Apadt a csehek pénztárcája
2024. 03. 06. 11:30
A tavalyi utolsó negyedévben 6,3 százalékkal 46 013 koronára (736 208 forint) emelkedett a havi átlagbér Csehországban, a 7,6 százalékos infláció miatt azonban a reálbérek 1,2 százalékkal csökkentek - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal kedden Prágában.

A bérek reálértékének csökkenése már kilencedik negyedéve tart.
Az alkalmazottak kétharmadának bére nem éri el a havi átlagot - mutattak rá a statisztikusok.
Az egész tavalyi évben a havi átlagbér értéke 43 341 koronát tett ki, 3024 koronával azaz 7,5 százalékkal volt magasabb, mint 2022-ben.
Az egész éves drágulás tavaly 10,7 százalék volt, ami azt jelenti, hogy a reálbérek tavaly 2,9 százalékkal visszaestek, az előző évi 8,5 százalékos csökkenés után.
Kriptóforradalom a kiskereskedelemben: Walmart és Amazon saját stabilcoint tervez
14 milliárd dolláros megtakarítást remélnek, miközben új korszak kezdődhet a vállalati fizetésekben – jogi háttérként jöhet a GENIUS törvény. Két globális kiskereskedelmi óriás, a Walmart és az Amazon olyan lépésre készül, amely alapjaiban rengetheti meg a hagyományos pénzügyi rendszert: saját vállalati stabilcoint (stablecoin) fejlesztenek, amerikai dollárhoz kötött értékkel.
Harmadára esett a kölcsönből megvehető új lakások száma
Hiába ért el közel 3 éves csúcsot az új lakások finanszírozására folyósított hitelösszeg áprilisban, Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője arra figyelmeztet, hogy az új lakások árának elképesztő drágulása miatt a most folyósított hitelből harmadannyi átlagos méretű lakás megvásárlása lehetséges, mint 2022-ben volt.
Megújította nevét és vállalati identitását az AccorInvest
Megújította nevét és vállalati identitását az AccorInvest, immár Essendi néven van jelen a piacon, így Magyarországon is - közölte a szálloda-üzemeltető cég az MTI-vel.
Megünnepelték a brit uralkodó hivatalos születésnapját
Hagyományos katonai pompával ünnepelték meg szombaton Londonban a 76 esztendős III. Károly király hivatalos születésnapját.
Nem támogatja Magyarország a tíz évesnél idősebb autók évenkénti műszakiztatását
Nem támogatja Magyarország az Európai Bizottság jogszabálymódosítási kezdeményezését, amely a tíz évesnél idősebb autók esetében évente írná elő az időszakos műszaki vizsgálatot. A magyar álláspontot Nagy Bálint közlekedési államtitkár a Közlekedési Tanács múlt heti ülésén hivatalosan is megerősítette - közölte a tárca az MTI-nek küldött pénteki közleményében.
Milyen színű a pénztárcád? Na, ez az oka, ha sosincs pénzed!
Nem véletlen, hogy bizonyos emberek mintha mágnesként vonzanák a pénzt, míg mások hiába dolgoznak keményen, a pénz mintha mindig kicsúszna a kezükből. A válasz lehet, hogy ott lapul a zsebedben – pontosabban, a pénztárcád színében rejlik! Az ezoterikus tanok szerint ugyanis minden színnek külön rezgése van, amelyek hatással lehetnek az életünk különböző területeire – így a pénzügyekre is.
A szennyvízátemelők szerepe a modern otthonokban
A szennyvízkezelés sokak szerint nem tartozik a legérdekesebb témák közé, mégis alapvető fontosságú a mindennapi életünk során. A szennyvízátemelők olyan eszközök, amelyek lehetővé teszik, hogy a szennyvíz hatékonyan és zökkenőmentesen jusson el a megfelelő helyekre. Miért is olyan fontos ez a berendezés, és mire érdemes figyelni a kiválasztásakor?
A táblás kerítések előnyei és alkalmazásuk
A táblás kerítések különösen népszerűek lettek az elmúlt években, köszönhetően esztétikus megjelenésüknek és egyszerű telepíthetőségüknek. A cikk célja, hogy bemutassa ezen kerítések előnyeit, felhasználási területeit és technikai részleteit. Esztétikus és biztonságos szerkezetet kapunk végeredményül.
Bemutatkozott a magyar méz és a mangalica Oszakában
Tovább kell erősíteni az olyan prémium mezőgazdasági termékek jelenlétét a távol-keleti piacokon, mint a méz és a mangalica, mert ezek lehetnek a magyar agrárium kitörési pontjai a térségben - jelentette ki Nagy István agrárminiszter pénteken a 2025-ös Oszakai Világkiállítás Magyar Pavilonjában megtartott rendezvényen az AM pénteki közleménye szerint.
A tanév végén először értékelik pontozással a pedagógusok egyéni teljesítményét
A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA rendszer webes felülete támogat. A 2024/2025-ös tanév elején az igazgatók valamennyi pedagógus esetében egyéni teljesítménycélokat rögzítettek. A tanév végén első alkalommal kerül sor az egyéni teljesítmények pontozásos értékelésére - közölte a Belügyminisztérium pénteken az MTI-vel.