Befektetne a jövőbe? Itt a megoldás!
Németországban az atomenergia felhasználása elleni hatalmas tüntetések nyomán Angela Merkel kancellár gyökeres energiapolitikai fordulatot hirdetett: a parlament döntése értelmében Németország legkésőbb 2022-ig bezárja 17 működő atomerőművét.
A német óriásvállalat Siemens azonnal reagált Berlin döntésére: hivatalosan is megerősítette, hogy a kilépését tervezi az atomenergia iparból.
Becslések szerint a megújuló energiaforrásokra való áttérés és bővítés hasonló nagyságrendű beruházásokat igényel az államtól, mint az infrastruktúra újjáépítése volt a kettészakadt Németország újraegyesítése idején.
A kormányzati döntéssel megkezdett „zöld energia” fordulathatalmas mértékű bővülést jelez előre a szektor szereplői és beszállítói számára - legyen az érdekelt az energia-infrastruktúra fejlesztésében, szélturbinák építésében, napelem rendszerek telepítésében, biogáz technológia kiépítésében, vagy épp a hatékony energiamenedzsment területén.
Értesüléseink szerint több európai és ázsiai ország is hasonló stratégiát választ a következő évekre.
Éppen ezért hisszük, hogy az általunk vizsgált zöld-energetikai szektorban működő cégek robbanásszerű piaci bővülés előtt állnak.
Néhány "izgalmas" részvény elmúlt 1 éves hozama (2013. nov. 18-án) ízelítőül:
First Solar Inc. (NASDAQ): + 172% (napenergia)
SunPower Corp. (NASDAQ): + 737% (napenergia)
Vestas Wind Systems: + 36% (szélenergia)
TESLA Motors (NASDAQ): + 325% (elektromos autó)
Az Energia Portfólió-val kapcsolatos részletekért regisztráljon itt és szakértőink felveszik Önnel a kapcsolatot.
* a múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőre nézve