Az MBH Bank az olimpiai csapat első hivatalos partnere az új felkészülési ciklusban

Az MBH Bank és a Magyar Olimpiai Bizottság megújította megállapodását, amely alapján a pénzintézet – az elmúlt évek együttműködését folytatva – továbbra is a MOB hivatalos partnereként támogatja a magyar sportolók olimpiai felkészülését és szereplését. Az új ciklusra szóló megállapodás megerősíti a pénzintézet hosszú távú elköteleződését a magyar sportélet iránt. Az MBH Bank Magyarország egyik vezető hitelintézeteként kiemelt figyelmet fordít a hazai sportközösségek támogatására, és ösztönzi a sportolókat, hogy saját útjuk győztesei lehessenek.

Az MBH Bank az olimpiai csapat első hivatalos partnere az új felkészülési ciklusban

Az MBH Bank 2022 óta stratégiai partnerként működik együtt a Magyar Olimpiai Bizottsággal. Az elmúlt években a hitelintézet aktívan támogatta a hazai sportolók felkészülését, hogy a legjobb eredményeket érhessék el a 2024-es nyári olimpiai játékokon, miközben más hazai és nemzetközi versenyeken is biztosította a megfelelő hátteret a sikeres szerepléshez. A sikeres együttműködés folytatásaként az MBH Bank és a Magyar Olimpiai Bizottság újabb megállapodást írt alá, amelynek értelmében a pénzintézet a következő olimpiai ciklusban is a Magyar Olimpiai Csapat hivatalos bankjaként, a bizottság partnereként támogatja a hazai sportolók felkészülését és versenyeken való részvételét.    

A hitelintézet célja, hogy hozzájáruljon az olimpiai eszme ápolásához, illetve a MOB célkitűzéseihez és tevékenységéhez. Az MBH Bank emellett támogatja a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, az Európai Olimpiai Bizottságok, valamint a Nemzeti Olimpiai Bizottságok Szövetségének felügyelete alá tartozó sporteseményekre történő felkészülést és az azokon való részvételt.

„Büszkék vagyunk arra, hogy ebben a felkészülési ciklusban elsőként írhattunk alá stratégiai megállapodást a Magyar Olimpiai Bizottsággal, melynek értelmében továbbra is mint a Magyar Olimpiai Csapat partnere és hivatalos bankja aktívan hozzájárulhatunk a 2028-as Los Angeles-i olimpiára való felkészüléshez. A csapat tavalyi olimpiai sikere fontos inspiráció volt az MBH Bank számára is, mi magunk is törekszünk arra, hogy az olimpiai jelmondat szellemében „gyorsabban, magasabbra és erősebben” küzdjünk és kiváló eredményeket érjünk el, melyekre az egész ország büszke lehet” – mondta Dr. Barna Zsolt, az MBH Bank elnök-vezérigazgatója az ünnepélyes aláíráson.

„Az első mondat a köszöneté: az idén százharminc éves Magyar Olimpiai Bizottság nevében köszönöm az MBH Banknak, hogy továbbra is teljes mellszélességgel a Team Hungary mögött áll – mondta Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke. – Köszönjük az elkötelezettséget, a támogatást, amely nagyon sokat tett hozzá a párizsi sikerekhez és a csapat népszerűsítéséhez. Bízom benne, hogy a Los Angelesig vezető út legalább annyira izgalmas lesz, mint az, amit az elmúlt olimpiai ciklusban végigjártunk, és hogy a Magyar Csapat érmekkel és jó eredményekkel hálálja majd meg a bizalmat.”

A 2024-es olimpiai játékok alatt az MBH Bank nagyszabású szemléletformáló kampányt indított „Szurkoljunk. Egymásnak. Legyél a saját utad győztese!” szlogennel, amely azon túl, hogy a hazai sportolóink támogatására buzdította a közönséget, azt az üzenetet is magában hordozta, hogy a szurkolás, a család, a barátok - és bank révén az ügyfelek - támogatása a mindennapi életben is fontos. 

Ezen felül az MBH Bank, a MOB és a Visa, mint az olimpiai és paralimpiai játékok globális fizetéstechnológiai partnere, 2024 őszén egyedülálló kezdeményezés keretében Olimpiai kártyaképpel Visa Fenntartható kártyákat bocsátott ki, valamint Magyarországon elsőként vezette be a Visa Signature prémium bankkártyát, amelyet kizárólag az olimpián legjobb nyolc helyezést elért sportolók számára tett elérhetővé a hitelintézet. A bankkártyatermék bevezetéséért a 2024-es Visa Awards-on az MBH Bank elnyerte a ’Product launch of the Year’ díjat.

A hitelintézet továbbá számos együttműködésen keresztül, többek között a Magyar Úszó Szövetség kiemelt szponzoraként és több sportegyesület kiemelt partnereként is elkötelezett a magyar sportélet mellett.

Az MBH Bank márkanagykövetét is a sport világából választotta, 2024 decemberében lépett együttműködésre Kós Hubert olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszóval, aki a 2025-ös és 2026-os évben képviseli a hitelintézetet.  A partnerség célja, hogy a sport világát közelebb hozzák mindenki számára, valamint, hogy megmutassák, a sport szeretete és a szurkolás hogyan tud hatni mindannyiunk életére. A sportolóval az MBH Bank médiakampányaiban találkozhat a közönség.

Az MBH Bank kiemelt célja, hogy a következő években is ösztönözze a hazai sportkultúra népszerűsítését és a közösségi összetartozás növelését, így a Magyar Olimpiai Bizottsággal ápolt hosszútávú együttműködés mellett, folyamatosan keresi az új lehetőségeket és partnerségeket ezen a területen.

Itt az időpont, amikor Magyarország utoléri Ausztriát!

Nézzük meg „hideg fejjel”, adatokkal és közgazdasági logikával, mikor és milyen feltételek mellett érhetne fel Magyarország Ausztria gazdasági fejlettségéhez. Az elemzésben végig a legfrissebb, nyilvános nemzetközi forrásokra (IMF, Világbank, Eurostat, OECD, Statisztik Austria) támaszkodunk, és külön jelezzük az év-számokat, hogy egyértelmű legyen az időbeliség.
2025. 11. 06. 02:00
Megosztás:

Megszűnik a Messenger - a Facebook döntése végleges

Sokk a felhasználóknak: a Meta bejelentette, hogy megszünteti a Messenger asztali verzióját Windows és macOS rendszereken – számolt be róla a HVG. Ez azt jelenti, hogy hamarosan csak a webes felületen lehet majd üzenni.
2025. 11. 06. 01:00
Megosztás:

[ÉLŐ] Kriptovaluta hírek ma – 2025. november 5. – Miért zuhan újra a kripto? És miért immunis a $TAP?

A piacok jelenleg „előbb adnak el, később kérdeznek” módban működnek, ahogy a likviditás menekül a kijáratok felé. Ha egy altcoin nem termel bevételt vagy nem old meg valós problémát, a befektetőket egyszerűen nem érdekli.
2025. 11. 05. 23:00
Megosztás:

Új tüdőkórházat adtak át Sepsiszentgyörgyön

Új tüdőkórházat adtak át szerdán Sepsiszentgyörgyön, a modern eszközökkel felszerelt egészségügyi intézmény az engedélyeztetési folyamat után, várhatóan jövő év elején nyitja meg kapuit - közölte Tamás Sándor Kovászna megyei tanácselnök Facebook-oldalán.
2025. 11. 05. 21:30
Megosztás:

Bank360: Mindenki az Otthon Startra figyel, miközben a személyi kölcsönöknél dőlnek a rekordok

Július után ismét 100 milliárd forint feletti összegű személyi kölcsönre szerződtek a háztartások 2025. szeptemberben. Idén ez már a második ilyen hónap volt, egyelőre töretlen a népszerűsége a kelendő fogyasztási kölcsönnek. A babaváró hitelből idén még nem fogyott annyi, mint szeptemberben. A Bank360 a Magyar Nemzeti Bank adatait szemlézte.
2025. 11. 05. 21:30
Megosztás:

Állami mankón a lakáshitelezés: az új hitelek 38%-a támogatott

Megérkeztek a szeptemberi hitelstatisztikai adatok, amelyekből egyértelműen látszik, hogy a támogatott hitelek aránya a teljes hitelkihelyezésben jelentősen megugrott. Ennek fő mozgatórugója az Otthon Start program, gyakorlatilag az egész ország erről beszél a bejelentése óta.
2025. 11. 05. 21:00
Megosztás:

A Mol csoport Európa összefogását sürgeti egy új európai ipari stratégia érdekében

Kézzelfogható intézkedéseket sürget a Mol csoport Európa ipari versenyképességének helyreállítása érdekében, a társaság szerdai közleményében arra figyelmeztet, hogy a magas energiaköltségek, a szabályozás összetettsége és terhe, valamint az egyre inkább széttagolt piacok veszélyeztetik a kontinens hosszú távú jólétét.
2025. 11. 05. 20:30
Megosztás:

Már több mint 20 milliárd forintot kaptak kézhez az energetikai otthonfelújítási program nyertesei

Már több mint 20 milliárd forintot kaptak kézhez az energetikai otthonfelújítási program nyertesei. A családi házak energetikai korszerűsítését segítő pályázaton eddig 4700 jelentkezőnek utaltak támogatást - összegezte a hivatalos Facebook oldalára szerdán feltöltött bejegyzésében az Energiaügyi Minisztérium (EM).
2025. 11. 05. 19:30
Megosztás:

Rengeteg használt autó ömlött be az országba októberben

Októberben a DataHouse adatai szerint 12 588 import használt személyautó kapott hazai rendszámot, ami 10 százalékkal több az előző havi mennyiségnél, és több mint 17 százalékkal haladja meg a tavalyi hasonló időszak 10 725-ös értékét. Hasonló mértékű behozatalra utoljára 2021 márciusában volt példa, azóta a regisztrált import használt autók száma meg sem közelítette a 12 ezres szintet.
2025. 11. 05. 19:00
Megosztás:

Jön a Black Friday és a karácsony, indulhat a roham a hitelekért is

November elejével elindult az üzletekben a Black Friday-hoz kötődő, illetve a karácsonyi ünnepkör előtti akciók szezonja, ami a személyi kölcsönök és az áruvásárlási hitelek iránti keresletnek is jót tesz majd – hívja fel a figyelmet Fülöp Norbert Attila, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A személyi kölcsönöknél az év végi időszaktól függetlenül is az egekben jár a kereslet, ám az áruhiteleknél úgy tűnik, az idei év csendesebb lesz a tavalyihoz képest.
2025. 11. 05. 18:30
Megosztás:

Indul a Demján Sándor 1+1 Program második üteme – 20 milliárd forint támogatás a vidéki vállalkozások fejlesztésére

A Kormány mindent megtesz a magyar kis- és középvállalkozások támogatása érdekében! Ezért 2025. október 6-ától bevezettük a fix 3%-os kkv hitelt és megdupláztuk a Demján Sándor Tőkeprogram keretében egy vállalkozásba befektethető tőke maximális összegét. A Kormány azonban itt nem áll meg: a hazai kkv-k további megerősítése érdekében elindítja a Demján Sándor 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program második ütemét, 20 milliárd forint keretösszeggel. A program új szakaszában egy vállalkozás legalább 25 millió forint, legfeljebb 200 millió forint vissza nem térítendő támogatást igényelhet, 50 százalékos támogatási intenzitással. A program célja, hogy a vidéki vállalkozások eszközberuházásainak támogatásával növelje a magyar kkv-k termelékenységét, versenyképességét és technológiai felkészültségét. Az előregisztráció november 6-án indul, a támogatási kérelmek benyújtására december 1-jén lesz lehetőség.
2025. 11. 05. 18:00
Megosztás:

Jubileumi csengetéssel ünnepelte 30 éves tőzsdei jelenlétét az OTP Bank Nyrt.

Harminc évvel ezelőtt vezette be részvényeit a Budapesti Értéktőzsde parkettjére az OTP Bank Nyrt., amelynek jubileumát ma ünnepélyes, kereskedésindító csengetéssel köszöntötték a tőzsdén. A hazai tőkepiac egyik jelentős szereplője három évtized alatt a BUX index legnagyobb súlyú papírjává vált, több BÉT Legek díjat is elnyert, és jelenleg is aktív szerepet vállal a tőkepiac fejlesztésében. A Budapesti Értéktőzsdével közösen indított stratégiai programjaik is jól mutatják a bank elkötelezettségét a hazai és regionális befektetői közösség erősítése iránt.
2025. 11. 05. 17:30
Megosztás:

Hatalmas új okosraktárat nyitott a Kifli.hu

Több tízmillió euró értékű beruházással hozta létre új logisztikai központját a Kifli.hu Biatorbágyon. Az online szupermarket, 16 500 négyzetméteres telephelye a cseh anyacég, a Rohlik Group történetének legnagyobb beruházása. A központban a legkorszerűbb automatizálási technológia működik, jelentősen növelve a kapacitást, még gyorsabb kiszállítást és még szélesebb választékot biztosítva a vásárlóknak.
2025. 11. 05. 17:00
Megosztás:

Megugrott a BMW negyedéves profitja

A BMW AG német autógyártó nyeresége 256 százalékkal nőtt az idei harmadik negyedévben éves összevetésben - került föl a cég honlapjára szerdán.
2025. 11. 05. 16:30
Megosztás:

Kínai autómárkák robbanásszerű növekedése – így alakul az EU autópiaca 2025-ben

Az Európai Unió autópiaca 2025 szeptemberében 10%-kal bővült az előző évhez képest. Bár a hibrid autók továbbra is uralják a piacot, a figyelem középpontjába egyre inkább a kínai autómárkák kerülnek, amelyek rekordnövekedést értek el. Az elektromos átállás viszont még messze nem tart ott, ahol az EU szeretné – derül ki a NextAuto lízingspecialista írásából.
2025. 11. 05. 16:00
Megosztás:

A legjobb kriptotőzsdék RWA-kereskedéshez

Mik azok az RWA-k és a tokenizált részvények? A Real-World Assets (RWAs), vagyis valós eszközök egyszerűen a hagyományos pénzügyi eszközök – például amerikai államkötvények, részvények vagy ETF-ek – digitalizált formái, amelyeket a blokkláncon adnak ki. Ezt a folyamatot nevezzük tokenizációnak.
2025. 11. 05. 15:30
Megosztás:

A Bitget Stock Futures mesterfokon: Gyors útmutató a részvénykereskedéshez a kriptokorszakban

A részvénykereskedés átalakulóban van. A Bitget Stock Futures révén a részvényekkel való kereskedés egyszerűbbé és rugalmasabbá vált.
2025. 11. 05. 15:00
Megosztás:

Ez most a 10 legnépszerűbb használt autó Magyarországon

Bár az érdeklődők száma csökkent, a hazai használtautó-piac minősége javult 2025 októberében - derül ki a Használtautó.hu adataiból. A járművek fiatalabbak, kevesebbet futottak, árak pedig minden hajtáslánc esetében emelkedtek. Különösen figyelemre méltó, hogy az elektromos autóknál is megtört a korábbi trend, és nőtt az átlagáruk.
2025. 11. 05. 14:30
Megosztás:

Ismét tízezres nagyságrendű lehet az éves csökkenés

A 2025-ös háromnegyedév adatai alapján a magyar cégvilágban tovább folytatódik a cégszám csökkenése. Az új alapítások továbbra sem képesek ellensúlyozni a megszűnések számát, miközben a cégbírósági eljárások száma tartósan magas maradt.
2025. 11. 05. 14:00
Megosztás:

Erős kettősség látható a fiatalok fizetési várakozásainál

A dolgozó fiatalok döntő része, 68 százaléka egyértelműen derűlátó a jövőbeni fizetésemelésekre nézve, azaz emelkedést várnak. Ugyanakkor az inflációval korrigált emelés, azaz a reálkeresetek alakulását tekintve már jóval árnyaltabb a kép a K&H ifjúsági index szerint. Tény azonban, hogy a bére csökkenésére csak nagyon kevés fiatal számít.
2025. 11. 05. 13:30
Megosztás: