Kivárnak a befektetők Ázsiában
Mérsékelt kereskedés mutatkozott a mai napon, Japánban és Dél-Koreában emelkedtek az indexek, addig Kínában a Shanghai Composite, és Hong Kong-ban a Hang Seng index mérsékelt csökkenést mutatott. A befektetők leginkább kivárnak, miután a Függetlenség Napja miatt kereskedési szünnap van az USA-ban.
Elemzők szerint visszaüthet Kínában a korábbi jelentős hitelezés, ugyanis a vállalatok túlvállalták magukat, és számos közülük képtelen lesz visszafizetni korábban felvett hiteleit, ennek nyomán az eladói nyomás leginkább a bankszektort érintette Kínában.
Japánban a Nikkei 225 index 0,57 százalékkal 9256,60 pontra emelkedett, a korábbi napokban tapasztalt csökkenések után vonzó árfolyamúvá váló részvények iránti kereslet hatására. Dél-Koreában a Kospi index 0,5 százalékkal emelkedett, az ausztrál S&P/ASX 200 index viszont 0,3 százalékkal mérséklődött. Hong Kon-ban a Hang Seng index 0,2 százalékos, míg Kínában a Shanghai Composite index 0,7 százalékos csökkenést mutat.