Csúcson a Dow, kedvezően alakult a Fed által figyelt PCE
Az energiaszektorhoz az APA Corp 6%-os és a Baker Hughes 4,1%-os emelkedése járult hozzá leginkább, míg a techszektor esetében az olyan chipgyártók visszaesése emelhető ki, mint az Nvidia, a Micron, vagy az AMD. A kínai támogató intézkedések meglepő nyertesei a szerencsejáték cégek lettek (Wynn Resorts +7,2%, Las Vegas
Sands +5,6%). A hét egészében az S&P és a Dow 0,6%-kal, a Nasdaq pedig egy százalékkal került feljebb.
A Fed kamatdöntései során különösen figyelt lakossági fogyasztási kiadások (PCE) árindexe 0,1%-kal emelkedett augusztusban a júliusi 0,2%-os növekedést követően, mely megegyezett az elemzői várakozásokkal. Éves alapon a PCE árindex 2,2%-kal emelkedett a júliusi 2,5%-os emelkedés után. A kevésbé volatilis, élelmiszer- és energiakomponensek nélkül számított PCE-magárindex 0,1%-kal emelkedett a júliusi 0,2%-os, emelkedés után, ami alacsonyabb volt a várakozásnál. Mindeközben augusztusban a háztartások bevételei 0,2%-kal növekedtek, ami elmarad a 0,4%-os elemzői várakozástól, míg a háztartások fogyasztása szintén 0,2%-kal növekedett, szintén elmaradva a 0,3%-os elemzői várakozástól. A kedvező inflációs adat és az azoktól elmaradó fogyasztás további vágásokra motiválhatja az amerikai jegybankot; ennek megfelelően az elemzők 53%- a jelenleg 50 bázispontos vágást prognosztizál.
A Brent nyersolaj határidős jegyzése 0,5%-kal, a WTI 0,8%-kal emelkedett, és pénteken valamivel 72 dollár/hordó alatt kereskedtek, visszanyerve az előző időszak veszteségeinek egy részét, mivel a Helene hurrikán a Mexikói-öböl termelőit a termelés csökkentésére kényszerítette. Eközben a befektetők mérlegelték a legnagyobb nyersolajimportőr Kína újabb ösztönző intézkedéseit a globális kínálat növekedésére vonatkozó várakozásokkal szemben. A hét egészében a WTI 5,2%-os, a Brent 3,2%-os árcsökkenést szenvedett el.
(Forrás: OTP Ébresztő)