120 ezren fesztiváloztak a 31. Művészetek Völgyében, megvolt a fesztivál első teltházas napja is

A Művészetek Völgye történetében először tehették ki a szervezők a megtelt táblát, a csütörtöki napon ugyanis 15 000 látogatót vonzottak a programok. Az ország legnagyobb összművészeti fesztiválján a 10 nap alatt 120 000 látogató volt, akik 2000-nél is több program között válogathattak, 40 helyszínen és 3 településen, Kapolcson, Taliándörögdön és Vigántpetenden. A Művészetek Völgye időpontja 2023-ban július 21-30. között lesz. Gyertek jövőre is!

120 ezren fesztiváloztak a 31. Művészetek Völgyében, megvolt a fesztivál első teltházas napja is

A Művészetek Völgyében bár koncertből és népszerű fellépőkből idén sem volt hiány, a fesztivál különlegessége, hogy a látogatók már reggel beveszik magukat az udvarokba, ahol gyerekprogramok, kézműves foglalkozások, beszélgetések várják őket. Kevés fesztiválon állnak sorban reggel 10-kor a jegypult előtt, hogy még elérjék a nemezelés workshopot, a Völgyben azonban a nappali programok is népszerűek: az Analóg Udvar slágere a kollódiumos fotó készítés volt, a MANK Artportában többször kellett újratölteni a festővászon készleteket, a vászontáska festésre pedig annyi volt az érdeklődő, hogy be sem fért mindenki, de a Művészetek Zöldje környezettudatos programjai és sétái is sokakat vonzott. A Harcsa Veronika Udvarban is már reggelente elkezdtek gyülekezni az emberek, hogy itt kezdjék a reggelt a napindító jógával, majd maradtak a koncertekre.

A Poket Zsebkönyvek Udvara irodalmi beszélgetések és koncertek otthona volt, különféle foglalkozásokkal és beszélgetésekkel várt mindenkit a Diabelli, a Tarisznya Evangélikus Udvar, a LéleKzet Református Udvar, az Ősök Háza és a LEMangUria, Hobo minden nap saját előadásokkal várta vendégeit a Hobo Udvarba.  A komoly- és klasszikuszene kedvelői is megtalálhatták a nekik szóló helyszíneket, mint a Völgykomolyzenét és a Papageno Klasszikot, a Muflon Jazz Udvar pedig a jazz szerelmeseinek muzsikált. A Balaton-felvidéki tájat bringás- és gyalogtúrákon fedezhették fel a Völgylakók az Aktív Magyarország jóvoltából, de terepfutóversenyen is megméretethették magukat félmaratoni és 5 kilométeres távon. 

A Színház Színpad, a Cirque du Tókert, a Petőfi Udvar, a Világzenei Udvar, a Hagyományok Háza FolkUdvar, a Momentán Udvar, Kaláka Versudvar, Pest-Buda Udvar, Kőbánya Udvara és A Kert programjai is gyakran mentek teltház előtt, sokakat vonzott oda Deva, az Analog Balaton, vagy éppen a Freakin’ Disco koncertje, szintén teltházas volt többek közt az Ivan and The Parazol, a Palya Bea és a Besh o droM fellépése, utóbbiak a kint ragadt közönségnek is külön muzsikáltak. A 10 nap alatt összesen 120 000 látogató váltott jegyet a Művészetek Völgyére, idén 20 000-rel több fesztiválozó érkezett, mint tavaly. A fesztivál szerves része a kézműves vásár is. A színes forgatagban a látogatók még több kitelepülő portékái közül válogathattak és vihették haza Völgy-szuvenírjüket. 

A fesztiválon ünnepeltük a táncházmozgalom 50. évfordulóját is, a jubileum apropójából pedig az Aurevoir. adott különleges koncertet a Panoráma Színpadon: a csapathoz csatlakozott a Fonó Zenekar, volt olyan pillanata az előadásnak, amikor 17 zenész játszott együtt a színpadon, és természetesen a tánc sem maradt el. A Panoráma Színpadon olyan előadók fordultak még meg, mint a 30Y, a Bohemian Betyars, a Blahalouisiana, a Csík zenekar, a Budapest Bár, az Anna and The Barbies, a hiperkarma, az Elefánt, a Vad Fruttik, az Esti Kornél, a Margaret Island, a 30Y, Szabó Balázs Bandája, Dés László, a Ricsárdgír és a Parno Graszt. A fesztivál történetének első teltházas napját hozta el a Carson Coma, akik miatt már tavaly is tömegek Csigabuszoztak át Taliándörögdre, a záróbuliról pedig a Bagossy Brothers Company gondoskodott.

Három estén át megszólaltak a némafilmek is Kapolcson: a Nemzeti Filmintézet és a fesztivál közös pályázatán a döntősök közönség előtt adhatták elő zeneművüket a szabadtéri vetítés alatt. A pályázat győztesei Kendik Dániel és Rick Róbert lettek, ők a Völgy után a Magyar Zene Házában is felléphetnek majd. A fesztivál nyitónapján ezúttal is a Művészetek Völgye saját színdarabját állították színpadra. A Mr. és Mrs-t az Art-színtérben láthatja majd ősztől a közönség. 

„A Művészetek Völgye egy igazi összművészeti olvasztótégely, ahol minden évben nagyon klassz közönség gyűlik össze, akik az élmények mellett a kapcsolódásra, a nagy beszélgetésekre, közös élményekre vágynak, egyfajta gondolati lélekközösségre találnak itt a Völgyben. A 31. fesztivál is igazi közösségi élmény volt és nagyon örülünk, hogy idén még többen döntöttek úgy, hogy nálunk kapcsolódnak ki. Várjuk őket a jövő évi Völgybe is, július 21. és 30. között”- mondta Oszkó-Jakab Natália, a fesztivál igazgatója.

A közösség és az összetartás erejét mutatja az is, hogy idén is népszerű volt a véradás: összesen 1046 ember döntött az adakozás mellett, így 470 liter vért adományoztak a fesztiválozók, azaz több, mint 3000 ember életét mentheti meg a Völgy közönsége. 

A jótékonyság más módon is jelen volt a fesztiválon: Void a helyszínen, egy monumentális kapura festett street art alkotására is lehetett licitálni, a befolyt összegből az Országút Magazin és a fesztivál a veszprémi Csolnoky Ferenc kórház gyermekrészlegét támogatta.

Aki már most biztosítaná a helyét a 32. Művészetek Völgye Fesztiválra, az most tavalyi áron csapat le a szuperkedvezményes bérletekre a www.muveszetekvolgye.hu oldalon. 

Fotók: Analog Balaton koncert, Fekete Tibor Kristóf

Tartalékból élni: a fiataloknál nagy a szórás, meddig elég a félretett pénz

A fiatalok átlagos nettó jövedelme havonta 252 ezer forint és 55 százalékuk rendelkezik valamilyen megtakarítással a K&H ifjúsági indexe szerint. A megtakarítók körében ugyanakkor a „meddig elég a tartalék” kérdésnél már nagy a szórás: 40 százalékuk legfeljebb egy hónapra, 26 százalékuk pedig maximum három hónapra elegendő pufferrel rendelkezik, míg 34 százalékuk legalább 6 hónapig meg tudna élni a felhalmozott összegből, ha nem lenne semmilyen bevétele.
2026. 01. 23. 17:30
Megosztás:

A magyar kriptós vita közepén jött egy új nemzetközi whitepaper

A Bitget közzétette legújabb kutatási whitepaperét, amely az úgynevezett Univerzális Tőzsde (Universal Exchange – UEX) koncepcióján keresztül a globális kereskedés következő fejlődési szakaszát vázolja fel – közölte a vállalat.
2026. 01. 23. 16:00
Megosztás:

Ráfizetés is lehet a korlátlan mobilnet

Egyre többen használnak korlátlan mobilszolgáltatásokat kínáló tarifacsomagot, de az érintett fogyasztók mintegy felének valamilyen fix adatkeretes előfizetés is elég lenne - állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmánya. A 2025-ben, több mint 1000 fő bevonásával készült online kutatás szerint a lakossági számlás mobilelőfizetők mintegy fele korlátlan belföldi hanghívást, egyharmaduk pedig korlátlan mobilnetet használ, sokan azonban nem mérik fel, valóban szükségük van-e limit nélküli adatcsomagra - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 23. 15:00
Megosztás:

Munkaerő-kölcsönzés 2026-ban: ami megmenti a céget, az el is buktathatja

A 2026 elején is alacsony, közel 4,4 százalékos munkanélküliségi ráta mellett számos ágazatban – különösen az építőiparban és az élelmiszer-feldolgozó szektorban – továbbra is súlyos munkaerőhiány tapasztalható. Egyre több vállalat fordul munkaerő-kölcsönzéshez és külföldi munkavállalók foglalkoztatásához, ám ezek a megoldások csak akkor jelentenek valódi segítséget, ha a cégek nem gyors tűzoltásként, hanem tudatosan felépített, adózásilag- és jogilag rendezett modellként alkalmazzák őket – figyelmeztet a Niveus.
2026. 01. 23. 14:30
Megosztás:

Ennyi volt a bruttó átlagkereset novemberben

2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt. A bruttó átlagkereset 8,9, a nettó átlagkereset 10,2, a reálkereset pedig 6,2 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 01. 23. 14:00
Megosztás:

Adventi ellenőrzések: tízből egy vállalkozás hibázott

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) revizorai tavaly decemberben mintegy 6 ezer kiemelt ellenőrzést végeztek az adventi vásárokon, piacokon, fenyőfaárusoknál, nagyobb bevásárlóközpontokban, illetve vendéglátóhelyeken. A vizsgálatok során minden tízediknél találtak valamilyen szabálytalanságot - jelentette be pénteken a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 01. 23. 13:30
Megosztás:

A kormány által biztosított tüzelő kiosztását az önkormányzatok végzik

A kormány által biztosított tüzelő kiosztását az önkormányzatok végzik - közölte az operatív törzs péntek délelőtt az MTI-vel.
2026. 01. 23. 13:00
Megosztás:

Csalók élnek vissza a Magyar Vöröskereszt nevével

A Magyar Vöröskereszt úgy értesült, hogy ismeretlen személyek jogtalanul használják a szervezet nevét. A csalók telefonon keresztül kérnek pénzbeli adományt a hívott féltől, miközben a Magyar Vöröskeresztre hivatkoznak - közölte a humanitárius szervezet pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 23. 12:30
Megosztás:

Csökken a foglalkoztatás, fogy a népesség

2025. decemberben 4 millió 624 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma a 15-74 év közötti munkaképes korú népesség körében, ami 2021 május óta nem látott alacsony érték. Egy hónap alatt 14 ezer fővel, míg egy év alatt 55 ezerrel csökkent a foglalkoztattak száma. A háromhavi adatok alapján sem javult a kép: 2025. október-december között a foglalkoztatottak átlagos létszáma a 15–74 évesek körében 4 millió 642 ezer fő volt, ami 2021 közepén látott alacsony szint.
2026. 01. 23. 12:00
Megosztás:

Az intelligens szivattyúvezérlés előnyei: miért válasszon inverteres rendszert?

Érezte már valaha, hogy a vízellátás nagyban befolyásolja a mindennapjait? Napjaink modern otthonaiban a vízellátási rendszerek már sokkal fejlettebb megoldásokkal működhetnek, mint régen.
2026. 01. 23. 11:30
Megosztás:

A kiszámíthatatlanságot tartják a gazdaság egyik fő problémájának a kkv-k

A kkv szektor két éve tartós alkalmazkodási pályára állt, a kedvezőtlen makrofeltételek közepette a működőképesség fenntartására rendezkedtek be a vállalkozások, amelyek szerint a kiszámíthatatlanság vált az egyik legfőbb problémává saját vállalkozásuk üzletmenetét illetően – derül ki a VOSZ-tag kkv-k üzleti hangulatát, beruházási hajlandóságát és pénzügyi helyzetét negyedévente mérő VOSZ Barométer friss kutatásából.
2026. 01. 23. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak péntek a befektetők?

A japán jegybank pénteken megemelte növekedési előrejelzését, és változatlanul fenntartotta szigorú hangvételű inflációs prognózisait, miközben nem változtatott az irányadó kamatokon.
2026. 01. 23. 10:30
Megosztás:

Megnyugodott az európai kötvénypiac Trump beszédét követően

Donald Trump szerdai beszéde után nyugodt kereskedés zajlott az európai kötvénypiacokon, a kötvényhozamokban nem volt érdemi és egyértelmű elmozdulás.
2026. 01. 23. 10:00
Megosztás:

Tovább emelkedtek az amerikai piacok az enyhülő feszültségek hatására

Trump enyhülő retorikáját az amerikai befektetők is értékelték: zsinórban második napja emelkedtek a tengerentúli piacok, így az S&P 500 és Dow fél százalékkal, a Nasdaq pedig 0,9%-kal zárt feljebb.
2026. 01. 23. 09:30
Megosztás:

Emelkedtek az európai részvények Trump visszakozásának hírére, kiugró hangulatban volt a KKE-régió

Nagyot emelkedtek az európai részvények, miután Trump visszakozott Grönland ügyében, elutasítva a katonai fellépést és a vámok bevezetését az európai országokra. Ez azután történt, hogy Trump egyeztetett Mark Rutte NATO-főtitkárral és elmondása szerint kezd a megegyezés körvonalazódni, amely egy korábbi, 1951-es egyezményre épülne Dánia és az Egyesült Államok között. A Stoxx 600 egy százalékkal ugrott feljebb, ezen belül a német DAX 1,2, a francia CAC 40 pedig egy százalékkal emelkedett.
2026. 01. 23. 09:00
Megosztás:

Az Európai Parlament kiáll a légi utasok jogaiért

Az EP-képviselők megtartanák az utasok jogát a háromórás késés esetén járó kártérítésre, illetve egyszerűbb visszatérítési eljárásokat és az ingyenes kézipoggyász bevezetését szorgalmazzák.
2026. 01. 23. 08:30
Megosztás:

Kik laktak új építésű bérlakásokban 2025-ben?

Bár a lakbérek növekedése 2025-ben lelassult, a bérleti díjak továbbra is magasak, különösen az új, vagy újszerű lakások esetén. A Flatco, a legnagyobb hazai lakóingatlan hasznosító társaság, 650 saját bérlője között végzett felmérést, hogy megtudja, kik és miért döntenek az új építésű bérlakások mellett?
2026. 01. 23. 08:00
Megosztás:

Dánia és Grönland teljes mértékben élvezi az EU támogatását

Dánia és Grönland teljes mértékben élvezi az Európai Unió támogatását, és a két területet érintő kérdésekben kizárólag Dánia és Grönland jogosult dönteni - jelentette ki António Costa péntek hajnalban Brüsszelben, az uniós tagállamok vezetőinek transzatlanti kapcsolatokkal foglalkozó rendkívüli ülését követő sajtótájékoztatón.
2026. 01. 23. 07:05
Megosztás:

Elon Musk X platformja eltávolított egy „bűnözői” kriptós fiókot – heves visszhang után

Amikor Elon Musk 2022-ben felvásárolta a Twittert, ikonikus mondata gyorsan körbejárta a világot: „A Twitter megvásárlása egy gyorsító X, az mindent magába foglaló alkalmazás felé.”
2026. 01. 23. 06:30
Megosztás:

A kvantumtechnológiai piac 2035-re megközelítheti a 97 milliárd dolláros éves globális bevételt

A kvantumtechnológia már ma is aktívan formálja az adatfeldolgozási folyamatokat, a precíziós szenzorokat és az anyagtudományi innovációkat, a következő évtizedekben pedig a globális ipar egyik legfontosabb növekedési motorjává válhat. A ma még kevesek által értett, szűk terület gazdasági súlya gyorsabban nő, mint a legtöbb szektoré. A globális befektetések már most milliárdokat mozgatnak, miközben a kvantumhoz értő szakemberek iránti kereslet messze meghaladja a kínálatot. 2030-ig több százezer kvantumhoz köthető munkahely jöhet létre.
2026. 01. 23. 05:30
Megosztás: