Bővült a BÉT Xtend kínálata
Az informatikai társaság számára a piaci láthatóság és az új finanszírozási lehetőségek a tőzsdei megjelenés legfontosabb előnye, mivel így könnyebben valóra válthatja a növekedési terveit - írták. Kovács Zoltán igazgatósági elnök a közlemény szerint fontos eszköznek tekinti a tőkepiaci lehetőségeket a folyamatos fejlődéshez, akárcsak a transzparens működést, ami jó hatással lehet a cégre.
A közepes vállalatok tőzsdei bevezetését a BÉT is támogatja - mondta a tőzsde vezérigazgatója a közlemény szerint. Végh Richárd bízik benne, hogy a Kermann-részvények más vállalatok érdeklődését is felkelthetik a tőzsde iránt, így a befektetők egyre több új részvényt találhatnak a kibocsátói kínálatban.
A BÉT 2017-ben hozta létre a közepes méretű vállalkozások számára az Xtend kereskedési platformját, amely könnyített tőkepiaci megjelenést tesz lehetővé alacsonyabb díjakkal, egyszerűbb feltételekkel és speciális támogató eszközökkel, hogy a cégek fokozatosan szokjanak hozzá a tőzsdei kötelezettségekhez, megismerhessék a tőkepiaci működés körülményeit, majd tovább léphessenek a szabályozott piaci kategóriákba - olvasható a BÉT honlapján.
A kibocsátói cégbemutató szerint a budapesti székhelyű Kermann IT Solution fő tevékenységként informatikai infrastruktúrák kialakításával, fejlesztésével és üzemeltetésével foglalkozik, elsősorban Magyarországon tevékenykedik, leányvállalatokkal nem rendelkezik. A BÉT-re idén januárban vezették be a 10 924 991 darab, 10 forint névértékű törzsrészvényét, amelyeknek szerdán volt az első kereskedési napja.
A BÉT közleménye szerint 2024. márciusában 457 millió forintos, zártkörű tőkeemelést hajtott végre a cég, ezzel csaknem 10 százalék közkézhányad jött létre a részvényesek körében.
A társaság 2021-ben több mint 5,8 milliárd forint, 2022-ben több mint 5,5 milliárd forint árbevétellel zárt. Adózott eredménye 906 millió forintról 114 millió forintra csökkent, de a 2023-as évközi jelentés szerint a tavalyi első fél évben 170,5 millió forint profitot ért el.