Átadták a Vodafone Digitális Díjat

Három kategóriában adták át a Vodafone Digitális Díjat, a Vodafone Magyarország Alapítvány által meghirdetett, 15 millió forint összdíjazású pályázat nyerteseinek szerdán Budapesten.

Átadták a Vodafone Digitális Díjat

Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium helyettes államtitkára a díjátadón elmondta, hogy a beérkezett több mint 100 pályázatnál a zsűri egyebek mellett a megvalósíthatóságot, a társadalmi hasznosságot vizsgálta valamint azt, hogy mennyire használnak digitális innovációt. Hozzátette, hogy a díjakat fenntartható energia, kkv digitalizáció, fintech kategóriában adták át.

A fenntartható energia kategória értékelésénél az ellátásbiztonság, a megfizethetőség és a fenntarthatóság hármasát együttesen emelte ki.

A helyettes államtitkár szerint a kkv-k digitalizációja "régi lemaradása az országnak". Közölte: különösen fontosak az ilyen jellegű innovációk, mert a kkv-k hajlamosak úgy gondolkodni, hogy "én meg akarom oldani a ma problémáját, túl akarok élni és kicsit hátra sorolom a digitalizációs fejlesztéseimet."

Solymár Károly Balázs a fintech megoldásokról megjegyezte, hogy azok a pénzügyek és a felelős gazdálkodás területén nélkülözhetetlenek.

Flakstad Emőke, a Vodafone Magyarország Alapítvány ügyvezetője elmondta, hogy 2018 óta csaknem 600 pályázatot értékeltek, amelyek közül 36 esetében 60 millió forintot tudtak adni. Hozzátette, hogy az eddig díjazott pályázatok olyan értéket teremtenek, amit a pályázóknak érdemes egymással is megosztani, ezért alumni programot indítanak, hogy a díjazottak megoszthassák egymással tapasztalataikat, a jó gyakorlatokat, a technológiai megoldásokat.

A beküldött 107 pályázat fele a KKV Digitalizáció kategóriában érkezett, ide olyan megoldásokat vártak, amelyek segítségével a változó gazdasági helyzetben a kkv-k rugalmasan tudnak reagálni a jövő kihívásaira, a versenyképesség és a hatékony, fenntartható működés érdekében. A kategóriában az első helyezést a Quantum Digital Solutions Hungary Kft. szerezte meg. A cég projektjének célja, hogy az adminisztrációs terhektől szenvedő HR szektornak digitális és költséghatékony megoldást kínáljon a foglalkoztatási formák teljes spektrumán.

A kategóriában a második helyet az Informatika a Látássérültekért Alapítvány, a harmadikat pedig a Gilinda szerezte meg. A fenntartható energia kategóriában olyan fejlesztésekkel lehetett pályázni, amelyek képesek valós megoldást nyújtani a jelen és jövő energiafelhasználással kapcsolatos kihívásaira.

A kategóriában a Smart Greenhouse Control Kft.-t díjazták. A cég innovációjának célja, hogy a digitalizáció és az IoT technológia segítségével támogassa a fóliás és üvegházas gazdákat, hogy azonnal képesek legyenek reagálni a változó körülményekre, mint például az aszályra vagy az emelkedő műtrágya- és energiaárakra.

A fintech kategóriába olyan digitális fejlesztéseket vártak, amelyekkel a pénzügyi szolgáltatások egyszerűbbé, gyorsabbá tehetők és a lakosság pénzügyi tudatosságának fejlesztését szolgálják.

A kategóriában az első helyezést az FF Next Technologies érte el a Strive - fiatalok pénzügyi tudatosságának kialakítását segítő okos, digitális persellyel. A Strive olyan újgenerációs okosperselyeket kínál, amelyek segítik a szülőket gyermekeik pénzügyi tudatosságának fejlesztésében. A második helyen a Péntech Solutions, harmadik helyen pedig a Fintrous Group végzett.

Mindezek mellett két különdíjat is átadtak: a Vodafone helyszínen kiadott közleménye szerint egy arra érdemes pályázó a Start It @K&H inkubációs programban fejlesztheti tovább megoldását, egy második különdíjast pedig a Vodafone Magyarország munkatársai választottak ki az indulók közül. Az inkubációs program nyertese az Insurwiz Technology lett, a Vodafone Dolgozói Különdíjat pedig a SpaceBuzz Hungary Oktatástámogató, Klíma- és Környezetvédelmi Alapítvány vehette át.

A közlemény szerint a Vodafone Digitális Díj fókuszában idén az állt, hogyan tudják a digitális megoldások a fenntarthatóságot és a biztonságos, stabil társadalmi, gazdasági működést támogatni. Az innovációs pályázatot először 2018-ban hirdette ki a Vodafone Magyarország Alapítvány azzal a céllal, hogy elismerje azokat az innovátorokat, akik praktikus segítséget adnak a mindennapi élet kihívásaihoz a digitalizáció támogatásával és egyben a társadalmi jót szolgálják.

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idén is több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét, a dokumentumot az eSZJA-oldalon nézhetik meg azok, akik regisztráltak az Ügyfélkapu+-ra vagy a DÁP-ra - közölte a NAV az MTI-vel szombaton.
2026. 03. 14. 19:00
Megosztás:

Hogyan váljunk a kertészkedés mesterévé?

Eszedbe jutott már, hogy a saját kerted lehetne a nyugalom oázisa a város nyüzsgésében? Egy gondosan kialakított kert, ahol a sövények rendezett sora harmóniát és vonzó látványt biztosít, könnyen elérhető cél lehet.
2026. 03. 14. 18:00
Megosztás:

Deflációba váltott a Hyperliquid HYPE tokenje

Új szakaszba lépett a Hyperliquid ökoszisztémája: a platform natív tokenje, a HYPE immár nettó deflációs pályára állt. A HyperCore által végrehajtott agresszív token-visszavásárlások olyan ütemben csökkentik a kínálatot, hogy az már meghaladja a staking jutalmak révén kibocsátott új tokenek mennyiségét. Ez a modell jelentősen eltér a legtöbb nagy blokklánc inflációs tokenrendszerétől.
2026. 03. 14. 17:00
Megosztás:

Fenntartható reklámajándékok a környezettudatos marketingben

A reklámajándékok évek óta kiemelt szerepet töltenek be a marketingben, segítve a cégeket a márkaépítésben. A modern világban azonban a vállalkozásoknak egyre inkább figyelembe kell venniük, hogyan hatnak a környezetre.
2026. 03. 14. 16:00
Megosztás:

Ne váljunk adathalászat áldozatává!

Az online pénzügyi tranzakciók során egyre gyakoribbá válik az internetes csalás. Egy friss eset is rámutat arra, hogy mekkora jelentőséggel bír az éberség a digitális banki szolgáltatások használata közben. Habár sokan magabiztosan kezelik online pénzügyeiket, néha a csalók ügyessége mégis megzavarhatja őket, ahogyan ennek a jogesetnek a tanulságai is tükrözik.
2026. 03. 14. 15:00
Megosztás:

A BlackRock óvatos a kriptovaluta ETF-ekkel: „exotikus” termékek helyett megfontolt terjeszkedés

A világ legnagyobb vagyonkezelője tovább bővíti kriptokínálatát, de nem kíván kockázatos vagy túl bonyolult ETF-struktúrákba belemenni. A BlackRock új, staking alapú Ethereum ETF-et indított, miközben vezetői egyértelművé tették: a cég stratégiája továbbra is a stabil, intézményi befektetők számára is átlátható kriptoeszközökre épül.
2026. 03. 14. 14:00
Megosztás:

A változás ereje

Sokan megtapasztalhatták már azt az érzést, amikor egy hétfő egyszerűen nem akar beindulni. Látszólag minden a helyén van, mégis nehezen mozdulunk meg. Itt jön a képbe a keddi nap, amely egy igazán különleges alkalom lehet arra, hogy újra nekifogjunk annak, amit az előző nap nem sikerült. Egy szimpla hétköznap, mint a kedd, könnyen válhat a megújulás és az újrakezdés szimbólumává.
2026. 03. 14. 13:00
Megosztás:

Új biztonsági korszak a Sui blokkláncon: decentralizált kulcsszerver indul a teszthálózaton

A Sui blokklánc jelentős biztonsági fejlesztést jelentett be, amely alapjaiban változtathatja meg a kriptográfiai kulcskezelés modelljét. A Mysten Labs elindította a Decentralized Seal Key Server (DSKS) infrastruktúrát a Sui teszthálózatán, amely egy decentralizált, több résztvevős kriptográfiai rendszerrel igyekszik megszüntetni a blokklánc-alkalmazások egyik legnagyobb gyengeségét: az egyetlen hibapontból eredő kulcslopás kockázatát.
2026. 03. 14. 12:00
Megosztás:

Hogyan kristályosodik a méz?

Idővel minden méz tulajdonságai megváltozhatnak, ami sokunknak akár meghökkentő is lehet. Talán azon gondolkodtál-e már, miért válik az eddig folyékony mézed szilárddá vagy krémes állagúvá? A méz természetes kristályosodási folyamata sokak számára furcsának tűnhet, pedig valójában ez jelzi a valódi, természetes méz jelenlétét.
2026. 03. 14. 11:00
Megosztás:

Bitcoin villámgyors visszatérése 70 000 dollár fölé: makrogazdasági fordulat és ETF-tőke hajtja a piacot

A Bitcoin ismét a 70 000 dolláros szint közelében jár, miután több kedvező makrogazdasági és piaci tényező egyszerre kezdte támogatni az árfolyamot. Az inflációs adatok enyhülése, az energiapiachoz kapcsolódó stabilizáló lépések, valamint a spot Bitcoin ETF-ekbe érkező folyamatos tőkebeáramlás együttesen erősítették meg a piacot. Az intézményi kereslet és a derivatív piacok aktivitása szintén hozzájárult a gyors árfolyam-visszapattanáshoz, amely ismét reflektorfénybe helyezte a kriptovaluták vezető eszközét.
2026. 03. 14. 10:00
Megosztás:

Kreml: a szankciók enyhítésével Washington az energiapiaci helyzeten próbál javítani

Washington a világ energiapiacának helyzetén igyekszik javítani, ami egybeesik Moszkva érdekeivel - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteken újságíróknak, amikor az orosz olaj elleni amerikai szankciók enyhítését kommentálta.
2026. 03. 14. 09:00
Megosztás:

Hogyan maradhat versenyben az EU a világ nagyhatalmai között?

Az Eurostat legfrissebb adatai alapján az EU csak mélyreható reformokkal őrizheti meg súlyát a globális versenyben.
2026. 03. 14. 08:00
Megosztás:

A lengyel parlament megválasztotta az alkotmánybíróság hat új tagját

A lengyel parlament alsóháza (szejm) megszavazta pénteken az alkotmánybíróság átalakításának szükségességéről szóló határozatot, a kormánykoalíciós képviselők pedig ezt követően megválasztották a kormány által eddig szabálytalan összetételűnek tartott taláros testület hat új tagját.
2026. 03. 14. 07:00
Megosztás:

11%-kal csökkent az elektromos autók ára egy év alatt, tovább tolódik a kínálat a középkategóriás autók felé

Megjelent a Használtautó.hu és a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb, februári közös statisztikája. Az adatok szerint egy év alatt több mint 11%-kal csökkent a használtautó-piacon meghirdetett elektromos autók átlagára, miközben kínálatuk tovább bővül. A piacon erősödik a középkategória szerepe, és egyre nagyobb súlyt képviselnek a magasabb értékű modellek. A hajtásláncok között továbbra is a hibridek átlagára a legmagasabb.
2026. 03. 14. 06:00
Megosztás:

1600 kilométernyi új optikai hálózatot épít a TARR

A digitális infrastruktúra manapság már a gazdasági fejlődés egyik meghatározó tényezője. A gigabitképes internet elérhetősége a vidéki térségekben ugyanúgy alakítja a közösségek jövőjét, mint a nagyvárosokban, a TARR Kft. pedig olyan térségekben is megerősíti ezt az infrastruktúrát, ahol eddig korlátozottabbak voltak a nagy sávszélességű kapcsolódás lehetőségei, becsatlakoztatva az ott élőket az ország és a világ digitális vérkeringésébe.
2026. 03. 14. 05:00
Megosztás:

39 évnyi extra fizetett szabadság egyetlen év alatt: mérlegen a Yettel Recharge programja

A Yettel Magyarország tavaly vezette be Recharge nevű munkavállalói jólléti programját, amely minden aktívan ledolgozott ötödik év után egy teljes hónap fizetett szabadságot biztosít a kollégáknak. A kezdeményezés célja, hogy a változatos és pörgős iparágban hosszabb feltöltődési lehetőséget biztosítson a munkatársaknak.
2026. 03. 14. 04:00
Megosztás:

Hetente közel 1 napot gondoskodnak másokról a 40 feletti magyarok – sokan mégis magányosnak érzik magukat

A 40–75 éves magyarok többsége családja gondozása miatt háttérbe szorítja saját testi-lelki egészségét. A korosztály tagjai hetente átlagosan 23,6 órát töltenek mások gondozásával, miközben csaknem minden harmadik érintett gyakran magányosnak érzi magát. Ez rávilágít arra is, hogy a támogató társas kapcsolatok, különösen a barátságok mennyire meghatározóak az életminőség szempontjából – derül ki az ÉletPlusz program reprezentatív kutatásából. A Haleon és a Tudatos Öregedés Alapítvány közös kezdeményezése 2025 óta működik a 40 év felettiek tudatos öngondoskodásának támogatására.
2026. 03. 14. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt a nyugdíjról! Minden 65 évnél idősebb nyugdíjast érint

A nyugellátások kifizetésével kapcsolatos szabályok sokak számára bonyolultnak tűnhetnek, pedig néhány alapvető tudnivaló ismerete nagyban megkönnyíti az eligazodást. Nemcsak azoknak érdemes tisztában lenniük ezekkel az előírásokkal, akik hamarosan nyugdíjba vonulnak, hanem azoknak is, akik már nyugdíjban részesülnek, vagy hozzátartozóként érintettek az ellátások ügyintézésében.
2026. 03. 14. 02:00
Megosztás:

Meddig él ma egy férfi és egy nő Európában? És egy magyar?

Az előző évhez képest 0,1 évvel nőtt, ezzel 81,5 évre emelkedett az uniós tagországok állampolgárainak születéskor várható átlagos élettartama 2024-ben - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken közreadott jelentésében.
2026. 03. 14. 01:00
Megosztás:

Nyugdíjasként így lehet 31 millió forintod! Nem is olyan bonyolult...

A magyarok jelentős része komoly aggodalommal tekint a nyugdíjas éveire. A Provident Pénzügyi Zrt. felmérése szerint minden negyedik ember attól tart, hogy a nyugdíja nem lesz elegendő a jelenlegi életszínvonal fenntartásához.
2026. 03. 14. 00:01
Megosztás: