Céges taxizás helyett kiküldetési rendelvény: Így érdemes vezetni
A kényelem ára
Mostantól jobban meg kell gondolni, hogy taxizol-e vagy sem, főleg, ha szokás a cégednél, hogy taxit használtok a feladatok ellátásához. Nem titok, hogy recesszió jön a gazdaságban, emberek ezrei számára pedig luxus lesz a taxizás azokban az esetekben, amikor nem feltétlenül szükségszerű.
A 33%-os növekedés azt jelenti, hogyha eddig fizettél 6000 forintot egy útért, a jövőben ugyanezért a fuvarért 8000 forintot kell fizetned. A sok kétezres összeg pedig - ahogy lenni szokott - nagyon gyorsan összeadódik, és máris akár több tízezres havi pluszköltséggel találhatja magát szemben az, aki rendszeresen a taxizást választja, cégeknél ez az összeg pedig tovább sokszorozódik a dolgozók számával.
Hogyan éri meg a legjobban az autósoknak?
Vannak sokan, akik nem szeretnek tömegközlekedni, vagy foglalkozásukból adódóan nem tehetik meg, hogy ne legyen gépkocsijuk. Biztos a kedves olvasónak is van olyan családtagja, kollegája, ismerőse, aki szívesen veszi igénybe a taxizást olyankor is, amikor választhatna más módszert, ez igaz a vállalatokra is.
Az a módszer pedig, amivel a saját autóval való közlekedés az üzemanyagárak növekedésével nemhogy kevésbé, hanem még jobban megéri, nem más, mint a kiküldetési rendelvény.
Mi is az a kiküldetési rendelvény?
A kiküldetési rendelvény egy olyan bizonylat, amellyel a magánszemély el tudja számolni útiköltségét a munkáltatója vagy megbízója felé - az érintett gépkocsinak ehhez a magánszemély tulajdonában kell állnia.
Az üzamanyag-elszámolás képlete:
"[(megtett kilométer/100) x a jármű fogyasztása x hivatalos benzin-, illetve gázolajár] + megtett kilométer x általános személygépkocsi normaköltség"
TIPP: A képlet bonyolult, de egy NAV-álló útnyilvántartó program magától kiszámolja ezt, hogy az autósnak ne kelljen ezzel törődnie.
Mire használható fel a kiküldetési rendelvény?
Kimondottan munkába járáshoz nem használható fel ez az elszámolási forma, azonban távmunkaszerződés esetén azok az utak, amelyek a cég telephelye és a dolgozó otthona között történnek, csak akkor számolhatóak el, ha a dolgozó munkavégzési helyeként az otthona van megjelölve.
A mindennapi ingázás kifizetése önmagában nem feltétlenül érné meg a munkáltatónak, azonban vannak olyan cégek, ahol kiküldetési rendelvénnyel fizetik ki a dolgozójuknak a béren kívüli juttatásukat, mivel így nem kell járulékot fizetniük, mint mondjuk egy standard fizetésemelés esetén.
Mennyi számolható el kiküldetési rendelvénnyel?
480 forintos NAV üzemanyagárral számolva 1000 kilométerenként 60.000 forint számolható el vele, ami a várható nyári ismételt üzemanyagár-növekedés miatt elképzelhető, hogy 80.000 forint is lehet.
Iparági kutatások szerint átlagosan évi 1,5 millió forintot számolnak el jelenleg kiküldetési rendelvénnyel a magánszemélyek munkáltatójuk/megbízójuk felé.
Hogyan vezessünk kiküldetési rendelvényt?
Kiküldetési rendelvény vezetésére egyértelműen mobilapplikációs módszert javaslunk. A kézzel írt, vagy Excelben vezetett kiküldetési rendelvénnyel rengeteg értékes óra elmegy, és nagyon könnyű hibát ejteni benne, amit a munkáltatók nem szoktak jó szemmel nézni.
A megfelelő útnyilvántartó program használatával viszont mobilon automatikusan rögzíthetőek és utólag számítógépen szerkeszthetőek is az elszámolni kívánt utak, hogy a kiküldetési rendelvény minden elvárásnak megfeleljen.
Magyarországon a RoadRecord magasan a legjobb az útnyilvántartó programok közül, útközben 3+1 automatikus rögzítési mód közül lehet választani, valamint a havi kiküldetési rendelvények összesítése is csupán 7 percbe telik.
Emellett a RoadRecord felületén nyomtatott kiküldetési rendelvény 100%-ban NAV-álló, ez egyébként a cég egyik legnagyobb vállalása. Nyugodt szívvel ajánljuk őket.