A Bervina Kft. Amerikában terjeszkedne

A magyar tulajdonú Bervina Kft. saját szabadalom alapján gyártott hajtástechnikai termékeivel újabb piacokat akar szerezni Észak- és Dél-Amerikában egyaránt - közölte a gépipari cég hétfőn az MTI-vel.

A Bervina Kft. Amerikában terjeszkedne

A vállalkozás tervei szerint az amerikai terjeszkedéssel az idén 10-30 százalék közti árbevétel-növekedést tudnak majd elérni.

A cég az élelmiszeriparban, a csomagolóiparban és a gépkocsigyártásban is jelen van hajtástechnikai termékeivel, fogazott hajtószíjat például Kelet-Közép-Európában egyedüliként a Bervina Kft. gyárt. Ilyen speciális fogazott hajtószíjat alkalmaznak egyebek között a csomagológépeknél, amelyek az élelmiszereket csomagolják zacskókba.

A társaság kifejlesztett egy olyan fogazott hajtószíjat is, amelynek  hőállósága eléri a 200 Celsius fokot. Erre a szilikonból készült, hőálló eszközre az autók szélvédőjének gyártásánál van szükség.

A Bervina Kft. értékesítésének 98 százaléka export, a zöld energiával előállított, saját fejlesztésű hajtástechnikai termékeivel  öt kontinens 65 országában van jelen. Ezek között szerepel az Amerikai Egyesült Államok, Brazília, Argentína, Peru, Venezuela, Chile és Uruguay, valamint Mexikó.

A Bervina Kft. termékei műszeripari jellegűek, kis méretűek és speciálisak - jegyezték meg a közleményben, hozzáfűzve: a cég mindössze 20 embert foglalkoztat, mindez pedig nem teszi lehetővé a tömeges termelést.

A további amerikai terjeszkedés elősegítése érdekében a Bervina Kft. júniusban részt vesz Brazíliában, Sao Paolóban a világ egyik legnagyobb, évente megrendezett élelmiszer feldolgozóipari kiállításán, a Fispal Food Service elnevezésű eseményen. Szeptemberben pedig a magyar vállalkozás képviselteti magát az arizonai Tucsonban a fogasszíjgyártók és -forgalmazók szövetségének, a NIBA-nak a kiállításán. Több ezer látogató várható mindkét helyszínen, ahol a Bervina Kft. termékei számára forgalmazót és végfelhasználót is keres.

Az 1982. óta működő Bervina Kft. működése példa arra, hogy magyar tulajdonú független kkv is tud világmárkát teremteni, sikeresen exportálni, és olyan terméket előállítani, amely bárhol a világon eladható - emelte ki közleményében a cég.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Bervina Hajtástechnikai Kft. nettó árbevétele 2023-ban 335,64 millió forintot tett ki, egy évvel korábban pedig 362,17 millió forint volt. A cég tavaly 57,21 millió forint nyereséggel zárt, 2022-ben 38,58 millió forint volt az adózott eredménye.


Rekordmagasra emelkedik a dízel ára

Szlovéniában keddtől ismét drágul az üzemanyag: a dízel ára történelmi csúcsra emelkedik, és rekordot dönt a fűtőolaj ára is.
2026. 08. 25. 01:00
Megosztás:

Ahány telephely, annyi valóság – így szakad szét a belső kommunikáció

Egy vállalat vezetése gyakran abból indul ki, hogy a dolgozók mind ugyanazokból az alapinformációkból dolgoznak. A valóságban azonban már egy épületen belül is elakadhat vagy torzulhat egy üzenet, több telephely, eltérő műszakok és nagyszámú fizikai dolgozó esetén pedig könnyen párhuzamos valóságok alakulhatnak ki.
2026. 08. 25. 00:01
Megosztás:

Közel ötszörösére nőtt az MI-t használó kínai ipari vállalatok aránya

Jelentősen nőtt a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazása a kínai iparban: tavaly az ipari vállalatok 47,5 százaléka használt MI-modelleket vagy MI-ügynököket, szemben a 2024-ben mért 9,6 százalékkal - derül ki az International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat adataiból.
2026. 08. 24. 23:00
Megosztás:

Mesterséges intelligenciával működő kamerákkal figyelik az erdőtüzeket Horvátországban

Ötven új, mesterséges intelligenciával működő kamerával bővítették Horvátországban az erdő- és bozóttüzek korai észlelését szolgáló videomegfigyelő rendszert - jelentette be hétfőn a környezetvédelmi és a zöld átmenetért felelős minisztérium.
2026. 08. 24. 22:00
Megosztás:

Egyre nagyobb a szakadék a Balaton és a Tisza-tó ingatlanpiaca között

A magyar nyaralópiac egyik leglátványosabb átrendeződése zajlik. Miközben a Balaton továbbra is a legkeresettebb hazai nyaralóövezet, az elmúlt öt évben jelentősen visszaesett iránta a kereslet, az árak azonban sokáig nem követték ezt a változást. Közben a jóval alacsonyabb árszinten működő Tisza-tó iránt egyre nagyobb az érdeklődés. Weitzel Zsolt, a REMAX Hillside irodák partnere és vezető értékesítője szerint a következő években elsősorban azok a lokációk és ingatlanok lehetnek versenyképesek, amelyek valódi ár-érték arányt kínálnak.
2026. 08. 24. 21:00
Megosztás:

Vegyesen mozgott a forint este

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfő estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 24. 20:00
Megosztás:

Magas forgalom mellett emelkedett, történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2700,47 pontos, 1,82 százalékos emelkedéssel, 151 360,28 ponton, történelmi csúcson zárt hétfőn.
2026. 08. 24. 19:00
Megosztás:

Kriptokártyák: a stabilcoinok beköltöznek a pénztárcánkba

A kriptokártyák új korszakba léptek: 2026 júliusában az ilyen eszközökkel végrehajtott havi költés először haladta meg az 1 milliárd dollárt, miközben a tranzakciók döntő részét már nem Bitcoin vagy más volatilis kriptovaluta, hanem dollárhoz kötött stabilcoinok finanszírozták. A változás azt mutatja, hogy a digitális dollárok egyre kevésbé kizárólag kereskedési és megtakarítási eszközök, és egyre inkább a hétköznapi fizetések háttér-infrastruktúrájává válnak.
2026. 08. 24. 18:00
Megosztás:

Kiemelkedő tréningfalatok kutyáknak: Egészséges és hatékony

Ahogy egyre több napsütés éri el a természetet, itt az idő, hogy a kutyákat is aktívabbá tegyük. A közös kis kalandok, séták és szabadtéri edzések nemcsak felpezsdítik a napjainkat, hanem a kutyák számára is rengeteg új felfedezést és élményt tartogatnak. A motiváció és elkötelezettség fenntartása érdekében fontos, hogy megfelelő jutalomfalatokkal készüljünk minden tréninghez. De hogyan biztosíthatod, hogy a megfelelő falatokat választod kedvencednek?
2026. 08. 24. 17:00
Megosztás:

A rádiófrekvenciás izomstimuláció hatásai

Rengeteg ember vágyik feszesebb és tónusosabb testre, azonban sokszor kifejezetten nehéz megtalálni a valóban eredményes módszert ennek elérésére. Rengetegen vannak, akik a különböző csodát ígérő lehetőségekre már komoly összegeket költöttek el, a vágyott változás mégis elmaradt az erőfeszítések ellenére.
2026. 08. 24. 16:00
Megosztás:

Nem csak a napelem csökkentheti a villanyszámlát: ezt a fejlesztést sokan még mindig alábecsülik

Az elmúlt hetek energiatakarékossági törekvései alapjaiban változtatták meg a háztartások gondolkodását. Míg korábban elsősorban a fűtési rendszer korszerűsítése vagy a napelemes beruházás került a figyelem középpontjába, ma már egyre többen keresik azokat a kisebb fejlesztéseket is, amelyek alacsony beruházási költség mellett is mérhető energia-megtakarítást eredményezhetnek. Ilyen terület a világítás korszerűsítése is, amelyet még mindig sokan alábecsülnek, pedig a megfelelő LED technológia hosszútávon jelentős megtakarítást és magasabb komfortot biztosíthat.
2026. 08. 24. 15:00
Megosztás:

Becsengettek! Így vészeljük át könnyebben a tanévkezdés kihívásait

Új órarend, korai ébresztők, rohanós reggelek, délutáni tanulás és egy nyár után újra birtokba vett gyerekszoba – a szeptemberi becsengetés minden család számára tartogat kihívásokat.
2026. 08. 24. 14:30
Megosztás:

A diákok közel fele külföldön vállalna munkát

A nappali tagozatos felsőoktatási hallgatók 46 százaléka tervezi, hogy legalább egy időre külföldön vállal munkát. A K&H ifjúsági index szerint ezzel párhuzamosan mindössze minden harmadik diák bízik abban, hogy tanulmányai után könnyen talál állást. Az eredmények így egyszerre mutatják a külföldi tapasztalatszerzés iránti nyitottságot és az elhelyezkedési lehetőségek óvatosabb megítélését.
2026. 08. 24. 14:00
Megosztás:

Tanulj meg bánni a pénzeddel: Útmutató 2026-ra

Nemcsak az a fontos, hogy megtanuljunk pénzt keresni, hanem az is, hogy hatékonyan használjuk fel azt. Sőt, a pénzkezelés képessége még fontosabb, mint a pénzkeresés.
2026. 08. 24. 13:30
Megosztás:

Évi több tízezer forintot is elvihetnek a banki SMS-ek – sokan feleslegesen fizetnek értük

Miközben a bankszámlákhoz kapcsolódó digitális szolgáltatások egyre inkább az okostelefonokra költöznek, sok ügyfél továbbra is fizet a hagyományos banki SMS-értesítésekért. Egy-egy üzenet díja önmagában nem tűnik jelentősnek, ám a tranzakciók számától és a szolgáltatás havi vagy éves díjától függően éves szinten akár több tízezer forintos költség is összejöhet. A money.hu megnézte, milyen költséget jelenthetnek a banki SMS-értesítések az ügyfeleknek, és milyen lehetőségek vannak ezek kiváltására.
2026. 08. 24. 13:00
Megosztás:

Hasonló dinamikát lehetett látni a tengerentúlon is, a szolgáltatószektor húzta a gazdaságot augusztusban

Az amerikai részvénypiacok pénteken emelkedéssel zártak, ugyanakkor a hetet összességében veszteséggel fejezték be, mivel a befektetői hangulatot továbbra is a kötvénypiaci hozamok ingadozása és a közel-keleti helyzet alakulásával kapcsolatos bizonytalanság befolyásolta.
2026. 08. 24. 11:00
Megosztás:

Emelkedett pénteken a Stoxx 600, de így is zsinórban második hetét fejezte be mínuszban

Az európai részvénypiacok pénteken emelkedéssel zártak, mivel a befektetők a gazdaság ellenállóképességére utaló jelekre koncentráltak, ugyanakkor a vezető európai részvényindex, a Stoxx 600 a hetet összességében 0,6%-os veszteséggel fejezte be. Az inflációs aggodalmakat továbbra is életben tartották a magas olajárak és az amerikai államkötvény-hozamok. A pán-európai STOXX 600 index a hét utolsó napját 0,6%-os emelkedéssel zárta, de ezzel együtt már a második egymást követő heti csökkenését könyvelte el. A francia CAC 40 0,4%-kal, a német Dax és angol FTSE 100 0,6%-kal emelkedett pénteken, de csak az utóbbi fejezte be nyereséggel a hetet, 0,6%-kal, míg a másik két vezető index egy százalék felett esett a hét egészében.
2026. 08. 24. 10:00
Megosztás:

Stagnált a forint árfolyama a hét végén

Gyakorlatilag nem változott a forint árfolyama hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a péntek délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 24. 09:00
Megosztás:

Bitcoin 77 ezer dollár felett: 1,9 milliárd dollár érkezett az ETF-ekbe egyetlen hét alatt

A Bitcoin hétfőn továbbra is 77 000 dollár környékén tartotta magát, miután az előző héten több mint 20 százalékot erősödött, és pénteken közel 79 500 dollárig emelkedett. A rally mögött egyszerre állt short squeeze, gyengülő dollár, amerikai állampapír-visszavásárlás és újra élénkülő intézményi kereslet: az amerikai spot Bitcoin ETF-ekbe egyetlen hét alatt 1,9 milliárd dollárnyi friss tőke érkezett.
2026. 08. 24. 08:00
Megosztás:

Banki kamatok 2026 augusztus - melyik bank adja a legtöbbet?

A bankok az infláció ötszörösét is megadják a betéti kamatokra. A minden várakozásnál jobban csökkenő infláció egyre vonzóbbá teszi a bankok betéti kamatait a pénzüknek egyszerű és biztonságos helyet kereső kisbefektetők számára.
2026. 08. 24. 07:15
Megosztás: