, hogy Győr, a megyei jogú városok között a legélhetőbb Magyarországon" - hangsúlyozta.

A közlemény emlékeztetett: az Energia21 kezdeményezés életre hívása annak érdekében történt, hogy a 21. századi Magyarország zöldenergetikai átállását támogató, azért tenni kész személyek és az általuk képviselt szervezetek széles körű együttműködését megalapozza és ezzel az átállás folyamatát felgyorsítsa. Az Energia21 alapítói neves szakemberekkel közösen aktuális és fontos felvetésekről adnak majd tájékoztatást a roadshow keretein belül a zöldenergia-átállás témakörében. A rendezvénysorozat szakmai támogatása mellett az egyes helyszíneken előadásokat és kerekasztal-beszélgetéseket is szerveznek.


Tovább nőttek a bérek áprilisban: mire elég most az átlag- és mediánfizetés?

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) ma megjelent gyorstájékoztatója szerint 2026 áprilisában bruttó 772 200 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók nettó átlagkeresete, míg a nettó átlagkereset 541 200 forint volt. A bruttó keresetek mediánértéke 616 000 forint, míg a nettó keresetek mediánértéke 436 400 forint volt a vizsgált időszakban. A fenti számok tükrében a Bank360 megvizsgálta, mekkora hitelösszegek felvételére képesek azok, akik a legfrissebb átlag- illetve mediánfizetést keresik meg havonta.
2026. 06. 19. 06:30
Megosztás:

Átrendeződés a használt kabriók piacán: közel 30 éves és 10 millió forintnál is drágább a legkeresettebb modell

A Mercedes-Benz SL-osztály végzett az élen a Használtautó.hu, 2026 első öt hónapjára vonatkozó kabriópiaci statisztikájában. A modell átlagosan több mint 29 éves, miközben átlagára meghaladja a 10 millió forintot, ami jól mutatja, hogy a kabrióvásárlók ebben a szegmensben egyre inkább a karakteres, presztízsértékkel bíró modelleket keresik. A toplista észrevehetően átrendeződött tavalyhoz képest: a BMW Z Sorozat nagyot lépett előre, miközben a korábban dobogós Peugeot 206 jelentősen visszaesett.
2026. 06. 19. 06:00
Megosztás:

Élénkülő M&A piac: új rekordok és stratégiai lépések a magyar és globális színtéren

A Deloitte Magyarország közzétette kilencedik alkalommal elkészített M&A (vállalatfelvásárlások és összeolvadások) piaci kitekintőjét, amely a 2025-ös év globális, közép-kelet-európai és hazai tranzakciós trendjeit összegzi. Az elemzés szerint a piac jelentős élénkülést mutatott, új rekordokat döntve meg a tranzakciók számában, miközben számos stratégiai felvásárlás formálta a regionális üzleti környezetet.
2026. 06. 19. 05:30
Megosztás:

A FAO és a WFP közös felhívása 8,8 millió ember védelmére

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) és a Világélelmezési Program (WFP) közös felhívása 202 millió dollárt tart szükségesnek a közel 9 millió ember védelmére 22 magas kockázatú országban, akikre az erős El Niño időjárási mintázat várhatóan leginkább kihat.
2026. 06. 19. 05:00
Megosztás:

Lassul a lakásár-emelkedés, miközben felpörgött a hitelezés

Mérséklődő lakásár-emelkedés és erőteljes hitelezési aktivitás jellemzi a magyar lakáspiacot 2026-ban – derül ki az MBH Elemzési Centrum legfrissebb ingatlanpiaci elemzéséből. A piacot továbbra is a reálbérek növekedése és az állami támogatások tartják élénken, miközben a kínálati oldal csak késleltetve alkalmazkodik: a fejlesztések felfutása főként 2027–2028-ban jelenhet meg érdemben.
2026. 06. 19. 05:00
Megosztás:

Egy új kutatás szerint a Magyarországra importált autók közel 60%-a volt már sérülve

Miközben a magyar autósok egyre gyakrabban választanak külföldről behozott használt autókat, a szakértők arra figyelmeztetnek, hogy ezek a járművek gyakran rejtett problémákkal kerülnek a piacra. Mivel az országok nem biztosítanak egymásnak hozzáférést a járműadatokhoz, ráadásul egyes káreseményeket soha nem digitalizálnak, egy importált autó gyakorlatilag tiszta lappal indul az új piacon.
2026. 06. 19. 04:30
Megosztás:

Csak kettesben: egyre többen választanak adults only szállodát nyaralásra

Elfelejteni a mindennapok rohanását, kikapcsolni, és valóban csak egymásra figyelni. Egy stílusos tengerparti étteremben vacsorázni, naplementét nézni, és a pillanatot zavartalanul élvezni. Pontosan ezt kínálja az adults only szállodák világa, amelyek iránti kereslet Európa-szerte – és Magyarországon is – évről évre nő. Az INVIA tapasztalatai szerint egyre többen választanak kizárólag felnőtteknek szóló szállodát, amikor kettesben szeretnék valóban elengedni a hétköznapokat.
2026. 06. 19. 04:00
Megosztás:

Módosul a Széchenyi Kártya Program egyes likviditási célú konstrukcióinak kamatozása

A Széchenyi Kártya Program továbbra is a hazai kis- és középvállalkozások egyik legfontosabb finanszírozási eszköze.
2026. 06. 19. 03:30
Megosztás:

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter kinevezése óta először látogatott el az üzleti szféra szereplőihez és beszélt a magyar gazdaság következő időszakáról

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter kinevezése óta először látogatott el az üzleti szféra szereplőihez és beszélt a magyar gazdaság következő időszakáról
2026. 06. 19. 03:00
Megosztás:

Powell támogatja a Fed új stabilcoin-szabályait, de Trump jegybankelnöke tartózkodott

Újabb fontos mérföldkőhöz érkezett az amerikai stabilcoin-szabályozás. A Federal Reserve közzétette azt a javaslatcsomagot, amely részletesen meghatározza, milyen ügyfélazonosítási és pénzmosás elleni kötelezettségek várnak a kriptovállalatokra a Genius Act hatálybalépését követően. Bár a Fed vezetőinek többsége támogatta a tervezetet, egy figyelemre méltó kivétel mégis akadt: Kevin Warsh, Donald Trump új jegybankelnöke tartózkodott a szavazás során.
2026. 06. 19. 02:30
Megosztás:

Te is szoktál pletykálni? 10 millió Ft-ba kerülhet mostantól!

Milyen számszerűsíthető károkat okozhat az elégtelen vállalati kommunikáció és a helyét betöltő pletyka?
2026. 06. 19. 02:00
Megosztás:

Történelmi pillanat jött el Ukrajna számára

Történelmi pillanat jött el Ukrajna számára: az első tárgyalási fejezetcsoport megnyitása rendkívül fontos lépés az Európai Unió bővítése és Ukrajna teljes uniós csatlakozása felé - jelentette ki az António Costa, az uniós tagállamok állam- és kormányfőit tömörítő Európa Tanács elnöke csütörtökön Brüsszelben.
2026. 06. 19. 01:30
Megosztás:

Magyar nyugdíj paradoxon - 3/4 gondolkodik, és kevés cselekszik

A megkérdezett 18-35 éves fiatalok háromnegyede már gondolkodik a nyugdíj kérdésén, csaknem a felük tudja, hogy fiatalon kellene elkezdeni a megtakarítást – mégis csupán 17% tesz félre ténylegesen erre a célra.
2026. 06. 19. 01:00
Megosztás:

Növelte jövedelmezőségét és piaci részesedését a Fundamenta 2025-ben

Növelte a jövedelmezőségét az MBH Csoporthoz tartozó Fundamenta-Lakáskassza Zrt. 2025-ben, részesedése meghaladta az 50 százalékot a lakástakarék-piacon - közölte az MBH Bank csütörtökön az MTI-vel.
2026. 06. 19. 00:30
Megosztás:

Ügyfélazonosítási KYC szabályok jöhetnek a stabilcoin-kibocsátóknál a FED tervei szerint

A Federal Reserve új ügyfélazonosítási szabályokat javasolt a fizetési stabilcoinok (cikkünk végén erről külön írtunk) kibocsátói számára. A tervezet értelmében a cégeknek minden ügyfél személyazonosságát ellenőrizniük kellene, mielőtt számlakapcsolatot létesítenének velük.
2026. 06. 19. 00:01
Megosztás:

Megszűnik a 3 %-os fix kamat: változnak a likviditási célú Széchenyi Kártya hitelek feltételei

Jelentős változást jelentett be a kormány a vállalkozások számára elérhető Széchenyi Kártya Program egyes konstrukcióinál.
2026. 06. 18. 23:30
Megosztás:

Bérszámfejtés: a zökkenőmentes működés alap

A bérszámfejtés a munkavállalók járandóságainak pontos kiszámítása, a kapcsolódó adók és járulékok megállapítása, valamint a bérkifizetéshez szükséges dokumentumok elkészítése. Ez a terület a vállalkozás működésének egyik legérzékenyebb pontja: a hibátlan elszámolás nemcsak a jogszabályi megfelelést biztosítja, hanem a munkavállalók bizalmát is megerősíti. Ha a bérek pontosan, határidőre érkeznek, és minden levonás szabályosan történik, a cég elkerüli a feszültségeket és a hatósági kockázatokat. A precíz bérszámfejtés ezért nem pusztán adminisztratív feladat, hanem a kiegyensúlyozott, kiszámítható működés egyik feltétele.
2026. 06. 18. 23:00
Megosztás:

Árat emel a Magyar Telekom, a Yettel, és a One

A Magyar Telekom, a Yettel, és a One is emel az árain; előbbi két cégnél 2026. július 1-jétől 4,4 százalékos inflációkövető díjkorrekciót alkalmaznak, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által a tavalyi évre megállapított éves fogyasztói árváltozásnak megfelelően, míg a One idén szeptember elsejétől érvényesíti az áraiban ezt az emelést - közölték a cégek az MTI megkeresésére csütörtökön.
2026. 06. 18. 22:30
Megosztás:

Megjelent a PwC e-kereskedelmi toplista

Megjelent a PwC e-kereskedelmi toplistája, a legjobban teljesítő online kereskedők az elismeréseket csütörtökön Budapesten, a PwC Magyarország székházában vették át.
2026. 06. 18. 22:00
Megosztás:

Vérfürdő a kriptopiacon: ezek a tokenek zuhantak a legnagyobbat 24 óra alatt

Miközben a Bitcoin és a vezető kriptoeszközök körül továbbra is jelentős figyelem összpontosul, a piac alsóbb szegmenseiben valóságos vérengzés zajlott az elmúlt 24 órában. Több népszerű altcoin és feltörekvő projekt kétszámjegyű veszteséget szenvedett el, miközben a befektetők egy része kockázatcsökkentésbe kezdett, mások pedig profitrealizálással reagáltak az elmúlt hetek emelkedéseire.
2026. 06. 18. 21:30
Megosztás: