2031-re megduplázná eredményét a Waberers

A kihívások ellenére rekord eredménnyel zárta a tavalyi évet a Waberer's, a vállalat időarányosan teljesítette rövid távú pénzügyi célkitűzéseit és felülvizsgált középtávú stratégiájában minden eredménykategóriában - árbevétel, EBIT és EBITDA - a jelenlegi eredmény dupláját várja - közölte Barna Zsolt elnök-vezérigazgató a nemzetközi fuvarozó, logisztikai szolgáltató vállalat pénteki sajtótájékoztatóján Budapesten.

2031-re megduplázná eredményét a Waberers

A Waberer's árbevétele 7 százalékkal 757 millió euróra, az EBIT (üzemi) eredménye 5 százalékkal 45 millió euróra nőtt 2024-ben. Az EBITDA (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) a vállalat történetében először 100 millió euró fölé, 102 millió euróra ugrott, 7 százalékkal haladta meg a 2023-as szintet. Az adózott eredmény, árfolyamhatás nélkül számítva 10 százalékkal 25 millió euróra nőtt.

Az elnök-vezérigazgató a tavalyi év főbb mérföldkövei közé sorolta, hogy megindult a régiós terjeszkedés Szerbiában az MDI akvizíciójával, belépett a Waberer's a vasúti logisztikai piacra - a PSP és a GySEV Cargo akvizíciójával - és a közúti személyszállítási piacra, illetve a Posta Biztosítók megvásárlásával elkezdődött a biztosítási üzletág diverzifikációja, valamint a debreceni és az ecseri beruházással az országos raktárlogisztikai hálózat fejlesztése.

Barna Zsolt megjegyezte: a Waberer's Csoportot a közép- és kelet-európai régió elsőszámú komplex logisztikai szolgáltatójává tervezik építeni 2027-re. A célok elérését a diverzifikált portfólió és a folyamatos és kiegyensúlyozott növekedés biztosítja.

A vállalat felülvizsgálta középtávú stratégiáját és 2031-ben 1,7 milliárd eurós árbevétel mellett 220 millió eurót meghaladó EBITDA-t és 101 millió euró EBIT-et vár konszolidált szinten, amely a 2024-es tényszámokhoz viszonyítva 124, 120, illetve 124 százalékos növekedést jelent. Az üzemi eredmény mintegy 57 millió eurós növekményéből a következő hat évben a Posta Biztosítók integrációja 19 millió eurót, míg a logisztikai tevékenységek 38 millió eurót tesznek hozzá.

A vállalat 2025 és 2030 között 400 millió eurót tervez beruházásokra fordítani - közölte.

Tóth Szabolcs, a Waberer's International Nyrt. gazdasági és stratégiai vezérigazgató-helyettese a tavalyi eredményeket szegmensek szerint ismertetve elmondta: a fuvarozás és szállítmányozás (ITS) üzletág árbevétele 1 százalékkal 442 millió euróra növekedett, miközben EBIT-je 8,9 millió euróról 1,6 millió euróra esett vissza a lengyel fuvarozó leányvállalat (LINK) veszteségei miatt.

A szerződéses logisztika (RCL) üzletág árbevétele 25 százalékkal 252 millió euróra, EBIT eredménye 25 százalékkal 19,2 millió euróra emelkedett, a sikeres ügyfél akvizíciók és a szerbiai MDI, valamint a korábban elindított raktárfejlesztéseknek köszönhetően. A Waberer's biztosítási üzletágának árbevétele egy technikai hatás miatt 3 százalékkal 80 millió euróra esett vissza, az EBIT eredmény azonban 30 százalékkal 24,2 millió euróra nőtt - emelte ki.

Közölte: idén 1 milliárd eurót megközelítő árbevétellel és 50 millió körüli EBIT eredménnyel számolnak, előbbi több mint 30 százalékos, utóbbi 10 százalékos növekedésnek felel meg.

Elsősorban a második és harmadik negyedévben várnak a 2024-es évhez képest nagyobb növekedést. Az idei pénzügyi eredményekben már megjelennek a tavalyi akvizíciók és a Posta Biztosító felvásárlásának hatásai, valamint a lengyel fuvarozó leányvállalat (LINK) veszteségeinek megszűnése is.

A Waberer's 2027-es stratégiájának fő pillérei közé sorolta Tóth Szabolcs az országos logisztikai hálózat kiépítését, a magyarországi lefedettséggel és régiós hatáskörrel bíró, saját logisztikai raktárhálózat létrehozását. 2030-ra a raktárkapacitás100 ezer négyzetméterrel bővül, a 20 ezer négyzetméteres debreceni raktár átadása 2026 első negyedévében várható.

Jelenleg a Waberer's 250 ezer négyzetméter korszerű raktárt kezel, ezzel a régió legnagyobb logisztikai kapacitása felett diszponál.

Az országos logisztikai hálózat kiépítése várhatóan 200-250 millió euró beruházással jár, az annualizált EBIT többlet pedig elérheti a 10-12 millió eurót.

Erdélyi Barna, a Waberer's International Nyrt. igazgatósági tagja, a Gránit Biztosító igazgatóságának elnöke elmondta: komoly stratégiai szegmensként tekint a Waberer's a három biztosító - Gránit Biztosító, a Magyar Posta Biztosító Zrt. és a Magyar Posta Életbiztosító Zrt. - közötti szinergiák kiaknázására. A Posta Biztosítók mintegy 67 százalékának megvásárlásával tovább diverzifikálhatja szolgáltatási portfólióját a vállalat.

Megjegyezte, hogy folyamatosan keresik a partnereket, lehetséges akvizíciós célpontokat, azonban ez a folyamat időigényes az eladó cégek alacsony száma miatt.

A biztosítási portfólió EBIT eredménye 2031-re elérheti a 40-45 millió eurót a jelenlegi 24 millió euróról. Magyarországon az egy főre jutó biztosítások száma és a biztosítási vagyon GDP-arányos penetrációja nemcsak az uniós, de a régiós átlagtól is elmarad, miközben a biztosítási szegmens átlagos ROE szintje az elmúlt tíz évben 20 százalék körül alakult - mutatott rá.

Az eseményen elhangzott, hogy a 2024-as év után a társaság igazgatósága részvényenként 134 forint, az előző évi 120 forintot meghaladó mértékű osztalék kifizetését javasolja az áprilisban esedékes éves közgyűlésén.

A Waberer's International Nyrt. részvényeit a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában jegyzik. A papír 4480 forinton zárt csütörtökön, az elmúlt egy évben 3550 és 4790 forint között mozgott az árfolyama.

Új diagnosztikai berendezések érkeztek a szentesi kórházba

Új diagnosztikai berendezésekkel, egy korszerű, 128 szeletes CT-vel és egy csúcstechnológiás digitális mammográffal bővült a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Dr. Bugyi István Szentesi Multidiszciplináris Centruma - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény kedden az MTI-t.
2026. 04. 07. 16:00
Megosztás:

Az osztálykép nem mehet automatikusan a Facebookra!

Új kommunikációs és edukációs kezdeményezést indított az Európai Adatvédelmi Testület 2026-ban, amelynek célja a kiskorúak adatvédelmi tudatosságának növelése. A technológiai fejlődés és a közösségi média térnyerése miatt a gyermekek személyes adatai minden eddiginél nagyobb veszélynek vannak kitéve. Dr. Tóth Judit Lenke adatvédelmi szakjogász szerint a hazai és európai joggyakorlat is egyre szigorúbban lép fel a gyermekek digitális biztonsága érdekében.
2026. 04. 07. 15:30
Megosztás:

Szenátusi döntés rázta fel a piacot: miért tekintik sokan hatalmas győzelemnek az XRP számára?

Komoly visszhangot váltott ki a kriptopiacon az a friss amerikai szenátusi döntés, amely 2030-ig korlátozza a Federal Reserve lakossági CBDC-jének (jegybanki digitális valuta) bevezetését. A fejleményt az XRP-közösség és több piaci szereplő is kifejezetten pozitívan fogadta, mivel szerintük a döntés nagyobb teret nyithat a magánszektorból érkező digitális fizetési megoldások előtt.
2026. 04. 07. 15:00
Megosztás:

Alapjaiban alakul át az uniós vámrendszer: számos céget érint majd a reform

Az Európai Unió vámrendszere olyan jelentős változás előtt áll, amire az elmúlt 50 évben nem volt példa, miután a Tanács és az Európai Parlament megállapodott az uniós vámügyi keretrendszer átfogó reformjáról. A változások minden importáló vagy exportáló vállalat működésére érdemi hatást fognak gyakorolni, mivel alapjaiban alakítják majd át az áruk behozatalának és kivitelének folyamatát az egész EU-ban – hívja fel a figyelmet az EY Magyarország.
2026. 04. 07. 14:30
Megosztás:

KPMG: eltűnhet Magyarországon a nemek közötti bérszakadék

Megjelent a KPMG „See it differently” tanulmányának első része, amely részletesen bemutatja, hogyan készülhetnek fel a cégek a 2026 nyaráig bevezetendő EU-s bértranszparencia-irányelvre. A tanulmány körüljárja a globális munkavállalói mobilitás jelenlegi legfontosabb kérdéseit és kihívásait, valamint az aktuális trendeket is.
2026. 04. 07. 14:00
Megosztás:

Pi Network mérföldkőhöz ért: megérkeztek az első validátori jutalmak, de a közösség továbbra is elégedetlen

Fontos fejleményt jelentett be a Pi Network: a projekt lezárta az első validátori jutalomkiosztási kört, miközben több mint 526 millió hitelesítési feladat teljesült világszerte. Bár ez papíron komoly előrelépésnek számít a hálózat decentralizált működése szempontjából, a Pi közösség jelentős része továbbra sem ünnepel – sok felhasználó ugyanis még mindig a tokenmigrációkra vár, miközben a PI árfolyama történelmi csúcsa óta több mint 94%-ot zuhant.
2026. 04. 07. 13:30
Megosztás:

Mi történhet ma éjjel a háborúban? Trump fenyegetése

Trump ismét hangsúlyozta, hogy ma éjjel (szerda hajnali 3:00 CET / magyar idő szerint) lejár a „határidő”, amelyig Iránnak meg kell nyitnia a Hormuzi-szorost — ellenkező esetben azzal fenyegetőzik, hogy elpusztítja az ország energetikai infrastruktúráját. Ugyanakkor hozzátette, hogy a tárgyalások „jól haladnak”, és szeretne megállapodást elérni — a piac ezt klasszikus tárgyalási taktikaként értelmezi.
2026. 04. 07. 13:00
Megosztás:

Bitcoin ETF-ekbe ömlik vissza a tőke

Újra élénkül a befektetői étvágy a Bitcoin iránt: az amerikai spot Bitcoin ETF-ek hétfőn több mint hat hét óta a legerősebb napi tőkebeáramlást produkálták. Bár a friss intézményi kereslet egyértelműen pozitív jel a piac számára, a makrogazdasági és geopolitikai kockázatok továbbra is korlátozhatják a BTC árfolyamának tartós emelkedését.
2026. 04. 07. 12:30
Megosztás:

30 százaléknál is jobban nőtt a használt autók importja márciusban

Márciusban a DataHouse adatai szerint 13 648 import használt személyautó kapott hazai rendszámot, ami a valaha mért harmadik legnagyobb havi érték, és több mint 30 százalékos bővülést jelent a tavaly márciusi 10 491-es mennyiséghez képest - jelentette kedden a JóAutók.hu.
2026. 04. 07. 12:00
Megosztás:

Nehéz piaci környezetben is erősödni tudott az MBH Bank az agrárfinanszírozásban

A kihívásokkal teli piaci és termelési környezet ellenére 2025-ben tovább erősítette pozícióját az MBH Bank az agrárfinanszírozásban. Bár az ágazat teljesítménye egyes területeken valamelyest mérséklődött tavaly, a hitelintézet erősíteni tudta pozícióit: mezőgazdasági és élelmiszeripari hitelállománya majdnem 2 százalékkal bővült, hitelpiaci részesedése pedig 26 százalék fölé emelkedett. A finanszírozási ökoszisztéma is új elemekkel gazdagodott, és az MBH Bank továbbra is elkötelezett, stabil partnerként kívánja támogatni az agrárszektor szereplőit.
2026. 04. 07. 11:30
Megosztás:

Tovább emelkedtek az üzemanyagárak Horvátországban

A horvát kormány döntése alapján ismét emelkedtek a szabályozott üzemanyagárak keddtől: a benzin literenkénti ára négy centtel, a gázolajé 12 centtel nőtt, az új árak két hétig maradnak érvényben.
2026. 04. 07. 11:00
Megosztás:

Több mint 610 ezren már véglegesítették az szja-tervezetüket

Az szja-bevallási határidő 2025. május 20-a, de akinek visszajár adó, annak érdemes minél előbb elfogadni a tervezetét vagy kiegészítve beküldeni a bevallást, hogy mielőbb megkapja a neki járó összeget - hívta fel a figyelmet kedden a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), megjegyezve, hogy már több mint 610 ezren véglegesítették az szja-tervezetüket.
2026. 04. 07. 10:30
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők húsvét után?

Kínában a RatingDog szolgáltatószektori BMI márciusban 52,1 pontra csökkent a februári 56,7 pontról. Ezzel a mutató a februári 33 hónapos csúcsáról esett vissza, a várakozásoknál nagyobb értékben.
2026. 04. 07. 10:00
Megosztás:

Múlt héten összességében estek a kötvényhozamok

A múlt hét elején még erősödött a bizalom, miszerint közelebb került a világ az Irán elleni háború lezárásához és a fenyegető olajhiány elkerüléséhez, de ezt a reményt eloszlatta Donald Trump beszéde szerdán, ami után csütörtökön ismét masszív olajár-emelkedés következett. Ennek ellenére végül összességében estek a kötvényhozamok a fejlett piacokon, a tíz éves amerikai hozam 4,4%-ról 4,3% fölé, a német tíz éves 3,05% környékéről 3% alá esett.
2026. 04. 07. 09:30
Megosztás:

Hat hét után újra nyereséges hetet zártak a Wall Street-i indexek

Csütörtökön kisebb elmozdulásokkal vegyesen zártak a Wall Street-i indexek. Ezzel az S&P 500 3,4, a Dow Jones 3, a Nasdaq Composite 4,4%-os emelkedésben zárta a négynapos hét egészét. Hat hét után ez volt az első nyereséges hét. A Tesla a január-márciusi időszakban alulmúlta a várakozásokat a leszállított járművek számát illetően. Az elektromos járművek vásárlásához nyújtott amerikai adókedvezmények lejárata visszafogta a keresletet A jelentést követően az árfolyam 5,4%-kal zuhant csütörtökön. Az esés hétfőn is folytatódott a világ legnagyobb kapitalizációjú autógyártójánál.
2026. 04. 07. 09:00
Megosztás:

Az ünnepek előtti hetet 3,7%-os emelkedésben zárta a STOXX 600

Az ünnepek előtti utolsó kereskedési napon, csütörtökön, a fontosabb európai indexek jelentős esésben kezdték a napot, miután Trump elnök szerda esti beszéde aggodalmat keltett a közel-keleti konfliktus megoldását váró befektetőkben. Trump egyszerre beszélt közeli győzelemről és a következő hetekben várható kemény Irán elleni csapásokról. Az elnök ráadásul nem vázolt fel egyértelmű stratégiát a Hormuzi-szoros megnyitására, sőt, úgy tűnt, azt sokkal inkább az abban érdekelt országokra hagyná. A nap végére többnyire korrigáltak a tőzsdék. A STOXX 600 végül mindössze 0,2%-os esésben zárt.
2026. 04. 07. 08:30
Megosztás:

Gyengült a forint reggelre

Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 07. 08:00
Megosztás:

Az agrártárca 500 millió forint többletforrást biztosít a hungarikum pályázatokra

Az agrártárca 500 millió forint többlettámogatást biztosít a hungarikum pályázatokra - jelentette be az agrárminiszter húsvéthétfőn közösségi oldalán.
2026. 04. 07. 07:00
Megosztás:

Változik a forgalmi rend a fővárosban az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt változik a főváros forgalmi rendje április 7-én, kedden délelőtt és délután, illetve április 8-án, szerdán délelőtt delegáció érkezése miatt, a korlátozások a tömegközlekedést is érintik - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) hétfő délutáni tájékoztatásában az MTI-vel.
2026. 04. 07. 06:00
Megosztás:

Csaknem 60 ezren szavaznának a fővárosban átjelentkezéssel

Csaknem 60 ezren szavaznának a fővárosban átjelentkezéssel - derül ki a Nemzeti Választási Iroda internetes tájékoztató oldalának hétfő reggeli adataiból. Négy évvel ezelőtt közel 61 ezer átjelentkezéssel szavazó volt Budapesten.
2026. 04. 07. 05:00
Megosztás: