Mikor utalják az áprilisi családi pótlékot?
2020. 03. 28. 03:00
Mikor utalja a Magyar Államkincstár a családi pótlékot 2020 áprilisában? Április hónap elején a március havi családi pótlék fog megérkezni minden jogosult számára. Mutatjuk a pontos határidőt.

Nem mindegy hogy bankszámla, vagy Posta
A Magyar Államkincstár tájékoztatása szerint a bankszámlára utalásnál a jóváírás az utalás napját követő munkanapon történik meg, míg postai kifizetés esetén 3-5 nap múlva kapják meg a kiutalt ellátást (ez magyarul azt jelenti, hogy a lenti listában közölt utalási napokat követő munkanapon lesz a jogosultak bankszámláján az adott havi családi pótlék összege 2020-ban).
Mikor utalják 2020-ban a családi pótlékot?
A január havi családi pótlék utalásának időpontja: 2020. február 3. - ezt már mindenki megkapta.
A február havi családi pótlék utalásának időpontja: 2020. március 2. - ez is megérkezett már.
A március havi családi pótlék átutalási időpontja: 2020. április 1. - nem vicc, bár ez a bolondok napja :)
A családi pótlék 2020 évi utalási időpontjai IDE kattintva tölthető le.
Érezhetően csökken az alapvető élelmiszerek ára az árrésstop hatására
Az árréstop bevezetésének hatására érezhetően csökken az alapvető élelmiszerek ára - hangsúlyozta Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára a friss adatok alapján a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában szerdán.
Idén többen váltanák le jelenlegi munkahelyüket, mint tavaly
Immár közel minden második, 18-65 év közötti magyar munkavállaló keres új munkahelyet, vagy nyitott új állás lehetőségére egyebek közt ez is kiderül a Profession.hu által rendszeresen elkészített, az álláskeresési attitűdöket vizsgáló országos, reprezentatív felmérés 2025 első negyedévi adatfelvételének eredményeiből. A megkérdezettek 12%-a aktívan pályázik, míg 34%-uk ugyan nem kezdeményezi a munkahelyváltást, de nyitott lenne rá, ha új pozíciót ajánlanának neki.
Mikor érdemes szűrésre menni? Mutatjuk! Ne akkor menj, amikor már muszáj!
Világszerte sokan szenvednek krónikus betegségekben, mint a magas vérnyomás, szívelégtelenség, cukorbetegség, elhízás és ízületi betegségek. Magyarországon a 16 év felettiek 46%-a számolt be krónikus betegségről vagy hosszan tartó egészségi problémáról. Az egészséges életmód és rendszeres szűrővizsgálatok kulcsfontosságúak a megelőzésben és a korai felismerésben, hozzájárulhatnak az egészség hosszú távú fenntartásához. Április 7-e, az Egészség világnapja közeledtével dr. Bencze Ágnes, a Budai Egészségközpont belgyógyász-kardiológus főorvosát hívtuk segítségül, hogy tanácsot adjon, mikor, kinek, milyen vizsgálatokra érdemes bejelentkeznie.
Külföldi kamionosok hizlalják a magyar útdíjkasszát
A 2024-es évben több mint 656 milliárd forint folyt be a magyar költségvetésbe a 3,5 tonna megengedett legnagyobb össztömeg feletti járművek úthasználata után. Bartal Tamás, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint ennek az összegnek a nagyobb részét a külföldi járművek üzemeltetői fizették be: havonta átlagosan 4 milliárd forinttal többet fizettek meg a magyar elektronikus útdíjbevételekből, mint a hazai felségjelzésű járművekkel közlekedők.
Solana (SOL) árfolyam elemzés: Solana kriptovaluta előrejelzés technikai indikátorok alapján – tartani, venni vagy eladni?
Solana árfolyam előrejelzés: a Solana (SOL) egy rendkívül népszerű, nagy teljesítményű okosszerződés-platform, amelyet gyakran az "Ethereum kihívójaként" is emlegetnek. Gyors tranzakciói, alacsony költségei és egyre növekvő fejlesztői ökoszisztémája miatt a befektetők figyelme középpontjában áll.
Fontos csavar van a fiatalok 5%-os kamatozású lakáshitelében!
Április elsejével elindult a fiatalok számára kínált, kedvezményes, 5%-os kamatozású lakáshitel, a termék már több banknál is elérhető. Az MBH Bank, az Erste Bank, az OTP Bank és a K&H Bank is kínálja az önkéntes kamatplafonnak megfelelő hitelt, amelyet kizárólag 35 év alatti, első lakásukat vásárló fiatalok igényelhetnek.
Czomba Sándor: mélyponton a regisztrált álláskeresők száma Magyarországon
2010-hez képest a regiszterben szereplők száma– több mint 400 ezerrel csökkent. A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint 232.504 álláskeresőt regisztráltak az év harmadik hónapjában, ami az előző év azonos időszakához képest közel 4 ezres, 2010-hez viszonyítva pedig több mint 400 ezer főnyi csökkenést jelent.