BÉT - Még visz felfelé a lendület
Visszafogott emelkedés várható a nap folyamán a részvénypiacon, a nemzetközi hangulat meglehetősen jó, a befektetők alapvetően a japán jegybank beavatkozására figyelnek. Csekély többletekkel kezdtek a fő nyugat-európai értéktőzsdék is a szerdai napot, a londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 0,03 százalékos, a frankfurti DAX-30 0,10 százalékos, a párizsi CAC-40 0,20 százalékos pluszban volt nyitás után.
A japán pénzügyminiszter magyar idő szerint szerda hajnalban jelentette be, hogy a kormány erőteljes jeneladással beavatkozott a devizapiacon - hat év után először -, a befektetők megrohanták a részvényeket. A nap elején a jen még újabb 15 éves csúcsra emelkedett a dollárral szemben, majd a beavatkozás nyomán 2,35 százalékkal visszaesett, 85,03/dollárra a kedd esti 83,08/dollárról.
A nap folyamán több makrogazdasági adatot is közzé tesznek Európában és az Egyesült Államokban, amelyek befolyásolhatják a részvénypiaci kereskedés menetét. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 58,02 pontos, 0,25 százalékos emelkedéssel, 23.473,36 ponton zárt kedden.