Negatív a hangulat az euró körül - heti devizapiaci jelentés

Negatív a hangulat az euró körül
A forint-euró devizapár az elmúlt napokban nem mutatott jelentős mozgást. A kereskedelem túlnyomórészt a 309,3 – 311,2 HUF/EUR árfolyam sávban történt, míg csütörtök délután a forint főleg a 311 HUF/EUR árfolyam szint fölött mozgott. A forint és az amerikai dollár körüli események nagyjából tükrözték a fő devizapár alakulását; a dollár az euróval szemben tisztességes nyereséget produkált. Szerdán pedig, a világ valutakosarával szemben az elmúlt három hónap legjelentősebb egynapos erősödésének lehettünk tanúi.
Jó helyen van a befektetésed? Tudd meg ITT!
A héten gyengült a forint, csütörtök délután a 253,4 HUF/USD árfolyam körül mozgott. Az EUR/USD alakulása inkább az euróval szemben jelentkező negatív befektetői hangulatot tükrözte, illetve annak a bejelentésnek is köszönhető, hogy a Német Szociáldemokrata Párt (SDP) vezetője, Martin Schulz nem lesz Németország pénzügyminisztere. Az euró veszteségeit tovább növelte az EKB-tag Ewald Nowotny nyilatkozata, aki szerint az Egyesült Államok szándékosan leértékeli valutáját. „Ugyanakkor Nowotny szavai csak képmutatásként minősíthetők, hiszen pontosan olyan manipulatív hatásuk van, mint bírálata tárgyának.” – mondta az AKCENTA CZ szakértője.
2020-ig változatlanok maradhatnak a hitelkamatok
Az MNB alelnöke, Nagy Márton szerint a jegybank monetáris bizottságának célja a kockázati prémiumok csökkentése, amelyek a pénzügyi piacokon értékesített magyar eszközökhöz kapcsolódnak. Az alelnök szavai szerint, az MNB-nek hozzá kellene járulnia a magyar államkötvény-hozamokhoz, valamint az euróövezet gazdaságilag erősebb országainak államkötvény-hozamai közötti spread (különbség) csökkentéséhez. Nagy Márton hozzátette, hogy a jegybank nyitott és átlátható módon közli szándékait. A befektetőknek azonban készen kell állniuk arra, hogy a rövid lejáratú pénzpiaci hozamok és az MNB kamatai hosszabb távon alacsonyak maradnak. Nagy szerint az MNB legfontosabb hitelkamatai egészen 2020-ig a jelenlegi szinten maradhatnak, és az aktuális BUBOR ráta (a magyar bankközi piacon) nagyjából változatlan marad a jövő évig. Ennek a politikának - a várakozások szerint - meg kellene mutatkoznia a hosszú távú piaci nyereségek csökkenésében.
Hogyan nyerhetsz a zuhanó árfolyamokkal? Mutatjuk ITT.