Az egyik legnépszerűbb internetezési forma a közösségi média

Az egyik legnépszerűbb netezési forma a közösségi média; naponta átlag egy órát töltenek a felhasználók a Facebookon, de negyedórát sem fordítanak arra, hogy valamilyen híroldalon vagy azon oldalak applikációin keresztül tájékozódjanak - derült ki abból a friss kutatásból, amelynek eredményeit az NMHH Kommunikációs Igazgatóság kedden küldte el az MTI-nek.

Az egyik legnépszerűbb internetezési forma a közösségi média

Online tartalomfogyasztási szokásokat vizsgált az NMHH; elemzése szerint az internetezők háromnegyede (76,6 százalék) nyit meg valamilyen közösségimédia-weboldalt vagy applikációt nap mint nap, és több mint két órát szán erre a tevékenységre. Fél percenként megközelítőleg 51 700 internetes weboldalt nyitnak meg a felhasználók Magyarországon számítógépen vagy laptopon, ugyanezen idő leforgása alatt ötször több, közel 268 ezer kontaktus történik mobiltelefonon és tableten, ami egy átlagos napon 766 millió kattintást, oldalletöltést jelent - közölte az NMHH. A kutatás alapján a mobiltelefonok abszolút fölénybe kerültek a számítógépek, illetve laptopok felett, hiszen ez utóbbiakat a vizsgált időszakban (április 1. és 10. között) a 15 és 90 év közötti, internetező magyar lakosság (közel 6,6 millió ember) 39 százaléka használta, a mobiltelefonokat több mint duplája, 84 százaléka.

A 15-39 éves korosztályban kilencszer többen vannak azok, akik csak a mobiljukon keresztül neteznek, mint akik csak számítógépet vagy laptopot használnak; a 40-49 évesek esetében ez az arány már csak közel négyszeres a telefont használók javára, míg az idősebb korosztályokban szinte megegyeznek az értékek - áll a közleményben. Felhívták a figyelmet arra, hogy hatalmas különbség rajzolódik ki a személyi számítógépen (PC) internetezők körében a magyar, illetve a külföldi weboldalak népszerűségét illetően: a google.hu, a facebook.com és a youtube.com napi elérési értéke mind a külföldi, mind a magyar weboldalak többszörösét mutatja. A PC-t használók 28,1 százalékánál felbukkan a listavezető Google keresője és funkciói 16 perc időtartamban, és szinte minden ötödik magyar (17,2 százalék) a facebook.com-ot is megnyitja, ezzel szemben a magyar weblapok együttesen is csupán 29,1 százalékukat érik el - állapították meg.

Kitértek arra is, hogy a leglátogatottabb magyar oldal április 4-én a gov.hu kormányzati gyűjtőportál volt, hatszázalékos elérési értékkel, utána az index.hu és az origo.hu következett 4,4 és 3,5 százalékkal. A mobiltelefonon történő netezési trendek eltérő képet mutatnak, míg a vizsgált külföldi weboldalakat a magyarok 44,4 százaléka nyitotta meg egy átlagos napon, addig a magyar oldalakat több mint 62 százaléka, és telefonon a böngészés ideje hosszabb volt tíz perccel - közölte az NMHH. Hozzáfűzték: a Google és a Facebook oldalait szinte ugyanannyian látogatták mobilon, mint PC-n, a Blikk, az Origo és az Index oldalait viszont közel háromszor annyian tekintették meg telefonról.

Az NMHH tájékoztatása szerint elemzésük újításnak számító mobilpaneles mérési adatokon alapul, amit a Gemius április első napjaitól kezdve publikált. Az ezer főt meghaladó mobilpanel minden résztvevője egy, a kutatók által ingyenesen biztosított csúcskategóriás, a mérés érdekében módosított okostelefont használt, ezen keresztül - a személyes adatok védelmét figyelembe véve - rögzítették a legfontosabb internethasználati szokásokat, különös tekintettel az eddig nem mért telefonos alkalmazásokra, applikációkra - tudatta az NMHH.

Két új szénhidrogén-kutatási területre kapott engedélyt az INA Horvátországban

A horvát kormány kutatási és kitermelési engedélyt adott az INA horvát olajipari vállalatnak két új szárazföldi szénhidrogén-kutatási területre, a Sava-10/1 és a Drava-02/02 blokkokra - közölte pénteken a vállalat.
2026. 03. 07. 03:00
Megosztás:

Megint a dohányosokkal csesznek ki ezzel az új törvénymódosítással

Újabb intézkedések nehezítik meg a dohányosok életét Magyarországon. A 2026-tól életbe lépő változások ismét a cigarettázókat érintik a legérzékenyebben: drágul a dohányzás, és több nikotintartalmú termék után is magasabb adót kell fizetni. A döntés mögött hivatalosan egészségpolitikai célok állnak, sok dohányos azonban úgy érzi, ismét rajtuk csattan az ostor.
2026. 03. 07. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a jogszabályt! 65 év feletti nyugdíjasok az érintettek

Egyetlen döntés akár jelentős különbséget is jelenthet a nyugdíj összegében, ezért nem mindegy, mikor történik az igénylés. Cikkünkben bemutatjuk a 2026-os nyugdíjszabályok legfontosabb részleteit, a valorizáció hatását, valamint azt is, hogyan lehet akár plusz százalékokkal növelni a nyugdíjat.
2026. 03. 07. 01:00
Megosztás:

Éjszaka meghozott kormányrendelet! Lakásépítők, új ingatlan vásárlók az érintettek

Egy frissen megjelent kormányrendelet lehetővé teszi, hogy az új építésű lakások és házak megvásárlásához igényelt Otthon Start hitel vagy CSOK Plusz támogatás folyósítása már az építkezés ideje alatt megkezdődhessen. Ez jelentős könnyebbséget jelenthet azoknak, akik állami támogatás segítségével szeretnének még építés alatt álló új ingatlant vásárolni.
2026. 03. 07. 00:01
Megosztás:

2050-re minden második ember rövidlátó lehet - a tavasz különösen felerősíti a rejtett látásproblémákat

Az Egészségügyi Világszervezet, a WHO előrejelzése szerint 2050-re a világ népességének közel fele rövidlátó lehet. A modern életmód, a tartós közeli fókusz és a digitális eszközök fokozódó használata jelentősen befolyásolja a szem működését, és a kutatások szerint összefüggést mutat a rövidlátás kockázatával.
2026. 03. 06. 23:00
Megosztás:

A hölgy, aki az Unicum-mal házasodott össze

A nemzetközi nőnap alkalmából a Zwack Unicum Nyrt. tisztelettel adózik azon női vezetői és munkatársai előtt, akik a több mint két évszázados családi recept és vállalat sikerének megkerülhetetlen oszlopai. A Zwack történetében a női szerepvállalás nem csupán modern törekvés, hanem a gyökerektől eredő tradíció: a gyógynövények titkos keverésétől a nemzetközi piacszerzésig a nők generációk óta meghatározzák a vállalat sorsát.
2026. 03. 06. 22:00
Megosztás:

Gyengült a forint péntek estére

Nagyot gyengült pénteken a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon és a hetet is jelentős mínuszban zárta.
2026. 03. 06. 20:20
Megosztás:

6 milliárd feletti össznyereménnyel itt a Sorsjegymánia Újratöltve!

Visszatér a kínálatba a legmagasabb nyereménnyel és legjobb nyerési eséllyel rendelkező Sorsjegymánia új kiadása, a Sorsjegymánia Újratöltve. Az egyszerre összesen 16 játékot kínáló sorsjegy hosszantartó és változatos játékélményt nyújt 250 millió forintos főnyeremény és kétszáznál is több milliós nyeremény megnyerésének lehetőségével.
2026. 03. 06. 20:00
Megosztás:

A Xellia 28 milliárd forint értékben automatizált gyógyszergyártó üzemet épít Szigetszentmiklóson

A dán Xellia mintegy 28 milliárd forint értékben automatizált gyógyszergyártó üzemet épít Szigetszentmiklóson, amely beruházás igen fontos nemcsak a hazai gyógyszergyártás, hanem az Európai Unió gyógyszerellátásának biztonsága szempontjából is - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a városban.
2026. 03. 06. 19:30
Megosztás:

Rekordot döntött a Bitcoin-tárcák száma: 58,45 millió cím jelzi a befektetők új stratégiáját

A kriptopiac történelmi mérföldkőhöz érkezett: soha ennyi Bitcoin-tárca nem rendelkezett még egyenleggel, miközben a tőzsdéken tárolt BTC mennyisége hét éve nem látott szintre esett. Az on-chain adatok szerint a befektetők egyre nagyobb arányban vonják ki érméiket a központosított platformokról, és saját tárcákba helyezik át azokat. A jelenség a piac érettségének és a hosszú távú befektetői szemlélet erősödésének újabb bizonyítéka.
2026. 03. 06. 19:00
Megosztás:

11 útszakasz felújítása kezdődött el Zala vármegyében

Zala vármegyében bruttó 6,724 milliárd forint vissza nem térítendő uniós támogatással 11 szakaszon összesen 16,331 kilométernyi útfelújítás kezdődhetett el - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. pénteken az MTI-vel.
2026. 03. 06. 18:30
Megosztás:

Közösen népszerűsíti a Mabisz és az Autós Nagykoalíció az e-kárbejelentőt

Közösen népszerűsíti az Mabisz és az Autós Nagykoalíció az e-kárbejelentőt, hogy a gépjárművezetők felkészülten tudják kezelni a baleseti helyzeteket – közölte a Mabisz pénteken az MTI-vel.
2026. 03. 06. 18:00
Megosztás:

Mastercard és banki stabilcoin az Ethereumon – új korszak jöhet a kártyás fizetések elszámolásában

Jelentős mérföldkőhöz érkezett a hagyományos pénzügyi rendszer és a blokklánc-technológia integrációja. A Mastercard és a SoFi együttműködése révén egy bank által kibocsátott stablecoin már a globális kártyás fizetési hálózat elszámolási rétegében is megjelenik – ráadásul az Ethereum blokkláncon.
2026. 03. 06. 17:30
Megosztás:

Nyugat-magyarországi wellness szállodával erősít a Hunguest Hotels

Áprilistól 5 éven át a Hunguest Hotels üzemeltetheti a négycsillagos Gotthard Therme Hotel szállodát Szentgotthárdon, a wellness hotel üzemeltetésével a Hunguest portfóliója újabb stratégiai fontosságú helyszínnel gazdagodik. A 148 szobás, fürdőkapcsolatos szálloda csatlakozásával a szállodalánc 23 tagúra bővül - közölte a szállodaüzemeltető Hunguest Zrt. az MTI-vel pénteken.
2026. 03. 06. 17:00
Megosztás:

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. 03. 06. 16:30
Megosztás:

Az SEC ejtette a csalási pert Justin Sun ellen – lezárult a Tron egyik legnagyobb jogi csatája

Három év után véget ért az egyik legismertebb kriptoszabályozási ügy az Egyesült Államokban. Az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) hivatalosan is megszüntette a Tron alapítója, Justin Sun ellen indított csalási pert, amely korábban több százezer állítólagos manipulált kereskedésről szólt. A döntés jelentős fordulatot jelent a Tron ökoszisztéma és a TRX token szabályozási megítélése szempontjából.
2026. 03. 06. 16:00
Megosztás:

MÁV-vezérigazgató: a pályafelújítás több egyszerű síncserénél

A pályafelújítás több egyszerű síncserénél, az Ajka és Veszprém közötti, 20-as számú vasútvonal szakaszán több "emelet" mélységben kell újjáépíteni mindent, hogy a pálya végül új vágányt kaphasson - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon pénteken.
2026. 03. 06. 15:30
Megosztás:

A hazai éttermek számára március végétől igényelhető az 5+5 millió forintos hitel- és támogatási konstrukció

A kormány a kedvezményes hitel és a vissza nem térítendő támogatás előnyeit ötvözve az "5+5"-ös konstrukcióval biztosít új lehetőséget növekedésre és fejlődésre a vendéglátó szektor üzleti és foglalkoztatási volumenben is legnagyobb szegmensét kitevő éttermek számára, az új, kombinált finanszírozás március 23-tól válik elérhetővé - jelentették be a Kisfaludy Turisztikai Hitelközpont és a Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Program közös sajtótájékoztatóján pénteken, Budapesten.
2026. 03. 06. 15:00
Megosztás:

Országos közúti ellenőrzést tart a rendőrség a jövő héten

Országszerte fokozott ellenőrzést tart a rendőrség az utakon március 9. és 15. között - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata pénteken a police.hu oldalon.
2026. 03. 06. 14:30
Megosztás:

Ez az év jól indult a magyar ipar számára

A KSH közleménye szerint 2026 januárjában az ipari termelés volumene munkanaphatástól megtisztítva 0,3 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva, ami kedvezőbb lett az általunk várt 2,2 százalékos visszaeséstől. Az igazítatlan adatok pedig 2,5 százalékkal csökkentek éves szinten. Havi szinten érdemben, 1,5 százalékkal nőtt a kibocsátás.
2026. 03. 06. 14:00
Megosztás: