Mérsékelten gyengül a forint
A dollárt 227,50 forinton jegyezték 1,2289 dolláros euró árfolyam mellett a kedd délutáni 226,41 forintos dollár és 1,2319 dolláros euró jegyzés után. A svájci frank jegyzése 201 forint 200,33 forint után, 100 japán jent 247,74 forinton jegyeztek 248,41 forint után.
A nemzetközi piacokon alapvetően pozitív befektetői hangulat uralkodik, fokozódó befektetői érdeklődéssel a kockázatosabb befektetési eszközök iránt. A javuló hangulatot számos kedvező euróövezeti és amerikai makrogazdasági adat alapozta meg az elmúlt hét végén és a hét elején.
A devizapiacokon csak átmeneti megtorpanást okozott, de nem fordította meg a hangulatot a Moody's több fokozatot átívelő visszaminősítése, amelyet a görög szuverén adósságra adott hétfőn. Kedden a spanyol kötvénykibocsátás meglepően jó fogadtatása igazolta az ország képességét éppen esedékessé váló törlesztési kötelezettségeinek piaci finanszírozására, amely szintén enyhítette az euróövezeti pénzügyi nehézségekkel szembeni aggodalmakat.
A javuló befektetői kockázatvállalási hajlandóság gyengítette a hagyományosan "befektetési mentsvár" devizák, a dollár és a jen árfolyamát a főbb devizákkal szemben. Az euró kedden kétheti árfolyamcsúcsot ért el 1,2350 dollárnál, a kereskedők által átmenetinek tartott fordulatot okozva a már hónapok óta tartó gyengülő trendben.
Szerdán az euróövezeti fogyasztói árindex, az amerikai termelői árindex és az új lakásépítések száma szolgálhat fontosabb makrogazdasági tájékozódási pontként a piacok számára.