Érvényesítette az alkotmánybíróság az elnökválasztás első fordulóját

Érvényesítette a román alkotmánybíróság (CCR) az elnökválasztás november 24-i első fordulójának eredményét hétfőn, így a december 8-i második fordulóban a többi párt által szélsőségeseknek nevezett pártok által támogatott Calin Georgescu független jelölt és Elena Lasconi, az ellenzéki Mentsétek Meg Romániát Szövetség (USR) elnöke verseng azért, hogy Románia következő elnöke lehessen.

Érvényesítette az alkotmánybíróság az elnökválasztás első fordulóját

A testület egyhangúlag megalapozatlannak ítélte az első fordulóban 9. helyen végzett Cristian Terhes államfőjelölt óvását. Az óvás elbírálása érdekében az alkotmánybíróság csütörtökön elrendelte az első fordulóban leadott mind a 9,5 millió érvényes és érvénytelen szavazat újraszámolását.

Marian Enache, a CCR elnöke sajtónyilatkozatában rámutatott: találtak ugyan apró eltéréseket az újraszámolás során, de semmi sem bizonyítja, hogy olyan csalások fordultak volna elő, amelyek befolyásolják a jelöltek sorrendjét.

Bár a központi választási bizottság vasárnap este 22 órára tűzött ki határidőt a megyei, fővárosi kerületi és külföldi választási bizottságoknak arra, hogy az újraszámlálás eredményét jelentsék, a külföldön leadott voksoknak csak töredékét sikerült újraszámolni, ugyanis a külképviseletek nem tudtak minden voksot idejében Romániába juttatni.

Az alkotmánybírósági elnök szerint azonban az óvás a hazai voksokra vonatkozott, amelyeknél nem találtak rendellenességet, ezért a testület eltekintett a diaszpórában leadott voksok újraszámolásától.

Cristian Terhes óvásában azt állította, hogy legalább három bukaresti szavazókör Lasconihoz írta azokat a szavazatokat, amelyeket a Lasconi javára az utolsó héten visszalépett, de a szavazólapon továbbra is szereplő Ludovic Orbanra adtak a választók. A központi választási bizottság hétfői közleményéből azonban kiderült, hogy az újraszámolás során elfedezett és kiigazított korábbi tévedések nem Lasconinak, hanem versenytársainak kedveztek.

Romániában az elnökválasztás november 24-i első fordulóját általános meglepetésre a kampányát kizárólag a közösségi médiában folytató Calin Georgescu független jelölt nyerte meg a voksok csaknem 23 százalékával, a második helyre pedig - Marcel Ciolacu szociáldemokrata miniszterelnököt alig 2740 szavazattal megelőzve - Elena Lasconi került.

Az alkotmánybírósági határozat kihirdetésével kezdetét veszi Romániában az elnökválasztás második fordulójának kampányidőszaka, amely a hazai választókörök nyitása előtt 24 órával, szombat reggel 7 órakor ér véget.

Siess a Penny-be, most szinte ingyen adják a húsokat

Január 19-től tartósan csökkenti több sertés- és csirkehús árát a PENNY Magyarország. Így a vásárlók a mindennapi bevásárlás során a megszokott pénztárcabarát árakon felül extra megtakarítást is elérhetnek.
2026. 01. 19. 12:00
Megosztás:

Emelkedtek a hozamok Európában és a tengerentúlon

Bár a hét első felében megjelent decemberi inflációs adat kellemes meglepetést okozott a múlt héten és pénteken is emelkedtek az amerikai kötvényhozamok, amihez a vártnál erősebb amerikai ipari termelési adatok mellett és a Fed függetlensége miatti aggodalom is hozzájárult. Ez utóbbit erősítette, hogy a múlt héten kiderült, hogy Jerome Powell Fed elnök ellen büntetőeljárás indult, miközben a következő Fed elnöki pozícióra Kevin Warsh esélyei érdemben javultak. A Fedtől továbbra is két 25 bázispontos vágást vár a piac.
2026. 01. 19. 11:30
Megosztás:

Sorsfordító ponthoz ért a Cardano (ADA) árfolyama az Elliott-hullám elmélet szerint

A kriptopiac újra izzik, és most a Cardano (ADA) áll a reflektorfényben. Az egyik legismertebb technikai elemző friss előrejelzése szerint az ADA kulcsszinthez ért, amely eldöntheti: folytatódhat-e a felfelé tartó trend, vagy elindul az árfolyam a mélyebb korrekció útján. Az Elliott-hullám elméletre és Fibonacci szintekre épülő elemzés alapján a következő napok meghatározóak lehetnek a befektetők számára.
2026. 01. 19. 11:00
Megosztás:

Gyengüléssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Csökkenéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn. A londoni tőzsde FTSE100 indexe 0,37 százalékkal, a frankfurti DAX index 1,31 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 1,60 százalékkal gyengült nyitáskor.
2026. 01. 19. 10:30
Megosztás:

Vegyesen mozgott a forint hétfő reggel

Vegyesen alakult a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 19. 09:30
Megosztás:

A legnépszerűbb kriptovaluták az online játékokban: melyiket, hogyan és mire érdemes használni?

A kriptovaluták az elmúlt évtizedben teljesen átalakították a digitális gazdaságot. Míg korábban ezek a digitális eszközök főként befektetési lehetőségnek számítottak, mára már világszinten elismert fizetőeszközzé nőtték ki magukat.
2026. 01. 19. 09:00
Megosztás:

Megkezdődik a téli egyetemi program a Pécsi Tudományegyetemen

A sikeres nyári egyetemi programok folytatásaként a Pécsi Tudományegyetem (PTE) idén is szervez téli egyetemet, ezúttal két kínai partneregyetem, a Shanghai Jiao Tong University Global College és a Shandong University hallgatói számára.
2026. 01. 19. 08:30
Megosztás:

Andrej Babis szerint Ukrajna finanszírozása többmilliárdos károkat eredményezett

Csehországnak követnie kell "a jó példákat, mint amilyen az Egyesült Államok, Magyarország vagy Lengyelország" - jelentette ki Andrej Babis cseh miniszterelnök a Mandiner Maxima csatornának adott exkluzív interjúban.
2026. 01. 19. 08:00
Megosztás:

Megerősített rendészeti együttműködés Magyarország és Észak-Macedónia között

Dr. Pintér Sándor belügyminiszter 2026. január 15-én fogadta a hivatalos látogatáson Magyarországon tartózkodó Panche Toshkovski Észak-macedóniai belügyminisztert. A Belügyminisztériumban folytatott kétoldalú tárgyaláson a miniszterek és kíséretük az illegális migráció, valamint a rendészeti oktatási együttműködésről egyeztettek.
2026. 01. 19. 07:00
Megosztás:

Amerikai képviselőházi elnök: nem számítok katonai intervencióra Grönlandon

Az Egyesült Államok képviselőházának elnöke kijelentette, hogy nem számít amerikai katonai intervencióra Grönlandon.
2026. 01. 19. 06:00
Megosztás:

Január a könyvelőváltás stratégiai időpontja

Januárban célszerű könyvelőt váltani – hívta fel a figyelmet Szabó Csaba, az ICT Európa Finance Zrt. szakmai igazgatója.
2026. 01. 19. 05:00
Megosztás:

Komoly hideg jön! Egész héten befagy a sejhajunk!

Folytatódik a hideg, télies idő a jövő héten is. A hét elején napos és - elsősorban az Alföldön - tartósan borult, ködös tájak is előfordulhatnak, a derült éjszakákon akár mínusz 21 Celsius-fok is lehet, és napközben az ország nagyobb részén alakul fagypont alatt a maximum-hőmérséklet. A hét második felében többnyire borult, felhős lesz az ég, de enged szorításából a fagy és számítani kell vegyes halmazállapotú csapadékra is - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 01. 19. 04:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 3. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 01. 19. 03:00
Megosztás:

Honnan lett ennyi aranya az oroszoknak 1 év alatt?

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
2026. 01. 19. 02:00
Megosztás:

Újdonság! - Részletfizetéssel is megvásárolható az éves autópálya matrica

Az autósok jelentős hányada továbbra sincs tisztában azzal, hogy az újonnan bevezetett M1 matrica mind a négy érintett vármegye fizetős útjaira érvényes. Az autopalyamatrica.hu szakportál statisztikái alapján rengetegen vesznek külön-külön vármegyei matricákat, miközben kettő lényegében ugyanannyiba kerül, mint az M1 matrica, három vásárlása esetén több mint 6 ezer forintos a ráfizetés, négynél pedig már 14 ezer forint a veszteség. Nem ez az egyetlen újdonság, amit nem ismernek: sok autós arról sem tud, hogy a 61 760 forintba kerülő, éves országos matrica már részletfizetéssel is elérhető.
2026. 01. 19. 01:00
Megosztás:

Tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát - írta Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója vasárnapi Facebook bejegyzésében.
2026. 01. 18. 23:00
Megosztás:

A Digitap ($TAP) 4 millió dolláros áttörése: a legjobb kriptó befektetés az XRP (2 USD) és a Solana (140 USD) mellett

2026 januárja egy minden kereskedőt foglalkoztató kérdéssel indult: hol lehet még valódi hozamot elérni? Az XRP brutális korrekció után 2 dollár körül oldalaz. A Solana 140 dollár közelében jár – technikailag erős, de az árfolyam már beárazta a sikert. Mindkettő mögött komoly rali áll. Mindkettő szűk sávban mozog. A „smart money” most máshová áramlik.
2026. 01. 18. 22:00
Megosztás:

Figyelmeztető jeleket küldenek a stabilcoin-mozgások: lassul a kriptópiaci aktivitás

A kriptopiac egyik legmegbízhatóbb valós idejű indikátora, a stabilcoinok on-chain forgalma egyre óvatosabb piaci hangulatról árulkodik. Miközben a Bitcoin és az altcoinok körüli érdeklődés csökken, a láncon zajló stabilcoin-tranzakciók is lassulnak, ami mérséklődő likviditásra és csökkenő kockázatvállalási hajlandóságra utal.
2026. 01. 18. 21:00
Megosztás:

Digitap ($TAP) 4 millió dolláros tőkebevonása túlszárnyalja a 140 dolláros Solanát: A $TAP a legjobb kriptovaluta befektetés 2026-ban?

A kriptopiac 2026-ban papíron egészségesnek tűnik, de a gyakorlatban frusztráló lehet. A hálózatok stabilak, a tranzakciós sebesség gyors, és az intézményi érdeklődés sem lankadt. Mégis, sok olyan befektető számára, aki nagy infrastruktúratokeneket tart, a kriptó egykor ikonikus, robbanásszerű árfolyam-emelkedése eltűnt a piac éléről, helyét pedig lassú, oldalazó ármozgás vette át.
2026. 01. 18. 20:00
Megosztás:

Solana jövője az állandó megújuláson múlik – figyelmeztet a társalapító

A Solana blokklánc egyik legismertebb alakja, Anatoly Yakovenko szerint a platform túlélése nem kevesebben múlik, mint a folyamatos technológiai fejlődésen. Míg az Ethereum a protokoll „megdermedését” tűzi ki célul, Solana inkább a megállíthatatlan innovációban látja a jövőt. Vajon melyik stratégia vezet hosszú távon sikerhez?
2026. 01. 18. 19:00
Megosztás: