A Wizz Air első Airbusa vajon melyik 2 várost köti most össze? Találd ki!

A Wizz Air, a világ legfenntarthatóbb légitársasága* örömmel jelenti be, hogy első Airbus A321XLR (Extra Long Range – nagy hatótávolságú) keskenytörzsű repülőgépe a brit leányvállalat gatwicki bázisára kerül.

A Wizz Air első Airbusa vajon melyik 2 várost köti most össze? Találd ki!

A Wizz Air várhatóan 2025 márciusában veszi át első A321XLR-jét, amely új fejezetet nyit az interkontinentális repülésben, közvetlen légi összeköttetést teremtve London Gatwick és Szaúd-Arábia második legnagyobb városa, a Vörös-tenger partján fekvő Dzsidda között.

A stratégiai lépés nem csak a légitársaság gyors növekedését támogatja, de forradalmi lépést jelent az utasok számára is. A repülőgép által nyújtott nagyobb hatótáv és hatékonyság lehetővé teszi, hogy a Wizz Air távoli úticélokat is jóval kedvezőbb áron biztosítson az utasoknak, ezzel elősegítve a kulturális és gazdasági kapcsolatok erősítését. Jegyek már 134.99 GBP ártól foglalhatók a wizzair.com oldalon és a mobilalkalmazáson keresztül.

Az új, London Gatwickről induló 7 órás járat mellett a légitársaság még egy nagy hatótávolságú járatot is bejelentett: a második Airbus A321XLR a milánói bázisra kerül, ahonnan az Egyesült Arab Emírségek fővárosába, Abu-Dzabiba repül rendszeresen 2025. június 2-ától.

A Wizz Air fenntarthatóbb üzemelését szem előtt tartva az Airbus A321XLR karbonintenzitása számítások szerint legalább 30 százalékkal alacsonyabb, mint az ugyanezen útvonalon repülő más légitársaságoké.

Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója elmondta: “Az Airbus A321XLR a legköltséghatékonyabb repülőgép a kategóriájában. Megnövelt hatótávolsága lehetővé teszi a Wizz Airnek, hogy hálózatának legtávolabbi célállomásait is közvetlen járatokkal kösse össze, ugyanakkor további terjeszkedési lehetőségeket is biztosít, újabb kultúrákat, gazdaságokat és kontinenseket köthet össze. Izgatottan várjuk, hogy verhetetlen árakat kínálhassunk ügyfeleinknek a London Gatwickből Dzsiddába tartó új útvonalon. Amióta 2020-ban megnyitottuk a bázisunkat London Gatwicken, jelentős növekedést értünk el, így magától értetődő, stratégiai döntés volt, hogy erről a repülőtérről indítsuk első Airbus A321XLR típusú repülőgépünket.”

A repülőgép gatwicki bázisra helyezése is megerősíti a Wizz Air szándékát, hogy erősítse jelenlétét az Egyesült Királyságban. A légitársaság második, gatwicki bázisának 2020 októberi megnyitása óta folyamatosan bővítette hálózatát: jelenleg 5 Airbus A321neo repülőgéppel 17 ország 26 célállomásra közlekedik a Wizz Air, és 259 munkavállalót foglalkoztat.

A gatwicki repülőteret üzemeltető csapattal való szoros együttműködés kulcsfontosságú volt a Wizz Air gyors brit növekedése szempontjából, és a légitársaság nemrégiben ünnepelte, hogy hétmillió utasa használta már a repülőteret.

„Nagy örömünkre szolgál, hogy a Wizz Air úgy döntött, hogy London Gatwickről indítja első A321XLR típusú repülőgépét az Egyesült Királyságban” - mondta Stewart Wingate, a London Gatwick repülőtér vezérigazgatója.

„A Wizz Air folyamatosan növekszik, mióta 2020-ban megnyitotta itt a bázisát. Ez az új repülőgéptípus lehetővé teszi számunkra, hogy az útvonalak szélesebb választékát kínáljuk, és növeljük kapacitásunkat, még több utazási lehetőséget kínálva utasainknak. A fejlesztés fontos szerepet fog játszani interkontinentális hálózatunk további növekedésében, mivel igyekszünk nagyobb választékot kínálni utasainknak, és azért dolgozunk, hogy mi legyünk az elsőszámú repülőtér, bármilyen útra is induljanak az emberek.”

A Wizz Air elkötelezett amellett, hogy ügyfeleinek zavartalan utazási élményt nyújtson. A légitársaság jelentős beruházással fejlesztette üzemeltetését és ügyfélszolgálatát, ennek eredményeként 2024-ben eddig a meghirdetett járatok 99,5%-át teljesítette az Egyesült Királyságban, februárban és májusban pedig minden járatot elindított.

Az ambiciózus növekedési célokat szem előtt tartva - 2030-ra 500 repülőgépes flotta üzemeltetése - a Wizz Air továbbra várja első tisztek és kapitányok jelentkezését az egyre szélesedő európai és Európán kívüli hálózatába. Az érdeklődők itt jelentkezhetnek: Pilóta-állások és pilótaakadémia | Wizz Air

Felújították az SZTE Petőfi épületét

Felújították a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának Petőfi épületét, az uniós támogatással és az egyetem saját forrásaiból megvalósult, több mint 1,2 milliárd forintos beruházást csütörtökön adták át.
2026. 02. 19. 16:00
Megosztás:

Goldman Sachs-vezér: a kripto már a pénzügyi rendszer része

A Wall Street egyik legbefolyásosabb bankjának első embere nyíltan beszélt a digitális eszközök jövőjéről. A szabályozás lehet a kulcs, amely közelebb hozza egymáshoz a hagyományos bankokat és a kriptoszektort – miközben a stablecoinok körüli vita tovább éleződik.
2026. 02. 19. 15:30
Megosztás:

Megállt az élet? Mi történik most a használtautó piacon?

Januárban a DataHouse előzetes adatai szerint alig több, mint 69 300 használt személygépkocsi adásvétele zajlott Magyarországon, ami 12 százalékkal marad el a tavaly januári 78 800-as szinttől.
2026. 02. 19. 15:00
Megosztás:

Bitcoin-alapú hitelezés közérthetően: mennyi a kamat a BTC fedezetű hitelre?

A Bitcoin-fedezetű hitelezés lényege egyszerű: nem eladod a BTC-det, hanem fedezetként letétbe helyezed, és cserébe dollárhoz (vagy stabilcoinhoz) jutsz hitel formájában. Ez sokaknak azért vonzó, mert így likviditást kapnak, miközben a BTC-pozíciójuk megmarad (és ha az árfolyam emelkedik, továbbra is “benne ülnek” a növekedésben). Ugyanakkor ez egy kockázatos, árfolyamérzékeny konstrukció, amit érdemes a részletek szintjén megérteni.
2026. 02. 19. 14:30
Megosztás:

Középkorúak, kisebb jövedelemmel: ők tervezik meg legjobban a kiadásaikat

Az Árukereső.hu friss adatai alapján jól kirajzolódik, hogy kik azok, akik a leginkább megfontoltan kezelik a pénzügyeiket: a középkorú, átlagos vagy annál alacsonyabb jövedelműek. Ők azok, akik vásárlásaik során tudatosabban mérlegelnek, és jobban tervezik a kiadásaikat.
2026. 02. 19. 14:00
Megosztás:

Kastélyt már csak napelemmel? – Új korszak a történelmi ingatlanoknál

A magyarországi kastélyok és kúriák piacán a romantikus elképzeléseket felváltotta az üzleti logika. A vevők már nem csak történelmi hangulatot, hanem fenntartható és működtethető ingatlanokat keresnek. A külföldi vásárlók szerepe az utóbbi években folyamatosan csökken, a keresletet egyre inkább a tőkeerős hazai magánszemélyek és vállalkozások határozzák meg.
2026. 02. 19. 13:30
Megosztás:

Jelentősen javult az Air France-KLM pénzügyi eredménye 2025-ben

Az Air France-KLM nyilvánosságra hozta a 2025-ös pénzügyi eredményeit, az adatok jelentős javulást mutatnak az előző évihez képest.
2026. 02. 19. 13:00
Megosztás:

Bitcoin-fedezetű kötvények: új korszak nyílik a kriptovaluta-finanszírozásban

A kanadai Ledn 188 millió dollár értékben értékesített Bitcoin-fedezetű kötvényeket, ami mérföldkő lehet az intézményi kriptopiaci integrációban. A tranzakció nemcsak a digitális eszközök iránti bizalmat erősíti, hanem új hidat is képez a hagyományos tőkepiacok és a blokkláncalapú finanszírozás között.
2026. 02. 19. 12:30
Megosztás:

Inflációt meghaladó hozamot értek el a nyugdíjpénztárak 2025-ben

Tavaly is folytatódott az önkéntes nyugdíj- és egészségpénztári tagok által megtakarított vagyon növekedése és tovább emelkedett a taglétszám is, a nyugdíjpénztárak által elért hozam ismét jelentősen meghaladta az éves átlagos inflációt - közölte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) csütörtökön az MTI-vel.
2026. 02. 19. 12:00
Megosztás:

Hárommillió forint alatti volt a legtöbb tartozás tavaly

Javult az adósok tudatossága és a fizetési hajlandóság Magyarországon: tavaly 18 százalékkal kevesebb fizetési meghagyást indítottak, mint 2024-ben, és nőtt az ellentmondások aránya is. A 404 138 fizetési meghagyás 84 százaléka hárommillió forint alatti tartozás miatt indult, de több mint húszezer esetben 10 és 30 millió forint közötti összegeket is ezzel az egyszerű és gyors, pereskedés nélküli eljárással próbáltak visszaszerezni azok, akiknek tartoztak.
2026. 02. 19. 11:30
Megosztás:

Szabadesésben a Bitcoin – egy Fed döntés mindent átírhat?

A Bitcoin újra reflektorfénybe került – ezúttal azonban nem az emelkedés, hanem egy drámai korrekció miatt. A világ legnagyobb kriptovalutája mintegy 40%-ot esett legutóbbi csúcsáról, kulcsfontosságú technikai szintek alá csúszott, miközben a piacok egyre komolyabban árazzák annak lehetőségét, hogy Kevin Warsh lehet a következő amerikai jegybankelnök. A helyzetet Szitás Lóránt, a Magyarországon is elérhető befektetési szolgáltató, az XTB piaci elemzője tekintette át.
2026. 02. 19. 11:00
Megosztás:

Már elérhető a Vállalkozói Ügysegéd

Csütörtöktől, a sikeres tesztidőszak után már mindenki számára elérhető az egyéni vállalkozók új elektronikus bejelentőfelülete, a Vállalkozói Ügysegéd - jelentette be az MTI-nek küldött közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 02. 19. 10:30
Megosztás:

Az emelkedő nemzetközi trend ellenére idehaza tovább estek a hozamok

Miután a vártnál erősebb lett a tegnap közzétett amerikai konjunktúramutatók többsége, az ipari termelés gyorsan bővült, a tartós cikkek megrendelései kisebb mértékben csökkentek a vártnál és érdemben megugrott az új lakásépítések száma is.
2026. 02. 19. 10:00
Megosztás:

Gyengült csütörtök reggelre a forint

Gyengült csütörtök reggelre a forint a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 19. 09:30
Megosztás:

Enyhe csökkenéssel nyithat a tőzsde

Enyhe csökkenéssel nyithat a Budapesti Értéktőzsde csütörtökön az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint.
2026. 02. 19. 09:00
Megosztás:

Pluszban zárt a Wall Street is, újra az NVIDIA és az MI lett a húzóerő

A Wall Street indexei is emelkedtek szerdán, amit az Nvidia, az Amazon és más technológiai nehézsúlyúak árfolyamának erősödése fűtött a mesterséges intelligenciával kapcsolatos aggodalmak után. Az NVIDIA 1,6%-kal került feljebb, miután a világ legértékesebb vállalata bejelentette, hogy többéves megállapodást írt alá jelenlegi és jövőbeli mesterséges intelligencia chipjeinek több millió dolláros eladásáról a Meta Platformsnak. A Meta részvényei 0,6%-os pluszban fejezte be a kereskedést. Az Amazon szerdán 1,8%-kal, az Alphabet pedig 0,4%-kal emelkedett. A Sandisk, a Western Digital és a Seagate Technology Holdings részvényei egyaránt 1,7% és 4,3% között emelkedtek, amelyet a tárolási technológiájuk iránti, mesterséges intelligenciával kapcsolatos hatalmas kereslet táplált. A PHLX chipindex 1%-kal ugrott meg.
2026. 02. 19. 08:30
Megosztás:

A BUX volt szerdán a régió éllovasa

A BUX volt szerdán a régió éllovasa. Pluszban zárt a Wall Street is, újra az NVIDIA és az MI lett a húzóerő. Ismét felröppent az EKB-elnök idő előtti távozásának híre. Az emelkedő nemzetközi trend ellenére idehaza tovább estek a hozamok; a forint maradt 380 alatt az euróval szemben. A mai nap az euróövezetből munkaerőköltség index és fogyasztói bizalom, a tengerentúlról heti munkanélküliségi és havi lakáspiaci adatok érkeznnek.
2026. 02. 19. 08:00
Megosztás:

Közbeszerzési Hatóság: már mélyépítés kategóriában is megszerezhető az ezüst fokozatú minősített ajánlattevői státusz

A Közbeszerzési Hatóság tavaly kezdte meg az ajánlattevők minősítési rendszerének megújítását, melynek célja, hogy a hazai vállalkozások számára egyszerűbbé, hatékonyabbá és gyorsabbá tegye a közbeszerzési eljárásokban való részvételt. Ennek részeként immár a mélyépítés kategóriához kapcsolódóan is elérhető az ezüst fokozatú ajánlattevői minősítés – hívta fel a figyelmet Dr. Kovács László, a Hatóság elnöke a Közbeszerzési és Versenyügyi Konferencián, Debrecenben.
2026. 02. 19. 07:30
Megosztás:

Lex Wexner milliárdos vállalkozót is meghallgatták az amerikai kongresszusban az Epstein-ügyben

Lex Wexner milliárdos vállalkozót, a Victoria’s Secret fehérneműgyártó egykori vezérigazgatóját is meghallgatta az amerikai kongresszus alsóházának Epstein-botrányt vizsgáló felügyeleti bizottsága szerdán.
2026. 02. 19. 07:05
Megosztás:

Az ukrán a választásokhoz legalább hatvan napnyi tűzszünet kell

Legalább hatvan napig tartó tűzszünetre van szükség ahhoz, hogy Ukrajnában módosítani tudják a választási törvényt, és megszervezzék a választási kampányt a hadiállapot alatt vagy annak megszűnte után - jelentette ki Olekszandr Kornyijenko, az ukrán parlament első alelnöke kedden az Ukrinform állami hírügynökségnek adott nyilatkozatában.
2026. 02. 19. 06:00
Megosztás: