Élénkült a lakáspiac novemberben Beérkező levelek

Idén novemberben 9795 használt lakóingatlan cserélt gazdát Magyarországon az ingatlan.com becslése szerint, ami éves szinten 9 százalékos növekedésnek felel meg. Ez nagyságrendileg megegyezik az utóbbi hat év utolsó negyedévében mért havi átlagos forgalommal. A novemberi kereslet 6 százalékkal nőtt éves összevetésben. Országon belül a Bács-Kiskun megyei eladó lakóingatlanok iránti érdeklődés nőtt a legjelentősebben. Az eladási kedv pedig Szabolcs-Szatmár-Beregben emelkedett a legnagyobb mértékben.

Élénkült a lakáspiac novemberben Beérkező levelek

Élénkült a lakáspiac novemberben

Idén novemberben 9795 használt lakóingatlan cserélt gazdát Magyarországon az ingatlan.com becslése szerint, ami éves szinten 9 százalékos növekedésnek felel meg. Ez nagyságrendileg megegyezik az utóbbi hat év utolsó negyedévében mért havi átlagos forgalommal.

A novemberi kereslet 6 százalékkal nőtt éves összevetésben. Országon belül a Bács-Kiskun megyei eladó lakóingatlanok iránti érdeklődés nőtt a legjelentősebben.

Az eladási kedv pedig Szabolcs-Szatmár-Beregben emelkedett a legnagyobb mértékben.
 
Élénkült a használtlakás-piaci forgalom novemberben az egy évvel ezelőtti adásvételek számához képest. – áll az ingatlan.com legújabb, novemberi használtlakás-piaci forgalombecslésében. Az összeállításból az is kiderül, hogy az országon belül mely megyékben nőtt a legnagyobb mértékben a lakáspiaci kereslet és eladási kedv.

Fél év után ismét növekedés

Idén novemberben 9795 ezer használt lakóingatlan cserélt gazdát Magyarországon az ingatlan.com becslése szerint, ami jelentős, 9 százalékos növekedést jelent tavaly novemberhez képest. Az eladó lakások és házak iránt fokozódott a kereslet: ebben a hónapban több mint 300 ezer érdeklődést mértek az ingatlanhirdetési portálon. Ez 6 százalékos növekedésnek felel meg 2020 novemberéhez képest. A tulajdonosok által feladott lakóingatlan hirdetések száma 6,6 százalékkal bővült éves szinten. Az ingatlanközvetítőkkel együtt pedig több mint 30 ezer lakás és ház friss hirdetése jelent meg a hónapban.
 
Balogh László az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője az adatokat értékelve azt mondta: “A használt ingatlanok forgalma május óta először indult növekedésnek éves összevetésben. Ez részben annak is köszönhető, hogy tavaly a járványhatás jobban visszafogta a vásárlási kedvet. Másrészt az idei növekedésben szerepet játszhat az is, hogy akadnak olyanok, akik részben lakáshitelből finanszírozzák a lakóingatlan-vásárlást és az emelkedő kamatokról tartva előrébb hozták a vásárlást.”
 
Az ingatlan.com szakembere hozzátette: “A 2021 novemberében látott lakáspiaci forgalom már közelít a járvány előtt látott szinthez. 2015 és 2020 között az adott év utolsó negyedévében az adásvételek száma havi átlagban 9982 darab volt. 2015-ben és 2016-ben átlagosan 10 ezer alatti eladás történt, az azt követő három év során 10 213-10 581 használt lakás cserélt gazdát, míg 2020 végén a koronavírus-járvány okozta bizonytalanság miatt ismét 10 ezernél kevesebb adásvételre került sor az év utolsó hónapjaiban.”

Ezek a novemberi slágermegyék

Az ingatlan.com összeállítása rangsorolta, hogy az országon belül hol nőtt a legnagyobb mértékben a kereslet és a kínálat. “Ezekből az adatok megerősítik azt az utóbbi időszakban egyre erősödő trendet, amely szerint a fővároson kívüli piac lendületes élénkülést mutat.

A kereslet felfutását nézve Bács-Kiskun megye lett az éllovas, az ottani eladó használt lakóingatlanok iránti érdeklődések száma 36 százalékkal növekedett. Az első ötben szerepel még Heves, Hajdú-Bihar, Győr-Moson-Sopron és Tolna, ahol 19-25 százalékos keresletnövekedést könyvelhettek el novemberben.
 
Az eladási kedv Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében nőtt leginkább, ahol éves szinten több mint 50 százalékkal nőtt a tulajdonosok által feladott tulajdonosok által feladott eladó lakáshirdetések száma. Jelentős növekedés történt még Heves, Győr-Moson-Sopron, Borsod-Abaúj-Zemplén és Vas megyében is, ahol 25-43 százalékkal bővült a friss kínálat.


Szúnyoggyérítési programot fogadtak el a fővárosi képviselők

A főváros egészére kiterjedő szúnyoggyérítési programot fogadott el pénteken a Fővárosi Közgyűlés.
2026. 06. 26. 21:00
Megosztás:

A rögzített üzemanyagár miatti veszteségeik ellentételezését és a törvényi szabályozás átdolgozását követeli a benzinkutas szervezet

A rögzített üzemanyagár miatti veszteségeik ellentételezését és a törvényi szabályozás átdolgozását követeli a Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) - hangzott el a szervezet pénteki tiltakozó akciójáról tartott sajtótájékoztatón, Inárcson.
2026. 06. 26. 20:00
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama péntek estére

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben pénteken estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 06. 26. 19:00
Megosztás:

Rendkívüli állapotot vezettek be a Krímben és Szevasztopolban

Rendkívüli állapotot vezettek be pénteken a Krím és Szevasztopol hatóságai.
2026. 06. 26. 18:30
Megosztás:

48 óra alatt megduplázódott a klímahasználat

Június 19-től mindössze 48 óra alatt megduplázódott a hűtési üzemmódot használó otthonok aránya a Daikin klímákat és hőszivattyúkat vezérlő Onecta alkalmazás anonim, országos használati adatai szerint.
2026. 06. 26. 18:00
Megosztás:

Ki dönt ma a munkahelyeden: a vezetőd – vagy az adatok?

A vállalatok egyre nagyobb része már nem megérzésekre, hanem adatvezérelt rendszerekre és mesterséges intelligenciára bízza a HR-döntéseket, ami alapjaiban írja át a munka világát. Csendben, de gyökeresen alakul át, hogyan vesznek fel embereket, hogyan mérik a teljesítményt, és hogyan döntenek a jövő munkaerejéről. A háttérben egy mély átalakulás zajlik, ami nemcsak annyit jelent, hogy digitalizálják az adminisztrációt, hanem azt is, hogy a döntések mögött mérhető, valós idejű adatok állnak. A vállalatok ma már képesek előre jelezni a fluktuációt, pontosan látni, hol vannak kritikus készséghiányok, és azt is mérni, hogy egy-egy képzési program vagy toborzási kampány milyen üzleti eredményt hoz.
2026. 06. 26. 17:30
Megosztás:

Az Indotek Group kizárólagos tulajdonába került az Auchan Magyarország

Az Indotek Group ma bejelentette, hogy az Auchan Retail Internationaltől (ARI) megvásárolta az Auchan Magyarország Kft. fennmaradó 53 százalékos tulajdonrészét, és ezzel kizárólagos tulajdonosa lett a kereskedelmi láncot üzemeltető és az ingatlanjait birtokló társaságnak. Az Indotek Group 2024 végén – az Auchan Magyarország 47 százalékos tulajdonrészének a megszerzésével egy időben – átvette a társaság irányítását is. A mostani lépés az elmúlt másfél év eredményeire épül: ez idő alatt a vállalat nyereségessége javult, beszállítói kapcsolatai megerősödtek, és elkészült hosszú távú hazai stratégiája. A kivásárlást követően az üzletlánc a jelenlegi menedzsment irányításával, Auchan márkanévvel, a márka nemzetközi beszerzési és termékfejlesztési együttműködéseiből profitálva működik tovább.
2026. 06. 26. 17:00
Megosztás:

Benyújtotta a kormány az MFB-törvény módosítását

Benyújtotta a kormány a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt.-ről szóló törvény módosításáról, valamint a fővárosi önkormányzat csődjének elkerülését szolgáló hitel nyújtásáról szóló törvény hatályon kívül helyezéséről szóló törvényjavaslatot pénteken.
2026. 06. 26. 16:30
Megosztás:

Benyújtotta a kormány az MFB-törvény módosítását

Benyújtotta a kormány a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt.-ről szóló törvény módosításáról, valamint a fővárosi önkormányzat csődjének elkerülését szolgáló hitel nyújtásáról szóló törvény hatályon kívül helyezéséről szóló törvényjavaslatot pénteken.
2026. 06. 26. 16:30
Megosztás:

Több mint 4 százalékkal nőttek a Kia eladásai

A Kia Corp. eladásai több mint négy százalékkal nőttek a január-májusi időszakban, miközben a globális autókereslet mintegy 5 százalékkal csökkent - mondta Song Ho-sung, a Kia vezérigazgatója egy dél-koreai autóipari kiállításon pénteken. Az erről beszámoló Bloomberg szerint a Kia a globális piac több mint négy százalékát szerezte meg.
2026. 06. 26. 16:00
Megosztás:

Balatoni ingatlanpiac: 18 százalékkal az országos árszint felett

A balatoni ingatlanok négyzetméterára idén az év első öt hónapjában mintegy 18 százalékkal haladta meg az országos szintet, miközben egy itteni ingatlan eladása másfélszer annyi ideig tartott, és nagyobb alkuval is járt – derül ki a Duna House friss piaci elemzéséből. A tó körüli piac szinte minden lényeges mutatójában elválik az ország többi részétől: nem az első lakásvásárlók, hanem a befektetők és a második otthont keresők mozgatják.
2026. 06. 26. 15:30
Megosztás:

Most még az infláció többszörösét is megadják a bankok a lekötött betétekre

Az MNB már elkezdte vágni a kamatot, de a bankok még nem: akár az infláció három-négyszeresét is megadják a lekötött betétekre – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Ha azonban a jegybank úgy folytatja a nyáron, ahogy megígérte, akkor a jó betéti kamatoknak érdemes mielőbb lépniük, hiszen hamarosan ők is kisebb kamatokkal fognak találkozni.
2026. 06. 26. 15:00
Megosztás:

Pánik a kriptopiacon: a fogadók szerint 65% az esélye, hogy a Bitcoin 50 ezer dollárig zuhan

A kriptopiac újabb komoly nyomás alá került, miután a vártnál magasabb amerikai inflációs adatok hatására a Bitcoin árfolyama 2024 szeptembere óta nem látott mélypontra esett. A befektetői hangulat gyorsan romlott: a Polymarket decentralizált előrejelzési platform kereskedői már 65 százalékos esélyt látnak arra, hogy a Bitcoin még 2026-ban eléri az 50 000 dolláros szintet.
2026. 06. 26. 14:30
Megosztás:

Hozamtermelő tartalék jöhet a blokkláncra: új piacot nyitna az Invesco a stabilcoinok mögött

A stabilcoin-kibocsátók hatalmas dollártartalékokat kezelnek, de a pénz biztonságos elhelyezése és folyamatos hozzáférhetősége komoly kihívás. Az Invesco egy tokenizált tartalékalappal vinné blokkláncra a hagyományos pénzpiaci hozamokat, miközben megtartaná az intézményi befektetőktől elvárt szabályozási és kockázatkezelési kereteket.
2026. 06. 26. 14:00
Megosztás:

Magyar vállalat a világelitben - az OTP Csoport már a 400 legerősebb vállalat között szerepel a Forbes Global 2000 listán

A Forbes Global 2000 évente rangsorolja a világ legnagyobb, tőzsdén jegyzett vállalatait. A lista négy kulcsfontosságú pénzügyi mutató – árbevétel, profit, eszközállomány és piaci kapitalizáció – egyenlő súlyú figyelembevételével készül. A módszertan szerint külön-külön top 2000-es rangsorok készülnek mind a négy mutató alapján, majd ezek összevont pontszáma határozza meg a végső helyezést.
2026. 06. 26. 13:30
Megosztás:

Ingyenesen kipróbálható az új Mol Bubi

Ingyenesen kipróbálhatják az új Mol Bubit azok, akik a BudapestGO alkalmazásban jelenleg közösségi közlekedésre érvényes bérlettel rendelkeznek, illetve akik 2024-ben vagy 2025-ben éves vagy féléves Mol Bubi bérletet vásároltak - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-vel.
2026. 06. 26. 13:00
Megosztás:

MNB-elnök: a jegybankoknak ragaszkodniuk kell a stabilitás megőrzéséhez

A világgazdaságot is meghatározó geopolitikai konfliktusok hatással vannak a pénzügyi kilátásainkra, ezért a jegybankoknak ragaszkodniuk kell a stabilitás megőrzéséhez - jelentette ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke, aki Bázelban részt vesz a Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) éves közgyűlésén.
2026. 06. 26. 12:30
Megosztás:

Berobbantak a tokenizált eszközök a Solanán: már 3,18 milliárd dollárnál jár a piac

Új mérföldkőhöz érkezett a Solana hálózata: a blokkláncon nyilvántartott tokenizált valós eszközök összértéke már elérte a 3,18 milliárd dollárt. A stabilcoinok nélkül számított piac ráadásul nemcsak értékében növekszik látványosan, hanem a felhasználók száma is rohamosan emelkedik.
2026. 06. 26. 12:00
Megosztás:

Horvátország újabb Michelin-csillaggal lett gazdagabb

Újabb Michelin-csillaggal lett gazdagabb Horvátország: a poreci Harry's Piccolo alig három hónappal megnyitása után bekerült a világ legismertebb gasztronómiai kalauzának csillagos éttermei közé - írta pénteken a Jutarnji List című horvát napilap.
2026. 06. 26. 11:30
Megosztás:

Közelgő határidőkre figyelmeztet a NAV

Június-július fordulója több fontos határidőt is hoz a gépjárműadó, a globális minimumadó és az új, 3 eurós vámszabály kapcsán - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 06. 26. 11:00
Megosztás: