70 bázisponttal emelkedtek a kötvényhozamok a tavalyi évben, 415 felé gyengült a forint az év első hetében
Emellett az USA növekedése továbbra is erőteljes maradt, és a munkahelyek száma is szilárdan növekedett. Az év első hetében a tízéves kötvény 2 bázispontot, a kétéves 5 bázispontot esett, ugyanakkor pénteken jelentős hozamemelkedést lehetett tapasztalni a bátorító feldolgozóipari híreket követően. Az Institute of Supply Management beszerzésimenedzser-indexe 0,9 ponttal 49,3 pontra, március óta a legmagasabb értékre emelkedett, és egyre közelebb került az 50 pontos határértékhez.
Az európai kötvénypiacot tekintve, a 2024-es évben a német 10 éves kötvény 34, a francia közel 70 bázisponttal emelkedett, míg az olasz 18 bázisponttal csökkent. Az európai növekedési kilátásokkal kapcsolatos aggodalmakat az év során fokozta a politikai instabilitás, különösen Németországban és Franciaországban. A német 10 éves kötvényhozam pénteken 2,43%-ra emelkedett, a vártnál gyengébb feldolgozóipari teljesítmény ellenére. A régió decemberi feldolgozóipari PMI mutatója 45,1-re csökkent decemberben, folytatva csökkenő trendjét. A devizapiacon az USD figyelemre méltóan erősödött a szilárd gazdaság és a Trump-kormányzat inflációs politikájára vonatkozó várakozások hatására. Az EURUSD árfolyama elérte az 1,035-öt, ami több mint 2%-os esést jelent 2023 végéhez képest. Az USD a héten tovább erősödött, a hetet pedig az 1,03-as szint közelében fejezte be.
A tavalyi évben a magyar tíz éves kötvény hozama is közel 70 bázisponttal emelkedett, míg a hároméves hozam 26 bázisponttal került magasabbra. Az év első hetében a tízéves benchmark 14 bázisponttal, míg az öt éves kötvény hozama 20 bázisponttal emelkedett. Ez elsősorban a pénteken bekövetkezett ugrásnak köszönhető, amikor is a tízéves 6 bázisponttal, az öt éves 13 bázisponttal emelkedett. Az árfolyamot tekintve a forint a tavalyi évben 7,4%-kot vesztett értékéből az euróval szemben, míg a dollárral szemben 14,5%-ot gyengült. Bár az év vége felé a 411-es árfolyam környékén mozgott az euróval szemben, az év kezdete érezhető gyengülést hozott, így megközelítette a 416-os árfolyamot is a hét végére.