Csökkent nyitásban a BUX index
Csökkenő indexekkel indult a kereskedés hétfőn a főbb európai tőzsdéken. A londoni FTSE-100 index 0,31 százalék, a frankfurti Xetra DAX 0,21 százalék, a párizsi CAC-40 0,38 százalék veszteséget mutatott a nyitás után.
Elsősorban a kínai külkereskedelmi deficit okoz aggodalmat a befektetőkben. A kínai export lassulása arra utal, hogy az európai adósságválság hátrányosan érinti az eddig a húzóerőnek számító kínai gazdaságot is, azaz lassulhat a növekedése. Ez felerősíti a világgazdasági növekedéssel kapcsolatos aggodalmakat is.
A vezető magyar részvények közül a Mol 15 forinttal, 19.055 forintra erősödött, az OTP részvények ára 14 forinttal 3.810 forintra csökkent nyitás után 10 perccel. A Magyar Telekom árfolyama 568 forinton, a Richter papírok árfolyama 37.000 forinton stagnál.