Emelkedett a 12 hónapos kincstárjegy aukciós átlaghozama
2022. 04. 28. 21:00
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) 25 milliárd forintért hirdetett meg jegyzésre 12 hónapos diszkont kincstárjegyet a csütörtöki aukción.

Az elsődleges forgalmazók 15,8 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot, amelyből az ÁKK 10 milliárd forintot fogadott el. Az aukciós átlaghozam 6,39 százalék volt, 12 bázisponttal magasabb az előző aukción kialakult átlaghozamnál, és 20 bázisponttal magasabb a szerdai másodpiaci referenciahozamnál.
A 12 hónapos dkj aukciós hozama 2022 elején 4,11 százalék volt, 2021 elején 0,43 százalék, 2020 elején pedig 0,03 százalék.
A 12 hónapos diszkont kincstárjeggyel együtt piacra vitt, 7 éves, változó kamatozású kötvényből a meghirdetett mennyiségnél 17,0 milliárd forinttal nagyobb összegben, 32,0 milliárd forintért értékesített kötvényeket az ÁKK, miután az elsődleges forgalmazóktól 60,1 milliárd forint értékű ajánlat érkezett.
2010-ben három autópálya érte el, ma tíz autópálya éri el az országhatárt
Míg 2010-ben három, ma tíz autópálya éri el az országhatárt, miközben 2010-ben kevesebb mint 1300 kilométernyi gyorsforgalmi út volt hazánkban, ma pedig hosszuk eléri az 1900 kilométert - hangsúlyozta Nagy Bálint, az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) közlekedésért felelős államtitkára Bicskén, az M1-es autópálya bővítéséről tartott hétfői sajtótájékoztatón.
Tovább bővült a Mészáros Csoport agrár portfóliója
Sikeresen lezárult a Békés vármegyei mezőgazdaság egyik meghatározó szereplője, a 25 éves múltra visszatekintő Gyulai Agrár Zrt. akvizíciója. A Mészáros Csoport érdekeltségébe tartozó Talentis Agro Zrt. a tranzakció keretében a Good Farming Kft.-től vásárolta meg a vállalatot, ezzel tovább erősítve vezető pozícióját a hazai agráriumban - közölte a Mészáros Csoport hétfőn az MTI-vel.
Az intelligens vízmegoldások segíthetnek megvédeni a magyar városokat az egyre gyakoribb villámárvizektől
Miközben a klímaváltozás hatására egyre nagyobb aggodalmat jelent a vízkészletek csökkenése és a szárazságok gyakoribbá válása, a hirtelen, intenzív esőzések veszélye is nő. Spanyolországban több helyütt is katasztrófát okozott a gyorsan lezúduló csapadék az elmúlt időszakban – több spanyol város a világ egyik vezető víztechnológiai vállalata, a Xylem megoldásaival épített ki védelmi rendszert a villámárvizek ellen. A korszerű technika szimulációval, lakossági figyelmeztetésekkel és más digitális megoldásokkal növeli a vízelvezető infrastruktúra hatékonyságát, nagyobb esélyt adva arra, hogy még az özönvízszerű esőzések se vezessenek végzetes katasztrófákhoz.
Agrárminisztérium: átadták az év szaktanácsadója díjakat
Kihirdették a 2025 Év Szaktanácsadója díj nyerteseit. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és az Agrárminisztérium által immár hatodik alkalommal meghirdetett pályázat célja az agrárágazatban tevékenykedők érdekeit szolgáló, kiemelkedő szaktanácsadói munka elismerése - jelentette be hétfőn az Agrárminisztérium (AM).
Temu-sokk: a magyar online vásárlók többet költenek külföldön, mint itthon!
Történelmi fordulat a magyar e-kereskedelemben: a külföldi webáruházak, élükön a Temuval, már több bevételt zsebelnek be a magyar bankkártyás vásárlásokból, mint az összes hazai online bolt együttvéve. Minden 100 forint online vásárlásból már 52 forint külföldi kereskedő kasszáját gazdagítja ugyanis – emelte ki Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.
A betegségek megelőzése mindig költéghatékonyabb
Lassan nyakunkon a betegségekkel nehezített őszi-téli szezon, amikor nem csupán a gyermekek vannak fokozottabban kitéve a megbetegedéseknek, hanem a felnőttek is. A vírusok kiválóan végzik a munkájukat, amelynek eredményeképp rengeteg pénzt hagyhatunk ott a patikában, nem beszélve a kiesett munkanapokról és az egyéb elvesztegetett lehetőségekről.
Átlépte a százezret a fogyasztóbarát lakásbiztosítások száma
Idén májusra elérte a 100 ezret a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által kezdeményezett Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítások (MFO) szerződésszáma. Ezek átlagos díja 19 százalékkal kedvezőbb az egyéb piaci konstrukcióknál, és még a kárkifizetéseket is beszámítva 13 százalékkal kedvezőbb szolgáltatási szintet nyújtanak az ügyfeleknek - közölte az MNB hétfőn az MTI-vel.