A bankváltás segítheti a karácsonyi készülődést is

Év vége előtt számlánkra érkezhet több tízezer forint „ingyenpénz”, ha új pénzintézetnél kezdünk el bankolni, vagy jelenlegi bankunk számlavezetési szolgáltatását ajánljuk ismerőseinknek, akik megfogadják ezt – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.

A bankváltás segítheti a karácsonyi készülődést is

Év vége előtt sokaknak jön jól minden pénz a karácsonyi ajándékozás és nagybevásárlások előtt. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint azok az ügyfelek, akik most döntenek úgy, hogy új bankszámlát nyitnak, az év végére több tízezer forinttal is megnövelhetik az ünnepi költési keretüket. A bankok zöme októberben még a korábbi feltételek mellett kínálja számlanyitási kedvezményeit. 

Az ingyenpénz mellett a számladíjon is spórolhatunk

Persze – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu szakértője – pusztán az egyszeri kedvezményért nem érdemes bankot váltani. Ám a bankok a legtöbb számlacsomagjukat elérhetővé tették az üdvözlő bónusz program keretében. Ez azt jelenti, hogy a jóváírás mellett a banki szokásainknak legjobban megfelelő számlacsomag kiválasztásával további több ezer forintot tudunk megspórolni – emlékeztet Gergely Péter.

A bankok zöme a már náluk lévő, elégedett ügyfelekre is gondol és ezért ajánlóprogramok is vannak, ahol nem csak az új ügyfél, de a bankot neki ajánló meglévő kuncsaft is jóváírást kaphat. A megoldás már csak azért is népszerű a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint, mert a felmérések szerint Magyarországon a bankválasztásban még mindig az egyik legkomolyabb érvet az jelenti, ha valamelyik családtag ajánlja az adott pénzintézetet. 

Most pedig nézzük a jelenleg futó akciókat!

A CIB Bank bátorítja a meglévő ügyfeleit, hogy ajánlják a bankot. Az október 31-ig futó Welcome akcióban
- 10 ezer forintos jóváírást kap az ajánló ügyfél, ha az ajánlott ügyfél CIB ECO Start Bankszámlát nyit
- Ugyancsak 10 ezer forintos jóváírást kap az ajánló, ha az ajánlott ügyfél CIB ECO vagy CIB ECO Plusz Bankszámlát vagy CIB Private Banking Magánszámlát nyit. Fontos különbség ugyanakkor, hogy az ilyen számlát nyitó, ajánlott ügyfél szintén 10 ezer forintos jóváírást kap. 
- 20-20 ezer forint a jóváírás az ajánlónak és az ajánlottnak is, ha az új ügyfél CIB ECO FirstStep vagy CIB ECO ForYou Bankszámlát nyit. 

Mindhárom esetben a jóváírás közös feltétele, hogy az új ügyfél a számlanyitást követő első 3 hónapban legalább három alkalommal, vásárlásonként minimum 3 000 forint értékben vásároljon a bankszámlához igényelt bankkártyájával valamint hozzájáruljon a marketingcélú megkeresésekhez.

Az Erste Banknál a korábbi 30 ezer forint helyett szeptember óta október 31-ig már 40 ezer forint jóváírásra számíthatnak az új ügyfelek, ha online vagy a bankfiókban nyitják a számlájukat – a közvetítőkön keresztül érkező új ügyfelek viszont ki vannak zárva. További elvárás, hogy a számlához bankkártyát is igényelni kell. 

A Gránit Bank akciói a jelen feltételek szerint szintén október végéig élnek. Ennek keretében 40 ezer forint jóváírásra számíthat az az ügyfél, aki a bank szelfis számlanyitás szolgáltatását választja, hozzájárul a marketing célú megkeresésekhez, és 60 napon belül aktiválja Gránit eBankját. További feltétel 60 napon belül egyszeri legalább 150 ezer forintos bankon kívüli utalás számlára érkezése, illetve 5 darab sikeres bankkártyás vásárlás minimum 1 000 forint értékben.

A Gránit Banknál 10-10 ezer forintos jóváírást kap az ajánló és a számlát nyitó ügyfél is. A digitális bank eBank applikációjában kapott kód megosztásával maximum 10 új ügyfelet lehet ajánlani a banknak. Az új ügyfélnek szelfivel, VideóBankos azonosítással vagy személyesen lehet számlát nyitnia és megadnia az ajánlókódot. A jóváírás feltétele, hogy az új ügyfél 60 napon belül  aktiválja saját eBank applikációját és legalább 3 alkalommal, összesen legalább 50 ezer forint értékben vásároljon bankkártyájával. 

Az UniCredit Bank ment a legmesszebbre. A bank 2025. január 31-ig hosszabbította meg a korábbi akcióit. 

Az UniCredit ügyfélajánló programban 15 ezer forint jóváírásra jogosult az ajánló és a számlanyitó is, ha az új ügyfél a számlájához 3 hónapon belül bankkártyát és mBanking szolgáltatást igényel. További 15-15 ezer forintot fizet az UniCredit akkor, ha az új ügyfél számlájára az első félévben legalább 3 hónapban havonta minimum 500 ezer forint jóváírás érkezik.

De az ajánlás nélkül is érdemes UniCredit számlanyitásban gondolkodni, hiszen a bank jövő január végéig az új ügyfelek által online megnyitott Mobil Aktív Plusz és Ikon Plusz számlák esetében az első hat hónapban visszaírja a felszámított számlavezetési díjat. 

Emellett egyszeri 35 ezer forintos jóváírást kínál az ügyfélnek, ha a számlanyitást követő 3 hónapban Mobil Aktív Plusz számla esetén minimum 300 ezer, Ikon Plusz számla esetén minimum 400 ezer forint jóváírás érkezik. 

Az UniCredit Diákszámla számlavezetési díja amúgy is 0 forint, a januárig meghosszabbított akció alatt számlát nyitó diákok akkor kaphatnak 35 ezer forintos jóváírást, ha számlanyitást követő hónap végéig 5 darab, minimum 1 000 forintos kártyás tranzakciót - vásárlást, készpénzfelvételt – teljesítenek. 

Az OTP Bank őszi számlanyitási promócióját egyelőre október 20-ig hosszabbították meg. Ennek keretében az új - Pályakezdő, Bázis S, Bázis M, Bázis L, vagy Prémium Next – bankszámlát nyitó ügyfélnek, aki a számlanyitást követő 30 napon belül Persely funkciót igényel és azt használja is, valamint a számlához igényelt bankkártyával az első hónapban összeghatár megjelölése nélkül legalább háromszor vásárol – fizikai kereskedőnél vagy online – akár 30 ezer forintos jóváírás érkezhet Persely számlájára. 

Október 18-ig él a Raiffeisen Bank 50 ezer forintos számlanyitási jóváírás akciója. Az új ügyfelek a jóváírást akkor kaphatják meg, ha legalább 1 év hűségidőt vállalnak és a számlanyitást követően 5 darab legalább 1 000 forint értékű kártyás vásárlást teljesítenek. A bank a promóció keretében nyitott bankszámlához kapcsolódó, november 15-ig megvalósuló bankkártyás vásárlás 10 százalékát, maximum 10 ezer forintot jóváír az ügyfeleknek. Emellett az első évben havidíj és első kibocsátási díj felszámítása nélkül biztosít virtuális bankártyát az ügyfelek online vásárlásaihoz. 

Visszatérő ügyfél is lehet új számlanyitó 

Gergely Péter szerint érdemes arra is figyelni, ki számít új ügyfélnek az adott banknál. A CIB-nél a kizárás a jelenleg számlával rendelkezőket, illetve azokat érinti, akik 2022. február 4-e előtt CIB ECO FirstStep Bankszámlát nyitottak. Ám az az ügyfél, aki tegnap lezárta korábbi CIB-es számláját, ma részt vehet ajánlottként a Welcome programban. Ugyancsak kizárja az ajánlásért járó jóváírást az, ha az ügyfél ügynökön keresztül intézi a számlanyitást.

Az OTP-nél a kedvezmény igénybevétele szempontjából új ügyfélnek az minősül, aki a számlanyitást megelőző 3 hónapban nem rendelkezett lakossági számlával a banknál. 

Lényegében hasonló feltételt jelent az Erste előírása, ahol a díjkedvezményre az jogosult, akinek 2024. június 30-án nem volt a banknál élő lakossági bankszámlája – de a bank kizárja azokat is, akik 2022. október 1-től meghirdetett bármely online és fióki számlanyitási akciók keretében korábban már bármilyen díjkedvezményben részesültek.

A Raiffeisen kedvezményeit az az új ügyfél kaphatja meg, aki 2024.03.01. és 2024.08.30. között nem rendelkezett Raiffeisen lakossági vagy prémium bankszámlával. 

A Gránit esetében 180 napnak kell eltelnie a korábbi lakossági számla bezárásától, hogy új ügyfélnek minősüljünk, az UniCreditnél viszont csak akkor adják oda a kedvezményeket, ha az utolsó UniCredit számlánk bezárása óta már legalább 1 év eltelt – figyelmeztet a BiztosDöntés.hu szakértője.


Tovább erősítette refinanszírozási és tőkepiaci szerepét az MBH Jelzálogbank az első fél évben

Jelentős mérlegfőösszeg-növekedés és erősödő refinanszírozási aktivitás a hitelintézetnél Jelentősen növelte refinanszírozási aktivitását az MBH Jelzálogbank 2026 első fél évében: a refinanszírozott hitelállomány június végére 603,2 milliárd forintra emelkedett, ami éves összevetésben 48,6 százalékos növekedést jelent.
2026. 08. 28. 20:00
Megosztás:

Vegyes képet mutat a munkaerőpiac

Vegyes kép bontakozott ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők szerint a munkaerőpiac júliusi mutatóiból: a népességfogyással szemben aktivizálódott a munkaképes lakosság, és egyszerre nőtt a foglalkoztatottak és munkanélküliek száma. Az adatokat szezonális tényezők is befolyásolták és a jövőt illetően semmiféle trendre nem lehet következtetni belőlük.
2026. 08. 28. 19:00
Megosztás:

Az S&P megerősítette Kína adósi besorolását

Az S&P Global Ratings nemzetközi hitelminősítő intézet megerősítette Kína hosszú lejáratú "A plusz" és rövid lejáratú "A-1" deviza- és helyi valutában kibocsátott szuverén adósságának minősítését. A hosszú lejáratú minősítési kilátások "stabilak" maradtak a pénteken ismertetett jelentés szerint.
2026. 08. 28. 18:00
Megosztás:

Csaknem megduplázták a lakáshitel-törlesztésre fordított pénzt az egészségpénztárak tagjai

Az első félévben 3,7 milliárd forint egészségpénztári megtakarítást fordítottak lakáshitelek törlesztésére a tagok, ami közel a duplája az egy évvel korábbinak – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Nagyot nőtt az önkéntes nyugdíjkasszák vagyona, a pénztáraknak pedig összesen 77 ezerrel több tagja van, mint tavaly ilyenkor.
2026. 08. 28. 17:00
Megosztás:

Tovább mélyül a demográfiai gödör: több mint 8 százalékkal esett vissza a születésszám júliusban

Az előzetes adatok szerint 2026 júliusában 6197 gyermek született, és 8896 ember halt meg. Az előző év azonos hónapjához képest a születések száma 8,2, a halálozásoké 2,9 százalékkal csökkent, a házasságkötéseké pedig 3,6 százalékkal nőtt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 28. 16:00
Megosztás:

Júliusban 69 millió euró volt a külkereskedelmi többlet

Júliusban az export euróban mért értéke 11 százalékkal, az importé 15 százalékkal nőtt, 69 millió euró volt a külkereskedelmi többlet, az egyenleg 434 millió euróval romlott az egy évvel korábbihoz mérten - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 08. 28. 15:00
Megosztás:

Így változott a nyugdíj, és így változik januártól

Január 1-jétől 120 ezer forintra nő az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege - ismertette Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön a kormány előző napi döntését a Facebook-oldalán.
2026. 08. 28. 14:00
Megosztás:

Minden tizedik középkorú magyarnak van befektetési célú ingatlana

A középkorú magyarok felének nem reális lehetőség a befektetési célú ingatlanvásárlás, miközben 12 százaléknak már van is ilyen ingatlana. A K&H biztos jövő kutatás második negyedéves eredményei szerint a megkérdezettek 49 százaléka eleve nem számol ezzel a lehetőséggel, közel harmaduk, 27 százalékuk viszont már gondolkodott rajta, hogy kiadásra vásároljon lakást. A kutatás alapján sokan nyitottak lennének erre a befektetési formára, de jóval kevesebben érzik úgy, hogy valóban megengedhetik maguknak. A szándék különösen a 30-as és 40-es korosztályban, valamint a magasabb jövedelműek körében jelenik meg, míg az 50-esek, a falvakban és a keleti országrészben élők jóval nagyobb arányban zárják ki ezt az opciót.
2026. 08. 28. 13:00
Megosztás:

A nemzetgazdaságilag kiemelt beruházások felülvizsgálatáról

A nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházások körüli legújabb szabályozói változások és felülvizsgálatok érdemben átrendezhetik a hazai újépítésű lakáspiacot. Az OTP Ingatlanpont elemzése szerint a kiemelt státuszok felülvizsgálata nem csupán a kínálati szerkezetre lehet hatással, hanem fenntarthatóbb várostervezési környezetet és új lehetőségeket is teremt.
2026. 08. 28. 12:00
Megosztás:

Emelkedtek a vezető amerikai indexek; az Nvidia kedvező számai támogatták a technológiai szektor jó teljesítményét

A befektetői hangulatra az Egyesült Államokban is a megoldatlan közel-keleti konfliktus és annak inflációra és kamatpályákra gyakorolt hatása nyomták rá a bélyegét, miközben a piacok már tegnap is tűkön ülve várták Kevin Warsh mai beszédét a Jackson Hole-i gazdasági szimpóziumon.
2026. 08. 28. 11:00
Megosztás:

Európai piacokon az eladók domináltak; a technológiai szektor jól teljesített

Eladói nyomás alatt zajlott a kereskedés a mértékadó európai tőzsdéken csütörtökön, amikor a tartósan magasan ragadó olajárak és ezek kamatpályákra gyakorolt hatása alapozta ugyan meg a kedvezőtlen hangulatot, de országspecifikus hírek is rontották a befektetői kedvet.
2026. 08. 28. 10:00
Megosztás:

OFFICIAL TRUMP token az élen: ez hajtja a 10 legjobban teljesítő kriptovalutát

A kriptopiac legnagyobb nyerteseinek listája ezúttal szokatlanul sokféle történetet mesél egyszerre. A politikai mémcoin OFFICIAL TRUMP több mint 22%-os ugrással vezeti a mezőnyt, az Ethena mögött konkrét tokenomikai fordulat áll, a Solana intézményi szempontból kapott erős megerősítést, miközben a VeChain egy fontos hálózati frissítésre készül.
2026. 08. 28. 09:00
Megosztás:

Így lehet hosszú pereskedés helyett lezárni egy jogi vitát

Tízmilliárdok mennek el pereskedésre, pedig sok vita bíróság nélkül is lezárható. Közjegyző előtti egyezséggel akár egy nap alatt jogerős megállapodás köthető.
2026. 08. 28. 08:00
Megosztás:

Fizetési haladékot kapott a Bayer Construct

A csütörtökön kiadott bírósági végzés ideiglenes fizetési haladékot biztosít a Bayer Construct számára a csődeljárás lefolytatása iránti kérelmet érdemben elbíráló bírósági döntésig - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett kibocsátói tájékoztatóban.
2026. 08. 28. 07:00
Megosztás:

Ezért érzed úgy, hogy egyre többet takarítasz meg, mégis egyre elérhetetlenebb a saját lakás

Miért tűnik elérhetetlennek a saját lakás, ha papíron csak 9 évnyi fizetésbe kerül? Magyarországon bő 9 évnyi nettó átlagkereset szükséges egy 60 négyzetméteres lakás vagy ház megvásárlásához, az átlag lakáskereső azonban ennél jóval távolabbi célnak érzi a saját otthon megszerzését. Hogy mi áll a nagy különbség mögött, és hol kell a legtöbbet, illetve a legkevesebbet dolgozni egy saját lakásért Magyarországon, azt a zenga.hu legfrissebb elemzése mutatja be.
2026. 08. 28. 06:00
Megosztás:

Megjelentek a legújabb fizetési adatok: kiderült, mekkora hitelre elég a béred

Megjelent a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb, keresetekre vonatkozó gyorstájékoztatója, mely szerint 2026 júniusában bruttó 754 700 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban álló magyarok átlagkeresete. Ugyanezen időszakban a nettó átlagkereset 529 700 forint volt a hivatal szerint, míg a bruttó mediánérték 617 900, a nettó mediánérték pedig 438 000 forint. A fenti számok tükrében a Bank360 megvizsgálta, mekkora hitelösszegek felvételében gondolkodhatnak azok a lakossági ügyfelek, akik az átlag- és mediánösszegeket keresik meg havonta.
2026. 08. 28. 05:00
Megosztás:

Nemcsak a kamat vágás alakítja a forint árfolyamát az elkövetkező időszakban

A Magyar Nemzeti Bank 25 bázisponttal, 5,50 százalékra csökkentette az alapkamatot, miközben a Pénzügyminisztérium a GDP 7,5 százalékára emelte a 2026-os hiánycélt és az államadósság átmeneti növekedésével számol. A forint mégis erősödött a kamatdöntést követően. Az AKCENTA szerint ez arra utal, hogy a piac jelenleg nem egyetlen mutatóra reagál. A következő hónapokban a költségvetési konszolidáció hitelessége, a kamatpálya és a külső kockázatok együtt alakíthatják a magyar deviza árfolyamát. A bizonytalanabb környezetben a devizában kereskedő vállalatok számára felértékelődik az árfolyamkockázatok előzetes kezelése.
2026. 08. 28. 04:00
Megosztás:

Csökkenő árbevétellel és növekvő veszteséggel zárta az első fél évet a Rába Nyrt.

A Rába Járműipari Holding Nyrt. 24,8 milliárd forint árbevétellel zárta az idei év első hat hónapját, ami 13,9 százalékkal marad el 2025 azonos időszakához viszonyítva. Adózott vesztesége 97,6 millió forint lett, ami 104 százalékkal kevesebb, mint a tavalyi év első félében volt - közölte a győri székhelyű járműgyártó vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 08. 28. 03:00
Megosztás:

Vállalkozók figyelem! A NAV minden nyugtát lát szeptember 1-től

Szeptember 1-jétől már nemcsak az online pénztárgéppel és e-pénztárgéppel kibocsátott nyugták adatai jutnak el a NAV-hoz, hanem a kézzel, illetve számítógéppel készített nyugtákról is adatot kell szolgáltatni.
2026. 08. 28. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Így lehet kerítést építeni a házunk köré

Egy rossz helyre került oszlop, egy túl magas tömör fal vagy egy kifelé nyíló kapu is elég ahhoz, hogy az álomkerítésből hatósági ügy és évekig tartó szomszédháború legyen. A kerítésépítés többnyire nem engedélyköteles, ez azonban egyáltalán nem jelenti azt, hogy bármit, bárhová és bármilyen magasságban fel lehet húzni.
2026. 08. 28. 01:00
Megosztás: