Mi várható ma a tőzsdéken?
A jelentés a gazdasági növekedési ütem lassulását mutatta ki az Egyesült Államok egyes térségeiben. Az amerikai tőzsdék veszteséggel zártak szerdán, csütörtökön pedig az európai nyitás előtt két órával az ázsiai tőzsdék is többé-kevésbé negatív tartományban mozogtak. Piaci szakértők az európai tőzsdéktől vegyes nyitást várnak csütörtökön.
A londoni FTSE-100 indextől 6-11 pontnyi csökkenést, 5313 pont körüli nyitást, a frankfurti DAX-30 indextől 0-5 pontnyi emelkedést, 6183 pont körüli nyitást, a párizsi CAC-40 indextől 9-14 pontnyi gyengülést, 3661 pont körüli nyitást várnak. Szerdán az FTSE-100 index 45,99 ponttal, 0,86 százalékkal 5319,68 pontra, a DAX-30 index 28,37 ponttal, 0,46 százalékkal 6178,94 pontra gyengült, míg a CAC-40 index 3,96 ponttal, 0,11 százalékkal 3670,36 pontra erősödött.
Csütörtökön a folyamatban lévő tőzsdei eredmény beszámolói szezon esedékes adatai mellett a német munkanélküliségi és foglalkoztatási adatok, az EU júliusi üzleti hangulat indexe, valamint az amerikai munkanélküliségi kérelmek alakulása szolgálhat tájékozódási pontként a piacok számára. A dollár és az euró gyengült a jennel szemben csütörtökre virradóra a japán exportőr vállalatok jen vásárlásai miatt. A dollár 0,35 százalékkal, az euró 0,17 százalékkal gyengült. Az euró a dollárral szemben 0,16 százalékkal erősödött, 1,30 alatti jegyzések után csütörtökön kora reggel 1,3012 dolláron jegyezték. Az olaj ára az emelkedésben megrekedt nemzetközi tőzsdei indexek tükrében alig változott a szerdai New York-i zárás óta. (MTI)