Egy hete működik az árfigyelő honlap

Egy hét alatt elérte a 25 milliót az összes letöltések száma a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) által működtetett árfigyelő oldalon, amelynek már a továbbfejlesztésén dolgoznak.

Egy hete működik az árfigyelő honlap

A GVH azt közölte szombaton az MTI-vel, hogy jelenleg hat kiskereskedelmi lánc mintegy 1200 boltjában, több mint 60 termékcsoport árai találhatók meg az arfigyelo.gvh.hu címen elérhető árfigyelő rendszerben.

Az árfigyelő segítségével bárki könnyedén összehasonlíthatja a termékek árait a különböző kiskereskedőknél, így a vásárlók megtalálhatják a legjobb ajánlatokat és lehetőségeket, így időt és pénzt takaríthatnak meg a vásárlásaik során - írták.

Az adatokat szolgáltató cégek naponta frissítik az egyes termékek árait, és láthatóan "reagálnak" egymásra: már az első napokban több termékcsoportban (például tojás, kenyér, sertéshús) árcsökkentéseket, különböző akciókat hajtottak végre; az egyik kiskereskedelmi lánc kifejezetten az árfigyelő indulásával összehangolva csökkentette több mint 100 termékének fogyasztói árát - tudatta a GVH.

Az első hét tapasztalatairól azt közölték, hogy az árfigyelő nemcsak az egyes termékek árának összehasonlíthatóságát biztosítja a fogyasztók számára, hanem hatékonyan járul hozzá a piaci verseny fokozásához, az árak csökkentéséhez, ezáltal pedig az infláció letöréséhez.

A nemzeti versenyhatóság és az oldal kifejlesztésében együttműködő munkacsoport - amelyek tagja a Gazdaságfejlesztési Minisztérium, az Igazságügyi Minisztérium és az Agrárminisztérium - várja azon kiskereskedők jelentkezését, akik önkéntesen csatlakozni kívánnak a rendszerhez. Ehhez a GVH honlapján találhatók részletes információk - tették hozzá.

Mindemellett a GVH és a munkacsoport már dolgozik, az extrém rövid idő - mintegy két hónap - alatt kifejlesztett árfigyelő rendszer továbbfejlesztésén. A jövőben - egyebek között - szabadon összeállítható és elmenthető bevásárlólista és kalkulátor is segíti majd a fogyasztókat, továbbá a felhasználói igényeknek megfelelően fejlesztik az okostelefonon történő megjelenítést, illetve a szolgálatás térképes funkcióját is. A fejlesztések célja, hogy segítsék a vásárlókat az árak összehasonlításában és a legjobb ajánlatok kiválasztásában - áll a közleményben.

A horvát kormány döntött a vasútvonal fejlesztéséről és meghosszabbította a gázár-támogatást

A horvát kormány csütörtökön döntött a Dugo Selo-Novska vasútvonal mintegy 900 millió eurós fejlesztéséről, valamint 2026. szeptember 30-ig meghosszabbította a lakossági gázár egy részének támogatását - közölte a kabinet.
2026. 04. 17. 06:30
Megosztás:

A tüdőrák elleni küzdelemben részt vevő szakorvosokat képeznek a Semmelweis Egyetem

Szakorvosképzés indul a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikáján (SEPK) a tüdőrák elleni küzdelem erősítése érdekében - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény csütörtökön az MTI-t.
2026. 04. 17. 05:30
Megosztás:

Stabil üzleti teljesítmény és jelentős beruházások a Messer Group 2025-ös üzleti évében

A világ legnagyobb magántulajdonban lévő ipari, orvosi, elektronikai és különleges gázszolgáltatója, a Messer Group közzétette 2025-ös éves üzleti jelentését. A vállalat stabil üzleti teljesítményt nyújtott, amely egyaránt tükrözi szervezeti ellenálló képességét és megújulásra való törekvését egy geopolitikai feszültségekkel és gazdasági bizonytalansággal terhelt környezetben.
2026. 04. 17. 05:00
Megosztás:

Lassul a cégfogyás, de egyre több vállalkozás tűnik el csendben

Három év után először mérséklődött a cégállomány csökkenése az első negyedévben, de a háttérben nem élénkülés, hanem szerkezeti átrendeződés zajlik. Az alapítások új mélypontra estek, miközben a kényszertörlések száma megugrott, ami arra utal, hogy egyre több vállalkozás nem klasszikus eljárásban, hanem csendben kerül ki a rendszerből.
2026. 04. 17. 04:30
Megosztás:

Újra keresik Magyarország kiválóan vezetett vállalatait – elindult a jelentkezés a Deloitte Best Managed Companies programjára

Elindult a jelentkezés a Deloitte Private által szervezett Best Managed Companies (Kiválóan Vezetett Vállalatok) kezdeményezés legújabb magyarországi programjára. Az üzleti mentorprogram célja, hogy elismerje és támogassa azokat a hazai magántulajdonú vállalatokat, amelyek kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, miközben hosszú távon fenntartható és tudatos vállalatvezetési gyakorlatokat építenek.
2026. 04. 17. 04:00
Megosztás:

Sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 04. 17. 03:30
Megosztás:

6 pontos pénzügyi „restart”: Verseny nélkül nincs hatékony gazdaság, a növekedéshez újragondolt állami szerep kell

A következő kormány komoly kihívások előtt áll, ha teljesíteni akarja vállalásait, ezeknek ugyanis jelentős költségvetési terhe lesz. A Blochamps Capital szerint ugyanakkor Magyarországon nem forráshiány van, hanem közvetítési hiba. A piacvezető privátbanki elemzőcég szerint ezért a következő kormánynak az alábbi pontok mentén kellene újragondolnia, milyen irányba akarja mozgatni a pénzügyi közvetítőrendszert, és milyen mederbe terelné a megtakarítási, hitelezési politikát.
2026. 04. 17. 03:00
Megosztás:

Megadóztatják a nyugdíjat? Igen, itt a bizonyíték!

Az EU-ban nincs egységes, uniós szintű szabály a nyugdíjak adóztatására: ez továbbra is tagállami hatáskör. Emiatt az EU27-ben nagyon eltérő modellek élnek egymás mellett.
2026. 04. 17. 02:00
Megosztás:

Családi pótlék elvesztése - könnyen bukhatjuk a pénzt, ha nem figyelünk

Mikor veszíthetjük el a családi pótlékot? A családi pótlék Magyarország egyik legfontosabb, alanyi jogon járó családtámogatása, amely a gyermek neveléséhez és taníttatásához nyújt rendszeres havi segítséget. Ugyanakkor a jogosultság nem korlátlan és nem feltétel nélküli: bizonyos élethelyzetekben az ellátás megszűnhet vagy szünetelhet.
2026. 04. 17. 01:00
Megosztás:

Már social media és Google-kampányokra is pályázhatnak a kkv-k

Új lehetőség nyílt a hazai kis- és középvállalkozások számára: immár social media és Google-kampányok megvalósítására, linképítésre, SEO- és PR-cikkek online megjelenítésére is igényelhető támogatás a Modern Vállalkozások Programján belül. A projekteket a Content’ n more (CNM) ügynökség viszi, mely tíz éve támogatja a hazai vállalkozások online láthatóságát.
2026. 04. 16. 23:59
Megosztás:

Pénztárca PlayID és a digitális pénzügyek hatékonysági fordulata

A digitális pénzügyek világában az elmúlt évek egyik legfontosabb változása nem feltétlenül az új funkciók megjelenése volt, hanem a folyamatok egyszerűsödése. A felhasználók ma már nem csupán gyors tranzakciókat várnak el, hanem azt is, hogy az online pénzügyi jelenlétük kezelése logikus és kiszámítható legyen.
2026. 04. 16. 23:00
Megosztás:

Kripto-trendek 2026-ban: Milyen újításokra érdemes figyelni?

A kriptovilág ritkán áll meg egy pillanatra, de 2026 valahogy mégis másnak tűnik. Ez az év nemcsak a piac helyreállásáról szól, hanem az éretté válásról is. A tokenizált ingatlanoktól az okosabb tárcákon át az intézményi szereplők erősebb jelenlétéig a digitális eszközök egy új szakaszba lépnek, amit egyre nehezebb figyelmen kívül hagyni.
2026. 04. 16. 22:30
Megosztás:

Az EU már több mint ötezer beteget evakuált Ukrajnából

Az Európai Unió, az ukrajnai háború 2022. február 24-i kezdete óta több mint ötezer ukrajnai beteg biztonságos átszállítását tette lehetővé 22 európai ország kórházaiba speciális orvosi ellátás céljából - tájékoztatott az Európai Bizottság csütörtökön.
2026. 04. 16. 22:00
Megosztás:

A Honda több százezer autót hív vissza a légzsákrendszer hibája miatt az Egyesült Államokban

A Honda autógyártónak több százezer autót kell visszahívnia a légzsákrendszer hibája miatt az Egyesült Államokban – közölte az amerikai közúti hatóság csütörtökön.
2026. 04. 16. 21:30
Megosztás:

Egy amerikai esküdtszék elmarasztalta a Live Nationt és a Ticketmastert

A rendezvénypiacra káros monopólium miatt elmarasztalta egy amerikai esküdtszék a Live Nation globális szórakoztatóipari nagyvállalatot és a hozzá tartozó Ticketmaster jegyértékesítőt.
2026. 04. 16. 21:00
Megosztás:

Javult a vállalkozások üzleti hangulata az első negyedévben

A VOSZ Barométer index 54 százalékra emelkedett az idei első negyedévben, így öt negyedév után ismét az optimista tartományba került; a javulást elsősorban az üzleti hangulat erősödése és a beruházási szándékok élénkülése hajtja - ismertette az Egyensúly Intézet gazdaságkutatási igazgatója a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
2026. 04. 16. 20:30
Megosztás:

A KLM légitársaság ritkítja járatait az üzemanyagárak emelkedése miatt

Az üzemanyagárak emelkedése miatt ritkítja járatait a KLM holland légitársaság, amely 160 európai járatának törlését jelentette be - tájékoztatott az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál csütörtökön.
2026. 04. 16. 20:00
Megosztás:

Pentagon: az amerikai haderő készen áll az Irán elleni csapások folytatására, ha a tűzszünet lezárul

Az Egyesült Államok hadereje készen áll az Irán elleni csapások folytatására fokozott erővel, ha a tűzszünet lezárul - közölte Pete Hegseth amerikai hadügyminiszter csütörtökön.
2026. 04. 16. 19:30
Megosztás:

Erős évet zárt a MET Csoport, növekedéssel a kulcspiacokon

A svájci központú energiavállalat, a MET Csoport erős pénzügyi és kereskedelmi eredménnyel zárta a 2025-ös évet: az árbevétele jelentős növekedéssel 28,5 milliárd euróra emelkedett, amit a stabil értékesítésnek is köszönhetett. A vállalat folytatta gyors térnyerését az európai energiapiacon: a gázpiaci forgalma 242 milliárd köbméter volt, miközben az LNG-tevékenységét megháromszorozta.
2026. 04. 16. 19:00
Megosztás:

Rekordszámú autót gyártottak az első negyedévben Csehországban

Csehországban éves összehasonlításban az első negyedévben 8,3 százalékkal 396 880-a nőtt az új autók gyártása , ami új rekordot jelent - közölte a Cseh Autóipari Szövetség csütörtökön Prágában.
2026. 04. 16. 18:30
Megosztás: