Ma is az OTP-Richter páros volt a favorit
Králik István, a KBC Securities üzletkötője az MTI-nek elmondta: átlag feletti forgalom volt kedden a BÉT-en, nagyobb mozgások inkább a nap elején történtek.Az OTP ígéretesen, erőteljes emelkedéssel indult, a szakértő szerint azért, mert a korábban vártnál kedvezőbb a bankok számára a devizahitelesek megsegítését szolgáló csomag.
A kérdés végső rendezéséig azonban még a befektetők számára negatív döntések is születhetnek, valószínűleg ez fogta vissza nap közben a bankpapír emelkedését - közölte.A nap elején a Richter is tovább tudott emelkedni, a részvényenként 4300 forint feletti tartományban azonban megjelentek a profitrealizálók is. A papír megítélése változatlanul kedvező, a többi között az MSCI piaci indexbe való visszakerülés, illetve a harmadik negyedévi gyorsjelentés miatt - mondta a szakértő.
A Mol 55 forinttal, 0,37 százalékkal 14 825 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban.Az OTP-részvények ára 17 forinttal, 0,36 százalékkal 4709 forintra erősödött, forgalmuk 8,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 293 forintot ért, forgalma 371,2 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 26 forinttal, 0,61 százalékkal 4295 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,6 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 58,8 millió forintos forgalom mellett 20 forinttal, 0,07 százalékkal 27 070 forintra emelkedett.